Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:0 (kon.) | Nashville – Colorado 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.)
Washington Capitals
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 3:2
Columbus Blue Jackets
Sobota 21.04.2018, 21:20 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Československá stopa v utkání:
    1. Jakub Vrána (WSH) 0+0, jedna střela, čas na ledě: 7:16
    2. Michal Kempný (WSH) 0+1, jedna střela, čas na ledě: 19:54 (00:29:32)

Hvězdy zápasu:
    1. Nicklas Bäckström (WSH) 2+1
    2. Matt Calvert (CBJ) 2+0
    3. Braden Holtby (WSH) tři inkasované góly, úsp. zákroků 92,8%, 39 zákroků

Washington otočil vývoj série s Columbusem a v šestém zápase bude mít mečbol. Dnešní utkání otevřel Calvert brankou v oslabení po chybě Ovečkina. Domácí však vyrovnali Bäckstromem, k čemuž však výraznou měrou přispěl Bobrovskij. Ten si srazil kotouč hokejkou a poté od levého ramena za záda.

Ve druhé třetině se prosadil Kuzněcov. Jenže Calvert vyrovnal se štěstím bekhendem proti dezorientovanému Holtbymu. Domácímu celku vrátil vedení tečí střely Carlsona Oshie a po dvou třetinách tak vedl Washigton 3:2.

Jenže na začátku té třetí dostal Bjorkstrand kotouč špičkou hole do levé části branky. Následně měli hosté více ze hry, ale ze své převahy nevytěžili rozhodující trefu. Tu si připsal až v prodloužení v 72. minutě Nicklas Bäckström.

71:53 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:3

71:53
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Washington vede v sérii 3:2 a na ledě Columbusu může postoupit do druhého play-off. Orlov vystřelil z postu levého beka od modré čáry přes bránícího Atkinsona a NICKLAS BÄCKSTRÖM ukončil duel tečí mezi nohy Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov, Chandler Stephenson.

71:40
    Oshie se nejprve stahovačkou zbavil Werenskiho, ale tam nakonec napravil svojí chybu.

71:18
    Wilson už bránit nemohl, ale zleva bekhendem ukončil dlouhou část hry před domácí brankou Bjokstrand bekhendem do Holtbyho.

70:51
    Domácí jsou pod tlakem a Bjorkstrand s Wennbergem motají obranu Caps.

70:27
    Panarin mířil zleva pouze do nohy Niskanena, ale hosté ještě mají šanci před domácí brankou.

70:00
    Nutivaara mohl rozhodnout, měl dost místa na levé straně, ale umístil svojí střelu vedle delší tyče okolo lapačky Holtbyho.

69:37
    Po nahrávce Kempného zprava na střed byla střela domácích zablokovaná.

69:01
    Dubinsky porazil na vhazování po levé ruce Bobrovského svého protihráče.

68:46
    Bobrovskij vyrazil tvrdou střelu zleva, nikdo z domácích hokejistů nedorážel.

68:22
    Kuzněcov sice vyřadil ze hry dva hráče v útočném pásmu, ale s nahrávkou pod sebe si na levém kruhu neporadil Orlov.

67:53
    Oshie svedl zprava souboj s Werenskim, domácí se poté nedostali do útočného pásma.

67:37
    Savard poslal kotouč zprava k bližší tyči do lapačky Holtbyho, domácí brankář přerušuje hru.

67:12
    Oshie zklidnil hru v obraném pásmu a domácí celek tak mohl vystřídat.

66:45
    Spolupráce Bäckströma a Oshieho na pravé straně, jenže zasahující Bobrovskij odolal.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuzněcov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) – 11. Calvert (S. Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos (C), Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Oshie, Bäckström, Stephenson (A) – Smith-Pelly, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, J. Vrána.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Cole, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Dubois, Panarin – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – J. Anderson, N. Foligno (C), Calvert – Bjorkstrand, Letestu, Dubinsky.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Cherrey, Murchison