Buffalo – Arizona 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Boston 2:1 (po pr.)
Calgary – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 22.03.2018, 01:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:45:48)

3. Anton Chudobin (Boston) – 18 zákroků, 90% úspěšnost

A je konec, v prodloužení se nakonec raduje domácí tým, který si připsal cenné dva body a stále živí nadějí na play off! V první třetině se zásluhou Donata dostal Boston do vedení, které mu vydrželo až do 50. minuty. Deset minut před koncem zápasu se dostal ke slovu Schwartz a propálil Chudobina. Ve zbytku zápasu se již nic nestalo a následovalo prodloužení. V prodloužení si vzal kotouč znovu Jaden Schwartz, který s ním přejel celé hřiště a propálil Chudobina podruhé!
    Boston tak odjíždí s jedním bodem.
    Střely po prodloužení: Domácí – 20, Hosté – 22.

60:30 Jaden SCHWARTZ - 2:1

60:30
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tak to byl rychlý konec! Hrdinou dnešního zápasu se stává JADEN SCHWARTZ, který si vzal kotouč za vlastní brankou, dojel do útočného pásma a tam skrz obránce vypálil na druhou tyč! Jeho střela zápěstím byla laserově přesná a nedala Chudobinovi šanci! Asistence: Colton Parayko

60:01
    Úvodní buly pro Bruins.

60:01

Ve třetí třetině jsme se dočkali vyrovnávacího gólu, když se dokázal prosadit Schwartz. Zbytek třetiny byl hodně svázán taktikou – ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a sledovali jsme vcelku nezáživnou hru. V poslední vteřině se v obrovské šanci ocitl Jaškin, ale jeho pokus Chudobin zneškodnil! O osudu zápasu tak musí rozhodnout prodloužení nebo nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Neuvěřitelná šance v poslední vteřině, Jaškin v pádu dorážel, ale trefil pouze padajícího Chudobina!

59:05
    Koutouč je ve třetině Bruins, ale Bortuzzo při střele zlomil hokejku a kotouč získali hosté.

58:40
    Blues se usadili ve třetině soupeře, ale k větší šancí to nevedlo.

58:05
    David Pastrňák mohl rozhodnout, ale jeho zakončení kolem tyčky těsně minulo branku!

57:40
    Donato vypálil od mantinelu, Allen zasáhl lapačkou.

56:59
    Patrik Berglund špatně zpracoval nahrávku a puk končí u diváků.

56:40
    Nashovi se podařilo udržet kotouč v souboji za brankou, ale následně špatně přihrál a domácí se řítí to útoku.

55:59
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

55:30
    Tommy Wingels zavezl kotouč do třetiny, ale za brankou o něj ihned přišel.

55:04
    Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem.

54:30
    Domácí halou zní pokřik "Let´s go Blues!", ale stav je stále vyrovnaný.

54:05
    Brad Marchand vypálil dělovku od modré, jeho pokus minul branku o centimetry!

53:50
    Boston se stáhl na modrou a brání třetinu.

53:20
    Jake Allen předvedl solidní zákrok proti střele Kuralyho od modré.

52:39
    Bruins nahodili kotouč do pásma, ale za brankou ho získal Barbašev ,který zakládá útok.

52:10
    Carlo po delší době prověřil pozornost Allena.

51:50
    Domácí teď jednoznačně určují tempo zápasu, Bruins vůbec nestíhají.

51:10
    Joel Edmundson s dostal ke střele z ideálního prostoru, jeho dělovka minula branku!

50:40
    David Pastrňák se snažil s pukem procpat před branku, ale jeden z domácích hráčů mu kotouč vysekl.
    49:36 Jaden SCHWARTZ - 1:1

49:36
    A máme srovnáno! Alexander Steen dostal pěknou nahrávku do třetiny na mantinelu, kotouč přenechal za sebe na volného JADENA SCHWARTZE, který měl spoustu času zamířit a svou střelu zápěstím umístil přesně! Chudobin byl bezmocný. Asistence: Alexander Steen, Brayden Schenn

48:50
    Nepřesná rozehrávka domácích a Bruins jsou znovu u kotouče.

48:10
    Domácí se teď nemohou dostat ke kotouči.

47:50
    Na ledě se nám trochu přiostřuje.

47:20
    David Pastrňák nedokázal dostat puk na rozjetého Marchanda, který by jel sám na branku!

46:50
    Jake Allen skvěle přečetl hru a odpálil kotouč před dotírajícím Kuralym!

