Boston – Detroit 6:5 (po pr.) | New Jersey – Montreal 6:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:3 (kon.)
Columbus – Vegas 4:1 (kon.) | Tampa – Florida 5:4 (po pr.) | Nashville – Dallas 2:0 (kon.)
Minnesota – Carolina 6:2 (kon.) | Chicago – Colorado 2:1 (po pr.) | Anaheim – Washington 4:0 (kon.)
Boston Bruins
6:5 (3:2, 2:2, 0:1 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 07.03.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Boston Bruins a Detroit Red Wings.

Detroit Red Wings odehrál 65 zápasů s bilancí 19-7-10-29 a získal 62 bodů. V tabulce Východní konference je na třinácté pozici a má 62 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Carolinou Hurricanes 3:1 a New Yorkem Rangers 3:2 v prodloužení. Nestačil na St. Louis Blues 1:2, Winnipeg Jets 3:4 a na Minnesotu Wild 1:4.

Boston Bruins je v tabulce Východní konference na druhé pozici a získal 88 bodů. Odehrál 63 zápasů s bilancí 33-7-8-15. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Carolinou Hurricanes 4:3 v prodloužení, Pittsburghem Penguins 8:4 a Montrealem Canadiens 2:1 v prodloužení. Nestačil na Toronto 3:4 a Buffalo Sabres 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára, Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk, Holden – Marchand, Pastrňák, Riley Nash – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Backes, B. Gionta – Schaller, Kuraly, Wingels.

Detroit Red Wings: Coreau (Howard) – Ericsson, Daley, Kronwall, Green, DeKeyser, Jensen – Bertuzzi, Zetterberg, Nyquist – Abdelkader, D. Larkin, Mantha – Athanasiou, Nielsen, Helm – Witkowski, Glendening, Frk..

00:01

00:03
    Jako první zakončoval Danny DeKeyser, jehož střelu ze středního pásma vyrazil domácí brankář.

00:37
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to byl rychlý vstup domácích do zápasu, hned v první minutě se prosazuje. Od modré čáry vypálil tvrdou ránu TOREY KRUG a kotouč zapadl za překvapeného brankáře. To byla krásná rána. Asistence: Nick Holden a Brad Marchand.
    00:37 Torey KRUG - 1:0

00:52
    Ještě neuplynula první minuta hry a domácí celek vede již o dva góly Další útočnou akci vedl JAKE DEBRUSK, který se dostal k brance a posílal přihrávku na osu hrací plochy. Tam byl mimo jiné vracející se Jonathan Ericsson, který si kotouč srazil do své branky.
    00:52 Jake DEBRUSK - 2:0

02:10
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Tommy Wingels – 2 min., sekání).

02:16
    Detroit právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilová hra a rozdíl ve skóre je minimální. Z mezikruží bez přípravy vypálil FRANS NIELSEN, jehož rána pod horní tyčku byla pro domácího brankáře nechytatelná. Asistence: Henrik Zetterberg.
    02:16 Frans NIELSEN - 2:1

03:30
    Hodně divoký začátek zápasu sledujeme, už jsme viděli tři branky.

04:06
    Andreas Athanasiou vypálil z pravého kruhu, jeho projektil kryje brankář Anton Chudobin.

04:22
    Andreas Athanasiou znovu zakončoval, tentokrát jeho střelu zblokoval domácí David Krejčí.

05:04
    Jared Coreau si dokázal poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslala Danton Heinen.

05:23
    David Backes z mezikruží vůbec netrefil branku, jeho rána končí úplně mimo.

06:30
    Hra je nyní přerušena, kotouč kryje hostující brankář po střele Tima Schallera. Komerční přestávka.

06:49
    Od modré čáry akci hostujícího celku zakončoval Jonathan Ericsson, jeho rána ale končí mimo branku. Brankář zasahovat vůbec nemusel.

07:06
    Zdeno Chára z podobné pozice na druhé straně hrací plochy minul branku. Ani nyní gólman zasahovat nemusel.

07:53
    Rychlé přenesení hry Manthou udělalo domácí obraně velké problémy, Andreas Athanasiou posunul na MIKA GREENA, jehož rána zapadla přesně do branky. Asistence: Andreas Athanasiou a Anthony Mantha.
    07:53 Mike GREEN - 2:2

08:33
    Brad Marchand mohl rychle poslat Boston znovu do vedení, tentokrát ale velmi dobře zasáhl brankář Jared Coreau.

