Pjunik – Tobol Kostanaj 1:0 (kon.)
Pjunik Jerevan
1:0 (0:0)
FC Tobol Kostanaj
Úterý 31.07.2018, 18:00 • Stadion republiky Vazgena Sargsjana (kapacita: 14 968 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi týmy FC Pjunik a FC Tobol Kostanay. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.

pjunik FC Pjunik:

Pjunik skončil v arménské lize na pátém místě se třiceti šesti body, čímž získal právo startovat v kvalifikaci o Evropskou ligu. Pjunik uhrál ze třiceti zápasů 9 výher, 9 remíz a 12 proher. Letošní pouť pohárovou Evropou začal Pjunik v 1. předkole Evropské ligy, kde se utkal s Vardarem. V prvním utkání na půdě arménského týmu padla jen jedna branka, kterou vstřelil ve 28. minutě Konate. Ve druhém zápase bylo vše otevřené, ale v 85. minutě se trefil Balde, který to zopakoval i o čtyři minuty později a Pjunik vyhrál 2:0. První zápas 2. předkola Pjunik prohrál 2:1, když se jim podařilo dát branku až v devadesáté minutě, ale branka na hřišti soupeře nakonec může mít cenu zlata.

kostanay FC Tobol Kostanay:

Tobol se v aktuálně probíhající domácí lize nachází na třetím místě se třiceti čtyřmi body. Zatím z dvaceti zápasů uhráli 10 výher, 4 remízy a 6 proher. Letos stejně jako dnešní soupeř z Arménie začali v Evropské lize již v 1. předkole Evropské ligy, kde narazili na Samtrediu. První utkání na její půdě vyhráli 1:0, když se v nastaveném čase trefil Fedin. Do druhého zápasu vstoupil Tobol skvěle a po dvanácti minutách vedl díky brance Turysbeka. V 83. minutě pojistil postup Darabajev. Tobol tak vyhrál 2:0.
    V prvním zápase doma dokázal Pjunik porazit 2:1, dokáží dobře rozehráný dvojduel dovést do dalšího kola?

Fauly: 3:13.

FC Tobol Kostanay: Nepogodov – Mirošničenko, Kassai, Zulpa, Dmitrenko, Fedin – Nurgalijev (C) (90. Žarinbetov), Kvekveskiri, Kankava, Bystrov (68. Nuserbajev) – Lescano (72. Turysbek)
    Náhradníci: Busurmanov – Abilgazy, Darabajev, Nuserbajev, Turysbek, Žarinbetov, Žumaskalijev

FC Pjunik: Kobozev – Dmitrijev, Žestokov, Kadio, Grigorjan – Vojnov (81. Bogatyrev), Truševič, Hajrapetjan, Arakeljan (62. Hovsepjan) – Avetisjan (C), Konaté (69. Korjan)
    Náhradníci: Dragojevič – Balde, Bogatyrev, Diarrassouba, Hovsepjan, Korjan, Stežko

depositphotos_118431984_stock_illustration_shirt_uniform_referee_icon Rozhodčí
    Dnes bude utkání řídit jako hlavní rozhodčí pan Petr Ardeleánu, jeho asistenti jsou pánové Jiří Moláček a Jakub Hrabovský. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Jiří Houdek. Všichni pánové přicestovali na tento zápas do Arménie z České republiky. Delegátem utkání bude Joeri Van De Velde z Belgie.

FC Pjunik: Dragojevič – Grigorjan, Žestokov, Kadio, Dmitrijev – Hajrapetjan, Truševič – Avetisjan, Hovsepjan, Vojnov – Korjan
    Náhradníci: Kobozev – Arakeljan, Bogatyrev, Hakobjan, Konaté, Minasjan, Stežko

FC Tobol Kostanay: Nepogodov – Bystrov, Dmitrenko, Zulpa, Kassai, Mirošničenko – Nurgalijev, Kankava, Kvekveskiri, Fedin – Nuserbajev
    Náhradníci: Busurmanov – Abilgazy, Darabajev, Lescano, Turysbek, Žarinbetov, Žumaskalijev

Rozhodčí: Petr Ardeleánu – Jiří Moláček, Jakub Hrabovský.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti hosté, jenž dnes hrají v zelených dresech, domácí hrají v klasických bílých dresech.

3
    Hned ve třetí minutě uvidíme zajímavou standartní situaci ve prospěch hostujícího celku.

3
    Kankava vyslal střelu přímo na bránu, ale domácí zeď míč ztečovala na rohový kop.

4
    I následný rohový kop si domácí obrana bez problémů pohlídala. Poprvé má možnost si zahrát s míčem i domácí Pjunik.

5
    Domácí zatím kombinují na své polovině hřiště, hosté se snaží o rychlé napadání.

6
    Díky špatné přihrávce se hosté zadarmo dostávají k míči, budou vhazovat poblíž středové čáry.

7
    Faul ve středu hřiště, který neunikl českému sudímu. Domácí záložník Hovsepjan se ocitl nedovoleně na trávníku.

8
    Kassai si říkal o problémy, zbytečnou kličkou málem daroval míč soupeři. Nakonec stihl míč ještě přiťuknout brankáři Nepogodovi.