46:10
    Vince Dunn se obtočil kolem obráce do středu a vytvořil si spoustu prostoru ke střelu, bohužel pro něj nedokázal zamířit do branky!

45:50
    Bruins vysunuli forčeking až za branku soupeře a domácí mají problémy s rozehrávkou!

45:20
    Domácí ztrácí 3 body na druhou divokou kartu a měli by přidat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk z dnešního zápasu.

44:30
    Brodziak si počkal na Pastrňáka a poslal ho k ledu.

44:05
    Domácí zamkli soupeře ve třetině, střela Pietrangela minula branku!

43:32
    Puk se po nahození odrazil od zadního mantinelu zpět před branku,ale Allen dobře zareagoval a odpálil touš!

43:05
    Tim Schaller se dostal ke střele ze středu hřiště, ale jeho střela zápěstím minula branku.

42:40
    Brian Gionta vypálil od levého mantinelu, ale jeho pokus Allena nepřekvapil.

42:10
    Domácí vstoupili do třetiny aktivně – znovu kombinují ve třetině soupeře.

41:37
    Chudobin si poradil reflexivním zákrokem tečovanou střelou, kterou vyslal Donato!

41:10
    Steen byl příliš nedočkavý, přejel modrou moc rychle a máme tu offside.

40:20
    Nepřesná rozehrávka Bruinsa a u kotouče jsou Bluesmani.

40:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

40:01

Máme za sebou i druhou třetinu. V této třetině jsme branku neviděli. Oba týmy si vytvořily spoustu šancí, ale oba brankáři jsou perfektní. Oba týmy měly k dispozici přesilové hry, ale ani jednomu se je nepodařilo v této třetině využít. Do šaten se jde za stavu 0:1.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 14, Hosté – 17.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:58.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Joel Edmundson zachytil nahrávku soupeře a Blues tak budou mít možnost posledního útoku ve třetině.

39:10
    Joel Edmundson střílel od modré, ale jeho střelu vyblokoval jeden z obránců.

38:37
    Sobotka s Jaškinem ujížděli do přečíslen 2 na 1, ale nahrávka na druhého hráče nebyla přesná a Chudobin drží kotouč.

38:10
    Pastrňákova lajna již kombinuje s kotoučem ve třetině Blues.

37:24
    Boston ustál oslabení a máme tu zakázané uvolnění.

37:10
    Domácí jsou znovu ve třetině s pukem. Dunn vypálil ze středu hřiště, jeho tečovaný pokus mířil na první tyč, ale Chudobin stihl zareagovat!

36:50
    Střela Schenna netrefila branku a kotouč vylétl ze třetiny!

36:40
    Domácí mají zkrácenou přesilovou hru.

35:58
    Tim Schaller vyzkoušel pozornost Allena od mantinelu, domácí brankář obstál.

35:40
    Sošnikov a následně Steen se dostali ke střele, ale Chudobin si připsal úspěšné zákroky!

35:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., sekání).

34:50
    David Pastrňák dostal skvělou nahrávku na mantinel, český útočník vypálil na druhou tyč, Donato se nedokázal procpat k dorážce a stav je tak stále stejný.

34:20
    Domácí vyhráli buly a ihned odpalují kotouč.

34:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., vražení na hrazení).

33:40
    Krejčí našel krásnou zadovkou volného Donata, toho zradilo zpracování a střelu jsme neviděli.

33:10
    Na druhé straně zahrozil z protiútoku McQuaid, ale jeho pokus zneškodnil Allen!

32:30
    Colton Parayko napřáhl k dělovce! Chudobin nic neviděl a pouze se ohlédl za pukem, který zaduněl o zadní mantinel.

32:05
    Allen podržel kotouč v lapačce a následuje komerční přestávka.

31:40
    Domácí si vytvořili obrovský tlak ve třetině. Thoburn se dostal ke 3 střelám, ale pouze jediná trefila branku.

31:10
    Jaden Schwartz nabral rychlost a dostal skvělou nahrávku mezi obránce, svůj samostatný nájezd se rozhodil zakončit střelou na druhou tyč, ale Chudobin se zaskvěl výborným zákrokem!

30:40
    Millerova dělovka od modré minula branku o dobrý metr!

30:20
    Brad Marchand vypálil z ideální pozice ze středu hřiště, Allen si skvěle vyjel a ukryl kotouč v lapačce.

29:58
    Danton Heinen zavezl kotouč do třetiny, ale byl v ní osamocen a tak kotouč pouze nahodil na branku a odjel střídat.