09:00
    Niklas Kronwall na druhé straně zakončoval pěknou akci Detroitu, ale kotouč byl zblokovaný v předbrankovém prostoru.

09:53
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

10:00
    David Backes z mezikruží pálí mimo branku, brankář se jen bezmocně ohlédl.

10:12
    Komerční přestávka.

10:30
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Hraje se zejména ve středním pásmu.

10:55
    V útočném pásmu přišel hostující celek o kotouč, směr hry se tak otáčí.

11:10
    Anton Chudobin kryje puk po střele, kterou vyslal z mezikruží Dylan Larkin.

11:50
    Boston se pokouší hrát co nejvíce aktivně, ale domácí obrana je momentálně pozorná.

12:12
    Brad Marchand pálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval Henrik Zetterberg.

12:32
    Bruins rozehrávají od své branky, postupně se dostávají do útočného pásma a Chára zakončoval. Gólman byl pozorný.

13:08
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., držení).

13:48
    Gól v přesilové hře znamená, že se domácí znovu dostávají do vedení. Po výborné přihrávce Marchanda pálí přesně mezi betony TOREY KRUG. Puk se doplazil za brankovou čáru. Asistence: Brad Marchand a David Pastrňák.
    13:48 Torey KRUG - 3:2

14:27
    Další velkou střeleckou příležitost měl Danton Heinen, ale jeho rána končí na tyčce.

14:57
    Henrik Zetterberg zakončoval a jeho ránu kryje připravený domácí brankář. Komerční přestávka. Pět minut hry zbývá do konce první třetiny.

15:30
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek stále vede o jednu branku a pokračuje v aktivní hře, Brian Gionta se dostal do útočného pásma, ale nezakončil přesně.

16:00
    Hosté se pokouší o vyrovnání, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

16:26
    Brad Marchand pálil a jeho rána byla zblokovaná. Následně od modré čáry Nick Holden netrefil branku.

17:00
    Anton Chudobin si snadno poradil s pokusem, který vyslal Dylan Larkin.

17:05
    Mike Green to zkoušel z velké dálky, ale neuspěl.

17:43
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, Bruins vedou o jednu branku.

18:06
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho střel na branku momentálně k vidění není.

18:39
    Nick Holden pálil od modré čáry, jeho nabídku na těch ale nikdo ze spoluhráčů neusměrnil do branky.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:26
    Zbytečně se nepřerušuje.

19:47
    Frans Nielsen zakládá útočnou akci svého týmu, mnoho času už nemá.

19:48
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., hrubost).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po hodně divoké hře vedou domácí hokejisté 3:2, hned pět branek jsme viděli v první části hry. Domácí díky Krugovi a DeBruskovi vedli 2:0. Hosté dokázali vyrovnat, prosadil se Nielson a Green. Zatím rozhodující branku a svou druhou v zápase vstřelil Krug.

20:01

20:26
    Martin Frk se dostal do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

21:55
    Po delší době zde máme přerušení hry, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Bruins.

22:12
    Torey Krug vypálil a jeho ránu zblokoval Danny DeKeyser.

22:12
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Witkowski – 2 min., krosček).

22:56
    Nejprve při vlastním oslabení zakončoval nepřesně Dylan Larkin, a pak ma druhé straně kryje Coreau střelu Marchanda.

23:27
    Krásně sehráli domácí přesilovou hru. Dlouhou dobu byli v útočném pásmu, kde kombinovali. Torey Krug našel zcela volného BRADA MARCHANDA, který poměrně snadno zakončoval do odkryté branky. Asistence: Torey Krug a David Pastrňák.
    23:27 Brad MARCHAND - 4:2

23:27
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jared Coreau, přichází Jimmy Howard.

23:50
    Další gól domácích mohl přidat David Krejčí, ale jeho ránu kryje nově příchozí brankář Jimmy Howard.

24:42
    Hra je nyní přerušena, do dobré střelecké pozice se dostal hostující Justin Abdelkader, jehož pokus kryje Anton Chudobin.

24:45
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., bitka).

25:01
    Brandon Carlo zakončoval z velké dálky, s jeho pokusem neměl brankář problémy.

25:58
    David Pastrňák byl před brankou připravený na teč. Puk sice tečoval, ale jen do obránce Luke Glendeninga.

26:15
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., krosček).

26:15

26:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

27:24
    Detroit se propracoval do střelecké pozice při vlastním oslabení. Dylan Larkin vedl akci svého týmu.

27:24
    Puk se dostal do branky, ale hostující hráč ho tam dopravil bruslí, nyní se kontroluje video, zda Justin Abdelkader puk do branky kopl nebo ne.

