Alkmaar – Twente 4:0 (kon.) | Feyenoord – Willem II 3:0 (kon.)
AZ Alkmaar
4:0 (1:0)
FC Twente
Středa 28.02.2018, 18:30 • AFAS Stadion (Alkmaar) • Nizozemský pohár • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký středeční podvečer všem fanoušků a fanynkám nizozemské kopané. Dnes budeme společně sledovat semifinále KNVB Beker poháru mezi týmy AZ Alkmaar a FC Twente.

AZ ALKMAAR
    Svěřenci Johna van den Broma začali pouť pohárem 1/32 finále v Maastrichtu, kde dokázali se štěstím zvítězit 3:2, v 1/16 finále vyhráli jednoznačně 4:0 na půdě Almere. Nejvíce namále měl Alkmaar v osmifinále, to zavítali na půdu druholigového Sittardu a ještě v 89.minutě prohrávali 2:1, ale třemi brankami v závěru dokázali vyhrát 4:2 a postoupit do čtvrfinále, kde jednoznačně smetli Zwolle 4:1.

FC TWENTE
    První překážkou Twente bylo 1/32 finále celek ONS Sneek ze čtvrté nejvýší soutěže. Hosté nenechali nic náhodě a vyhráli 3:1. V 1/16 finále už čekal svěřence Gertjana Verbeeka daleko těžší oříšek, na domácím stadionu přivítali Eindhoven a pro mnohé možná Twente překvapivě vyhrálo jednoznačně 3:0. Po vyražení Eindhovenu je čekal soupeř z nejtěžších – Ajax. Hosté už skoro slavili postup, když v 91.minutě Twente zachránil Assaidi a poslal zápas do prodloužení, ve kterém branka nepadla a rozhodnout musel až penaltový roztřel, v sedmé sérii poslal do Twente do čtvrfinále obránce Peet Bijen. Ve čtvrtfinále už takové nervy nebyly, když porazili druholigový Cambuur 3:1.

20.03.16 Twente vs Alkmaar – 2 : 2

AZ Alkmaar: Bizot – Svensson, Hatzidiakos, Wuytens, Ouwejan – Midtsjø, Til, Koopmeiners – Jahanbakhsh, Weghorst, Idrissi.
    Náhradníci: Vlaar – Coutinho, Van Rhijn, Wijndal, Van Overeem, Bel Hassani, Seuntjens, Hoedemakers, Druijf.

FC Twente: Drommel – Cuevas, Thesker, Lam, Bijen, van der Lely – Holla, Vuckic, Maher – Jensen, Assaidi
    Náhradníci: Hooiveid – Maria, Boere, Jensen, Liendl, van der Heyden, Brondeel, Slangveer, Tighadouini.

Rozhodčí – Makkelie D.
    Nejlepší střelec KNVB Beker poháru i dnes v základní sestavě Alkmaaru.

Obě jedenáctky už jsou na hrací ploše, zápas nám za malou chvilku může začít.

1

2
    Hlavní rozhodčí Makkeilie nám poprvé pískl do píšťalky, první výkop měli na starosti domácí, který v prvním poločase budou útočit zleva doprava.

3
    Domácí zatím drží balon, avšak první nákop dopředu se moc nepovedl, a hosté budou vhazovat.

5
    První střelu vyslal směrem k brance Indrissi, avšak branku o dost netrefil.

6
    Domácí jsou nadále při chuti, k dispozici mají první rohový kop v zápase.

7
    Twente bez větších problému odvrací míč daleko od své branky.

7
    Rohový kop i na druhé straně, po odraženém míči zkoušel střílet ze střední vzdálenosti Vukčič, ale ani on nebyl úspěšný a branku přestřelil.

8
    Nyní se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu, hlavní rozhodčí však hned rozpažil, s pocitem že se o faul nejednalo.

10
    Po menší pasáži hry, kdy Twente drželo míč se opět domácí nadechují k útoku.

11
    Jensen zachycen v ofsajdu.

12
    Midstjovi teď míč projel mezi nohy až do autu, míč pro hosty v černém.

13
    Koopmeiners tělem odstavil Assaidiho a nechal balon doběhnout až za základní čáru.

14
    Domácí ztratili na půlicí čáře míč špatnou přihrávkou, hosté mohli vyrazit do rychlého protiútoku, Maher však situaci zpomalil a přihrávkou dozadu nechává domácí hráče se v poklidu vrátit.

