5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 04.08.2018, 10:00 • Zimní stadion Kotlina • Přípravné zápasy juniorů

Dnes je to ode mě vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším na počtenou! (12:20:12)

Je za námi i druhé přípravné utkání těchto týmů. Stejně jako ve včerejším klání vyhráli domácí tentokrát v poměru 5:2. K vidění bylo i prodloužení či samostatné nájezdy. V prvním případě se radoval Havlíčkův Brod a v dovednostní soutěži si spravili chuť Orli.

Nájezdy vyhrálo Znojmo, když rozhodl Šimon Machala, který trefil přesně k levé tyči!

Vaňous přestřelil.

Konečný si vymíchal Nedvěda, ale ten se stihl přemístit.

Dudycha zkusil Petera Forsberga, ale nebyl úspěšný.

Molnár trefil břevno

Pokorný zkusil rychlý blafák, ale neúspěšně.

Vojtěch Konečný byl úspěšný.

Kohout si na znojemského brankáře nepřišel.

Richard Sorger nebyl úspěšný, kydž Nedvěd vypíchl puk.

Pavel Vaňous zamíchal s pukem a nedal Kocákovi šanci. 1:0

Matyáš Šána, se rozjel, ale přestřelil.

Na řadu přicházejí samostatné nájezdy.

V čase 61:37 rozhoduje v prodloužení domácí hráč Lukáš Pokorný, který našel mezírku v postoji Kuchanka. Asistence: Dominik Vacík

Znojmo mohlo rozhodnout v prodloužení, ale Nedvěd byl proti!

Zápas sice skončil ale je na řadě pětiminutové prodloužení se třemi bruslaři na obou stranách.

59:26
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    O osudu zápasu je již jasno. Chybnou rozehrávku vystihl Jiří Hromádka, který poslal puk na RICHARDA CACHNÍNA. Domácí útočník udělal dva, tři kroky a poslal puk mezi betony! Asistence: Jiří Hromádka a Dominik Vacík.

58:35
    Lukáš Pokorný mezi čárkami zkoušel své štěstí. Kuchanek zastavil ramenem!

57:57
    Domácí tým jde do dvoubrankového vedení! Souboj o hrací předmět se odehrával za brankou Znojma. Úspěšný byl Tomáš Kohout, který ho nahrál před levou tyč na MARKA KOPICE. Druhý jmenovaný zasunul puk za dezorientovaného gólmana Orlů! Asistence: Tomáš Kohout a Radim Pejchal.

57:20
    Dominik Vacík obkroužil pásmo a získal čas pro své spoluhráče, kteří se rozestavili v pásmu.

55:56
    Jiří Kratochvíl jel po pravé straně, až k Nedvědovi, v jehož blízkosti chtěl nahrát na druhou stranu. Přihrávka byla zastavena, ale zmíněný hráč si zažongloval s kotoučem a chtěl zjednat reparát. Marně!

55:39
    Kuchanek si připisuje další zákrok.

55:10
    Najman teď svedl bruslařský souboj se soupeřem a byl úspěšný.

54:45
    Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu, ale chybnou příhrou o něj přicházejí. Zpět ho vybojoval Pejchal za pomoci svých spoluhráčů.

54:27
    Hráči se snažili doklepnout puk za brankovou čáru, ovšem branková konstrukce byla vychýlena ze své pozice. Nyní probíhá její ukotvení.

54:27
    Tak to je neskutečné co teď předvedl Kuchanek! Před ním byl Štěpán Dudycha, který se napřáhl, až ke stropu, ale jeho prudký projektil vytáhl znojemský brankář ramenem! Klobou dolů!

53:40
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Chlubna – 2 min., sekání).

53:34
    Souboj o hrací předmět se odehrává v pravém rohu útočného pásma hostů. Rozhodčí následně přerušují hru.

52:57
    Najman si teď počkal na Delfavera, kterého přišpendlil k mantinelu.

52:31
    Kohout úspěšně vyhazuje, až do středního pásma.

52:05
    Nedvěd teď několikrát zneškodnil pokusy od modré čáry.

51:37
    Orli jsou v pásmu a rozestavějí se na možnou kombinaci.

50:47
    Znojemští to zkouší od vlastního brankáře.

50:33
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Ja. Adam – 2 min., podražení).

49:05
    Horké chvíle prožil maskovaný muž Havlíčkova Brodu, který se dostal pod palbu Orlů. Nevěd vše vyřešil!

