Philadelphia – NY Rangers 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:5 (kon.)
Chicago – Ottawa 1:2 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.) | San Jose – Calgary 3:4 (kon.)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:02

Ve třetí třetině dokázal domácí celek zdramatizovat zápas, dostal se na dostřel jediné branky. V poslední minutě hráli Sharks bez brankáře, ale power play nedokázali proměnit. Tento duel vyhrává Calgary 4:3.

59:16
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu San Jose.

59:10
    Smith kryje kotouč po střele od modré čáry. Karlsson zakončoval, následně se o dorážku pokoušel Hertl.

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

59:03
    Smith kryje do rukavice kotouč po střele soupeře.

58:50
    Couture minul branku ránou z první z prostoru mezi kruhy.

58:34
    Domácí hrají v šesti bez brankáře.

58:20
    San Jose se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, hosté hrají velmi dobře.

57:43
    Hamonic využil špatné domácí rozehrávky, puk získal mezi kruhy a rychle vypálil. Jeho ránu přizvedl gólman do ochranné sítě nad brankou.

57:10
    Flames se pokouší držet hru co nejdál od své branky, do útočného pásma se bezhlavě nehrnou.

56:47
    Sharks mají nyní převahu a snaží se vstřelit vyrovnávající branku.

56:00
    Domácí celek přečkal oslabení, nyní už hraje v plném počtu. Karlsson minul branku.

55:24
    Stone si najížděl před branku, kotouč se k němu ale nedostal. Výborně zapracovala obrana Sharks.

55:01
    Posledních pět minut zbývá do konce třetí třetiny, domácí hokejisté stále prohrávají o jednu branku.

54:40
    Přesilovku hrají hostující hokejisté, ti se však nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

54:02
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 5 min., bitka).

53:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.Calgary hraje hodně takticky.

52:44
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu a pokouší se zde něco vymyslet. Zodpovědně ale hraje obrana Sharks.

51:55
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou San Jose. To snížilo ztrátu na jednu jedinou branku.
    50:36 Timo MEIER - 3:4

50:36
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Podobně jako hosté se i domácí hráči prosazují při vlastním oslabení. Do přečíslení dva na jednoho se dostalo San Jose. Evander Kane přihrál do míst, kde byl TIMO MEIER. Jeho rychlá tvrdá rána zapadla přesně do braky. Asistence: Evander Kane a Justin Braun.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:40
    Domácí obrana vyhazuje přes všechny čáry, Flames musí rozehrávat od své branky.

-52:09
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Labanc – 2 min., sekání).

48:21
    Jones kryje kotouč po rychlé střele soupeře. Následovat bude komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 13 999 diváků.

47:12

47:00
    Monahan to zkoušel individuálně, ale jeho akce postrádala přesnější zakončení.

46:24
    Přesilovku hrají hostující hokejisté, kteří se ale nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho šancí si v přesilovce nevypracovali.

45:12
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Erik Karlsson – 2 min., nedovolené bránění).

44:00
    Smith nadvakrát dokázal vychytat Tomáše Hertla, který se následně k další střele už nedostal.

43:20
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej. Fanoušci domácího celku zatím nemohou být spokojení s průběhem utkání.

42:21
    Meier se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Jeho ránu kryje pozorný brankář Smith.

42:00
    Ještě osmnáct minut mají domácí hokejisté na to, aby se pokusili z výsledkem něco udělat.

41:37
    Sharks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:36
    V poklidném tempu začíná třetí třetina.

40:01

Podobně jako v první třetině, jsme i v té druhé viděli tři branky a znovu se hosté prosadili dvakrát a domácí jen jednou. Sharks hrají poněkud pasivně a prohrávají o dva góly.

40:00

39:15
    Tomáš Hertl to zkoušel z otočky, ale neuspěl. Následně Smitha nepřekonal ani Vlasic.
    38:00 Antti SUOMELA - 2:4

38:00
    Obránce Burns vypálil od modré čáry, jeho projektil před brankou výborně tečoval ANTTI SUOMELA. Asistence: Brent Burns a Joakim Ryan.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Domácí celek hraje hodně pasivně.

36:12
    Bekhendovou stranou hole to zkoušel Tomáš Hertl, který však nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

35:41
    MIke Smith dobře zasáhl, a tak se nenechal překonat.

