Chomutov – HC Litvínov 4:2 (kon.)
AZ Havířov
1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Stav série: 2:2
EC Red Bull Salzburg
Středa 21.03.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Ve třetí části si už Salzburg vedení pohlídal, v závěru se hodně přitvrdilo, hráči se pouštěli do potyček. V pátek nás čeká rozhodující utkání série, protože stav je 2:2. To je ode mne pro dnešek vše, těším se u dalších onlajnů. (20:27:05)

59:49
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bambula – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Thiel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Jentzsch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Rebernig – 2 min., hrubost).

59:49
    Domácí Bambula se pustil do hostujícího Jentzsche.

Hraje se 4 na 4.

59:10
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Uhlíř – 2 min., sekání).

57:27
    Hosté ve 4.

AZ hraje přesilovku 5 na 3.

57:08
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schitz – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

56:30
    Další vyhození Salzburgu.

55:53
    Salzburg se osvobodil.

55:27
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Obu – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:59
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

54:03
    Hostující Huber se dostal ke střele z mezikruží, ale minul branku.

53:10
    Hraje se velmi tvrdě, hráči obou týmů si navzájem nic nedarují.

51:43
    AZet si vytvořil tlak před Kolarzem, ale domácí nedokázali procpat puk za brankovou čáru.

51:22
    Zakázané uvolnění AZetu.

50:44
    Zakázané uvolnění Salzburgu.

49:33
    Střídání v týmu AZ RESIDOMO Havířov: ze hřiště odchází Dufek, přichází Štipčák.

49:33
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku využívají, když puk putoval po ose Hadamczik-Alanov a do odkryté branky střílející TARO RICCARDO MARIO JENTZSCH. Asistence: Igor Alanov a Filip Hadamczik.

49:01
    Domácí ve 4.

Hosté budou mít krátkou přesilovku 5 na 3.

48:55
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Grygar – 2 min., hákování).

48:10
    AZ se osvobodil.

47:01
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Janeček – 2 min., vysoká hůl).

46:00
    Zakázané uvolnění AZetu, po dlouhé době je tady přerušení.

44:27
    Hraje se nahoru dolů, ale bez šancí.

41:09
    Hostující Barinka našel parádní přihrávkou Čermáka, jenž se hnal sám na Dufka, ale ten jeho střelu vyrazil pravým betonem.

40:01

Ve druhé třetině byli hosté opět lepší, ale šance měl i AZ. Jenže góly dávali jen hráči Red Bullu a tak zaslouženě vedou o dvě branky. Uvidíme, jestli se domácím podaří ve třetí třetině zápas zdramatizovat. Ta začíná v 19:51.

40:00

39:00
    Hostující Rebernig vyslal střelu z levého kruhu, Dufek puk chytil.

37:44
    Salzburg je teď všude první, hráči AZetu nedokáži se soupeřem bruslit.

36:18
    Hostující Barinka vypálil po vyhraném buly z první, tečovaný puk skončil v ochranné síti.

35:42
    Domácí Juhász se dostal do samostatného úniku, ale střelu ke vzdálenější tyči Kolarz vyrazil.

34:45
    Hostující Varejcka pálil zpoza obránce, Dufek zasáhl pravým betonem.

32:53
    Po zmatcích v obranném pásmu AZetu našel Schitz volného MARCELA BARINKU, který zakončil do odkryté branky. Asistence: Edwin Schitz a Erik Čermák.

31:44
    Hostující Varejcka se proháčkoval před Dufka, ten jeho bekhendový pokus zastavil levým betonem.

30:25
    Rozhodčí signalizoval trest pro hráče hostí, ale faulovaný Bambula přiznal, že to faul nebyl a trest se neukládá.

30:07
    Teď se do útoku dostali hosté, ale zastavil je ofsajd.

28:53
    Havířovští začínají získávat převahu, drží se v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střelbě.

27:10
    Domácí sehráli parádně rychlý protiútok, střelu Žídka zastavila spojnice horní tyče s boční tyčí!

26:16
    Hostující Schitz se proháčkoval před Dufka, položil si ho, ale netrefil poloodkrytou branku.

25:58
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale bez střelby.

23:35
    Hosté se prosadili při signalizované výhodě, Hadamczik našel volného IGORA ALANOVA, jenž prostřelil Dufka. Asistence: Filip Hadamczik a Marcel Barinka.

22:48
    Domácí Karel Dufek si nabruslil mezi kruhy a vypálil, Kolarz puk jen vyrazil, byl z toho závar, ale obrana hostí nakonec situaci zvládla.

21:20
    Domácí Pindel s Bochnakem se dostali do situace 2 na 1, ale druhý jmenovaný nedostal dobrou přihrávku a tak z toho nic nebylo.

