Benfica – PAOK 1:1 (kon.) | BATE – Eindhoven 2:3 (kon.) | CZ Bělehrad – Salzburg 0:0 (kon.)
BATE Borisov
2:3 (1:1)
PSV Eindhoven
Úterý 21.08.2018, 21:00 • Borisov Arena, Borisov (Kapacita: 12 896 diváků) • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ve 4. předkole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy BATE Borisov a PSV Eindhoven. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je premiéra. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Felix Zwayer a jeho asistenti Thorsten Schiffner a Marco Achmüller (vš. GER). Hrát se bude v Borisov Aréně, která nabídne kapacitu pro 12 896 diváků.

BATE Borisov:

BATE Borisov se v běloruské Vysshaja lize nachází na prvním místě se čtyřiceti čtyřmi body a skóre 30:10. Borisov se kvalifikoval až do druhého předkola Ligy mistrů, kde se utkal s HJK Helsinki. První zápas na půdě běloruského týmu skončil bezbrankově, ale ve Finsku vyhráli hosté 2:1. Ve třetím předkole zavítal BATE na půdu Karabachu, kde vyhrál 1:0 a následně doma remizoval 1:1.

Poslední zápas BATE Borisov: (LM)

BATE Borisov 1:1 FK Karabach
    Branky: 20. Ivanič – 54. Míchel (Madatov)

Sestava BATE Borisov: Ščerbickij – Rios, Filipovič, Filipenko, Volodko – Baga (71. Hleb), Jablonskij, Dragun – Ivanič (78. Skavyš), Signevič, Stasevič (C)
    Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Hleb, Skavyš, Volko, Tuominen, Gordejčuk.

PSV Eindhoven:

PSV se v nizozemské Eredivisie po dvou kolech nachází na druhém místě se šesti body a skóre 6:1. PSV se kvalifikovalo až do čtvrtého předkola Ligy mistrů. V posledním zápase ligy zavítalo na půdu Sittardu. Ve 33. minutě poslal hosty do vedení Lozano, ale v 61. minutě srovnal Novakovič. Nakonec ale v 90. minutě zajistil tři body Eindhovenu Rigo.

Poslední zápas PSV Eindhoven: (ERE)

Fortuna Sittard 1:2 PSV Eindhoven
    Branky: 61. Novakovich – 33. Lozano, 90+1. Rigo

Sestava PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario (66. Rigo), Pereiro (83. Mauro Júnior), Hendrix – Bergwijn, L. de Jong (C), Lozano (66. Malen).
    Náhradníci: Room, van Osch – Teze, Isimat-Mirin, Malen, Obispo, Rigo, Gakpo, Ramselaar, Mauro Júnior, Sainsbury.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

BATE Borisov: Šertbitsky – Rios, Milunovič, Filipenko, Filipovič – Baga, Jablonski, Dragun – Ivanič, Tuominen, Staševič (C)
    Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Hleb, Moukam, Škavyš, Volkov, Volodko

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Esmoris Tasende – Rosario, Hendrix, Pereiro – Lozano, de Jong (C), Bergwijn
    Náhradníci: Room – Isimat-Mirin, Malen, Mauro Junior, Rigo, Sadílek, Teze

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER).

1

2
    Domácí se sice dostali dopředu, ale následně získal míč soupeř.

3
    Útočník PSV se nyní provinil faulem, když se snažil dostat k míči na hranici vápna.

4
    Posléze ale Borisov ztratil balón a Eindhoven tak získal autové vhazování na své polovině.

5
    BATE se dostalo dopředu a nakonec z toho byl nebezpečný míč, se kterým si ale nadvakrát poradil brankář Jeroen Zoet.

6
    Borisov je opět u míče a po přihrávce uvnitř vápna se prosadil Aleksej Rios, ovšem nachytal se v jasném ofsajdu a branka tak neplatí!
    6. Rios vstřelil branku z ofsajdu.

7
    PSV se pokoušelo něco vymyslet na polovině soupeře a nakonec z toho je faul na hostujícího kapitána de Jonga.

8
    Hosté drží míč na své polovině a postupnou kombinací se pokouší dostat hlouběji, ovšem následně se provinili jen faulem, konkrétně Hendrix.