27:34
    Justin Abdelkader dostal kotouč do branky úmyslným kopnutím.
    27:34 Justin Abdelkader a jeho úmyslné kopnutí.

27:36
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

28:24
    Gustav Nyquist dobře zakončoval, jeho projektil zblokoval Kevan Miller.

28:27
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zejména pak ty domácího celku.

29:02
    Henrik Zetterberg si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho ránu nemusel likvidovat brankář, byla totiž nepřesná.

29:28
    Zdeno Chára zakončoval a jeho ránu kryje brankář Jimmy Howard. Na druhé straně pak Anton Chudobin vychytal Henrika Zetterberga.

30:03
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., nedovolené bránění).

30:13
    Z mezikruží pálil hostující Andreas Athanasiou, jehož projektil zblokoval Brad Marchand.

30:44
    Anton Chudobin byl připravený a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Henrik Zetterberg.

31:01
    Domácí celek vyhazuje kotouč z obranného pásma přes všechny čáry. může tak vystřídat.

31:36
    Hra je nyní přerušena, domácí brankář Anton Chudobin kryje kotouč po střele Manthy.

32:03

32:05
    Hostující celek přesilou hru sice neproměnil, ale i tak se dočkal snížení. Po nepřehledné situaci před brankou se puk odrazil do míst, kde byl ANTHONY MANTHA, který prostřelil brankáře. Asistence: Mike Green, Tyler Bertuzzi.
    32:05 Anthony MANTHA - 4:3

33:18
    Domácí celek velmi rychle odpovídá na gól soupeře. První střela byla nepřesná, a pak zpoza branky nahazoval puk před branku BRAD MARCHAND a puk se od zad brankáře odrazil do branky. Šťastný moment pro domácí. Asistence: David Pastrňák, Riley Nash.
    33:18 Brad MARCHAND - 5:3

34:29
    Martin Frk dobře zakončoval, jeho rána ale postrádala přesnost.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, více ze hry mají domácí hokejisté.

35:12
    Mike Green rozehrává od své branky, Andreas Athanasiou se dostal do brejku, ale neprosadil se.

35:50
    Zdeno Chára nedokázal zpracovat přihrávku od spoluhráče, v obranném pásmu ho přetlačil ANTHONY MANTHA, který následně prostřelil brankáře domácích. Asistence: Justin Abdelkader a Dylan Larkin.
    35:50 Anthony MANTHA - 5:4

36:00
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:32
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

36:53
    Píská se zakázané uvolnění, Boston špatně rozehrál, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:14
    Sledujeme hodně kontaktní hru, ani jeden celek si nic nedaruje.

37:35
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou ve středním pásmu. Hráči rychle vytvořili dvojičky a čekalo se, zda se někdo popere.

37:35
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Riley Nash – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., hrubost).

38:13
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku, mnoho šancí při hře čtyři na čtyři nevidíme.

38:32
    Brad Marchand se dostal do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel z hole, brankář tak zasahovat vůbec nemusel.

38:53
    Hra je přerušena, domácí Anton Chudobin kryje kotouč po střele Larkina.

38:53
    Šarvátka před brankou Bruins se obešla bez vyloučení, a tak pokračuje hra čtyři na čtyři.

39:10
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Red Wings.

39:26
    Ještě jedno přerušení hry, zakončoval Anthony Mantha a jeho ránu zastavil domácí brankář.

39:40
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyři branky jsme viděli v této části hry. Sledujeme rychlý hokej, střelecky jsou aktivnější mírně domácí., v tomto ohledu vedou 24:23. Uvidíme, co přinese třetí třetina, lepší výchozí pozici má Boston.

40:01

40:05
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., sekání).

40:16
    Gustav Nyquist tečoval kotouč před brankou, ale gólman si dokázal poradit.

40:36
    Domácí celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hosté musí rozehrávat od své branky.

41:10
    Niklas Kronwall má kotouč za svou brankou a hosté tak musí znovu o útočné pásmo bojovat.

42:00
    Red Wings si výraznější šanci v přesilové hře vypracovat nedokázali.

42:05

42:08
    Jake DeBrusk pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.

42:35
    Andreas Athanasiou vypálil z dobré pozice, ale jeho pokus zblokoval Rick Nash.

42:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

43:01
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:10
    Tim Schaller se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

44:30
    Nick Jensen uklidňuje hru, vrací kotouč za svou branku.

44:38
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Witkowski – 2 min., hrubost).

