Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 1:1
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 05.03.2018, 15:00 • Uralec Arena • Play-off KHL • Play-off

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1 a srovnává stav série na 1:1. Hostující hráči děkují svým fanouškům za podporu, domácí se se svými příznivci radují s první výhry v sérii.

Pravděpodobně klíčové bylo vyloučení hráče Magnitogorsku v závěru zápasu. Andrej Čibisov byl vyloučený na dvě minuty za vysokou hůl. Jeho týmu se výrazně zkrátil čas na vyrovnání a nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Stav série je tedy vyrovnaný.

Česká stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 26 střel, 25 zákroků
    Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:37 (17:15:54)

59:45
    Hosté utočí a pokouší se vyrovnat.

59:28
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:41

58:25
    Domácí Ilja Krikunov pálil z předbrankového prostoru nad.

58:13
    Denis Platonov se dostal do útočného pásma, jeho střela byla zblokovaná.

58:00
    Takticky hrají domácí hráči velmi dobře, drží hru v útočném pásmu a čas běží.

57:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

57:14
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:00
    Tři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, puk mají domácí v útočném pásmu.

56:41
    To je velká komplikace pro hosty, kteří se pokouší vyrovnat.

56:41
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., vysoká hůl).

56:26
    Do rychlého brejku se nyní dostal domácí celek,ale brankář byl pozorný.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, Chris Lee má kotouč za svou brankou.

55:44
    Po střele od modré čáry zasahovat nemusel.

55:24
    Jan Kovář nedokázal vypálit, ale kotouč stihl zpracovat v útočném pásmu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Hosté stále prohrávají o jednu branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Kučerjavenko (Krikunov), 21. Milovzorov (Megalinskij) – 31. Platonov (Timkin, Osala)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Mišarin, Jegoršev, Trjamkin, Ljamin – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Torčeňuk, Simakov, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov, Děnisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Igošev – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Kokarev, Ellison, Čibisov – Timkin, Osala, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Oskirko – Viljugin, Majtak