48:37

48:37
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo se dostává po dalším zaváhání maskovaného muže na dostřel. Martin Nedvěd chtěl pomoci s rozehrávkou, ale puk netrefil ideálně. Kus černé gumy našel TADEÁŠ DELFAVERO, jenž ho dovezl do prázdné branky, leč domácí gólman se pokoušel svoji chybu napravit!

48:13
    Pohyb dělá soupeři problém a na hřišti je jeden tým

47:47
    Tlak pokračuje dál, ale teď se Znojemští vysvobodili.

47:08
    Bruslaři jsou v útoku, ale chybí střelba. Obrana Znojma pracuje na výbornou.

46:38
    Kopic vystihl přihrávku soupeře a získal tím pásmo.

46:03
    Orli se snaží něco vymyslet, avšak domácí výběr hraje plně koncentrovaný.

45:35
    Vacík na Dudychu a střela, která byla zblokována.

45:08
    Výběr v bílém je před Kuchankem, který si připisuje další zákrok, když vyrazil střelu Dominika Vacíka.

44:25
    Najman našel Fialu, ale tomu se kotouč dostal pod brusle a celá akce tím pádem končí.

43:34
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Tecl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Piš – 2 min., hrubost).

43:10
    Rychlý brejk v podání Bruslařů. Domácí útočník hledal svého spoluhráče, který jen těsně minul plachtící puk!

42:35
    Znojmo se pokouší ze všech sil ohrozit Nedvěda, ale zatím se mu nepodařilo získat pásmo.

40:41
    Rychlý nástup do třetiny v podání domácího výběru! Ideální nahrávku dostal MAREK TECL, který prostřeli Kuchanka mezi betony! Asistence: Richard Cachnín a Dominik Vacík

40:21
    Bruslaři se hned vydali na zteč ke Kuchankově brance, avšak znojemský brankář nemusel zasahovat.

40:02
    Vhazování pro domácí tým.

40:01

Máme za sebou čtyřicet minut hry. Ve druhém dějství se styl hokeje oproti úvodní třetině nezměnil, avšak veškeré šance skončily, buď na obráncích nebo brankářích. V polovině utkání došlo ke střídání maskovaných mužů na obou stranách, a jako první kapituloval znojemský. Bruslaři využili necelé dvě minuty před koncem rychlý brejk. Konkrétně Lukáš Pokorný. Rozhodující třetí třetina začne v 11:30.

40:00

39:53
    Hosté se pokusili o rychlý kontrabrejk, ale ten skončil neúspěchem, jelikož se vrátil Adam Dvořák.

39:25
    Znojemský gólman se rozhodně nenudí, když zastavil další projektil na svoji svatyni.

38:12
    Bruslaři otáčejí vývoj utkání na svoji stranu! Rychlý protiútok táhla dvojice hráčů Pavel Vaňous s LUKÁŠEM POKORNÝM! Prvně jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a vystřelil. Jeho pokus zastavil levým ramenem Kuchanek. Touš se odrazila šťastně k Pokornému, který trefil odkrytou část branky! Asistence: Pavel Vaňous.

38:03
    Domácí rozjíždí další útočnou akci.

37:26
    Těžké chvíle pro Štěpána Kuchanka, který několikrát podržel své mužstvo a drží, tak smírný stav.

36:50
    Marek Tecl dostal ideální pas před brankáře Znojma, ale ten se vyznamenal!

36:01
    Dominik Vacík střílel od modré a jeho ránu tečoval někdo v chumlu hráčů. Puk nakonec skončil na špičce brankářské hole Kuchanka, který měl štěstí!

35:27
    Horké chvilky teď prožil znojemský gólman, jenž měl plné nohy i tuce práce. Vše vyřešil na jedničku.

34:48
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Machala – 2 min., hákování).

34:45
    Pokorný našel rozjetého Kopice, který se ocitl se svým spoluhráčem v přečíslení dvou na jednoho, avšak Kopicova přihrávka byla včas zablokována!

34:21
    Na druhé straně musel dávat pozor i Kuchenk, který si poradil se střelou Fialy.

33:53
    Orli teď zatopili domácí obraně, ale ta přežila bez inkasované branky.

33:37
    Nedvěd zneškodnil ránu od modré.

33:27
    Daniel Piš jen těsně nedosáhl na volný kotouč, který mu byl adresován.

32:44
    Marek Tecl se prosmýkl po levé straně, až ke Kuchankovi, ale nepodařilo se mu přesně zakončit! Za brankou Orlů potom došlo k menší šarvátce, kterou rozhodčí rychle roztrhli.

