Caen – PSG 0:0 (kon.) | Dijon – Angers 2:1 (kon.) | Lyon – Nice 3:2 (kon.)
Marseille – Amiens 2:1 (kon.) | Méty – Bordeaux 0:4 (kon.) | Nantes – Štrasburk 1:0 (kon.)
Rennes – Montpellier 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 5:0 (kon.) | Toulouse – Guingamp 2:1 (kon.)
Troyes – Monaco 0:3 (kon.)
Toulouse FC
2:1 (0:0)
EA Guingamp
Sobota 19.05.2018, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

To je ode mě pro dnešek všechno, s přáním hezkého zbytku sobotní noci se s Vámi loučím. Na shledanou. (23:08:03)

Máme za sebou utkání ve kterém nakonec vítězí domácí fotbalisté 2:1. O branky se ve druhém poločase postarali za domácí Gradel a Sanogo, za hosty už je snížil Grenier z přímého kopu. Domácí si výhrou řekli hlasitě o záchranu, nicméně ta se nekoná, jelikož Caen na domácím hřišti pro někoho překvapivě uhráli potřebný bod proti mistrovskému PSG. Tolouse tak budou muset o setrvání v nejvyšší soutěži bojovat v baráži.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:14.

90+5
    90+4. Giresse o kousek netrefuje branku.

90+4
    Giresse mohl vyrovnat, jeho střela těsně minula pravý roh brány.

90+4
    K odraženému míči se dostal Blas, který byl opět faulován, nyní už je to o mnoho lepší pozice.

90+3
    Standartní situace, do pokutového území míří všichni hráči hostů.

90+2
    Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů.

90+1
    Ve druhém poločase se nastaví čtyři minuty.
    90. Gradel měl na noze rozhodnutí zápasu, nicméně branku netrefil.

90
    Gradel měl na kopačce rozhodnutí, avšak střelou z malého vápna míjí branku.

89
    Johnsson bude vykopávat, spousta hráčů Guingampu už zůstává na hrotu.

88
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Somália, přichází Ola Toivonen.
    87. Johnsson předvedl skvělý zákrok po střele Sanogy.

87
    Sanogo pálil ve vápně z otočky, skvělým zákrokem se blýskl Johnsson.

86
    Další z mnoha rohových kopů. Tentokrát z něho rozehrávali hosté, ani tentokrát z toho vážnější situace před brankou nenastala.

85
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Rebocho, přichází Thibault Giresse.

84
    Domácí svědomitě brání výsledek, díky nepřesným přihrávkám často přechází do rychlých protiútoků do otevřené obrany.

83
    Nepřesné přenesení hry na Gradela, jenž by mohl jít už sám na branku.

82
    Na centrovaný balon si dnes už podruhé nejvýše vyskočil Jullien, nyní jeho hlavička mířila jen doprostřed branky.

81
    Hra se nám rozeběhla do poslední desetiminutovky, jistě se máme ještě nač těšit.

80
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Firmin Ndombe Mubele.

79
    Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (Toulouse FC).

78
    Imbula rozehrál doprava na Durmaze, kterému se centr vůbec nepovedl.

77
    Hosté nadále neskládají zbraně, kontaktní branka jim vlila novou krev do žil.

76
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Yeni Ngbakoto.
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Lebogang Phiri.

75
    Domácí se osvobozují.

74
    Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu, hned z protiútoku rohový kop na druhé straně.

73
    Tentokrát si nejvýše vyskočil Johnsson, který kryje míč do rukavic.

72
    Tabanou na zadní tyči pro jistotu hlavou zahrál na další rohový kop pro Toulouse.

71
    Durmaz poslal balon na první tyč, kde byli v souboji úspěšnější hosté.

70
    Ten si domácí zopakují z druhé strany.

69
    Rohový kop pro Toulouse.

68
    Žlutou kartu dostává Jimmy Durmaz (Toulouse FC).

67
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Steeve Yago, přichází Kelvin Amian.
    66. Clément GRENIER - 2:1

66
    Guingamp právě vstřelil branku!
    A opravdu se tak děje. CLEMENT GRENIER se s ničím nerozpakoval a tvrdou ránou prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře.

65
    Hosté opět mohou hned korigovat ze standartní situace.
    63. Yaya SANOGO - 2:0

63
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Hezká kombinace domácích. Durmaz předložil krásný balon YAYU SANOGOVI, který se přesnou střelou proti Johnssonovi nemýlil.

62
    Hosté se pokouší o rychle vyrovnání. Střela Imbuly doprostřed brány Lafonta nevyděsila.

61
    Další centr už Johnsson kryje do svých rukavic.
    60. Max-Alain GRADEL - 1:0

60
    Domácí se konečně po hodině hry prosazují. MAX-ALAIN GRADEL dostal výborný balon do běhu, v pokutovém území se zbavil obránce a tváří v tvář překonal brankáře Johnssona.