15
    Na hřišti zůstává ležet levý bek Cuaves, kterého ošklivě dojel Jahanbakhsh.

16
    Cuaves se už zvedl a vypadá to, že bude bez většího újmu na zdraví pokračovat ve hře.

17
    Domácí už mysleli, že budou zahrávat rohový kop, míč se však zastavil o rohový praporek, van der Lely následně dobrým obraným zákrokem získal míč pro svůj tým.

18
    Idrissi byl příliš rychlý a rozhodčí mu pískají ofsajd.

19
    Červení výborně napadají, nyní dobrým presinkem vybojovali míč zpět na své kopačky.

20
    Maher zkoušel centroval do ohně, ve vápně byl pouze osamocený Assaidi, toho však příliš vysokým balonem nenašel.

21
    Drommel výborným vyběhnutím zažehnal nebezpečí, které se na něj valilo. Domácí, ale zůstávají u míče a můžou pokračovat v ohrožování hostující branky.

23
    Máme za sebou polovinu prvního poločase, je vidět, že jde o hodně, obě strany výborně braní a nepouští soupeře do žádné velké šance.

24
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Sotva jsem to dořekl. Hosté udělali hrubku v rozehrávce, následně ještě Cuaves přiťukl míč do běhu Svenssonovi, který se neukvapil a na hranici pokutového území viděl ještě lépe postaveného GUUSE TILA, který střelou k pravé tyčce nedal brankáři šanci.
    24. TIL - 1:0

25
    Hosté se snaží o rychle vyrovnání, avšak o balon rychle přišli a domácí kombinují ve středu hřiště.

27
    Další velká šance domácích. Drommel výborně vychytal Svenssona, Weghorst z dorážky netrefil chvilku prázdnou branku.
    27.

29
    Domácí jsou při chuti, zblokovaný Jahanbakhshi centr končí rohový kopem.

30
    Hosté odvrací.

31
    Žlutou kartu dostává Assaidi (AZ Alkmaar).

31
    Nyní vládne na hřišti pouze jedno mužstvo, další tutovku měl Weghorst, který však trefil pouze boční síť.
    31.

32
    Hosté zakládají útočnou akci, mají však velké problémy přejít přes půlicí čáru hřiště.

34
    To se však nakonec povedlo, a po přízemním centru se míč dostal až k Assaidimu, který hodně zaměstnal Bizota. Málem jsme měli vyrovnáno.
    34.

35
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Thesker, přichází Jensen.

36
    Opět měli domácí k dispozici rohový kop, avšak ani z tohoto nezapršelo.

37
    Následný rychlý protiútok Til zastavil faulem.

38
    Tentokrát mají možnost z rohu ohrozit branku hosté.

38
    Hosté v černém to zkusili zahrát na krátko, to však nebyl dobrý nápad. Domácí rychle přistoupili a zažehnali nebezpečí.

39
    Následný útok Twente zastavil ofsajd Assaidiho.

40
    Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, Alkmaar by rád přidal druhou branku do šatny.

41
    Další možnost budou mít ze standartní situace. Assaidi tvrdě zajel do Tila a může být velmi rád, že nevidí druhou žlutou kartu.

42
    Indrissi zkoušel střilet z hranice vápna, obrana hostů jeho pokus zblokovala a mič se k brankáři vůbec nedostal.

43
    Alkmaar drží balon na své polovině hřiště.

44
    Twente zkouší obránce napadat, ty si pomáhají s rozehrávkou s brankářem Bizotem.

45
    Svensson si naběhl na Cuavese, přes kterého následně přepadl, hraniční situace, ale kdyby hlavní rozhodčí pískl penaltu, nikdo by se nedivil.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1
    Domácí mají čas na poslední nákop.

45+1
    Hostující obrana odvrací a rozhodčí první poločas co nevidět ukončí.

45+1

Máme za sebou první poločas semifinálového utkání. Zatím jsme viděli jednu branku z kopačky Tila, který jen podtrhl zatím výborný výkop Alkmaaru. Hosté pokud chtějí postoupit musí ve druhém poločasu hru trošku otevřít, aby vstřelil branku. Nechme se společně překvapit, co nám poločas druhý ukáže.

46

47
    Ve druhém poločase měli výkop hosté, kteří hned nakopávají míč dopředu.

47
    Hosté měli hned ve druhé minutě možnost rohového kopu, ten si však domácí obrana pohlídala.

48
    A hned vzápětí stejná možnost i na druhé straně.

49
    Ani ty nic světoborného z rohu nevymysleli.

50
    Míč už opět v držení domácích, kteří dobrou kombinací okolo půlky nechají hosty pouze běhat za balonem.

51
    Ouwejan se rozhodl zkusit vystřelit , trefil pouze hlavu obránce.

52
    Špatná přihrávka hostů dává opět možnost domácím kontrolovat hru.