35:21
    Ryan se dostal do útočného pásma. Jeho projektil však postrádal přesnost.

34:56
    Domácí celek rozehrává od své branky, zatím se Sharks nemohou dostat ke stylu hry, kterým by se rádi prezentovali.

34:28
    Komerční přestávka.
    33:35 James NEAL - 1:4

33:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JAMES NEAL se dostal do brejku, naznačil střelu, brankář udělal první pohyb, a pak hostující hráč poslal kotouč op ledě. Puk doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Elias Lindholm a Travis Hamonic.

33:00
    Flames dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry. Sharks musí zakládat akci od své branky.

32:03
    Karlsson byl blízko svému prvnímu gólu v dresu Sharks, ale jeho projektil z ostré pozice dokázal dobře zastavit brankář.

31:21
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Stone – 2 min., sekání).

31:21
    Nyní se Meier dostal do brejku, ale tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Smith dobře zasáhl.

31:10
    Meier nedokázal udržet útočné pásmo, a tak o něj musí domácí znovu bojovat.

30:17
    Domácí celek hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Hosté hrají zodpovědně a vyhazují kotouč ze svého pásma.

29:19
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tkachuk – 2 min., krosček).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:02
    Gaudreau to vzal na sebe. Zkusil se individuálně dostat do střelecké pozice, branku však ohrozit nedokázal. Puk mu sjel z hole.

28:35
    Karlsson se pokoušel propracovat do střelecké pozice, jeho akci dokázala zastavit hostující defenziva.

27:32
    Hostující celek má převahu, hraje aktivně a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu. Domácí obrana musí být pozorná.

26:45
    Komerční přestávka. Mnoho šancí momentálně k vidění není, obrany obou celků hrají zodpovědně.

25:02
    Flames se dostali do útočného pásma, Ryan vypálil, a tak musel Jones zasahovat.

24:31
    San Jose rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hra se přelévá ze strany na stranu.
    23:31 Travis HAMONIC - 1:3

23:31
    Příliš dlouho nedokázali domácí hokejisté dostat kotouč do bezpečí. Nyní už inkasovali. Ránou zápěstím z kruhu se prosazuje aktivně hrající TRAVIS HAMONIC. Asistence: Mikael Backlund, Derek Ryan.

22:43
    Nyní to už hostům vyšlo, a tak se propracovali do útočného pásma.

22:20
    Flames se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma, sledujeme klidnější pasáž hry.

21:50
    Giordano dobře vypálil od modré čáry, jeho spoluhráč se před brankou pokoušel tečovat kotouč, ale brankáře překonat nedokázal.

21:14
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Thornton – 2 min., hákování).

20:46
    Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

20:24
    Monahan se propracoval ke střele na branku, s jeho pokusem si poměrně snadno dokázal poradit brankář.

20:01

Tři branky jsme viděli v první třetině a spokojenější mohou být hokejisté Flames, kteří vedou 2:1, když dokázali otočit průběh zápasu.

20:00

19:52
    Ještě jedno přerušení hry, vhazovat se bude před domácí brankou po zakázaném uvolnění.

19:10
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:40
    Mnoho času už v první třetině nezbývá a hostující celek pokračuje v aktivní hře. Domácí mají velké problémy s defenzivou.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:45
    Valimäki to vzal na sebe, po dobré přihrávce spoluhráče zakončoval a Jones předvedl velmi dobrý zákrok.
    17:00 Elias LINDHOLM - 1:2

17:00
    Ukázkově vyřešená situace dva na jednoho znamená vedení hostujícího celku. Gaudreau přihrával a výborně zakončoval zcela volný ELIAS LINDHOLM. Asistence: Johny Gaudreau.

16:45
    Elitní domácí formace se nastěhovala do útočného pásma, ale nedokázala se prosadit.

16:12
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

15:22
    Couture dostal kotouč do útočného pásma, ale obrana Calgary dobře zapracovala, a tak nenechala domácí tým zakončit.

14:40
    Dillon vypálil od modré čáry, jeho projektil dokázal zblokovat hostující Neal.

14:10
    Karlsson hrající první zápas za Sharks po přesunu z Vegas rozehrává od své branky. Do výraznější šance se ale nedostal.

