Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 5:1 (kon.)
Čerepovec – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 6:3 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 0:4 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 02.09.2018, 16:00 • Ice Palace • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (18:30:04)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Dominik Furch (CER): 24 zák., 2 góly, úsp. 92,3%

Je dobojováno, Severstal otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s Novosibirskem a nakonec bere dva body za vítězství. Čerepovec prohrával 0:1 i 1:2, v obou případech se ale domácím podařilo vyrovnat a ve třetí třetině pak vstřelil vítězný gól Zacharčuk. Dobrý výkon podal v domácí brance Dominik Furch, jenž ve svém soutěžním debutu za Severstal vychytal výhru.

59:22
    V probíhající poslední minutě třetí třetiny je kotouč ve středním pásmu, Severstal už je velmi blízko dvěma bodům.

58:34
    Roman Savčenko si rovnal kotouč ke střele, nakonec ale ani nevypálil a domácí se následně opět osvobodili.

57:48
    Po dalším zakázaném uvolnění Severstalu si hostující kouč vybírá oddechový čas.

57:30
    Svatyně Sibiru zůstává prázdná, Danny Taylor míří na střídačku!

56:32
    Vadim Kudako teď pod tlakem vyhodil puk na zakázané uvolnění, následovat bude další buly před Furchem.

55:48
    Domácí k velké radosti zaplněných tribun opět vyhodili puk až k Dannymu Taylorovi, nápor Sibiru ale postupně graduje.

54:53
    Nepovedená rozehrávka Novosibirsku končí na zakázaném uvolnění, hra se po nějaké době přesune před Dannyho Taylora.

54:10
    Konstantin Alexejev od modré napálil puk jen do prvního hráče Severstalu, který stál před ním, hosté nyní musejí opět opustit útočné pásmo.

53:19
    Na konci ojedinělé protiakce Severstalu stál Jurij Trubačjov, jemuž ale střela z mezikruží nesedla a hosté už opět míří kupředu.

52:25
    V posledních minutách aktivita Sibiru stoupá, čerepovečtí hokejisté už se prakticky jen brání a odpalují puky.

51:33
    Jurij Trubačjov se zodpovědně vrátil a zblokoval přihrávku adresovanou rozjetému Lisinovi, domácí následně vyhodili kotouč do bezpečí.

50:46
    Novosibirským byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:57
    Hosté vystihli nepovedenou rozehrávku Severstalu a málem z toho byla šance pro Peltolu, jemuž ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele!

49:06
    Aktivní Charles Bertrand se vydal kupředu po pravém křídle, u hrazení ale o kotouč přišel a domácí ho poté vyhodili do bezpečí.
    48:17 Ivan ZACHARČUK - 3:2

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Geraskin (Kalašnikov, Trubačjov), 35. Ashton (Kuljaš), 49. I. Zacharčuk – 1. J. Peltola, 10. Šarov (Demidov, Lisin)

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – A. Kulda, Kuljaš, Kornějev, Lekomcev, Kalašnikov, Malevič, Kudako, Syčuškin – Ashton, Boychuk, Jašin – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Kodola, Bumagin, Rybin – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Morozov, Savčenko, Piganovič, Demidov, Ignatovič, K. Alexejev, Naumov – Junttila, Bertrand, J. Peltola – Emmerton, Lisin, Šarov – Barbašev, J. Bodrov, Pešechonov – Pervušin, Zyrjanov, Romancev – Michajlov.

Rozhodčí: Birin, Kočetov – Smirnov, Parikov