29:20
    Donato promáchl skákavý kotouč v předbrankovém prostoru!

28:50
    Hosté se usadili u Blues a nahrávají si u mantinelu.

28:20
    Tommy Wingels přišpendlil protihráče na mantinel!

27:50
    Na ledě to dnes opravdu jiskří.

27:10
    Alexander Steen dostal skvělou nahrávku do jízdy na střed hřiště, ale než vystřelil dostal se za osu a následně mu střelu znemožnil obránce! Obrovská šance pro domácí.

27:00
    Jaden Schwartz cpal svou střelu mezi Chuobina a tyč, chvíli to vypadalo, že se mu podařilo najít skulinku, ale hostující brankář nakonec udržel kotouč!

26:40
    Davidu Pastrňákovi nevyšla klička přes obránce a založil protiútok dommácích.

26:10
    Jordan Szwarz je na ledě a ihned se zapojil do útoku Bruins.

25:40
    Další vyhození Bruins, to je opravdu nepovedená přesilovka domácích.

25:20
    Joel Edmundson udělal chybu na modré čáře a kotouč doklouzal za modrou.

24:30
    Nash se dostal k puku u modré čáry a vyhodil ho až k Allenovi.

24:10
    Domácí jsou s kotoučem za vlastní brankou a musí začít znovu.

23:59
    Boston vyhrál buly a ihned odpaluje kotouč.

23:49
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jordan Szwarz – 2 min., sekání).

22:20
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, Boston se zatím pouze brání.

21:30
    Dmitrij Jaškin zavezl kotouč, obtočil se kolem obránce a vypálil, jeho pokus prolétl těsně kolem tyče!

20:40
    Sobotka si nerozuměl se spoluhráčem a Boston se zadarmo dostává k puku.

20:01
    Úvodní buly znovu pro domácí tým,

20:01

Máme za sebou první třetinu. Úvodní dějství se začalo v malém tempu, ale hostům se s přispěním rozhodčího podařilo skórovat a hra nabrala na větším spádu. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí,ale brankáři jsou zatím perfektní.
    Střely po první třetině: Domácí – 5, Hosté – 9.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:02

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nikita Sošnikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Riley Nash – 2 min., hrubost).

19:10
    Brad Marchand se spoluhráčem se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Alex Pietrangelo si lehl a perfektním zákrokem hokejkou zachytil nahrávku!

18:40
    Domácí se nyní snažili usadit ve třetině, ale Carlo dobře zapracoval a získali kotouč u mantinelu.

18:10
    Donato se krásně vyhnul prvnímu soupeři, ale při druhé kličce upadl a ke kotouči se dostali domácí.

17:40
    Ivan Barbašev se ocitl v další dobré šanci, když měl prostor ke střele, ale mířil tak dlouho až trefil jednoho z obránců.

16:50
    Dmitrij Jaškin našel krásnou backhandovou nahrávkou před brankou postaveného Ivana Barbaševa, ale ten tečoval kotouč pouze do betonu Chudobina!

16:20
    Domácím se až nyní podařilo vyvézt kotouč ze třetiny a unavení hráči mohou konečně vystřídat.

15:40
    Boston se usadil ve třetině, celý tlak vyústil ve střelu Nashe,ale jeho pokus prolétl kolem pravé tyče!

15:10
    Hráči přidali na obrátkách a hra má mnohem větší náboj než na začátku zápasu.

14:40
    Matt Grzelcyk na modré vymíchal 2 protihráče,ale následná střela byla hodně slabá a Allen ji v klidu vyrazil.

14:10
    Nepřesná nahrávka Thoburna a kotouč skončil u diváků. Následuje komerční přestávka.

13:50
    Nikita Sošnikov vypálil z ostrého úhlu,ale Chudobin si mezírku u tyče pohlídal.

13:10
    Kyle Brodziak nahodll kotouč na branku, Chudobin měl problémy s neposedným pukem,ale nakonec ho schoval pod rukavicí.

12:30
    Ivan Barbašev vypálil z otočky od modré, jeho pokus trefil pouze Krejčího, který vyvezl kotouč a přerušil tlak domácích.

11:30
    Donato mohl přidat druhý gól, když se snažil Allena vymíchat a zakončit kolem tyče, domácí brankář si poradil a skóre se nemění.