57
    Držení míče: 57% – 43%
    55. Thuram na Lafonta nevyzrál.

55
    Další z nebezpečných rychlých protiútoků. Thuram dostal přihrávku na hranici vápna, kde udělal kličku obránci, jeho střelu z úhlu chytá Lafont.

54
    Do pokutového území nebezpečně vlétl Coco, míč si ale předkopl a ten skončil až za základní čárou.

53
    Johnsson boxuje před hlavičkujícími hráči Toulouse.

52
    Nepřesná hlavička Rebhochy dává domácím zadarmo zahrát rohový kop.

51
    Coco byl ostře sražen k zemi, opět mohl rozhodčí ukázat žlutou kartu.

50
    Zatím nám prvních pět minut hry ukazují stejný obrázek jako v prvním poločase, domácí jsou nadále aktivnějším celkem.

49
    Johnssonovi se nepovedl odkop od branky, domácí opět mohou zaútočit.
    48. Jullien hlavičkou jen těsně míjí bránu.

48
    Durmaz nacentroval hezký balon, po kterém nepřesně hlavičkoval Jullien.

47
    Žlutou kartu dostává Franck Tabanou (EA Guingamp).

46
    Ve druhém poločase měli výkop domácí, kteří po rozehrání hned zakopli míč jako v prvním poločase hosté. Nějaký nový trend?

46

Hráči obou mužstev se nám vracejí na hrací plochu, druhý poločas bude co nevidět zahájen.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas hry, ve kterém byli jasně lepší domácí fotbalisté, nicméně míč do branky se jim dostat nepodařilo a tak na ukazateli svítí skóre 0:0. Pokud hosté nezmění organizaci hry, je jen otázka času, kdy se Toulouse prosadí. Nechme se překvapit, co nám hráči předvedou v poločase druhém. Po menší přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

45+1

45+1
    Po faulu na Sanogu už se toho zřejmě moc nestane.

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45
    Ze kterého nezapršelo a Lafont si může rozehrávkou napravit reputaci.

45
    Thuramova střela ztečovaná na další rohový kop.

44
    Nepřesný odkop Lafonta dává ještě možnost hostům k útočné akci.

43
    Po slabé hlavičce Brianda pohodlně chytá míč do rukavic Lafont.

42
    Po tečované střele si rohový kop vyzkouší i hostující fotbalisté.

41
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočká se jedno z mužstev branky do šatny?

40
    Ojedinělý centr hostů do šestnáctky končí v rukavicích Lafonta.

39
    Imbula hezky nacentroval na penaltu, kde se domácí v hlavičkovém souboji neprosadili.

38
    Gradel dalším centrem trefil ruku Kerbrata, rozhodčí píská pouze rohový kop.

37
    Yago dnes podruhé fauluje a může být hodně rád, že i tentokrát neviděl žlutou kartu, což by znamenalo vyloučení.

36
    Nyní Gradel centroval a před brankou chyběl Somaliovi krok, aby zakončoval do prázdné brány.

35
    Centrovaný balon Durmaze si našel ve vápně Gradel, hráz těl před sebou neprostřelil.

34
    Hosté stále v útočné fázi nic nevymysleli a nedařilo se jim ani tentokrát, když celá jejich akce opět skončila nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího útočníka.

32
    Ač pod tlakem, tak dokázal Johnsson míč vyboxovat daleko od své brány.

31
    Po faulu Rebochy mají domácí slušnou příležitost ze standartní situace.

30
    Žlutou kartu dostává Rebocho (EA Guingamp).

29
    Domácí se hodně zlobí, zákrok Coca na Sanogu v pokutovém území byl hodně na hraně.
    28. Skvělý zákrok Johnssona proti střele Sanogy

28
    Kerbat váhal s rozehrávkou, čehož využili domácí k rychlému kontru, který byl zakončený střelou Sanogy, výborným zákrokem se blýskl Johnsson.

26
    Domácí kombinují ve středu hřiště, hosté se jen brání.

25
    Nadále se hraje pouze na jednu branku, hosté pod drtivým tlakem domácích.

24
    Skvělý obraný zákrok Sorbona, který zablokoval nebezpečnou střelu mířící zjevně už do brány.
    22. Hezká střela Gradela, Somália z dorážky trefuje tyč.

22
    Opět nebezpečná střela Gradela z hranice vápna, kterou Johnsson vyrazil jen před sebe, u dorážky byl nejrychleji Somalia, který trefuje tyč.

21
    První šance hostů. Ve vápně se prodral přes obránce k hlavičce Coco, o dva metry minul.

20
    Imbula to zkusil přes zeď rovnou na branku, tu však přestřelil.

19
    Domácí budou zahrávat nebezpečnou standartku ze střední vzdálenosti.

18
    Další nebezpečný závar před hostující brankou, nyní si vše brankář s pomocí obránce pohlídal.

18
    Thuram po souboji s Yagem zůstával ležet na trávníku, po minutovém ošetření už je připraven zasáhnout zpátky do hry.