9
    BATE Borisov právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po devíti minutách do vedení! JASSE TUOMINEN byl připravený před bránou na přihrávku Filipoviče, po kterém se dostal do zakončení a z blízky překonal brankáře Zoeta! Asistence: Filipovič.
    9. Jasse TUOMINEN - 1:0

10
    Opět jsou u míče hosté, ale mají problémy s rozehrávkou už ve středu hrací plochy.

11
    Následná střela Bergwijna z dálky skončila jen v moci brankáře Šerbistkého.

12
    Opět to je Eindhoven, který se cpal dopředu, ale ani tentokrát je nepustila dál obrana Borisova.

14
    Domácí skvěle vybojovali míč na své polovině, ale následný centr odhlavičkoval hostující stoper do bezpečí.

15
    Míč poté skončil vedle brány PSV a Zoet tak má odkop od své svatyně.

16
    Borisov je zatím aktivnějším týmem a dostal se do velké šance, ovšem první pokus vyrazil brankář Zoet a následné dorážce zamezila obrana PSV.

18
    Luuk de Jong se málem dostal do velké šance, když proti němu musel vyběhnout brankář Šerbitski a následně tento hostující útočník upadl a chtěl penaltu, ovšem dostal jen žlutou kartu za simulování.

19
    PSV nyní získalo volný kop z levé strany a může srovnat stav utkání.

20
    Po následném centru se sice dostal do zakončení de Jong, ale ten minul domácí bránu.

21
    Centr domácích odvrátila obrana PSV a následuje rohový kop, o který se postará Igor Staševič.

22
    Následný centr nebyl špatný a míč chvíli zůstal uvnitř vápna Eindhovenu, ale k zakončení nedošlo.

23
    Útok PSV skončil jen míčem v zámezí a Denis Šertbitsky se tak postará o odkop od své svatyně.

24
    Stanislav Dragun se provinil tvrdým faulem ve středu hrací plochy, ale obešlo se to bez karty.

26
    Hosté mají míč v moci na své polovině hrací plochy, ale dopředu jdou hodně pomalu.

27
    Následně PSV získalo autové vhazování na polovině soupeře a po chvíli opět.

28

30
    Půl hodina je u konce a BATE Boristov stále vede těsně 1:0 díky brance Tuominena v 9. minutě.

31
    Utkání není nijak moc atraktivní a míč mají ve své moci stále hosté, kteří si přihrávají ve středu hrací plochy.

32
    Poté přišel faul Bagy a PSV tak získalo volný kop ze středu hřiště.

33
    Centr z volného kopu nebyl špatný, ovšem míč skončil pouze za bránou Šerbitského.

34
    Byla nařízena penalta pro PSV. Milunoviče trefil hostující hráč míčem do ruky a PSV má velkou šanci srovnat stav utkání.
    34. Milunovič zahrál rukou uvnitř šestnáctky.

35
    PSV právě vstřelilo branku!
    K pokutovému kopu se postavil GASTÓN PEREIRO, který svou střelu umístil do pravé části branky, kde sice šel i brankář Šerbitski, ale míč vyrazit nedokázal. Stav je tak srovnán na 1:1.
    35. Gastón PEREIRO - 1:1

37
    Málem šlo PSV do vedení, ovšem Šerbitski vytáhl naprosto perfektní zákrok proti hlavičce Lozana!
    37. Šerbitski vytáhl perfektní zákrok proti hlavičce Lozana.

38
    Filipenko se provinil faulem, za který uviděl žlutou kartu a PSV tak získalo volný kop na pravé straně.

39
    Ovšem následný centr nenabídl nic zajímavého a u míče tak je BATE Borisov, konkrétně brankář Šertbitski.

40
    Další faul z domácí strany, tentokrát to byl kapitán Staševič, který rovněž uviděl kartu žluté barvy.

41
    Domácí získali autové vhazování na polovině soupeře.

43
    Domácí útočník se sice dostal za obranu, ale jeho následná střela byla zblokována.

44
    Následně PSV získalo rohový kop, po kterém ovšem de Jong orazítkoval pouze levou tyč!
    44. De Jong napálil jen levou tyč.

