Švédsko – Korea 6:1 (kon.) | Švýcarsko – Japonsko 1:0 (kon.)
Švýcarsko
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Japonsko
Úterý 20.02.2018, 08:40 • Kwandong Hockey Centre • Olympijské hry - ženy • O 5. - 6. místo
Sledujte:

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (10:41:55)

Je dobojováno! Švýcarky o své těsné výhře rozhodly hned ve 4. minutě, kdy svůj samostatný únik proměnil Evelina Raselliová. Ve zbytku první periody si ještě oba týmy vypracovaly několik slibný šancí, ale skórovat již nedokázaly. Ve zbytku zápasu byly lepším týmem Švýcarky, které hlavně v poslední části nedokázaly své vedení navýšit. A když už se tak stalo, tak rozhodčí odpískaly postavení útočící hráčky v brankovišti. Švýcarsko se tak bere z této olympiády 5. místo, zatímco Japonky se musí spokojit se 6. pozicí.

59:44
    Švýcarky nyní tráví poslední okamžiky za bránou Japonek a tohle již pro ně vypadá slibně.

59:35
    Müllerová mířila z vlastní poloviny do prázdné brány, ale puk nakonec zastavila poslední japonská hráčka.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a Japonsko je nastěhované v pásmu soupeřek.

58:18
    Švýcarky ovšem vyhazují puk tak šikovně, že se icing pískat nebude a Japonky tak musí spěchat rychle zpět pro kotouč.

57:48
    Japonsko si následně vzalo oddechový čas a Fudžimotová zůstává na střídačce.

57:48
    Hostující hráčky poté dostaly touš do brankoviště, kde se jej však nepodařilo dotlačit za čáru. Schellingová ho totiž ukryla pod svou lapačku.

56:52
    Tokoová se pěkně prokličkovala do útočné třetiny, avšak její pokus byl sražený k zadnímu hrazení, kde se touše ujímají Švýcarky.

56:02
    Rána od modré čáry ovšem nesměřovala mezi tři tyče a Schellingová tak nemusela vůbec zasahovat.

55:30
    Stänzová sice zavezla kotouč podél mantinelu do pásma, avšak zde nakonec pokazila přihrávku a Japonky tak mohou útočit.

54:16
    Lara Stalderová si šikovně vybruslila do střelecké pozice mezi kruhy, ale svou ránu nasměrovala pouze do betonů Fudžimotové.

53:35
    Kvůli ofsajdu nemohly nyní Švýcarky pokračovat a Japonsko tak bude mít dostatek času na rozehrávku.

53:08
    Schellingová si našla nahození od červené čáry a kotouč ponechala ve své rukavici před dojíždějícími Japonkami.

52:27
    Ta samá situace se opakuje opět po krátké chvíli a buly následuje po pravici japonské gólmanky.

52:18
    Japonsko poté vyhazuje na zakázané uvolnění a veškeré dění se opět stěhuje před Fudžimotovou.

51:43
    Stänzová situaci nejprve uklidnila, ale poté zpoza své brány posílá kotouč jen do útočného pásma, kde se jej ujímají hráčky japonského celku.

50:42
    Jonejamaová byla nyní osamocená v útočném pásmu a jelikož byly Švýcarky v přesile, tak jí o puk připravily bez větších problémů.

49:55
    Fudžimotová poté v klidu kryje slabou střelu z levého kruhu a touš ukryla do své lapačky.

49:42
    Jenže střela Japonek od modré čáry minula bránu Švýcarska a vpřed už opět vyráží domácí hráčky.

49:28
    Švýcarky se nyní samy po přihrávce zpoza brány připravily o pásmo a budou se tak muset zase bránit.

48:53
    Icingem se provinily také Švýcarky a vhazovat se bude před Schellingovou.

48:18
    Fudžimotová následně znovu dobře zasáhla pravým betonem po hezké kombinaci domácích a Japonky posléze vyhazují na zakázané uvolnění.

47:40
    Meierová nahazovala kotouč od modré čáry, avšak Fudžimotová puk dobře viděla a vyrazila jej do rohu.

47:32
    A do třetice velká šance Švýcarska. Japonky jakoby zapomínaly bránit a po dalším rychlém přečíslení se Stänzová natlačila až před Fudžimotovou, za kterou si jí však kotouč protlačit nepodařilo.

46:20
    Tak to byla velká šance domácích! Isabel Waidacherová v přečíslení dvou proti jedné našla mezi kruhy Altmannovou, která ovšem bránu trestuhodně přestřelila.

