Třinec – Trenčín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kladno – Litoměřice 1:2 (kon.)
Zlín – Znojmo 3:2 (kon.) | Chomutov – Saryarka 4:2 (kon.) | Uh.Brod – SHKM Hodonín 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Prostějov 2:3 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 6:7 (0:2 po s.n.) | Kolín – Nymburk 3:4 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chabarovsk 1:5 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice U23 2:4 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.) | Děčín – Bílina 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 23.08.2018, 17:30Přípravné zápasy

63:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Sparťané rozehráli útočnou akci za vlastní brankou. Po ose Blain-Klimek se nakonec dostal kotouč k ANDREJI KUDRNOVI. Ten se dostal do útočné třetiny podél pravého hrazení a nahodil puk na branku bekhendem. Brankáři Polívkovi puk propadl do sítě a Sparta tak vítězí v jediném letošním hokejovém derby. Asistence: Lukáš Klimek a Jeremie Blain.

61:50
    Jarůšek měl před sebou odkrytou branku, ale nedokázal do ní uklidit kotouč!

55:27
    Domácí dostávají příležitost dostat se opět do vedení. Lukáš Klimek (SPA) půjde na dvě minuty pykat za hákování.

53:55
    Šmerha hledal před odkrytou brankou volného Furcha, ale ten promáchl!

50:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je něco! Slavia zničehonic vyrovnává a Eden je na nohou! MARTIN ŠAGÁT se dostal ke kotouči ve středním pásmu, namířil si to do plné sparťanské obrany a ze středu útočné třetiny propálil překvapeného Neužila. Asistence: Jindřich Barák a Zdeněk Kubica.

46:39
    A znovu v akci Filip Hanták! Ten teď z levého kruhu nastřelil tyč!

45:20
    Sparta poprvé v zápase vede! I druhý gól Holešovických má na svědomí PETR KUMSTÁT. Ten dobře doplnil Pšeničkův útok a dokázal dorazit kotouč za ležícího Polívku. Asistence: Tomáš Pšenička a Lukáš Pech.

45:00
    Sparťané se opět dostali do velikého tlaku, ale ten gólem neskončil!

43:07
    Ondřej Panna (SLA) inkasuje dvouminutový trest za hákování a možnost přesilové hry dostávají Holešovičtí.

41:45
    Obrovská šance Slavie! Šmerha mohl v pádu zakončovat do prázdné klece, ale Neužil se proti němu výborně přesunul a skryl kotouč ve výstroji.

40:46
    Zach Sill (SPA) měl v souboji hůl moc vysoko a zasáhl protihráče do obličeje. Dostává dvouminutový trest za vysokou hůl.

39:10
    Slávistická lavička je potrestána menším trestem za střídání po zakázaném uvolnění. Dvě minuty půjde odsedět Jiří Doležal (SLA).

38:31
    Tak nakonec se i sparťané dočkali branky! Lukáš Pech vybojoval puk na pravém kruhu, zavezl jej za branku, odkud nabil PETRU KUMSTÁTOVI přesně na hůl a zkušený útočník se trefil přesně mezi lapačku a tělo domácího gólmana. Asistence: Lukáš Pech.

37:52
    David Matějka (SLA) byl v souboji u mantinelu pozdě a dostává dvouminutový trest za pozdní dohrání.

37:35
    Saňa dostal na levém kruhu nabito, do odkryté klece se ale netrefil!

35:40
    Jeremie Blain (SPA) si počínal v souboji u mantinelu hodně nešetrně a dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

35:17
    Kumstát se po hezké kombinaci ocitl před Polívkou úplně sám, ale domácí brankář se proti jeho zakončení stihl přesunout a zasáhl!

30:55
    Pšenička se dostal v oslabení do úniku, ale z mezikruží nastřelil levou tyč!

30:06
    Jeremie Blain (SPA) má na svědomí další faul sparťanů. V souboji u mantinelu byl moc důrazný a půjde pykat za krosček.

30:06
    Sparta střídá brankáře. Ze hřiště odchází David Honzík, přichází Jakub Neužil.

28:59
    Lukáš Klimek se ocitl v samostatném nájezdu, který zkoušel zakončit mezi lapačku a beton domácího brankáře. Polívka se ale nenechal nachytat a drží Slavii ve vedení!

27:45
    Slavia se v přesilovce ujímá vedení! Veselý našel na levém kruhu dobře postaveného TOMÁŠE ŠMERHU, který naznačil přihrávku na pravou stranu. Místo toho ale nakonec vypálil a puk propadl za bezmocného gólmana Honzíka. Asistence: Jan Veselý.

27:30
    Třetí početní výhodu si zahrají také domácí. Hrdinka v obranném pásmu zakopl o hůl Lukáše Pecha (SPA), který si půjde odsedět dvouminutový trest za podražení. Aleš Furch (SLA) a Petr Kumstát (SPA) se poté poprali a jdou si odsedět dvě minuty za hrubost.

24:43
    Blaž Gregorc (SPA) dostává k nelibosti sparťanských fanoušků dvě minuty za nedovolenou výstroj.

24:15
    Neskutečný zákrok gólmana Polívky! Ten vleže vyrážečkou zlikvidoval gólový pokus Petra Vrány!

23:07
    Blain se napřahoval na levém kruhu ke střele do prázdné klece, ale slávisté mu puk v momentu střely odpálili do střední třetiny!

22:38
    Sparta si zahraje další přesilovku, Tadeáš Hejda (SLA) fauloval kolenem a odpyká si dvouminutový trest.

21:20
    Rousek se dostal před obránce, ale zakončení bekhendem nedokázal zvednout nad Polívkův beton!

19:32
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Doležal – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pšenička – 2 min., krosček).

18:35
    Neskutečný závar teď připravili sparťané před Polívkou, slávistický brankář ale jejich velké šance pochytal!

16:51
    Sešívaní jdou do čtyř. Milan Antoš (SLA) si odsedí dvouminutový trest za vystřelení puku mimo hřiště.

12:38
    Šmerha našel mezi kruhy Veselého, který se s pukem elegantně otočil a bekhendem zamířil jen pár centimetrů vedle levé tyče!

11:49
    Slavia si zahraje další přesilovku. Andrej Kudrna (SPA) si půjde odsedět dvě minuty za pozdní dohrání.

04:42
    Furch ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou zlomil hůl!

02:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Delisle – 2 min., sekání).

00:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šmerha – 2 min., krosček).

Michal Toman

Branky a nahrávky: 28. Šmerha (Veselý), 51. Šagát (Barák, Kubica) – 39. Kumstát (Pech), 46. Kumstát (Pšenička, Pech), 64. Kudrna (Klimek, Blain)

HC Slavia Praha: Polívka (Šorf) – Hrdinka, Novák (C), Drtina (A), Saňa, Barák, Antoš, Hejda, Valík – Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Šteiner, Furch, Matějka – Jaša
    HC Sparta Praha: Honzík (31. Neužil) – Blain, Kalina (A), Dvořák, Gregorc, Piskáček, Delisle, Voráček, M. Jandus – Pšenička, Vrána, Jarůšek – Rousek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Hanták (A) – T. Jandus, Sill (C), Černoch