45
    Borisov drží míč na své polovině, poté se dostal dopředu po pravé straně, ale následná přihrávka do vápna byla zblokována a následuje rohový kop.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a stav je zatím 1:1. Už v 9. minutě poslal domácí do vedení Tuominen a Borisov dál pokračoval v aktivní hře, ovšem ve 33. minutě zahrál Milunovič rukou uvnitř vápna a následný pokutový kop proměnil Pereiro. Ke konci první půle se PSV ještě dostalo do dvou velkých šancí, ale ani jedna nedopadla brankou.

47
    Dragun se dostal ke střele, ovšem ta letěla jen vedle brány PSV.

48
    Borisov drží míč na své polovině hrací plochy a postupně jde dopředu.

49
    Nyní se hostující hráč provinil faulem na polovině domácích a u míče tak bude Borisov.

50
    Nyní přišel faul ve středu hrací plochy ze strany hostů a u míče tak bude opět BATE.

51
    Domácí sice poslali míč do vápna z pravé strany, ale nic vážnějšího z toho nebylo a dopředu tak jde PSV Eindhoven.

52
    Ovšem hosté se moc daleko nedostali a míč je i tentokrát v moci Borisova, který jde velmi pomalu dopředu.

53
    Domácí útočník se následně provinil ofsajdem a útok Borisova je u konce.

54
    Pereiro se sice dostal do zakončení, ovšem Šerbitski si s touto střelou poradil a vyrazil.

55
    PSV se dostalo dopředu po levé straně a následně získalo autové vhazování.

57
    Domácí stále mají míč ve své moci, poté přišel velmi dobrý centr z levé strany, ale Zoet míč vyboxoval do bezpečí.

59
    Útok se domácím nepovedl a následně se do protiútoku dostalo PSV, ale následná střela letěla jen vedle brány.

60
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Tuominen, přichází Skavyš.

61
    Hosté si chtěli vymodlit druhou penaltu v dnešním utkání, ale rozhodčí nechal hru plynout.

62
    Hosté otáčejí utkání a vedou 2:1! Míč se dostal z levé strany přes Tasenda až k HIRVINGU LOZANOVI, který si jej zpracoval a následně poslal naprosto nádhernou střelu k pravé tyči! Asistence: Tasende.
    62. Hirving LOZANO - 1:2

63
    Nyní skončil míč jen u brankáře domácích, ale následně Borisov o něj přišel a PSV tak jde dopředu.

64
    Ovšem hosté se nedostali ani ke střele a následuje střídání na domácí straně.

65
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dragun, přichází Hleb.

66
    Nyní Borisov získal volný kop z pravé strany, který bude zahrávat Staševič.

67
    Ovšem následný centr odhlavičkoval hostující obránce do bezpečí a hraje se tak opět uprostřed hřiště.

68
    Opět se hosté dostali ke střele, ale Šerbitski předvedl solidní zákrok proti ráně Bergwijna a následuje rohový kop.

70
    Tak tohle se Luuku de Jongovi vůbec nepovedlo, jelikož se po fantastické přihrávce Bergwijna dostal do obrovské šance, ale branku přestřelil o pořádný kus!
    70. De Jong spálil velkou šanci.

71
    Nyní byl ošetřován brankář Šerbitski, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

72
    Borisov sice získal rohový kop z levé strany, ale následně z toho nebylo nic velkého.

73
    BATE se snaží, ovšem tentokrát vypálil Hleb jen vedle hostující brány a následuje odkop od svatyně Zoeta.

74
    Poté ale přišel faul z hostující strany na polovině domácích.

75
    Je před námi posledních patnáct minut a Borisov potřebuje vstřelit branku, jinak to bude mít v odvetě na půdě Holandska hodně těžké.

76
    Hosté se sice dostali dopředu po levé straně, ale následný centr nic vážnějšího nepřinesl.

77
    Následně se hráč domácích nachytal v ofsajdové pasti a u míče bude Eindhoven.

78
    Nyní se hostující hráč provinil faulem a Borisov tak získal volný kop, který může být hodně nebezpečný.

79
    Po centru se sice dostal domácí hráč do zakončení, ale hlavou zakončil jen vedle brány. Nakonec to ale bylo zbytečné, jelikož pomezní rozhodčí zvedl praporek a signalizoval ofsajd.