17
    Žlutou kartu dostává Steeve Yago (Toulouse FC).

16
    Guingamp se dostal k centru z levé strany, ten byl příliš dlouhý a všechny hráče ve vápně přelétl.

15
    Opět u balonu hosté, domácí výborně napadají a nenechávají hostům moc času na rozehrávku.

14
    Utkání má zatím velký spád, avšak to díky domácím, kteří mají zatím o dosti více ze hry.
    12.

12
    Gradel se pokusil vystřelit z hranice vápna, tečovaná střela skončila na penaltě, kde slabě hlavičkoval Sanogo přímo do náruče brankáře Johnssona.

11
    Hosté, jenž dnes oblékli červené dresy, zkoušeli zakombinovat po pravé straně, celá akce byla pokažená špatnou přihrávkou do autu.

10
    V zápětí se na druhé straně dostal v pokutovém území k hlavičce Sanogo, nicméně branku přestřelil.

9
    Snad první dotek s míčem si vyzkoušel i brankář Lafont, který rozehrává od své branky.

8
    Jeden z domácích hráčů se provinil útočným faulem.

7
    Domácí nadále při chuti, k dispozici mají první rohový kop v zápase.
    6. Tečovaná střela Max-Alain Gradela skončila těsně vedle.

6
    Max-Alain Gradel se dostal ke střele z hranice pokutového území, tečovaná střela skončila těsně vedle.

4
    Tabanou nesmyslně podrazil Somalia, rozhodčí klidně mohl vyndat z kapsy žlutou kartu.

3
    Další akce domácích zakončená faulem ve středu hřiště.

2
    Domácí fotbalisté, jenž dnes oblékli klasické fialové dresy, začínají svou první útočnou akci.

1
    Mikael Lesage nám dnes poprvé pískl do píšťalky, což znamená, že utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti hosté, jenž rozehráli nevšedním způsobem – výkopem dopředu přímo do autu.

1

Obě mužstva už jsou na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

Toulouse FC: Lafont – Moubandje, Jullien, Diop, Yago – Somália, Imbula, Sangaré – Durmaz, Sanogo, Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Blin, Amian, Jean, Mubele, Sylla, Toivonen.

EA Guingamp: Johnsson – Rebocho, Sorbon, Kerbrat, Tabanou – Blas, Deaux – Thuram, Grenier, Coco – Briand.
    Náhradníci: Caillard – Benezet, Didot, Giresse, Ngbakoto, Phiri, Salibur.

Rozhodčí: Mikael Lesage – Denis Sebastien, Mugnier Cyril.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zápas v Municipal Areně začne ve 21:00. Ke sledování našeho onlajn přenosu jste všichni srdečně zváni. Přenosem vás provede Jakub Štěrba.

Rozhodčí
    Dnešní rozhodčí bude pískat jako hlavní rozhodčí Mikael Lesage, na pomezí mu budou asistovat Denis Sebastien a Mugnier Cyril. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Batta Florent.

EA Guingamp
    Zatímco domácí řeší sestupové starosti, to hosté dnes můžou hrát úplně v klidu. V tabulce se nachází v klidném středu, konkrétně na jedenáctém místě, když si na své konto připsali celkově 47 bodů, což je o třináct více než jejich dnešní soupeř. Do dnešního utkání půjdou hosté s remízou v zádech z posledního duelu, na domácí půdě sehráli skvěle utkání s Marseile, když po devadesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:3. S letošní sezonou by se rádi svěřeci Antoine Kombouareho rozloučili výhrou, čímž by se mohli při souhře výsledků dostat až na konečné deváté místo.

Toulouse FC
    Domácí neprožívají vůbec dobrou sezonu, před posledním utkáním se nachází na místě zaručující baráž o setrvání v nejvyšší soutěži. Toulouse si po Métách připsali v sezoně nejnižší počet výher – pouhých osm ze 37 utkání. Na poslední místo zaručující záchranu ztrácí domácí tři body, takže dnes potřebují nutně zvítězit a zároveň pomoc mistrovského PSG proti Caen. Nicméně se musí domácí koukat i pod sebe, jelikož předposlední Troyes ztrácí na Toulouse pouhý bod a tak místo záchrany můžou skončit i ve druhé lize. Zápletka jako hrom, nechme se překvapit jak to vše dopadne.

Posledních pět utkání
    12.05.18 Bordeaux vs Toulouse – 4 : 2
    06.05.18 Toulouse vs Lille – 2 : 3
    29.04.18 Rennes vs Toulouse – 2 : 1
    25.04.18 Caen vs Toulouse – 0 : 0
    21.04.18 Toulouse vs Angers – 2 : 0

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky francouzského fotbalu. Dnes máme na programu závěrečné kolo League1, my budeme společně sledovat utkání mezi Toulouse FC a EA Guingamp.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.