Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (po pr.) | Colorado – Nashville 2:4 (kon.)
Calgary – San Jose 4:7 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Chicago 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 0:3 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Sobota 17.03.2018, 19:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:10 (21:47:24)

1. Adam Larsson (EDM) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+2
    3. Cam Talbot (EDM) 40 zák., 2 góly, 95,2%

A je konec dnešního zápasu. Edmonton si připisuje tři body, když dokázal naprosto otočit stav, v závěrečném dějství totiž hráči vstřelili dvě branky. První třetina zápasu budila občas trošku nudným dojmem a nepadla vůbec žádná branka. Góly padaly až v prostřední části, konkrétně tři. Florida se dostala díky obrovské chybě brankář do vedení a držela ho poměrně dlouho, hostům se ale povedlo reagovat a vyrovnali. Necelé čtyři minuty ale bylo vedení opět na domácí straně, když se prosadil Trocheck. Třetí třetina se stála rozhodují. Celé to odstartoval McDavid, který dokázal vyrovnat, hosté od této chvíle byli jasné lepší a vstřelili další branku. Stav zápasu už jen posléze korigoval Rattie, který se prosadil do prázdné branky. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.

59:10 Ty RATTIE - 2:4

59:10
    Edmonton právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního zápasu už nikdo nemůže pochybovat. Edmonton se dostal ke kombinaci v obranném pásmu a poté se do úniku dostal TY RATTIE, který už jen mířil do zcela prázdné branky. Asistence: Connor McDavid.

58:56
    Další zakázané uvolnění hostujícího celku.

58:27
    Florida už hraje bez svého brankáře!

57:57
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

57:40
    Michael Matheson a jeho průnik do útočného pásma. Brankář Cam Talbot opět zakročil.

57:00
    Michael Matheson a jeho rána, ta letěla těsně nad horní tyčku.

56:30
    Florida opět v útoku, kotouč se ale vůbec k brankáři nedostal.

55:40
    Vypadá to, že Edmonton se už rozhodl jen bránit výsledek, hráči se totiž vůbec nedostávají do útočného pásma.

55:10
    Florida je pět minut před koncem hodně aktivní a snaží se vybojoval ještě vyrovnání, to se ale zatím vůbec nedaří.

54:50
    Roberto Luongo předvedl pěkný zákrok.

54:35
    Hráči postupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

54:05

53:45
    Aaron Ekblad nahodil kotouč do útoku od modré čáry, nedošlo k žádné velké šanci.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 29. Vatrano, 36. Trocheck (MacKenzie, Ekblad) – 32. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 41. McDavid (Rattie, Nugent-Hopkins), 47. A. Larsson (Nurse, McDavid), 60. Rattie (McDavid)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson (A), McCoshen, Weegar – Bjugstad, Barkov, Dadonov – Vatrano, Trocheck, Huberdeau – Malgin, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.
    Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – A. Larsson (A), Nurse, Bear, Klefbom (C), Russell, Sekera – Rattie, McDavid, Nugent-Hopkins – Puljujärvi (A), R. Strome, Lucic – Slepyšev, Draisaitl, Caggiula – Kassian, Khaira, Pakarinen.