45:26
    Švýcarky nyní po rychlé akci dostaly kotouč z mezikruží až do brány, ale sudí ihned rozpažila, protože píská postavení útočící Isabel Waidacherové v brankovišti.

45:20
    Osawaová byla v útočném pásmu osamocená proto čtyřem Švýcarkám a o puk tak záhy přišla.

44:26
    Nyní už ale Fudžimotová raději přerušuje hru, když kotouč přikryla pod svou rukavici po nahození od červení čáry.

43:57
    Ani nyní nemusela Fudžimotový zasahovat, neboť jí skvěle pomohla její obránkyně, jenž touš zastavila bruslí.

43:15
    Stänzová pálila tvrdě bez přípravy od modré čáry, ale její rána japonskou bránu minula.

42:40
    Šišiučiové se předávka puku v útočném pásmu nepovedla a její tým tak ztrácí tuto část ledu.

42:08
    Hra je poté opět přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:46
    Schellingová si poradila se střelou Japonek z levého kruhu, když kotouč pohodlně zkrotila ve své lapačce.

40:01

I druhé dějství je za námi. V něm se sice oba týmy snažily o vstřelení dalšího gólu, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Ke skórování nepomohly ani přesilové hry, které se Japonsku, ale také Švýcarsku příliš nepovedly. Do třetí třetiny, která začne přibližně v 10:11, si tak Švýcarky odnáší vedení 1:0.

40:00

39:50
    Suzukiová to ještě zkoušela nahozením z levého kruhu, ale Schellingová byla opět připravená a třetina se již nejspíše dohraje v rohu kluziště.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

38:40
    A švýcarská brankářka byla připravena i proti další ráně z první z vrcholu pravého kruhu a Švýcarsko tak stále vede o jednu branku.

38:23
    Domácí hrají v plném počtu.

38:02
    Tak až nyní se dostaly do dobré možnosti, avšak Schellingová střele z levého kruhu odolala.

37:40
    Ani Japonkám se přesilová hra příliš nedaří, protože Švýcarky je opět připravily o kotouč, který posílají přes všechny čáry.

37:11
    Nyní se však již postavení mimo hru Japonska píská a vhazovat se tedy bude ve střední třetině.

36:44
    Japonky nyní nemohly pokračovat v útoku, neboť čárová sudí signalizovala ofsajd, a tak Švýcarky v poklidu vyhazují.

36:23
    Sabrina Zollingerová před svou bránou čistila prostor až příliš důrazně a dostává dvě minuty za krosček.

36:00
    Obrovský závar před domácí brankou Švýcarky se štěstím ubránily, ale poté Japonky pokračují v útoku při signalizované výhodě.

35:40
    Osawaová pálila ze slibné pozice mezi kruhy, ale její ránu z první Schellingová vyráží do rohu kluziště.

35:01
    Tam však dlouho Švýcarky nepobyly a Japonky úspěšně kotouč vyhazují.

34:42
    Benzová si dojela své nahození v rohu kluzišti a spolu se svými spoluhráčkami může kombinovat v útočném pásmu.

34:09
    Následně se píská zakázané uvolnění Japonska. Hra se tedy stěhuje opět před Fudžimotovou.

33:30
    Švýcarky poté propadly v útočném pásmu a do přečíslení dvou proti jedné postupovaly Japonky. Jonejamaová ovšem špatně přihrála, neboť její pas sebrala rychle se navrátivší domácí hráčka.

33:02
    V dobré pozici se ocitla Müllerová. Její rána byla však sražená do ochranné sítě a Fudžimotová tak nakonec nemusela zasahovat.

32:35
    Stalderová puk rychle zpracovala, ale bleskově u ní byly japonské hráčky, které jí nedovolily vystřelit.

31:46
    Avšak následně se dopustilo zakázaného uvolnění a budou se tak muset opět bránit.

31:09
    Japonsko své oslabení v pohodě přečkalo a hraje opět v plném počtu.

31:00
    Benzové se střela nepovedla, ale následně ještě kotouč zachytila v obranném pásmu. Přesilovka Švýcarska je však pomalu u konce.

30:13
    Japonky se zatím velmi dobře brání a nedovolují soupeřkám se usadit v pásmu, natož pořádně vystřelit.

29:34
    Japonsko se podruhé v krátkém časovém úseku osvobozuje a Švýcarsko tak musí začínat až zpoza své brány.

29:09
    Vyloučení v týmu Japonsko (Naho Terašimaová – 2 min., vysoká hůl).

29:07
    Postavení mimo hru zastavuje útok Švýcarek. Následuje vhazování v neutrální zóně.

