Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Boston – Toronto 7:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Stav série: 0:2
San Jose Sharks
Neděle 15.04.2018, 04:45 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    San Jose vyhrálo i druhý zápas na ledě Anaheimu a doma může zkusit sérii ukončit.

Tři hvězdy utkání

Logan Couture (SJS) (1+1)
    Hampus Lindholm (ANA) (1+1)
    Tomáš Hertl (SJS) (1+0) (07:20:34)

Československá stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) (0+0, 3 střely na branku, čas na ledě 15:31)
    Tomáš Hertl (SJS) (1+0), 6 střel na branku, čas na ledě 20:37)

Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 30

San Jose Sharks: 35

Je hotovo, je konec. Nic dalšího se ve druhém zápase kalifornské série play-off nestane. San Jose Sharks zvládli také druhé měření sil na ledě soupeře a domů do SAP Center si povezou vedení 2:0 na zápasy. Byli jsme ale svědky pořádného dramatu. I když Žraloci vedli o dva zásahy, ve druhé třetině se Ducks dostali na dostřel. A ve zbytku základní hrací doby usilovali o vyrovnání. Díky pohotovému Martinu Jonesovi však hosté náskok udrželi a nakonec si došli pro těsnou a důležitou výhru 3:2. Pochvalu zaslouží i domácí gólman John Gibson, jenž svůj tým držel ve hře až do konce. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

59:59
    Ještě je tu zakázané uvolnění San Jose Sharks v době, kdy do konce zbývá jediná vteřina. Bude se tedy ještě jednou vhazovat u branky Jonese.

59:35
    Další vyhození San Jose aspoň do středního pásma, ale Ducks jsou rychle zpátky vepředu. Budou ale muset rychle pálit.

59:13
    Domácí mužstvo si vybírá oddechový čas a zkusí ještě vymyslet něco, co by jej dovedlo k vyrovnání.

59:13
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Martin Jones se musel na brankovišti hodně rychle otáčet, aby zastavil dorážky Perryho a Rakella. Ale zvládl to.

58:48
    Couturemu se nepodařilo trefit ze středního pásma prázdnou branku, ale aspoň vyhodil kotouč do útočné třetiny.

58:28
    Už se tak děje. John Gibson odjel na střídačku a Anaheim to zkusí se šesti hráči v útočném pásmu.

58:24
    Corey Perry je zpátky ve hře. To znamená, že se hraje v pěti na obou stranách. A můžeme očekávat domácí hru bez gólmana.

58:16
    Po Vlasicově rána zase nechtěl Gibson nic riskovat a raději zařídil nové buly. I když mohl rozehrávat, teď by se mu to asi nevyplatilo.

58:01
    Gibson vyhodil puk přes mantinel, ale bylo to s tečí, takže trest nepřijde. Do návratu Perryho na ledovou plochu zbývá už jen pár sekund. A pak začne kačeří hon za vyrovnáním.

57:30
    Vlasicova zajímavá rána, ale gólman domácích ji stačil stáhnout lapačkou ze vzduchu a přerušit hru. Ducks ale stále hrají oslabení a čas do konce rychle plyne.

57:05
    Joe Pavelski zakončoval z pravého kruhu, ale střelou zápěstím trefil jen připraveného Gibsona. Pak se Ducks málem dostali v oslabení do přečíslení.

56:50
    Teď je navíc kotouč někde mezi diváky, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:41
    Anaheim se nadvakrát osvobodil vyhozením, San Jose má zatím problém udržet se na kotouči v útočném pásmu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 1. Silfverberg (H. Lindholm), 28. H. Lindholm (Getzlaf, Kesler) – 10. Sörensen (Dillon), 15. Couture (Labanc, Pavelski), 22. Hertl (Bødker, Couture)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, M. Pettersson, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Vermette, D. Grant, J.T. Brown.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Sörensen, Fehr, M. Karlsson.

Rozhodčí: Charron, Watson – Sericolo, Racicot

Diváci: 17 430