Kladno – Saryarka 1:2 (kon.) | K. Vary – Trenčín 4:5 (kon.) | Salzburg – Sparta 3:2 (po pr.)
Žilina – Fehérvár 3:5 (kon.) | Vítkovice – Soči 4:6 (kon.) | Letňany – Kobra 4:7 (kon.)
Motor ČB – Linz 6:5 (po pr.) | Žďár n/S – Třebíč 2:11 (kon.) | Ústí n/L – Füchse 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – MŠK Púchov 6:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Šumperk 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
HK Soči
Pátek 17.08.2018, 17:00 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Před zápasem:

Ostravský hokejový palác uvidí po čtyřech dnech další hokejovou bitvu. Tentokrát vyzvou domácí Vítkovice ruský celek HK Soči. Utkání začíná v 17:00.

Z kabiny domácích:

Vítkovicím se zatím v přípravném období před nadcházející sezónou příliš nedaří. Ostravané na úvod zavítali na led Havířova, s tím si dokázali poradit až v prodloužení. Poté následoval vítězný zápas proti Slovanu Bratislava v poměru 3:1. Pak však přišly tři porážky. První utrpěli modro-bílí na ledě ambiciozního Vsetína a následující dvě utržili od regionálního rivala z Třince – 0:3 a 3:1. Ostravští tak budou muset proti celku z ruské KHL zapnout ze všech sil a uklidnit mírně nervózní fanoušky.

Z kabiny hostí:

Ani týmu z pobřeží Černého moře se zatím v přípravě příliš nedaří. Svěřenci českého trenéra Václava Sýkory si zatím ze čtyř utkání připsali jedinou výhru. Všechny přípravné zápasy Soči zatím sehrálo na domácím ledě. Ani jednou však nedokázalo zvítězit. V prvním zápase podlehli hokejisté Soči Kunlunu 1:3 a o den později prohráli i s Petrohradem v poměru 1:4. Zlom nepřišel ani v zápase proti ruskému reprezentačnímu béčku. I s tímto soupeřem Soči prohrálo a to konkrétně v poměru 3:4

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – De La Rose, Krenželok, Výtisk, Trška, Hrbas, Šidlík, Černý – Květoň, Roman, Tybor, Olesz, Lev, Schleiss, Kucsera, Mahbod, Dej, Szturc, Stránský, Zdráhal, Pytlík

HK Soči: Šikin (Barulin), – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuznětsov, Akmaldinov, Bočarov, Collins, Podšenjalov, O´Dell, Rosén, Mosaljov, Archipov, Točickij, Kapustin, Rachimullin, Tomilin, Laričev

Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan.

Rolba, která připravovala led pro dnešní utkání už zmizela do útrob stadionu a nyní čekáme na nástup obou týmu na ledovou plochu.

Rozhodčí ve složení Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan už jsou na ledové ploše následovaní hostujícím celkem ze Soči.

Za potlesku tribun už se na ledě objevuje i domácí tým.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:32
    Bočarov to zkoušel z otočky v předbrankovém prostoru, ale netrefil branku.

00:40
    I na druhé straně si první střelu připsal hráč s číslem 21 a to konkrétně Radoslav Tybor, který zkoušel zakončit z boku, avšak stejně jako předtím Bočarov netrefil.

02:07
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a svírají svého soupeře.

02:33
    Dej dostal své spoluhráče z tlaku díky rychlého vyvezení puku do obranného pásma soupeře.

02:43
    Vyloučení v týmu HK Soči (Točickij – 2 min., hákování).

03:10
    Vítkovičtí začali svou přesilovku ve velmi rychlé tempu a první kombinaci zakončil Roman do náruče brankáře Šikina.

03:15
    Hosté vyvážejí kotouč do útočného pásma.

03:50
    Domácí jsou nuceni začít z hloubi vlastního obranného pásma.

04:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tohle sehráli domácí hráči velmi pěkně, po založení akce z hloubi vlastního obranného pásma našel Rostislav Olesz přesnou přihrávkou přes osu hřiště dobře postaveného JAKUBA LVA a ten z první nedal Šikinovi šanci. Asistence: Rostislav Olesz a Rastislav Dej.

05:43
    Vyloučení v týmu HK Soči za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Rosén.

05:49
    Vyloučení v týmu HK Soči (Tomilin – 2 min., hákování).

06:35
    Vítkovičtí nepustili bránící trojici z obranného pásma a celou předlouhou kombinaci zakončil Lev svižnou střelou, která vyprášila Šikinovu výstroj.

06:55
    Hosté vyhazují před všechny čáry a mohou střídat.