44:52
    Z dobré pozice pálil Torey Krug, ale jeho rána se od tyčky odrazila zpět do hry.

45:21
    Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet před brankou, ale střely Nashe a Marchanda byly zblokované.

46:38

47:09
    Anton Chudobin dobře viděl střelu hostujícího hráče, a tak dokázal puk vyrazit. Neuspěl hostující Henrik Zetterberg.

47:17
    Brankář hostujícího celku kryje kotouč, komerční přestávka.

47:17

47:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., podražení).

48:11
    Přesilovou hru hrají hosté, kteří se ale marně snaží stabilněji dostat do útočného pásma.

48:40
    Mike Green rozehrává od své branky, sledujeme nepříliš povedenou přesilovku Red Wings.

49:01
    Mike Green byl připravený na střelu od modré čáry, ale kotouč se k němu nedostal.

49:23
    Ještě jednu akci rozehrává hostující celek.

49:41

49:46
    Přesilovou hru sice hostující celek proměnit nedokázal, ale i tak vyrovnává. Akce pokračovala dál, puk posunul Tyler Bertuzzi do lepší pozice, ve které byl MARTIN FRK.
    Jeho rána zapadla pod horní tyčku. Asistence: Tyler Bertuzzi a Anthony Mantha.
    49:46 Martin FRK - 5:5

51:15
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný a více ze hry mají hosté.

52:04
    Jimmy Howard musel zasahovat proti střele soupeře, Rick Nash vypálil od modré čáry, ale neuspěl.

52:27
    Hostující brankář kryje kotouč, komerční přestávka.

53:17
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, Jimmy Howard si poradil s pokusem soupeře.

53:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nedostává do výraznějších šancí.

53:50
    David Pastrňák rozehrává od své branky, následně se ale přihrávka nepovedla, kotouč končí mimo hrací plochu a uvidíme komerční přestávku.

54:24
    Hra pokračuje dál, stav zápasu je vyrovnaný. Oba týmy se prosadily pětkrát.

54:48
    Sledujeme klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není.

55:57
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté se dostali do postavení mimo hru.

56:45
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. David Pastrňák vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje hostující brankář.

56:52
    Anton Chudobin kryje kotouč po střele od modré čáry, jejím autorem je Gustav Nyquist.

57:15
    Gustav Nyquist znovu zakončoval a i tentokrát byl jeho pokus zblokovaný.

57:34
    Od modré čáry pálil nepřesně Jonathan Ericsson.

57:43
    Jimmy Howard musel být pozorný, do šance se propracoval Tim Schaller.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

58:51
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, ani jeden celek se nikam nežene.

59:06
    Zdeno Chára od modré čáry nepřekonal brankáře soupeře. Jimmy Howard nyní své spoluhráče podržel.

59:26
    Gustav Nyquist vypálil a jeho pokus poměrně snadno kryje brankář soupeře.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hostující celek dokázal ve třetí třetině vyrovnat na 5:55. Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:01
    Nastavení začíná.

60:34
    Bleskově rozhodnuté prodloužení. Vyhrává domácí celek.BRAD MARCHAND si položil brankáře, počkal na správný moment a nakonec poslal kotouč pod horní tyčku, toto se nedalo chytat. Hattrick pro domácího hráče. Asistence: Torey Krug a Riley Nash.
    60:34 Brad MARCHAND - 6:5

Ve velmi dramatickém zápase, který ve třetí třetině dokázal Martin Frk vyrovnat na 5:5 vyhrává v prodloužení domácí celek. Postaral se o to klidným zakončením zkušený Brad Marchand. Jeho tým získává bonusový bod.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Krug (Holden, Marchand), 1. DeBrusk, 14. Krug (Marchand, Pastrňák), 24. Marchand (Krug, Pastrňák), 34. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 61. Marchand (Krug, Riley Nash) – 3. Nielsen (Zetterberg), 8. Green (Athanasiou, Mantha), 33. Mantha (Green, Bertuzzi), 36. Mantha (Abdelkader, D. Larkin), 50. Frk (Bertuzzi, Mantha)

Detroit Red Wings: Coreau (24. Howard) – Ericsson, Daley, Kronwall, Green, DeKeyser, Jensen – Bertuzzi, Zetterberg, Nyquist – Abdelkader, D. Larkin, Mantha – Athanasiou, Nielsen, Helm – Witkowski, Glendening, Frk.

Rozhodčí: Chmielewski, Hebert – Nowak, Nanse

Diváci: 17 565