28:33
    Švýcarsko hraje v plném počtu.

28:24
    A opět dostává domácí celek kotouč přes všechny čáry a jeho oslabení je pomalu u konce.

27:41
    Švýcarsko se následně osvobozuje a dostává kotouč až Fudžimotové.

27:27
    Japonky nyní pálily z dobré pozice mezi kruhy, avšak jejich pokus byl sražen mimo bránu domácích.

26:52
    Schellingová poté jistým zákrokem schovala kotouč do své rukavice a následuje další buly v obranném pásmu Švýcarek.

26:33
    Japonsko si následně zahraje další přesilovou hru. Nina Waidacherová dostává menší trest za podražení.

25:49
    Následně se domácí dopouští icingu. Hra se tak stěhuje zpět do jejich obranné třetiny.

25:38
    Švýcarky ovšem v následném útoku o puk přišly a nedokázaly tak ohrozit Fudžimotovou.

24:50
    Isabel Waidacherová nahazovala touš do pásma, ale u něj byly nejrychleji japonské hokejistky, které tak mohou zase zaútočit.

24:30
    Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazování je tedy nařízeno před Schellingovou.

23:29
    Stalderová se ještě snažila na poslední chvíli zachránit útočné pásmo, avšak Švýcarky o něj nakonec přicházejí.

22:53
    Švýcarky se poté neprobily přes střední pásmo, avšak jejich soupeřky jim záhy kotouč vrátily.

21:50
    Sara Benzová mohla zvýšit vedení Švýcarek. Zpoza brány jí adresovala přihrávku do předbrankového prostoru Nině Waidacherová, avšak Benzová poté pálila jen do betonů Fudžimotové.

21:25
    Ukitaová sice pronikla do útočného pásma podél pravého hrazení, ale vzápětí kotouč ztratila.

20:15
    Bullová to již měla na střelu na vrcholu pravého kruhu, avšak poté se ještě snažila přihrávat své kolegyni, což se ukázalo jako špatný nápad.

20:01

Další třetina začne přibližně v 9:26.

První dějství je minulostí. V něm se jako první prosadily Švýcarky, když ve 4. minutě proměnila svůj samostatný únik po chybě Japonky Evelina Raselliová. Japonsko si poté vypracovalo ještě několik slibných příležitostí, ale ani jednu z nich nedokázaly proměnit. Švýcarsko si tedy do kabin odnáší těsný jednobrankový náskok.

20:00

19:45
    Stänzová ještě v závěru periody po své akci na pravé straně nabídla střeleckou pozici Stalderové, ale ta z mezikruží vyprášila pouze pravý beton Fudžimotové.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:22
    Japonsko je v posledních chvílích o něco aktivnější. Tookoová již mohla střílet z dobré pozice z mezikruží, ale ještě se snažila přihrávat k levé tyči na volnou spoluhráčku. Domácí však puk srazily a ten následně minul pravou tyčku.

17:11
    Japonsko poté šlo do přečíslení dvě na jednu, avšak po zásahu domácí obránkyně z této šance sešlo. Kotouč se ale poté dostal k další volné japonské hráčce na levé straně, která mohla pálit do poloodkryté brány. Rána jí však nesedla a puk poté ukryla pod rukavici Schellingová.

16:39
    Střelu Benzové ještě jemně tečovala bruslí japonská obránkyně, ale kotouč nakonec včas zachytila Fudžimotová.

15:50
    Poté již zase útočilo Švýcarsko. Před Fudžimotovou uklízely na poslední chvíli její spoluhráčky kotouč do bezpečí.

15:01
    Japonsko nyní zle zatopilo soupeřkám. Schellingová musela likvidovat další nepříjemnou ránu od modré čáry, ale nakonec vše pro domácí dobře dopadlo.

13:58
    Japonky měly další slibnou příležitost. Před švýcarskou gólmankou se na chvíli ocitla volná Ukitaová, která ovšem nechala pouze vyniknout zatím bezchybnou Schellingovou.

13:02
    Japonsko se posléze osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před Fudžimotovou.

12:02
    Meierová se šikovně prosmýkla po levé straně až do útočné třetiny, avšak poté před bránou našla pouze hokejky Japonek.

11:25
    Stänzová stála nyní proti čtyřnásobné přesile při přechodu do útočného pásma a o touš tedy logicky přišla.

11:08
    Schelllingová má nyní kotouč ve svých chráničích po střele z pravého kruhu a hra je tak přerušena. Po komerční pauze bude následovat buly v obranné třetině Švýcarska.