07:13
    ROSTISLAV OLESZ posílá domácí do dvou brankového vedení! Vítkovický kapitán se jako přízrak zjevil před brankářem Šikinem a dokázal zvednout kotouč pod horní tyč!. Asistence: Jan Schleiss.

08:45
    O´Dell se dostal ke střele z mezikruží, ta ale minula zařízení.

09:37
    Soči má puk v moci za vlastní brankou a oba týmy střídají.

10:23
    Kucsera v souboji s Kapustinem uplatnil své fyzické parametry a nepustil ruského útočníka k puku.

11:20
    Ve vítkovické hře můžeme vidět snahu o hru ze zabezpečené obrany. Ta se projevuje nulovým forčekingem.

12:26
    Teď už ale Ostravané znovu zapnuli na plné obrátky a znepříjemňují hostům rozehrávku.

13:09
    Krenželokovi se příliš nepovedla fotbalová ukázka na modré čáře a domácí málem pustili Soči do breaku!

14:17
    JAN VÝTISK dostal přesnou přihrávku na modrou a propálil Šikina mezi betony! Vítkovice tak vedou už 3:0! Asistence: Lukáš Kucsera a Peter Trška.

14:40
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (De La Rose – 2 min., podražení).

16:00
    Ščitov nebezpečně pálil od modré! Vítkovická obrana si však s ostrým projektilem poradila na výbornou!

16:06
    Bartošák se musel mít na pozoru před střelou jednoho z hostí a puk mu následně vypadl z výstroje! Pár centimetrů od prvního gólu byl Collin, který se pokoušel dorážet, ale byl zablokován Šidlíkem.

16:20
    Hokejisté Soči už slavili první gól! Ten však není uznán pro pohyb útočícího hráče v brankovišti!

16:40

17:28
    Bartošák si poradil s nepříjemnou dorážkou Laričeva z bezprostřední blízkosti.

18:38
    Hosté se drží v obranném pásmu a nepouštějí domácí ani k červené čáry.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:11
    Další zákrok pro Bartošáka, který si na konci první třetiny opravdu zachytá.

19:11
    Vyloučení v týmu HK Soči (Kapustin – 2 min., nebezpečná výstroj).

19:56
    Šikin si poradil s velkou šancí Lva, který střílel osamocen z mezikruží!

20:00

Po první třetině:

V Ostravar Aréně právě skončila první třetina dnešního utkání a Vítkovicím se v ní podařilo vstřelit víc gólů než v předchozím třech zápasech. O první gól se postaral Jakub Lev, který po přesné přihrávce Olesze zakončil z první. O druhý gól už se postaral sám domácí kapitán Rostislav Olesz, který z bezprostřední blízkosti brankoviště zvedl puk pod víko Šikinovy branky. Třetí gól pak do sítě Soči přidal Jan Výtisk přesnou ranou od modré.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a druhá třetina dnešního utkání za chvíli začne.

20:01

20:05
    Bočarov rychlou střelou prověřil Bartošákovu lapačku. Domácí gólman pak hostující útočníky překvapil rychlou rozehrávkou.

20:17
    A rychlá rozehrávka se nakonec ukázala jako klíčová při čtvrtém gólu Vítkovic. Když totiž Bartošák rozehrál puk na Radoslava Tybora, tak ten našel přesným pasem Ondřeje Romana, kterému už jen stačilo posunout puk k SAMSONU MAHBODOVI. Domácí útočník si sjel z kruhu do předbrankového prostoru a překonal Šikina. Asistence: Ondřej Roman a Radoslav Tybor.

23:09
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Hrbas – 2 min., sekání).

23:25
    Hokejisté Soči točí domácí v jejich obranném pásmu.

23:35
    Ščitovova nabídka na teč od modré skončila v náručí domácího brankáře.

23:41
    Bartošák předvedl identický zákrok proti další střele od modré a uvidíme další vhazování v útočném pásmu Soči.

24:11
    Bartošák vytáhl teč Bučarova za pomoci vyrážečky nad horní tyč.

24:56
    Kucsera se dostal k puku mezi kruhy a vyhodil kotouč do středního pásma.

25:08
    Hrbas už je na ledě a Vítkovice toto oslabení přestály.

25:13
    Soči právě vstřelilo branku!
    DENIS MOSALJOV chytře dokázal odrazit kotouč od bruslí bránícího Kucsery a Soči snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Kyril Kapustin.

26:26
    Vhazování v obranném pásmu Vítkovic vyhrává Roman.