13:40
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme aktivní hru domácího celku.

13:30
    Špatná přehrávka Flames znamená postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
    11:30 Mark GIORDANO - 1:1

11:30
    Hostující celek se prosazuje při vlastním oslabení. Přihrávku od spoluhráče na kruh dostal MARK GIORDANO, jehož rána poněkud překvapila domácího brankáře, a tak je vyrovnáno. Asistence: Mikael Backlund.

10:41
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., podrážení).
    10:24 Antti SUOMELA - 1:0

10:24
    Domácí celek se dostává do vedení krátce po polovině první třetiny, důrazný před brankou byl ANTTI SUOMELA, který dokázal vybojovat kotouč a poslat jej za záda brankáře. Asistence: Erik Karlsson, Kevin Labanc.

09:50
    Domácí celek v útočném pásmu hrát nemohl, neboť by byl v postavení mimo hru.

09:22
    Oba týmy střídají, kotouč je za brankou domácího celku.

08:50
    Pavelski posílal kotouč před branku na teč. Nikdo z jeho spoluhráčů tento úmysl nepochopil, a tak nedokázal zakončovat.

08:18
    Z kruhu minul branku Derek Ryan. Následně Martin Jones kryje pokus Jamese Neala.

07:53
    Flames mají nyní převahu, kombinují v útočném pásmu.

07:20
    Gaudreau se dostal do prostoru mezi kruhy, jeho tvrdou ránu dokázal brankář výborně zastavit.

06:50
    Hanifin to zkoušel z ostré pozice, s jeho projektilem si dokázal brankář poměrně snadno poradit.

06:06
    Frolík to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale brankáře prostřelit nedokázal.

05:42
    Jones byl pozorný. Přes jeho brankoviště prošla přihrávka na zcela volného Bennetta, který nedokázal dostatečně rychle zakončit. Dobré čtení hry od brankáře San Jose.

05:20
    Meier výborně vypálil. Jeho tvrdou ránu tak tak dokázal zastavit hostující brankář.

04:57
    Gaudreau se propracoval do útočného pásma, jeho akci ale zastavila pozorná domácí obrana.

04:36

03:15
    Sharks hrají přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

02:36
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., sekání).

01:51
    Donskoi vypálil, jeho projektil kryje gólman Smith.

01:08
    Domácí celek se dostal stabilněji do útočného pásma.

00:30
    Frolík se propracoval do útočného pásma, ale nedokázal přesněji zakončit.

00:01
    Hostující celek vyhrál vhazování jako první, zápas začíná.

00:01

Ani tou největší novinkou z tábora Sharks je příchod Karlssona z Vegas. V minulé sezóně patřil mezi klíčové postavy nováčka NHL, nyní má před sebou novou výzvu. San Jose prohrálo poslední zápas, shodou náhod proti Flames 5:7.

V zatím posledním přípravném zápase dokázalo Calgary porazit právě San Jose 7:5. První třetinu vyhráli Sharks 4:1, druhou pak Flames 4:1. Ve třetí třetině se rozhodlo, dvakrát se trefilo Calgary.

Calgary v nedávné době oznámilo seškrtání soupisky. Osm hráčů zamířilo do AHL do týmu Stockton Heat: Foo, Gawdin, Kylington, Lomberg, Ollas Mattsson, Parsons, Phillips, Pollock. Aktuálně mají Flames na soupisce 33 hráčů – 3 brankáře, 13 obránců a 17 útočníků.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Suomela (Karlsson, Labanc), 38. Suomela (Burns, Ryan), 51. Meier (Kane, Braun) – 12. Giordano (Backlund), 17. Lindholm (Gaudreau), 24. Hamonic (Backlund, Ryan), 34. Neal (Lindholm, Hamonic)

San Jose Sharks: Jones (Bibeau) – Dillon, Vlasic, Ryan, Braun, Karlsson Burns – Pavelski, Kane, Thornton, Sörensen, Donskoi, Meier, Couture, Suomela, Hertl, Chartier, Labanc, Karlsson
    Calgary Flames: Smith (Gillies) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Valimäki, Stone – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – Dube, Ryan, Neal – Bennett, Jankowski, Czernik

Rozhodčí: Luxmore, Brenk, Galloway, Suchánek

Diváci: 13 999