Jekatěrinburg – Pardubice 2:0 (nedohr.) | Sokolov – Ústí n/L 1:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:3 (po pr.)
Přerov – Opava 3:5 (kon.) | Kladno – Kokšetau 2:1 (2:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 5:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
HK Opava
Úterý 31.07.2018, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Přípravné zápasy

Oba soupeři si to v přípravě rozdají ještě jednou a to v tento pátek tentokráte na opavském ledě. Ode mě je to pro dnešek z Přerova vše, brzy napočtenou u dalšího online přenosu. (20:27:45)

I v nájezdech byli úspěšnějí Přerovští. Z pěti sérií se prosadili třikrát díky Valáškovi, Mašínovi a Jarčovi, za Opavu uspěl pouze Malina.

Zubrům se povedlo v prodloužení skórovat krátce po buly před Daňou z hole JAROSLAVA MOUČKY, který střílel po přihrávce Zbořila z první. Na řadě jsou nyní tedy samostatné nájezdy.

Oba týmy se ještě domluvily na pětiminutovém prodloužení tři na tři. Poté přijdou na řadu ještě samostatné nájezdy.

Opava do posledního dějství značně přidala a Zubry v ní přehrála o dva další góly. Lví podíl měl na vítězství Slezanů v půli zápasu příchozivší brankář Matyáš Daňa. Dík brankám Ondřeje Hartmanna a Vlastimila Maliny tak bere vítězství 5:3.

59:59
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava se vymanila z přerovského sevření a VLASTIMIL MALINA dostihl kotouč v poslední možné chvíli, aby jej ještě dopravil do přerovské brány popáté.
    Asistence: Josef Tichý.

59:18
    Poslední minuta třetí třetiny je v plném proudu. Šurý je opět na střídačce, Zubři se v šesti mužích staví na vhazování v útočném pásmu.

58:32
    Hendrych ujížděl zprava tísněn Padrnosem na Šurého. Moc nechybělo k tomu, aby puk mezi betony přerovského brankáře protlačil až do brány.

58:13
    Šurý je po uplynutí domácí přesilové hry zpátky mezi třemi tyčemi.

57:27
    Zubrům ubývá čas něco s výsledkem provést, zkouší to bez brankáře.

56:30
    Opava dobře brání, dostat se do útočného pásma zabralo Přerovu prvních čtyřicet vteřin.

55:50
    Vyloučení v týmu HK Opava (Daňa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Hendrych.

55:16
    Pohl chyboval ve vlastním pásmu, načež jej Vaněk o kotouč připravil. Ještě před Šurým pak stačil přihrát na najetého Lukáše Černého, proti kterému ale přerovský brankář stačil zasáhnout.

54:26
    Robert Černý udržel pásmo a do útoku se přesouvající Opavě docela zavařil. Luka Jarčov následně obkroužil branku, ale Daňa se nalepil k tyči nejvíce, jak mohl.

53:23
    Opava hraje v plném počtu.

53:08
    Zubři ujeli dokonce ve třech proti jednomu obránci. Situaci však trojice Dvořák – Gago – Kratochvil nevyřešila nejlépe.

51:23
    Opava se poprvé v zápase ujímá vedení a navíc ve vlastním oslabení! Josef Tichý vypálil od modré čáry blízko pravého mantinelu a jeho prudkou střelu se povedlo ztečovat ONDŘEJI HARTMANNOVI. Šurý to neměl jednoduché, střelec branky mu totiž zakrýval výhled.

50:23
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Zouhar.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Kratochvil), 20. Pohl (Indrák, Kylnar), 27. Indrák (Šefl, Kylnar) – 14. Spratek, 34. Herman, 39. Hendrych (Spratek), 52. Hartmann (Tichý, Chalupa), 60. Malina (Tichý)

HC ZUBR Přerov: Šurý (Šimonů) – Padrnos, Černý, Zbořil (C), Pohl, Bieniek, Šefl, Mokrohajský – Kratochvil (A), Dvořák, Gago – Moučka, Šimeček, L. Jarčov – Mašín, Králík, Valášek – Kylnar, Indrák, Tomaník.
    HK Opava: Wanecki (Daňa) – Tichý, Kažimír, Chalupa (A), Slavík, Bijota, Zouhar – Seidler, Černý (C), Vaněk – Hartmann, Malina, Herman – Spratek, Hendrych, Jánošík – Zelenkov, Štindl, Rousek.

Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Klvač, Perutka