10:29
    Švýcarsko se na malou chvíli dostalo do útočného pásma, odkud jej záhy vytlačily hráčky japonského týmu.

09:24
    Velmi dobře to nyní sehrály Japonky. Od levého mantinelu se až před Schellingovou dostala Ukitaová, avšak její rána na přední tyč do sítě neprošla.

08:51
    Švýcarky nyní dobrým napadáním přinutily soupeřky vrátit se za svou branku, odkud budou muset zahájit další útok.

07:33
    Švýcarsko přežilo své oslabení a hraje se opět ve vyrovnaném počtu hráček na obou stranách.

07:22
    Nahození Kojkeové neprošlo až k bráně Švýcarska a japonská početní výhoda pomalu končí.

06:58
    Další rána Japonek, které se usadily v útočném pásmu skončila po teči domácím hráček v ochranné síti. Vhazovat se tak bude po pravici Schellingové.

06:21
    Japonsko hraje již v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.

06:08
    Jonejamaová to poté pěkně zkoušela na Schellingovou. Ta však byla pozorná a svým zákrokem přerušuje hru.

05:33
    A je po přesilovce. Menší trest za nedovolené bránění inkasuje Lara Stalderová.

04:55
    Japonky se nakonec v rohu kluziště zmocnily kotouče a vyhazují jej přes všechny čáry.

04:21
    Vyloučení v týmu Japonsko (Ajna Takeučiová – 2 min., držení).
    03:19 Evelina RASELLIOVÁ - 1:0

03:19
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Japonky nejprve neproměnili svou slibnou příležitost a prakticky z protiútoku udeřily Švýcarky! EVELINA RASELLIOVÁ se dostala po chybě soupeřky ke kotouči ve středním pásmu a postupovala sama na Fudžimotovou. Tu překonala svižnou střelou mezi betony. Bez asistence.

01:05
    Úvodní minut nám branku nenabídla, a tak pokračujeme dál za nerozhodného stavu.

00:01

Švýcarsko: Alderová (Schellingová) – Altmannová (C), Bullová, Gassová, Meierová, L. Benzová, Wetliová, Sigristová, Zollingerová – Stalderová (A), Raselliová (A), Stänzová – S. Benzová, I. Waidacherová, Müllerová – Rüediová, N. Waidacherová, Rüeggová – Forsterová, M. Waidacherová, Allemannová.

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – Kojkeová, Hosojamadaová (A), A. Tokoová, Suzukiová (A), Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – Jonejamaová, Osawaová (C), M. Fudžimotová – H. Tokoová, Ukitaová, Kuboová – Adačiová, Iwaharaová, Nakamurová – Terašimaová, Takaová, Šišiučiová – Onoová.

Rozhodčí: Granová, Timglasová – Girard Fabreová, Johanssonová.

Poslední tři vzájemná utkání

12.2.2018 Švýcarsko – Japonsko 3:1
    16.12.2016 Švýcarko – Japonsko 0:2
    18.8.2016 Švýcarsko – Japonsko 0:2

Japonsko

Japonky hned na úvod olymiády nestačily na Švédsko, které se radovalo z vítězství 2:1. Ani druhý zápas nebyl pro Japonsko příliš povedený. Švýcarsko jej totiž zvládlo lépe a po výhře 3:1 se radovalo ze tří bodů právě ono. V posledním utkání skupiny však přeci jen reprezentantky ze Země vycházejícího slunce uspěly. Jižní Korea si od nich odnesla porážku 4:1.
    Japonsko tedy ze skupiny postoupit nedokázalo a bylo odsouzeno k zápasům o 5.-8. pozici. V semifinále se utkalo se Švédskem, se kterým šlo za nerozhodného stavu 1:1 do prodloužení. V něm ovšem o výhře Japonek rozhodla svou brankou Tokoová a spolu se svým spoluhráčkami se může těšit na duel se Švýcarkami.

Švýcarsko

Švýcarky začaly Olympijské hry výborně, když nadělily domácím Korejkám osmigólový příděl. Následně si poradily 3:1 i s Japonskem a poté také těsně přehrály Švédky. Bez ztráty bodu tak opanovaly svou skupinu a ve čtvrtfinále narazily na Olympijské atletky z Ruska.
    Tento výběr však byl nad síly švýcarského celku. Ty se po prohře 2:6 musely spokojit s boji o 5.-8. místo. V semifinálovém střetnutí o tyto příčky přehrály Jižní Koreu 2:0 a dnes si to tak rozdají s Japonskem o konečné umístění.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.