Tampa – New Jersey 5:2 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 3:4 (po pr.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 0:1
Columbus Blue Jackets
Pátek 13.04.2018, 01:30 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Česká stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) 0+1, 1 střela, čas na ledě 6:58
    Jakub Jeřábek (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:17
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 4:04 (04:55:50)

Hvězdy utkání

1. Artěmij Panarin (CBJ) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 2+0
    3. John Carlson (WSH) 0+3

Statistiky: Střely na bránu: 30-27; Zablokované střely: 22-20; Vhazování: 45%-55%; Hity: 25-30; Přesilové hry: 2/6-2/4; Trestné minuty: 8-21.

Blue Jackets dokonali velký obrat v hlavním městě USA, ačkoliv prožili katastrofální závěr první třetiny, ve kterém Josh Anderson narazil na hrazení Michala Kempného a dostal pět minut. Český obránce už se na led kvůli zranění nevrátil, Jevgenij Kuzněcov faul na něho ale ještě před přestávkou v rozmezí pouhých 29 sekund v přesilové hře dvakrát potrestal. Capitals vstupovali do prostřední části v početní převaze, zbytek pětiminutové přesilové hry ale potřetí nevyužili a na straně Columbusu snížil krátce na to Alexander Wennberg. Také začátek druhé části vyšel lépe, když bleskově vyrovnal na 2:2 v přesilové hře Thomas Vanek. Devante Smith-Pelly poté sice dokázal vrátit Capitals ztracení vedení, jenže necelých pět minut před koncem vyrovnal Seth Jones a v prodloužení dokonal obrat Artěmij Panarin. Konečný výsledek. Washington Capitals 3 Columbus Blue Jackets 4 po prodloužení (stav série: 0:1 Columbus Blue Jackets).

66:02 Artěmij PANARIN - 3:4

66:02
    Columbus právě vstřelil branku!
    ARTĚMIJ PANARIN jako tornádo vtrhl po levé straně do útočného pásma a po pokrytí puku bekhendem si sjel kolem dvou protihráčů před bránu, kde si na přední tyči kotouč rychle hodil z bekhendu na forhend a krásnou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Columbus dokonal obrat a zvítězil 4:3! Asistence: Ian Cole a Pierre-Luc Dubois.

65:13
    Dmitrij Orlov na levém křídle napřáhl ke střele od modré čáry a jeho rána s příklepem byla zablokována.

64:35
    Matt Calvert se snažil na pravém křídle v jízdě pokrýt puk bekhendem a podařilo se mu to dobře, jenže Matt Niskanen ho s jedním ze spoluhráčů vytlačil za bránu.

64:01
    Blue Jackets se znovu vrhli do útočného pásma, tentokrát se ale pískalo postavení mimo hru.

63:39
    Ian Cole si z pravého křídla sjel na vrchol mezikruží a napřáhl ke střele zápěstím, která mířila nad ledem k pravé tyči, jenže Philipp Grubauer ji lapačkou vyrazil!

63:10
    Další přerušení hry, ke kterému tentokrát došlo po hře vysokou holí v podání domácích Capitals.

62:44
    Brett Connolly byl zřejmě hráčem, který zkusil v rychlosti vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, jeho střela ale minula po teči vzdálenější pravý horní roh brány.

62:33
    Washington se snažil rozhodnout prodloužení po dlouhé kolmé přihrávce, jenže zamířila na zakázané uvolnění a hra se znovu přesune před Philippa Grubauera.

62:05
    Brandon Dubinsky se snažil prosadit na ose ledové plochy, v blízkosti modré čáry ale o kotouč přišel.

61:07
    Hra byla přerušena a vhazovalo se po levici domácího brankáře Philippa Grubauera. Zakázané uvolnění.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 30-25; Zablokované střely: 21-17; Vhazování: 39%-61%; Hity: 23-26; Přesilové hry: 2/6-2/4; Tr. minuty: 8-21.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 19. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 46. Smith-Pelly (J. Vrána, Carlson) – 25. Wennberg (Jenner, Vanek), 42. Vanek (Dubois, Panarin), 56. S. Jones (Panarin, Atkinson), 67. Panarin (Cole, Dubois)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jeřábek – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, Smith-Pelly – Connolly, Stephenson, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner (A), Wennberg, Vanek – Bjorkstrand, N. Foligno (C), J. Anderson – Dubinsky, Letestu, Calvert. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Marc Joannett. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 18506