Kazachstán – Polsko 6:1 (kon.) | Slovinsko – Itálie 3:4 (kon.) | Maďarsko – Velká Británie 2:3 (1:2 po s.n.)
Kazachstán
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Polsko
Sobota 28.04.2018, 12:30Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (14:51:38)

Nejlepším hráčem Polska byl zvolen Marcin Kolusz. Nejlepším hráčem Kazachů je čtyřgólový Roman Starčenko.

Polsko naopak sestupuje do I. B divize.

Utkání se prakticky už jen dohrávalo. Kazachstán vítězstvím 6:1 nad Polskem bojuje o postup do elitní divize mistrovství světa a dle předběžných propočtů by jim výhra mohla k návratu mezi elitu stačit. Bude ale hodně záležet na dalších výsledcích v ostatních dvou zápasech.

59:08 Roman STARČENKO - 6:1

59:08
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Nakonec Kazaši dvojnásobnou početní převahu využívají. A je to čtvrtý gól ROMANA STARČENKA, který po přihrávce z rohu kluziště bleskově vyjel zpoza branky a zakončil na bližší tyčku, čímž zaskočil nepřipraveného Murrayho. Asistence: Jevgenij Rymarev, Maxim Semjonov.

58:56
    Dallmanova rána zpoza pravého kruhu skončila mezi Murrayho betony.

58:42
    Murray drží střelu Starčenka ve své výstroji.

58:00
    Polsko se osvobozuje, soupeři se zatím výborně brání.

57:15
    Utkání se začíná, bohužel, trochu zvrhávat. Další trest pro Polsko přichází po sekání brankáře Murrayho.

56:34
    Kazaši dostávají šanci zahrát si dvě minuty proti třem. Dvě minuty za hákování obdržel Bryk.

55:44
    Vyloučení v týmu Polsko (Krystian Dziubiński – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Jakub Witecki.

55:44
    Před Murrayho brankou došlo ke slovní konfrontaci polského brankáře s jedním ze soupeřů, na což frustrovaný Dzubinski reagoval píchnutím do Petuchova.

54:20
    Grenc si s pukem projel středním pásmem až do pravého kruhu, odkud prudkou střelou vyzval Murrayho k přerušení hry.

52:50
    Z projevu na ledě se zdá, že Poláci se smířili se sestupem z IA divize. Jejich útočení je bez energie a především bez střel.

51:59
    Nepříliš pohledný hokej, který oba týmy v posledních minutách předvádí, přerušilo polské postavení mimo hru.

50:33
    Tentokrát se situace neopakuje a Kazaši se pokusili o postupný útok. Avšak ten skončil ztrátou kotouče.

49:56
    Hra nyní tak trochu připomíná přesilovku Polska, jen s tím rozdílem, že Kazaši se při vyhazování puku dopouštěli zakázaných uvolnění.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. R. Starčenko (Rymarev, Kučin), 14. Akolzin (Orechov), 25. R. Starčenko (M. Semjonov, Dallman), 40. R. Starčenko (Dallman, M. Semjonov), 47. Kučin (R. Starčenko, Rymarev), 60. R. Starčenko (Rymarev, M. Semjonov) – 28. Zapała (Lyszczarczyk)

Kazachstán: H. Karlsson (Malgin) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Lakiza, Metalnikov, Polochov, Orechov, Ibrajbekov – R. Starčenko (A), Rymarev, Kučin – Michajlis, Jevdokimov, Grenc – Sagadejev, Akolzin, Markelov – Petuchov, Gurkov, Volkov – Asetov.
    Polsko: Odrobny (40. Murray) – Ciura, Pociecha (A), Dronia, Tomasik, Górny, Rompkowski, Wanacki, Bryk – Chmielewski, Kapica, Kolusz (C) – Zapała (A), Malasiński, Lyszczarczyk – Urbanowicz, Dziubiński, Łopuski – Witecki, Neupauer, Komorski.

Rozhodčí: Dipietro, Iwert – Harrington, Soos