10
    Zatím velice bojové utkání, od první minuty je znát, že se hraje o hodně.

11
    Po sraženém centru Kankavy uvidíme druhý rohový kop v zápase.

12
    Hostující kapitán Nurgalijev ovšem ani tentokrát nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

13
    Hajrapetjan zkusil své štěstí z velké dálky, branku o velký kus minul.

14
    Fedin se krásně ve středu uvolnil kličkou přes hlavu proti dvou protihráčům, ty ho následně srazili k zemi.

15
    Akce Kostanaye po levé straně zastavena pomezním rozhodčím – ofsajd.

17
    Hosté kontrolují hru, ale stejně jak domácí, zatím přímou střelu branku soupeře neohrozili.

18
    Dlouhý nákop na domácího Korjana, úspěšnější byl ovšem stoper hostů.

19
    Pravý bek Mirošničenko faulovaný u postranní čáry, následuje volný přímý kop.

19
    Ten byl velice špatně kopnutý, míč doletěl jen k prvnímu hráči, ten ale nosí dres domácího celku.

20
    Mirošničenko opět na zemi skoro na stejném místě, hosté mají možnost si volný přímý kop zopakovat.

21
    Tentokrát už to byl povedenější centr, ovšem nejvýše vyskočili domácí hráči.

22
    Domácí se zatím brání jen za cenu faulů, opět jsme se o tom přesvědčili.

23
    Z ničeho nic mohli udeřit domácí. Centr si našel na malém vápně Hajrapetjan, nicméně z otočky už se mu zakončit nepodařilo.

24
    Žlutou kartu dostává Truševič (FC Pjunik).

26
    Domácí budou vhazovat poblíž rohového praporku.

27
    Ale rychle o míč sami přišli a hosté utíkali vstříc rychlému protiútoku.

28
    Celá akce byla nakonec zbrzděna, hráči v zelených dresech začínají znova postupným útokem.

30
    Máme za sebou půlhodinu hry, ve které jsme toho zatím moc neviděli.

31
    Fedin se provinil útočným faulem v pokutovém území, Dragojevič bude odkopávat od své branky.

32
    Špatné zpracování Korjana neumožnilo lepší zakončení.

34
    Na domácí straně to zkusil technicky z hranice pokutového území Hajrapetjan, kroucený míč se mezi tři tyče nevešel.

35
    Hostující brankář Nepogodov výkopem překopl celé hřiště až k Dragojevičovi.

36
    Kassai si nechtěl zadělávat na problémech a tak malou domů nic nezkazil.

38
    Žlutou kartu dostává Nurgalijev (FC Tobol Kostanay).

39
    Ojedinělý centr domácích do pokutového území nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Korjan tam byl sám proti třem obráncům.

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, šancí jsme zatím viděli prachbídně málo, dočkáme se ještě nějaké do konce poločasu?

41
    Domácí se díky výbornému obranému zákroku dostávají k míči.

42
    Ale bohužel pro Pjunik ho špatnou přihrávkou opět odevzdávají.

43
    Fedin už míč na hrací ploše nezachytil a tak budou vhazovat domácí.

44
    Pjunik je zatím v útočné fázi zcela bezradný. Hráči se opět nedostali ani k centru.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Český rozhodčí nenastavil ani minutu a tak obě mužstva odcházejí do šaten za nerozhodného stavu. Nutno říci, že zatím to není příliš pohledný fotbal, hosté jsou lepším týmem, ale k zakončení se také pořádně nedostali. Domácí se budou ve druhém poločase hnát do útoku, stále jim k postupu schází vstřelit branku. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

Obě mužstva se nám vracejí na hrací plochu, druhý poločas bude co nevidět zahájen.

46

46
    Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Vojnov, přichází Konaté.
    Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Hovsepjan, přichází Arakeljan.

47
    Domácí do druhého poločasu udělali dvě změny, které by měli pomoci k tíženému gólu.

47
    A hned na úvod poločasu mají možnost ohrozit branku z rohového kopu.

48
    Avetisjan vyslal krásný centr přímo na kopačku Korjana, který ranou z voleje míjí branku.
    48. Korjanova střela z první se mezi tři tyče nevešla.

49
    Domácí vtrhli do druhé půli úplně vyměnění, po hřišti lítají jak o závod.

51
    Žlutou kartu dostává Zulpa (FC Tobol Kostanay).

52
    Korjan to zkusil přímo na bránu z volného přímého kopu, ale střele chyběla větší přesnost. Nepogodov nemusel zasahovat.