31:57
    Domácí obránce ztratil puk ve vlastním pásmu, čehož využívají hosté. Nedvěd nakonec nemusel zasahovat.

31:39
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Pejchal – 2 min., hákování).

31:16
    Bruslaři zahajují útok od vlastní branky, avšak Znojemští výborně presují.

30:55
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., hákování).

30:00
    Tecl vyčkal na pas, ale ten byl moc prudký. Za kotoučem se vydal Kuchanek, který měl plné ruce práce aby ho odpálil do bezpečí.

29:02
    Pavel Vaňous mohl přivítat Kuchanka, jak se sluší a patří, ale netrefil ideálně!

28:55
    Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Arbelovský, přichází Nedvěd.
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Kocák, přichází Kuchanek.

28:55
    Oddechový čas pro hosty.

28:50
    Zaváhání jednoho z obránců vystihl Pokorný, avšak nestihl včas přihrát před branku, jelikož provinilec svoji chybu napravil.

28:07
    Znojmo zkusilo rychlý kontr, ovšem obrana Bruslařů je bezchybná.

26:55
    Jiří Hromádka teď odvádí skvělou práci. Našel Cachnína, který už měl zakončovat do prázdné branky. Avšak objel branku Kocáka a našel prvně jmenovaného, který trefil blok!

26:02
    Kobylnik našel Molnára, ale ten ve snaze jet do úniku ztratil touš na modré čáře.

25:36
    Nepřesná rozehrávka končí v moci Znojma.

25:14
    Bruslaři tlačí na Orly, ale chybí častá střelba.

24:24
    Rybáček zadovkou našel před brankou Dana Fialu, který trefil hned z první. Kocák zastavil pravým betonem!

23:50
    Hraje se ve stejném tempu jako v první třetině. Oba týmy se snaží vsítit další branku, leč obrany v čele s gólmany pracují na jedničku.

23:05
    Pokorný se prosmýkl kolem dvou beků Orlů a jel na Kocáka. V poslední chvíli byl vyrušen v zakončení, a tak se skóre nemění!

22:35
    Dominik Klus vystřelil od levého kruhu, ale netrefil horní roh Arbelovy svatyně.

22:07
    Petržilka chtěl najít svého spoluhráče, ale marně.

21:15
    Richard Sorger ujel po levé straně na Arbelovského, ale obětavý pád pod nohy předvedl Dominik Vacík!

20:51
    Ccahnín chtěl nahrát před bránu, ale jeho pokus byl zablokován.

20:15
    Cachnín zkusil střelu zpoza obránce, Kocák byl připraven.

20:02
    I druhé úvodní buly pro hosty.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla po jedné brance na obou stranách. Nebezpečnější byli domácí hráči, ale jako první dokázali udeřit Znojemští, kteří stejně jako v prvním zápase využili početní výhodu. Zaváhání brankáře Arbelovského potrestal Richard Sorger. Stejnou mincí odpověděli svěřenci Richarda Cachnína a Václava Adama. Střelu Pejchal tečoval mimo dosah Kocáka Jakub Petržilka. Druhá třetina začne přibližně v 10:45.

20:00

19:50
    I hosté se dostali k maskovanému muži Bruslařů, ale i on byl bez práce.

19:37
    Bruslaři byli před gólmanem Znojma, avšak bez kýženého efektu.

18:43
    Domácí celek vyrovnává, když využil početní výhodu! JAKUB PETRŽILKA tečuje střelu Radima Pejchala a Kocák, neměl nárok na změnu směru Asistence: Radim Pejchal a Tomáš Kohout.

18:22
    Bruslaři kombinují před Kocákem.

17:52
    Cachnín hledal Dudychu, avšak Znojemští přečetli tento úmysl a vypíchli puk.

17:31
    Jakub Adam vypálil od modré, ovšem jeho pokus si schoval ve výstrioji Kocák.

16:54
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Klus – 2 min., podražení).

16:54
    Bruslaři se vystavili postavení mimo hru.

16:16
    Domácí dál kombinují, ale bez střely na branku to nepůjde.

15:57
    Najman udržel útočné pásmo.

15:09
    Cachnín dostal křižný pas od Dvořáka, ale svoji šanci nevyužil, když mířil na bližší tyč!

13:15
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (D. Vacík – 2 min., podražení).

13:02
    Orli jsou po využité přesilovce do vedení! Jonáš Adam si vzal puk ve středním pásmu a projel s ním, až do pásma. Mezi kruhy vystřelil, ale jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku. Domácí gólman jej chtěl lapit, avšak touš nezachytil svoji lapačkou. Ve správný čas na správném místě byl RICHARD SORGER, který ho uklidil do poloprázdné klece! Asistence: Jonáš Adam.