26:46
    Vítkovičtí jeli dva na jednoho! Obránce Soči ale ukázkovou obranou hrou připravit Mahboda o kotouč a domácí šance se tak rozpadla.

27:56
    Krenželok za vlastní brankou ztratil kotouč a Soči se ihned dostalo do šance. Nebezpečnou střelu z hranice kruhu, ale Bartošák s přehledem pokryl.

28:28
    Mahbod nastřeluje z prostoru kruhu pravou tyč Šikinovy branky!

29:31
    Celek z KHL byl příliš aktivní při přechodu modré čáry a je pískán ofsajd.

29:31
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera za příliš mnoho hráčů) Trest odpyká Stránský.

30:06
    Výtisk si lehl do střely Podšenjalova a sklidil potlesk domácích tribun.

30:45
    Kanadský útočník v barvách Soči ERIK O´DELL snižuje na rozdíl dvou branek! Hostující útočník po přihrávce Artěma Podšenjalova propálil Bartošáka z kruhu! Asistence: Artěm Podšenjalov a Stanislav Bočarov.

31:45
    Rachimullin se dostal díky neodpískaného ofsajdu do breaku! A propálil Bartošáka, kterému puk vypadl těsně vedle levé tyče! Málem z toho byla kontaktní branka!

32:21
    Oddechový čas pro domácí, kteří potřebují uklidnit v této divoké fázi hry.

32:56
    Hosté jsou vyhnáni až za svatyni Šikina a oba týmy střídají své pětice.

33:28
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Mahbod – 2 min., pozdní dohrání).

33:35
    Hosté se dopustili nedovoleného pohybu v brankovišti a jsou vykázaní z útočného pásma.

34:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (Rosén – 2 min., vysoká hůl).

34:21
    Stránský zachytil chybnou rozehrávku hostí a postrčil puk na Zdráhala, který bekhendem jen těsně minul branku!

34:57
    Dej se dostal k puku na modré a chtěl se do něj co nejvíce opřít, avšak střela se mu vůbec nepovedla a místo pořádné pumelice se změnila v nahození.

36:02
    I De La Rosova střela od modré se podobala spíše nahození, než pořádné střele.

36:37
    To, co teď před brankářem Bartošákem převedl KYRIL KAPUSTIN, byla hokejová paráda! Účastník olympijských her v Koreji vymíchal jak brankáře domácích, tak i obranou dvojici a zasunul kotouč do prázdné branky! Asistence: Robert Rosén a Denis Mosaljov.

39:36
    Mahbod v obrovské šanci nastřelil pouze betony brankáře Šikina!

40:00

Po druhé třetině:

Hokejisté Soči sice na začátku třetiny inkasovali z hole Samsona Mahboda, který už po 17 vteřinách druhé třetiny překonal Šikina, ale pak už byla druhá třetina v čisté režii týmu od Černého Moře. Stíhací jízdu zahájil ve 26. minutě Denis Mosaljov a o pět minut později přidal druhý zásah Erik O´Dell. To však nebylo ze strany hostí vše. V čase 36:37 se k puku dostal Kyril Kapustin, který předvedl perfektní práci hokejkou a vymíchal své soupeře. Zakončit následně do prázdné branky už pro něj nebyla těžká práce.

Stav po druhé třetině je tedy 4:3 a v třetí části se jistě máme na co těšit. Třetí část začne přibližně v 18:36.

Týmy už nám nastupují na třetí třetinu dnešního utkání.

40:01

40:30
    Roman prodloužil nahození Krenželoka do útočného pásma a Vítkovice poprvé v této třetině střídají.

41:02
    A uvidíme první přesilovku třetí třetiny.

41:02
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krenželok – 2 min., pozdní dohrání).

41:11
    Soči využívá další přesilovku a to už po devíti sekundách! Na začátku celé vyrovnávací akce byl Denis Mosaljov, který z modré nastřelil tyč. Od tyčky se puk odrazil přímo na hůl ROBERTA ROSÉNA, který se štěstím zasunul kotouč za záda bezmocného Bartošáka. Asistence: Denis Mosaljov.

43:55
    Domácí se hnali do akce 3 na 2, ale byli zastaveni ofsajdem.

43:55
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Výtisk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Malcev – 2 min., hrubost).

44:28
    Robert Rosén vysunul do breaku ERIKA O´DELLA, který si vybruslil na kruh a dělovkou propálil Bartošáka! Soči se tak ujímá vedení 5:4 a dokončuje velký obrat! Asistence: Robert Rosén.

45:07
    Vyloučení v týmu HK Soči (Zborovskij – 2 min., podražení).

