Astana – Rennes 2:0 (kon.) | AC Milán – Olympiakos 3:1 (kon.) | Anderlecht – Dinamo Záhřeb 0:2 (kon.)
Real Betis – Dudelange 3:0 (kon.) | Bordeaux – Kodaň 1:2 (kon.) | Curych – Ludogorec 1:0 (kon.)
Fenerbahce – Trnava 2:0 (kon.) | Karabach – Arsenal 0:3 (kon.) | Leverkusen – Larnaka 4:2 (kon.)
Rosenborg – RB Lipsko 1:3 (kon.) | Salzburg – Celtic 3:1 (kon.) | Vorskla Poltava – Sporting 1:2 (kon.)
Zenit – Slavia 1:0 (kon.) | Apollon Limassol – Marseille 2:2 (kon.) | BATE – PAOK 1:4 (kon.)
Frankfurt – Lazio 4:1 (kon.) | Chelsea – Fehérvár 1:0 (kon.) | Jablonec – Dynamo Kyjev 2:2 (kon.)
FK Krasnodar – Sevilla 2:1 (kon.) | Malmö – Besiktas 2:0 (kon.) | Rangers – Rapid 3:1 (kon.)
Sarpsborg – Genk 3:1 (kon.) | Spartak – Villarreal 3:3 (kon.) | Standard – Akhisarspor 2:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
3:1 (0:1)
Celtic Glasgow
Čtvrtek 04.10.2018, 18:55 • Red Bull Arena, Salzburg • Evropská liga • Skupina B

86
    Teď stálo při hostujícím celku velké štěstí, po Yabově sklepnutí totiž Zlatko Junuzović, jehož ránu lehce tečoval Boyata, zamířil do tyče Gordonovy pokladnice

85
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Reinhold Yabo.

82
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Lewis Morgan.

79
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Fredrik Gulbrandsen.

78
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Youssuf Mulumbu, přichází Ryan Christie.
    73. Moanes DABOUR - 3:1

73
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Vše nasvědčuje tomu, že o vítězi dnešního utkání je už zhruba sedmnáct minut před koncem základní hrací doby rozhodnuto. MOANES DABOUR z penaltového puntíku vsadil na jistotu a střelou doprostřed branky nedal Gordonovi šanci.
    72. Červená karta

72
    James Forrest v pokutovém území poslal k zemi Ulmera, domácí tak budou kopat penaltu. Hostující záložník navíc dostává červenou kartu!

71
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Zlatko Junuzović.
    61. Takumi MINAMINO - 2:1

61
    Domácím se během několika minut podařilo otočit vývoj utkání! Andreas Ulmer vyslal do šestnáctky přízemní nabídku, která si přes několik hráčů našla cestu až k TAKUMIMU MINAMIMOVI. Chvíli to trvalo, nakonec se ale japonský útočník stačil zorientovat a z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě.

60
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Leigh Griffiths, přichází Scott Sinclair.

57
    Žlutou kartu dostává Youssuf Mulumbu (Celtic FC).
    55. Moanes DABOUR - 1:1

55
    Také v druhém poločase se na hřišti schylovalo k vyrovnávací trefě, která je nyní skutečně tu. Minamino hlavou prodloužil balon k Wolfovi, na jehož nahrávku si v malém vápně seběhl MOANES DABOUR a se štěstím prostřelil Gordona.

51
    Žlutou kartu dostává Moanes Dabour (FC Red Bull Salzburg).
    48. Dabourovu tutovku zneškodnil pozorný Gordon.

48
    Velká možnost domácího týmu! Wolf nalezl na hranici ofsajdu číhajícího Moanese Daboura, který v souboji tváří v tvář vybíhajícímu Gordonovi neuspěl.
    44. Druhý gól Celticu nemohl být kvůli Edouardově ofsajdu uznán.

44
    Míč končí v domácí brance, radost hráčů Celticu je však předčasná. Hosté se vydali do situace dvou proti dvěma, nakonec pálil Forrest, po jehož ráně a Walkeho zákroku dopravil balon do sítě v ofsajdu stojící Edouard.

43
    Žlutou kartu dostává Jack Hendry (Celtic FC).

39
    Žlutou kartu dostává Callum McGregor (Celtic FC).
    2. Odsonne EDOUARD - 0:1

2
    Celtic právě vstřelil branku!
    No vida, lepší vstup do dnešního utkání si asi hosté nemohli přát, už po dvou minutách hry se totiž dostávají do vedení! McGregorův dlouhý nákop doputoval až do pokutového území Salzburgu, kde ODSONNE EDOUARD přetlačil nejistého Ramalha a přízemní ranou ke vzdálenější tyči překonal Walkeho.

Vojtěch Tůma

Branky: 55. Dabour (H. Wolf), 61. Minamino (Ulmer), 73. Dabour (pen.) – 2. Edouard (C. McGregor)

Karty:   51. Dabour (SLZ) – 39. C. McGregor (CEL), 43. Hendry (CEL), 57. Mulumbu (CEL)   72. Forrest (CEL)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Haidara, Samassékou, H. Wolf (79. Gulbrandsen), Schlager – Dabour (85. Yabo), Minamino (71. Junuzović).
    Náhradníci: Stankovic – van der Werff, Yabo, Prevljak, Junuzović, Gulbrandsen, Todorović.

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Boyata, Hendry, Tierney (C) – Forrest, Mulumbu (78. R. Christie), Ntcham, C. McGregor – Griffiths (60. Sinclair), Edouard (82. Morgan).
    Náhradníci: Bain – Izaguirre, Šimunović, Sinclair, Gamboa, Morgan, R. Christie.

Rozhodčí: Sergej Bojko – Volodimir Volodin, Igor Alochin (všichni Ukrajina)