12:40
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kohout – 2 min., podražení).

12:16
    Domácí jsou stále v pásmu, ale chybí klid na kombinaci.

11:57
    Vhazuje se po levé ruce Kocáka.

11:20
    Co chybělo! Jeden z domácích dával na teč k levé tyči, ale obránce Orlů vše zastavil. Důležitý moment pro soupeře!

11:07
    Rychlé nahození Dominika Vacíka končí u Kocáka, jenž i přes chumel hráču si našel kus černé gumy.

10:25
    Jonáš Adam to zkoušel na Arbelovského, ale jeho pokus byl včas zablokován.

09:55
    Jakub Adam nepřesně vyhodil a Znojemští jsou v pásmu.

09:37
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a má neskutečné tempo.

09:08
    Nabídka na teč nebyla vyslyšena. Kocák bez práce.

08:40
    Danile Piš to zkusil mezi čárkami, ale Arbelovský byl na místě.

08:11
    Arbelovský nepřesně rozehrál, ale Sorger jej nedokázal potrestat. Puk se mu postavil na hranu a tím pádem bylo po šanci.

07:43
    Hned po buly to zkusil Dudycha, avšak Kocák byl pozorný, kdy nechal vyniknout svoji lapačku.

07:39
    Kocák na druhé straně kryje nahození z levého kruhu.

06:24
    V akci opět Richard Sorger. Rychlonohý útočník Znojma se protáhl po pravé straně, až k Arbelovskému. Nahodil na něj puk, který si málem domácí gólman stazil za svá záda. Nakonec paní Štěstěna nebyla přikloněna na straně Sorgera!

05:45
    Vidíme rychlý hokej na obou stranách. Domácí mají puk na holích.

05:15
    Cachnín chtěl předložit na levou stranu Teclovi, avšak hrací předmět byl tečován obráncem Znojma.

05:07
    Puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:57
    Arbelovský si připisuje rutinní zákrok, kdy zneškodnil nahození.

04:35
    Bruslaři jsou v pásmu, kde svádí tuhý boj o puk.

03:55
    Richard Sorger, ač byl tísněn tak dokázal zakončit. Jeho pokus mezi betony přečetl Arbelovský!

03:33
    Výborný pohyb Bruslařů, kteří nedávají soupeři šanci.

03:06
    Orli vyhodili puk do středního pásma, kde se jej ujímá domácí hráč.

02:35
    Dominik Vacík teď prodal své zkušenosti, kdy es za brankou zbavil soupeře a hned směřuje dopředu.

02:15
    Domácí jsou aktivnější a mají více ze hry.

01:40
    Dan Fiala se dostal do úniku, ale jeho pokus výborně zneškodnil Kocák. Brankář Orlů vytrčil včas levý beton!

00:45
    Cachnín z otočky trefil jen clonícího soupeře!

00:15
    Dominik Vacík nahodil puk na bránu, ale netrefil vytyčený prostor.

00:04
    Úvodní vhazování pro Znojmo.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše. Čekáme na delegované rozhodčí.

Ledová plocha byla upravena, čeká se na aktéry hry. Za chvíli začne odvetné utkání. Uvidíme, zda Znojmo složí úspěšný reparát nebo se budou podruhé za sebou radovat domácí hráči Havlíčkova Brodu.

Oba dva týmy absolvují rozbruslení. Domácí Havlíčkův Brod se představí v bílých dresech, přičemž hosté ze Znojma v tradičních červených.

První zápas vyhrál Havlíčkův Brod!
    Oba dva týmy absolvovaly po týdenním pobytu na ledě úvodní prověrku, před startem nové sezony. Na začátku utkání byli aktivnější Orli ze Znojma, ale skórovat se jim nepodařilo. Za to domácí byli ve 13. minutě přesnější. Patrik Vacík vystihl přihrávku a posunul touš na Jakuba Košťála. Útočník Brodu pověsil kus černé gumy do pravého horního rohu. Jihomoravané kontrovali ještě v první třetině, kdy dokázali využít početní výhodu. Na konci celé akce byl Mirek Bazala, jenž si pohrál s obranou v čele s brankářem.

Ve druhém dějství bylo k vidění několik nepřesností, a tak se dlouho čekalo na branku. Ta nakonec přišla z hole domácího hráče. Bruslařský klub dokázal využít přečíslení, kdy celou akci ukončil pohotovým zakončením Marek Kopic. Orli mohli několikrát skórovat, avšak nedokázali využít své šance. Po dvou třetinách byl stav příznivější pro Havlíčkův Brod.