53
    Další rohový kop pro domácí, tentokrát z pravé strany.

54
    Tentokrát centroval Korjan, Nepogodov si vyběhl z brány a boxuje daleko od své svatyně.

55
    Hosté nadále neví, kde jim hlavy stojí. Zatím se ve druhém poločase jen brání.

56
    Domácí hráči svými výkony nenechávají domácí fanoušky v klidu, ti nyní ženou své miláčky ze všech sil do útoku.

57
    Zákrok na Truševiče se nepískal, což znamená, že míč si staví Nepogodov.

58
    Po rychlém protiútoku rohový kop i na druhé straně.

58
    Ani z tohoto rohu nebezpečí před brankou nenastalo.

58
    Hosté dostávají možnost si roh zopakovat z druhé strany.

59
    I ten si domácí pohlídali a nyní už sami zakládají útočnou akci.

60
    Hodina hry za námi a zatím to je úplně jiný obraz hry než první půli. Domácí se ženou za vstřelenou brankou. Nyní mají možnost zahrání standartní situace.

61
    Míč si postavil Avetisjan a prudkou střelou donutil Nepogodova k zákroku.
    61. Avetisjan dělovkou zaměstnal brankáře Nepogodova.

62
    Domácí už hrají i na riziko v obranné fázi, čehož se snaží hosté využít rychlými brejky. Domácí jsou zatím pozorní.

64
    Faul na půlce hřiště, nyní se ocitl na trávníku nedovoleně hráč Kostanaye.

65
    Dobrým presinkem získává míč opět Pjunik. Akci rozehrávají na pravé straně hřiště.

66
    Trenér domácího celku je zatím spokojen hrou svého týmu ve druhé půli, své svěřence povzbuzuje z plných sil.

67
    Opět faul v nebezpečné oblasti, ze které se dá trefit branka.

68
    Korjan skákavou střelou opět donutil Nepogodova k zákroku. Střela letěla jen doprostřed brány.

70
    Žlutou kartu dostává Avetisjan (FC Pjunik).

71
    Na centr Dmitrijeva těsně hlavou nedosáhl Korjan.

72
    Hráči Pjuniku opět skvělým napadáním donutili hosty jen k zakopnutí míče do autu.

73
    Hajrapetjan to zkusil středem hřiště, kde obehrál dva protihráče, zastavil ho až ten třetí – Zulpa.

74
    Hosté si jen nahrávají na své polovině hřiště, že by už šetřili čas?

75
    Na hřišti zůstává ležet Bystrov, ale už se pomalu zvedá na nohy.

76
    Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Korjan, přichází Bogatyrev.

77
    Střílený centr vylekal Nepogodova, který musel vyrážet na rohový kop.

78
    Míč si postavil nový muž na hřišti, nicméně centr nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

79
    Hosté opět nepovedenou přihrávkou přicházejí o balon, zřejmě na kopačky vstupuje i nervozita.

80
    Rozběhla se nám poslední desetiminutovka, hosté nadále brání výsledek z prvního utkání.

81
    Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Bystrov, přichází Lescano.

82
    Nuserbajev fauluje v blízkosti pokutového území Truševiče, opět dobrá možnost pro domácí ke skórování.

83
    Bogatyrev trefil pouze bránící zeď

84
    Pyunik právě vstřelil branku!
    Celý domácí stadion v extázi. Centr Bogatyreva prodloužil Žestokov k MOHAMEDU KONATÉMU, který se prosazuje střelou k pravé tyči. Nutno uznat že Konaté měl v zakončení i velké štěstí.
    84. Mohamed KONATÉ - 1:0

86
    Hosté se hned vrhají ve velkém počtu do útoku. K postupu potřebují minimálně remízu.
    87. Radost domácí lavičky po vstřelení branky

88
    Rohový kop pro Tobol Kostanay.

88
    Ten si hosté zopakují z druhé strany.

89
    Hodně přetažený centr, kde nikdo z hostů nestál.

89
    Komplikace ještě pro domácí tým. Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Avetisjan.

90
    Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Dmitrenko, přichází Darabajev.

90
    Žlutou kartu dostává Nuserbajev (FC Tobol Kostanay).

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Fedin, přichází Turysbek.

90+2
    Teď si domácí hodně oddechli. Střela Kankavy jen těsně přelétla branku.

90+2
    Žlutou kartu dostává Konaté (FC Pjunik).

90+3
    Míč má Dragojevič v bezpečí ve svých rukavicích. To už vypadá pro domácí dobře.

90+4
    90+4. Radost domácího celku z postupu do třetího předkola Evropské ligy.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.

Máme tu konec utkání a v Arménii propuká obrovská euforie. Domácí Pjunik dotlačil míč do branky a díky vstřelenému gólu na hřišti soupeře postupuje do třetího předkola Evropské ligy. Domácí hráli ve druhé půli úplně jako vyměnění a vytouženou branku si zasloužili a šli jí hodně naproti. Hráči Kostanaye dnes nevystřelili na branku ani jednou a pořádně začali hrát, až když branku obdrželi. Pouť evropskými poháry tak pro ně dnes končí.

Pjunik se tak může těšit na třetí předkolo Evropské ligy, kde s největší pravděpodobností narazí na Maccabi Tel Aviv, který první zápas nad Radnički vyhrál 2:0 (20:25:02)

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s Vámi loučím, na shledanou.