10:50
    Jaden Schwartz zavezl kotouč do třetiny a domácí kombinují v pásmu.
    10:12 Ryan DONATO - 0:1

10:12
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté se ujímají vedení! Tak to je hodně šťastný gól! Alex Pietrangelo se dostal v rohu k puku, ale svým vyhozením trefil pouze rozhodčího, od kterého se kotouč odrazil před volného RYANA DONATA, který práskl do puku a ten zapadl až do branky! Bez asistence.

09:50
    Domácí ihned po buly vyhazují kotouč.

09:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., krosček).

09:10
    Tage Thompson nabral rychlost ve středním pásmu, natlačil se před obránce a vypálil! Jeho pokus prolétl těsně nad brankou!

08:30
    Allen vyrazil kotouč před sebe, ale naštěstí pro domácí se jako první zorientoval Joel Edmundson, který odpálil kotouč do rohu.

07:30
    Nash se prokličkovával do šance, hostující útočník se dobře zbavil obránce a vypálil na první tyč! Jeho pokus zneškodnil Allen.

06:58
    Chudobin teď zaváhal s rozehrávkou,ale Brayden Schenn nedokázal dostat kotouč do odkryté klece.

06:50
    Na druhé straně si připsal zákrok Chudobin, když zneškodnil přízemní střelu od modré.

06:10
    Marchand zavezl kotouč do třetiny a udělal prostor Carlovi, jeho střela skončila v lapačce Allena.

05:50
    Dmitrij Jaškin vypálil z ostrého úhlu, ale nedokázal trefit prostor branky.

05:30
    Brandon Carlo byl příliš rychlý a rozhodčí píská offside.

04:58
    Adam McQuaid vypálil od levého mantinelu, jeho pokus Allen vyrazil a připsal si tak první zákrok.

04:30
    Donato se snažil dlouhým pasem najít rozjetého Holdena, ale přihrávka byla moc prudká a kotouč zachytil Allen.

03:50
    Boston se usadil ve třetině soupeře, ale než se nějaký z hostujících hráčů odhodlal ke střele, tak si domácí vybojovali kotouč.

03:10
    Marchand hledal před brankou postaveného Pastrňáka, ale nahrávka mu nesedla a kotouč ke spoluhráči nedoputoval.

02:50
    Alex Pietrangelo vyslal jednoduchou střelu zápěstím od mantinelu, Anton Chudobin si připisuje úvodní zákrok zápasu.

02:20
    A máme tu první přerušení hry. Boston nezkoordinoval svůj přechod přes modrou a máme tu offside.

01:50
    Boston napadá rozehrávku Blues a domácím se nedaří rozehrát.

01:20
    David Krejčí trefuje břevno! Český útočník vyslal nenápadnou střelu skrz obránce, která rozezvučela tyč!

01:05
    Hra se zatím odehrává ve středním pásmu, oba týmy dobře brání vlastní modrou čáru.

00:20
    Nepřesná nahrávka Steena a u kotouče jsou poprvé hosté.

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blue
    Naopak domácí prožili hrůzostrašný únor, když si připsali 7 proher v řadě! K radosti všech domácích fanoušků se forma Blues zvedla a z posledních 5ti zápasů odcházeli pouze 2x poraženi. V minulém kole si "Bluesmani" poradili s Chicagem 4:5 a připsali si další 2 body. V tabulce Západní konference najdeme Blues na 10. místě s 83 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Schenn – 25 + 35
    2. Tarasenko – 27 + 31
    3. Schwartz – 20 + 31

Boston hrál ve velké pohodě, když dokázal posbírat 6 výher v řadě, ale následně přišla prohra s Chicagem a od té doby hostující celek střídá výhry a prohry. V minulém kole podlehl Boston BlueJackets 4:5 v prodloužení. Nicméně v tabulce Východní konference najdeme Boston na parádním 2. místě s 99 body.

1. Marchand – 31 + 44
    2. Pastrňák – 29 + 41
    3. Bergeron – 27 + 27

Hezké ráno všem fanouškům zámořské NHL! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi St. Louis Blues a Boston Bruins

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 50. Schwartz (Steen, B. Schenn), 61. Schwartz (Parayko) – 11. Donato

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Edmundson – Steen, B. Schenn, Schwartz – Sobotka, Brodziak, Berglund – T. Thompson, Barbašev, Jaškin – Thorburn, Sundqvist, Sošnikov.
    Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid, Holden – Pastrňák, Riley Nash, Marchand – Heinen, Krejčí, Donato – Wingels, Kuraly, Schaller – B. Gionta, Acciari, Szwarz.