Buffalo – Calgary 1:5 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 1:2 (kon.)
Buffalo Sabres
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Calgary Flames
Čtvrtek 08.03.2018, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Skvělý zápas odehrál hostující celek, který zcela zaslouženě vyhrál tento zápas 5:1. První dvě třetiny přinesly útočnou hru Flames a také jejich pět branek. Naopak ve třetí třetině se zápas v poklidném tempu dohrává a 18 sekund před koncem zápasu přišel David Rittich o čisté konto, prostřelil jej Casey Nelson. (04:09:14)

Sabres právě vstřelili branku!
    David Rittich čisté konto neudrží, nenápadnou střelou zápěstím z kruhu jej překonal CASEY NELSON. Čestný střelecký úspěch pro domácí hokejisty. Asistence: Jason Pominville a Scott Wilson.

58:45
    Domácí špatně rozehráli, vhazovat se bude před brankou Sabres.

58:30
    Jacob Josefson rozehrává od své branky, 90 sekund zbývá do konce zápasu.

58:13
    Johan Larsson se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana Flames si dokázala poradit.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:45
    Troy Brouwer dobře napadal domácí rozehrávku, hráči Flames hrají aktivně.

57:39
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:57
    Komerční přestávka.

56:33
    Johnny Gaudreau se vrací za svou branku, odkud jeho spoluhráči rozehrávají. Oba týmy střídají.

56:00
    Sam Reinhart dostal kotouč do útočného pásma, jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

55:34
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Buffalo si přihrálo nepřesně, a tak mohou hrát domácí.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:31
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce zápasu, Flames vedou 5:0.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 60. C. Nelson (Pominville, S. Wilson) – 6. S. Bennett (Jankowski, Hamonic), 9. Jankowski (S. Bennett, Brodie), 25. Giordano (Ferland), 27. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 39. D. Hamilton (Giordano, J. Gaudreau)

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (27. Lehner) – Scandella, Ristolainen, Guhle, C. Nelson, Beaulieu, Antipin – Girgensons, R. O'Reilly, S. Reinhart – Nolan, Josefson, Okposo – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville – Griffith, B. Pouliot, Baptiste.
    Calgary Flames: Rittich (Gillies) – D. Hamilton, Giordano, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Brouwer, Stajan, Lazar.

Rozhodčí: Rank, Jackson – Brisebois, Cherrey

Diváci: 17 773