Žižkov – Pardubice 0:1 (kon.) | Č. Budějovice – Sokolov 4:1 (kon.) | Varnsdorf – Ústí n. L. 1:0 (kon.)
Vlašim – Opava 2:2 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
4:1 (2:0)
FK Baník Sokolov
Neděle 22.04.2018, 17:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 23. kolo

Dynamo zaslouženě porazilo Sokolov 4:1, když bylo po většinu utkání jasně lepším týmem. Hosté hráli jen po vápno a dnes pro ně body visely vysoko. Dynamo si připsalo první jarní domácí výhru. Naopak Baník podruhé na jaře na jihu Čech vysoko prohrál. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (18:50:08)

90

89
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Martin Šplíchal.

88
    Táborského akci zastavil ofsajd.

87
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Patrik Švantner.

86
    Utkání se už spíš jen dohrává, domácím už tři body zřejmě nikdo nevezme.

84
    Hosté ještě nesložili zbraně a trenér Horváth se snaží své svěřence motivovat. Ale vstřelit tři branky za šest minut, to je dost tvrdý oříšek.

82
    Po chvilkové euforii už asi i hosté usoudili, že dnes to na body nebude. A Dynamo si hlídá komfortní náskok.

80
    Na dnešní utkání přišlo 755 diváků.

78
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Asi je rozhodnuto! Střídání před obrannou standardkou se hostům nevyplatilo. Centr Milana Nitrianského z pravé strany našel hlavu IVA TÁBORSKÉHO, který se trefil přesně k tyči.

77
    Poslední střídání v hostujícím týmu, Matěj Končal dohrál, poslední čtvrthodina patří Martinu Rychnovskému.

76
    Jinak aktivní a spolehlivý Javorek teď chyboval, jeho zaváhání napravil Novák, který zastavil Přeučila.

75
    Do vápna se prokličkoval Přeučil a dostal se i ke střele, kterou ale na přední tyči pohlídal Zdeněk Křížek.

73
    Filip Hašek byl nachytán v ofsajdu, následně situaci dohrál a dostává zbytečnou žlutou kartu.

72
    Stále je to ze strany Baníku hra po vápno. Marně vzpomínám, jestli kromě gólové rány měli hosté nějakou střelu. A bez toho to nepůjde.

70
    Stále se v posledních minutách hraje hlavně na polovině Jihočechů. Hosté nic nezabalili a dál bojují alespoň o remízu.

68
    První střídání domácích, Erika Puchela nahrazuje Ivo Táborský.

66
    Následný přímý kop domácí ubránili. Nicméně Jihočeši budou muset trošku zaktivnět, ještě zbývá více než dvacet minut. Sokolov mírně ožil.

Pavel Kortus ml.

Branky: 6. Havel (pen.), 28. Mashike Sukisa, 50. Javorek, 78. Táborský – 63. Kosak

Karty:   20. Mashike Sukisa (CEB), 65. P. Novák (CEB), 73. Hašek (CEB) – 19. Jakub Dvořák II. (SOK), 55. Končal (SOK), 57. Hlavatý (SOK)

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Nitrianský, Havel, P. Novák (C), Pouček – Čavoš, Javorek – Pešek (89. Šplíchal), Hašek (87. Švantner), Puchel (68. Táborský) – Mashike Sukisa.
    Náhradníci: Staněk – Vondra, Táborský, Švantner, Šplíchal, Matoušek.

FK Baník Sokolov: Bolek – Strada, O. Ševčík, Čihák (37. Mráz), Končal (77. Rychnovský) – Kosak, Machek, Jakub Dvořák II. (C), Vávra – Přeučil, Silný (46. Hlavatý).
    Náhradníci: Belaň – Hlavatý, Rychnovský, Čermák, Mejdr, Mráz.

Rozhodčí: Rejžek – Petřík, Šimáček