20:37
    Nepovedená rozehrávka AZetu, je z toho zakázané uvolnění.

20:01

V první části byli aktivnější hosté, kteří otevřeli skóre zápasu dokonce při vlastním oslabení. Ale ze svého tlaku další branku nevytěžili a AZ díky jedné povedené akci srovnal. Nicméně v závěru třetiny už zase Salzburg dominoval. Uvidíme, co přinese druhá třetina – začíná v 19:06.

20:00

19:53
    Salzburg zastavil ofsajd,

18:38
    Bochnak vypálil od modré, ale Kolarz zasáhl vyrážečkou.

18:06
    Salzburg se drží v útočném pásmu, ale nedostává se ke střelbě.

17:08

16:49
    Hostující Barinka byl v gólové šanci, ale ani nadvakrát netrefil odkrytou branku!

16:26
    Přesilovky dnes AZetu nejdou, v útočném pásmu jsou hosté.

16:01
    Salzburg vyhazuje přes všechny čáry.

Hostující Alanov se pěkně procpal před Dufka, ale při zakončení jej fauloval. puk sice skončil v brance, ale je z toho vyloučení obránce Salzburgu.

15:08
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Alanov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

14:10
    Rozehrávka se AZetu nepovedla a je z toho zakázané uvolnění.

13:43
    Hra se teď opticky vyrovnala, hosté nejsou tolik na puku.

11:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak teď JAN ŽÍDEK všechny překvapil, když střelou z otočky poslal puk mezi Kolarzovy betony. Asistence: Vojtěch Pindel a Ernest Bochnak.

11:35
    Útok Azetu zastavil ofsajd.

10:12

09:31
    Domácí Bochnak pálil zpoza hráče, ale Kolarz puk lapil.

08:49
    Varejcka byl v dobré šanci, ale mířil hodně mimo tyče.

07:45
    Útok Salzburgu zastavil ofsajd,

06:48

06:18
    Hosté se prosazují v oslabení, když Ševěčkovi utekl puk, vzal si jej Schitz, nahrál na MAXMILIANA REBERNIGA, který prostřelil Dufka mezi betony. Asistence: Edwin Schitz.

05:58
    Ševěček nahodil puk od modré čáry, ale nikdo netečoval a tak Kolarz puk chytil.

05:21

04:48
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Vogt – 2 min., podražení).

03:56
    První šanci měl hostující Vogt, Dufek jeho ránu kryl.

01:11
    Hraje se ve vysokém tempu, nahoru dolů, ale zatím jsme neviděli střelu na branku.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Dufek M. (Štipčák) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček "C", Pavelek, Grygar – Bambula "A", Bochnak, Juhász "A", Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek K., Pindel

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Mnich) – Obu, Hadamczik "A", Zündel "C", Alanov, Wimmer, Menner, Stewart, Rebernig, Lindner, Lobach "A", Barinka, Varejcka, Schitz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Peeters

Rozhodčí: Mrkva – Gančařík, Konvička.

Hráči AZetu už přicházejí na led a následují je hráči Salzburgu.

Začátek utkání se asi o 15 minut opozdí, protože se prodlužovalo předchozí utkání mladšího dorostu.

Dnes odpoledne přišla z Českého svazu ledního hokeje tato zpráva: zápas na ledě Salzburgu byl kontumován ve prospěch Havířova pro neoprávněný start hráče. Stav série je tak 2:1 pro Havířov.

Dnes popokračuje osmifinále play-off extraligy staršího dorostu mezi domácím AZetem Havířov a hostujícícm EC Red Bull Salzburg.

Stav série je 1:2, AZ včerejší vydřenou výhrou 4:3 odvrátil konec sezóny. Hosté dnes mají druhý mečbol, ale proti odhodlaně bojujícím hokejistům Havířova to nebudou mít lehké.

Přesto je Salzburg favoritem, včera byl po dvě třetiny jasně lepší, branku Havířova v zápase zasypal 39 střelami, přičemž hráči Azetu vyslali na Mnicha v brance Red Bullu jen 14 střel.

Utkání přitáhlo pozornost 430 diváků, kteří viděli nádhernou hokejovou bitvu. Buďte s námi u jejím pokračování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 12. Žídek (Pindel, Bochnak) – 7. Rebernig (Schitz), 24. Alanov (Hadamczik, Barinka), 33. Barinka (Schitz, Čermák), 50. Jentzsch (Alanov, Hadamczik)

AZ Havířov: Dufek M. (Štipčák) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček "C", Pavelek, Grygar – Bambula "A", Bochnak, Juhász "A", Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek K., Pindel

Rozhodčí: Mrkva – Gančařík, Konvička