53
    Weghors kličoval ve vápně až moc, až o míč přišel a rozehrávat budou hosté od brankáře.

54
    Holla byl faulovaný a nácledný volný přimí kop našel Lama, tomu však domácí míč ukopli na roh.

54
    Centr na bližší tyč si červení pohlídali.

55
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, větší ohrožení branky neproběhlo ani na jedné straně.

56
    Indrissi našel dobře naběhnutého Tila, ten však akci pokazil ve vápně špatnou přihrávkou.

57
    Íránský Alireza Jahanbakhsh si hrál tak dlouho s míčem na pravé straně, až míč skončil v zázemí, domácí hráč se pokoušel u rozhodčího vymodlit ještě rohový kop, ale ani tady neuspěl.

58
    Hostující Jensen ve dvoumetrovém ofsajdu.

59
    Ve hře je spousty nepřesností, na každé straně chybí kvalitnější finální fáze.

60
    Jahanbakhsh faulován na pravé straně hřiště.

61
    Alkmaar bleskově rozehrál, rychlost však na úkor kvality.

62
    Hosté se dostali až k hranici pokutového území, kde Assaidi vybojoval nebezpečnou standartní situaci. Velká šance.

63
    Hezky kopnuté, míč však o kousek minul levou tyčku.
    63.

64
    Že by jsme měli pomalu rozhodnuto? Indrissi našel krásným centrem na malém vápně WEGHORSTA, který hlavičkou trefil přesně mezeru mezi nohy brankáře Drommela.
    64. WEGHORST - 2:0

66
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Assaidi, přichází Boere.

68
    Teď už zřejmě rozhodnuto je. Akce jako přes kopírák, jediná změna, že tentokrát centroval z pravé strany Midtsjo, který našel přes celé vápno volného INDRISSIHO, který trefil přesně.
    68. INDRISSI - 3:0

70
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, přichází .

71
    Hosté už pomalu rezignují, vědí že o postupujícím je rozhodnuto a utkání se víceméně je dohrává.

72
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Til, přichází van Overeem.

73
    Domácí přidávají další zásek do rakve hostů. Dlouhý míč dopředu si zpracoval Weghorst, který na hranici vápna ještě přiťukl INDRISSIMU, který v tváří tvář nedal brankáři šanci.
    73. INDRISSI - 4:0

75
    Domácí si zápas užívají, a nadále podnikají jeden útok za druhým.

76
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Cuevas, přichází Maria.

77
    Fanoušci hostů už v sektoru rezignují a odcházejí do útrob stadionu.

79
    Twente se snaží aspoň o čestnou branku, chybí však jediné – trefit branku a to se hostům nedaří.

80
    Další tutovka domácích. Tentokrát se však blýskl brankář Drommel, který skvěle chytil střelu Indrissimu, kterému míč hezky přiťukl hlavou Weghorst.
    80.

81
    Hezký dlouhý balon na Jensena, tomu však Ouwejan míč ukopl do autu.

82
    Z velké dálky to zkusil Maher, velké nebezpečí však nadělal fanouškům v horních řadách stadionu.

84
    Hosté nadále u balonu na útočné polovině.

85
    Maria vystřelil z rohu pokutového území, ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

87
    Další hezký zákrok Drommela, který vyrazil střelu na rohový kop.
    87.

88
    AZ rozehráli na krátko, ke střele se nakonec nedočkali, ale nadále drží balon a to přesně domácím stačí.

89
    Alkmaar už si jen nahrávají na své polovině.

90
    Druhý poločas bude nastaven jednu minutu.

90+1
    Všichni už jen čekají na poslední hvizd pana rozhodčího.

90+1
    90+1.

Máme konec semifinále domácího holandského poháru. Nakonec to byl zápas jednoho týmu, domácí ve druhém poločase přidali další tři branky a celkově vyhrávají jednoznačně 4:0. Na soupeře ve kterém se utkají ve finále si však musejí ještě nějakou hodinku počkat. Bude jim jeden z týmu Feyenoord Rotterdam – Willem II Tilburg.

To je ode mě pro dnešek vše, já vám přeji krásný zbytek středečního večera. Na shledanou.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:10. (20:28:29)