Třetí třetina nabídla co se týče branek velkou podívanou, jelikož jich padlo rovnou pět! Do dvoubrankového vedení poslal domácí Filip Klofáč, avšak radost netrvala dlouho, neboť Znojemští kontrovali hned vzápětí. Náhradníka Váchu překonal nadvakrát ruský forvard v barvách Orlů – Dmitrii Kobylnik. Hosté naplno rozevřeli svá křídla, kdy na 3:3 vyrovnal po krásném úniku Tadeáš Dalfavero. Jenže poslední desetiminutovka patřila domácím hráčům, kteří dokázali vsítit ještě dvě branky. Nejprve opětovné vedení vystřelil Filip Pártl a devět sekund před koncem pečetil do prázdné klece Patrik Vacík.

BK Havlíčkův Brod 5:3 Orli Znojmo
    Branky a nahrávky: 13. Košťál (P.Vacík), 36. Kopic (Fiala, Košťál), 45. Klofáč (Kulhánek), 51. Fiala (Vyvial), 60. Vacík (Dudek, Najman) – 17. Bazala (Vokurka, Piš), 46. Kobylnik (Molnár), 51. Delfavero (Klus).
    Rozhodčí: Jan Kubát – Tomáš Krejčí, Vít Stehlík..
    Vyloučení: 1:4.
    Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 40.
    Střely na branku: 30:28 (10:9, 8:8, 12:11).
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Havlíčkův Brod: Nedvěd (od 31.Vácha) – Trupl, Brdičko, Škareda "C", Najman, Kerber, Prýl, Spilka – Fiala, Kopic, Košťál – Vyvial, P. Vacík, Dudek – Klofáč, Kulhánek, Pártl

Orli Znojmo: Patha (od 31.Kocák) – Jonáš, Šána, Bazala, Piš, Vokurka, Klus, Konečný, Fruvirt, Delfavero, Sorger, Peří, Chlubna, Kobylnik, Kratochvíl, Molnár, Hrubý, Marcinko, Špaček, Bittner, Machala

Celek z Vysočiny, v loňské sezoně neproklouzl do vyřazovacích bojů, avšak extraligovou příslušnost udržel bez větších problémů. Svěřenci trenérů Richard Cachnína a Jaroslava Bence si vyšlápli i na pozdějšího vítěze celé soutěže – ČEZ Motor České Budějovice. V následné nadstavbě i o udržení se Havlíčkobrodským dařilo, obzvlášť na konci sezony, kdy uzavřeli ročník několika výhrami po sobě.

Orli Znojmo
    Jihomoravský tým hraje mezinárodní soutěž – Erste Juniors League, tudíž jej nepotkáme na českých kluzištích. V loňském ročníku si Orli připsali páté místo po základní části, když získali dvacet čtyři bodů. V nadstavbě se Znojemským dařilo lépe a dokázali proletět, až na třetí postupové místo. V play-off vypadli svěřenci trenéra Miloše Šeligy ve čtvrtfinále. V nejlepší osmičce jim stopku vystavil maďarský Féhervár AV 19, který vyhrál oba dva duely.

Dobré dopoledne, z ledového svatostánku Kotlina! Vítám vás u on-line přenosu, kde v rámci juniorské přípravy změří síly domácí tým BK Havlíčkův Brod s Orly Znojmo. Utkání začíná v 10:00. Přeji krásný sportovní zážitek.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 19. Petržilka (Pejchal, Kohout), 39. Pokorný (Vaňous), 41. Tecl (Cachnín, D. Vacík), 58. Kopic (Kohout, Pejchal), 60. Cachnín (Hromádka, D. Vacík) – 14. Sorger (Jo. Adam), 49. Delfavero

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (29. Nedvěd) – Dudycha, D. Vacík, Pejchal, Dvořák, Ja. Adam, Krejčí, Najman – Tecl (C), Cachnín (A), Hromádka – Fiala, Kohout, Petržilka – Pokorný, Kopic, Vaňous
    HC LERAM Orli Znojmo: Kocák (29. Kuchanek) – Jo. Adam, Šána, Klus, Chlubna, Peří, Konečný, Marcinko, Ujjobbágy, Koudela – Bazala, Piš (C), Sorger, Fruvirt, Delfavero, Špaček, Kobylnik, Kratochvíl, Molnár, Vokurka, Bittner, Machala

Rozhodčí: Jan Doležal – Jan Kubát, Filip Honza