1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Stav série: 3:4
Traktor Čeljabinsk
Úterý 27.03.2018, 16:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek úterního večera. Na počtenou! (18:28:52)

Konferenční finále startují už tento čtvrtek, kdy se CSKA poprvé střetne s Petrohradem. První duel série mezi dnešním vítězem a Kazaní se odehraje o den později.

Nejlepší čtveřice letošního ročníku KHL je kompletní – k Petrohradu, CSKA a Kazani se po těsné výhře 2:1 v Ufě připojuje také Čeljabinsk! Obrovskou mírou se na vítězství Traktoru dnes podílel gólman Pavel Francouz, který celou třetí třetinu odolával obrovskému náporu soupeře a nakonec se mu povedlo jeho tým dotáhnout až k triumfu. Pro celek z Uralu dnešním dnem tedy sezóna končí.

Využití přesilovek: 0/2 – 1/1

Je rozhodnuto! Čeljabinsk postupuje do finále Východní konference, kde se střetne s Kazaní!

59:36
    Na čeljabinskou klec míří jedná rána za druhou, gólman Traktoru má teď plné ruce práce!

58:58
    Omarkova rána z dálky byla hodně nebezpečná, Francouz jí však stihl na poslední chvíli vykrýt a udržet tak vedení Traktoru při životě!

58:39
    Scrivens opouští svou klec, domácí už nemají co ztratit a zkusí své stěstí v power-play!

57:50
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou. Kotouč mění majitele poměrně často, šance Ufy na vyrovnání jsou čím dál tím menší.

56:35
    Čeljabinsk svého soupeře zřejmě už utahal, momentálně je aktivnější a má o něco málo více ze hry. Ta se aktuálně pohybuje hlavně ve středním pásmu.

55:33
    Grigorij Panin stojí v čele další útočné akce Ufy, atmosféra v hale začíná být dost ponurá. Dopředu domácí žene už jen hrstka nejvěrnějších příznivců.

54:42
    Na ledě se teď bojuje o každý centimetr ledu, ani jeden tým nechce svému soupeři nechat nic bez boje. Do konce třetí třetiny zbývá něco přes pět minut.

53:27
    Burdasov poslal kotouč podél mantinelu, za brankou jej ale pro sebe ukořistil hostující Gynge. Čeljabinsk nyní po dlouhé době míří před Scrivense.

52:26
    Před brankovištěm Traktoru vznikla naprosto nepřehledná situace, rozhodčí hru přerušují. Hokejisté Ufy zkoušeli puk za Francouze doslova protlačit.

51:44
    Loginov se teď rozhodl vzít věci do svých rukou a sám překonat gólmana hostů, který ale jeho zakončení zblízka včas pokryl!

50:58
    Loginov našel v mezikruží Tkačova, který ranou z první trefil výstroj Pavla Francouze! Čeljabinsk tak i po této nebezpečné akci stále vede.

49:51
    Kravcov se dostal do kvalitní střelecké pozice na levém kruhu a pokusil se odtud zahrozit, proti jeho ráně zahrozil připravený Scrivens vyrážečkou.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 13. Omark – 19. Gynge (Szczechura, Bailen), 38. Videll (Szczechura, Gynge)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Panin, M. Osipov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, I. Makarov, Juňkov – Sajustov, Burdasov, Tkačov – M. Majorov, Soloduchin, Kuzmin – Korotkov.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin, Bailen, A. Petrov, I. Višněvskij, Borodkin, Klimontov, Isajev – Gynge, Videll, Szczechura – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Šarov, Šolochov, Kravcov – Kručinin.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Sadovnikov, Sivov

Diváci: 8 070 (vyprodáno)