80
    Opět domácí tým získal volný kop, ale i tentokrát zakončoval hráč Borisova v ofsajdu.

81
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Ivanič, přichází Volodko.

82
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Pereiro, přichází Mauro Junior.

83
    Rios loktem atakoval hráče a obdržel tak žlutou kartu.

84
    Hosté se sice dostali dopředu, ale následná střela byla zblokována a následuje autové vhazování.

85
    Nákop si chtěl zpracovat Skavyš, ovšem nedostal se přes obránce.

86
    Žlutou kartu dostává Lozano (PSV Eindhoven).

87
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Lozano, přichází Malen.

88
    Tak tohle je obrovská chyba hostujícího brankáře a Borisov srovnává na 2:2! Po centru se domácí hráč dostal do zakončení, které ovšem Zoet nesmyslně a špatně vyrazil přímo k nohám ALEKSANDRA HLEBA, který umístil svou střelu k levé tyči!
    88. Aleksandr HLEB - 2:2

89
    Ovšem PSV dává naprosto bleskový gól a bere si vedení zpět na svou stranu ani ne po minutě! Tasende poslal naprosto precizní centr z levé strany před bránu, kde se dostal do zakončení hlavou DONYELL MALEN! Asistence: Tasende.
    89. Donyell MALEN - 2:3

90
    Rozhodčí nastavil pět minut navíc.

90+1
    Domácí drží míč ve své moci a snaží se opět srovnat.

90+2
    Ale následný centr z pravé strany nic nepřinesl, jelikož střela Bagy šla vysoce nad.

90+3
    Nyní došlo na hřišti k menší potyčce, ale rozhodčí vše vyřešil pouze domluvou.

90+4
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Rosario, přichází Isimat-Mirin.

90+5
    Hosté se nedostali ke střele a tak Borisov pouze odkopl míč do středu hřiště.

90+6
    Tam se následně právě domácí hráč provinil faulem a u míče tak bude opět PSV.

90+7
    Teze dostal žlutou kartu na zdržování, jelikož vhodil do hry druhý míč z lavičky.

90+7

Je konec. BATE Borisov nakonec v domácím prostředí prohrál v prvním zápase 2:3 s PSV Eindhoven.
    V 62. minutě vypálil Lozano nádhernou střelu, která zapadla přesně k pravé tyči a hosté šli do vedení. V 88. minutě se domácí dočkali, když udělal brankář Zoet velkou chybu a následně Hleb zakončil k levé tyči a srovnal stav utkání. Ovšem hned o minutu později poslal Tasende přesný centr na hlavu Malena, který tak okamžitě vrátil vedení na stranu PSV.

Odveta se bude hrát ve středu 29.08.2018 od 21:00 na Philips Stadionu v Eindhovenu.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:58:39)

Michal Raška

Branky: 9. Tuominen (Filipovič), 88. Hleb – 35. Pereiro (pen.), 62. Lozano (Tasende), 89. Malen (Tasende)

Karty:   38. Filipenko (BAT), 40. Staševič (BAT), 83. Rios (BAT) – 18. de Jong (PSV), 86. Lozano (PSV), 90+7. Teze (PSV)

BATE Borisov: Šerbitski – Rios, Milunovič, Filipenko, Filipovič – Baga, Jablonski, Dragun (65. Hleb) – Ivanič (81. Volodko), Tuominen (60. Skavyš), Staševič (C)
    Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Hleb, Moukam, Skavyš, Volkov, Volodko

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Esmoris Tasende – Rosario (90+4. Isimat-Mirin), Hendrix, Pereiro (82. Mauro Junior) – Lozano (87. Malen), de Jong (C), Bergwijn

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER)
    Středa 29.08.2018
    Eindhoven - BATE 3:0

Branky: 14. Bergwijn (de Jong), 36. de Jong (Hendrix), 62. Lozano (Pereiro)

Karty:   82. Angeliño (PSV) – 47. Milunović (BAT), 59. Rios (BAT)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:13.