45:34
    Olesz tečoval puk těsně před Šikinem a rozhodčí se následně mírně upískl. Domácím se toto posouzení hodně nelíbilo.

47:32
    Je pískána přihrávka rukou, které se dopustili hosté a jsou rozhodčím vykázání z útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 1831 diváků.

49:07
    Hosté nikam nespěchají a kombinují za vlastní brankou.

49:23
    Vyloučení v týmu HK Soči (Rosén – 2 min., podražení).

49:23
    Hosté se po vyhraném buly osvobozují vyvezením kotouče až do středního pásma.

50:00
    Malcev vyhazuje přes všechny brány a hostující celek rychle střídá.

50:10
    Tyborova střela byla tak prudká, že se po odrazu od zadního plexiskla odrazila až do středního pásma.

51:05
    Zborovskij zachytil přihrávku v mezikruží a vyhazuje přes všechny čáry. Vítkovicím se tato přesilovka vůbec nedaří.

51:41
    Szturc teď podmetl brankáře Šikina a připravil svůj o tým přesilovku.

51:41
    Vyloučení v týmu HK Soči (Malcev – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Szturc – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

52:42
    Olesz tvrdou střelou prověřil připravenost Šikina – o dorážku se pak ještě pokoušel Lev, ale byl zastaven důraznou obranou soupeře.

53:24
    Rozhodčí píská pohyb útočícího hráče v brankovišti a vykazuje domácí do středního pásma.

53:41
    Oba týmy v plné počtu.

54:02
    Schleiss byl podražen v prostoru mezikruží a Soči znovu míří do oslabení.

54:06
    Hosté vyhazují po mantinelu přes všechny čáry.

54:49
    Domácí se usazují v útočném pásmu.

55:25
    Domácí jsou vyhnání za vlastní branku a musejí tak začít svou kombinaci od znova.

56:02
    Archipov zachytil kotouč na modré čáře a vyhazuje bekhendem přes všechny čáry.

56:52
    Soči zamklo své soupeře v obranném pásmu a kombinuje pomocí svižných přihrávek.

57:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Szturc – 2 min., nedovolené bránění).

57:31
    Damir Musin napřáhl na modré a jeho střelu dokázal NIKITA TOČICKIJ sklepnout mezi betony brankáře Vítkovic. Soči tak jen potvrzuje perfektní obrat a ujímá se vedení 6:4! Asistence: Damir Musin a Denis Mosaljov.

57:42
    Vyloučení v týmu HK Soči (Rachimullin – 2 min., hrubost).

59:21
    Hosté ještě v závěru zápasu ujeli domácím 2 na 1! Mosaljov ale nastřelil pouze betony domácího gólmana!

Po zápase:

V Ostravar Aréně právě skončilo přípravné utkání, ve kterém se celku z ruské KHL povedl nevídaný obrat. Ten za stavu 0:4 nastartoval Denis Mosaljov. Na jeho trefy, ještě ze druhé třetiny, navázali Erik O´Dell a Kiril Kapustin. Do kabin se tedy po druhé třetině šlo za stavu 4:3 a třetí třetina slibovala zajímavou podívanou.
    Pro Vítkovice se nakonec ve třetí třetině naplnil nejčernější scénář v podobě tří inkasovaných branek. O ty se postarali Robert Rosén, Erik O´Dell a Nikita Točickij.

V doplňkových nájezdech si domácím tým připsal čestnou výhru. O vítězný nájezd se postaral Roman Szturc.

Toto je ode mne dnes z Ostravar Arény vše a těším se s vámi u dalších zápasů. (19:20:10)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Dej), 8. Olesz (Schleiss), 15. Výtisk (Kucsera, Trška), 21. Mahbod (Roman, Tybor) – 26. Mosaljov (Kapustin), 31. O´Dell (Podšenjalov, Bočarov), 37. Kapustin (Rosén, Mosaljov), 42. Rosén (Mosaljov), 45. O´Dell (Rosén), 58. Točickij (Musin, Mosaljov)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák, (Dolejš) – De La Rose, Krenželok, Výtisk, Trška, Hrbas, Šidlík, Černý, – Květoň, Roman, Tybor, Olesz, Lev, Schleiss, Kucsera, Mahbod, Dej, Szturc, Stránský, Zdráhal, Pytlík
    HK Soči: Šikin, (Barulin), – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuznětsov, Akmaldinov, Bočarov, Collins, Podšenjalov, O´Dell, Rosén, Mosaljov, Archipov, Točickij, Kapustin, Rachimullin, Tomilin, Laričev,

Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan