Bohemians – Jičín 9:5 (kon.) | Židenice – Panthers 5:4 (kon.)
K1 Florbal Židenice
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Panthers Praha
Neděle 07.10.2018, 17:00 • VUT CESA • ČEZ Extraliga žen • 6. kolo

To je pro dnešní utkání vše. Děkuji za pozornost a u dalších textových přenosů na počtenou! (18:56:09)

Je dobojováno! Domácí hráčky si připisují druhé vítězství v této sezóně, a to proti Panterkám, které byly v dnešním utkání favoritem. Brňanky v zápas dvakrát dosáhly dvoubrankové manko a ve třetí třetině zápas otočily na svou stranu gólem Rybníčkové. Židenice tak vítězí 5:4.

59:50
    Domácí mají rozehrávku u své brány.

59:30
    Domácí vyhodily míček k bráně hostů, ale míček do prázdné brány nejde.

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Panterky vyvíjí tlak na pětici domácích hráček.

58:08
    Hosté zkouší hru bez brankářky.

57:58
    Oddechový čas pro hosty.

57:17
    Tvrdá střela od hráček hostů končí nad bránou.

56:36
    Panterky zakládají svůj útok u své brány.

55:26
    Hostující hráčka prošla obranou a vystřelila na brankářku, která její akci zlikvidovala.

54:08
    Židenice právě vstřelily branku!
    Brňanky otáčí vývoj utkání. Z protiútoku proměňuje střelu KATEŘINA RYBNÍČKOVÁ. Asistence: Andrea Dernerová.

53:50
    Hostující hráčky zakládají útok od své brány, domácí hráčky jejich rozehrávku napadají.

52:48
    Hostujícím hráčkám se protiútok nepodařil. Míček mají domácí.

51:30
    Domácí hráčky kombinují na útočné polovině. Hostující se brání bezchybně.

51:05
    Domácí hráčka šikovné obešla obranu, ale její zakončení nebylo přesné.

50:30
    Hostující hráčka se dostala ke střele po jejím dobrém napadání. Brankářka si připisuje další zákrok.

48:53
    Hostující hráčky dvakrát vystřelily na bránu, ale ani jeden pokus neohrozil brankářku domácích.

48:23
    Domácí hráčky napadají hostující i za bránou.

46:57
    Hráčka domácích se dostala k volnému míčku a vystřelila. Střela letěla hodně mimo bránu.

46:28
    Hostující hráčky mají rozehrávku na polovině hřiště.

45:30
    Hostující hráčky se dostaly ke střele, ale ta mířila těsně nad bránu.

44:50
    Domácí hráčky napadají rozehrávku hostů.

43:24
    a máme znovu vyrovnáno! Křižnou nahrávkou našla Indrová KRISTÝNU POSPÍŠILOVOU, která byla sama před brankářkou, zachovala chladnou hlavu a dala gól. Asistence: Martina Indrová.

42:46
    Domácí hráčka byla sama před brankářkou, ale gól nedala.

41:30
    Brněnské hráčky zakládají útok u své brány a postupují směrem na polovinu hostů.

41:00
    Domácí hráčky drží hosty pod tlakem.

40:05
    Židenice vyhrály buly a poté vystřelily na brankářku hostů. Brankářka neměla větší problémy s chycením míčku.

40:01

V druhé třetině měly víc ze hry hráčky hostů. Nejdříve dávala gól v 30. minutě Steinbachová na 3:2, a poté přidala další gól v 35. minutě Syslová. Až ke konci třetiny se podařilo domácím snížit po gólu Dernerové. Domácí hráčky jdou do třetí třetiny se ztrátou jednoho gólu.

40:00

38:41
    Domácí hráčky ztrácí míč na polovině a hostující jdou do protiútoku, který končí zablokovanou střelou.

37:30
    Domácí hráčky se vrací zpět do hry kontaktní brankou. Po krásné nahrávce Indrové překonala brankářku ANDREA DERNEROVÁ střelou do horních pater branky. Asistence: Martina Indrová.

37:09
    Domácí rozehrávají na polovině hřiště.

36:58
    Panterky se drží na útočné polovině. Lochmannová nejdříve posla míček přes šířku, následně to zkusila po levé straně hřiště. Ale ke střele se nedostala.

35:28
    Dnešnímu utkání přihlíží 81 diváků.

34:39
    Tým Panthers právě vstřelil branku!
    Hostující hráčky se opět dostávají do vedení o dvě branky. Míček si vzala na čepel Veronika Zittová, která se neunáhlila a předala TEREZE SYSLOVÉ, která byla v lepší pozici a dokázala dostat míček do sítě. Asistence: Veronika Zittová.

34:22
    Krásný zákrok domácí brankářky. Střelu vychytala helmou.

33:51
    Domácí mají míček u své brány a zakládají útočnou akci.

30:52
    Domácí hráčky jsou na míčku a pomalu postupují na útočnou polovinu.

30:19
    Po napadání rozehrávky domácího týmu DOMINIKA STEINBACHOVÁ získala míček a dokázala ho dostat až za záda brankářky. Bez asistence

29:33
    Obránkyně hostů vyslala tvrdou střelu na bránu. Brankářka míček vyrazila nad bránu.

27:29
    Hostující hráčky běžely do protiútoku, ale zakončení skončilo v bránící hráčce.

26:50
    Hostující hráčky drží míček na polovině domácích.

26:05
    Domácí hráčka pronikla po mantinelu na polovinu hostů a vystřelila na bránu.

25:00
    Hostující hráčky ztratily míček na útočné polovině.

22:45
    Domácí rozehrávají od své brány, hosté napadají.

21:40
    Hostující hráčky byly chvíli na míčku, ale domácí míček získaly zpět do svého držení.

20:47
    Domácí rozehrávají na polovině hostů a snaží se vytvořit dobrou střeleckou příležitost.

20:10
    Domácí hráčky vyhrály buly, ale míček poté ztratili.

20:01

První třetina je za námi. První minuty patřily hostujícím hráčkám, které Židenicím nepovolovaly dostat se z obranného bloku. Do vedení Panterky posla v osmé minutě Lamková a o dvě minuty později zvyšovala na 0:2 Lochmannová. Domácí hráčky se postupem třetiny zvedaly a dokázaly snížit ve čtrnácté minutě zásluhou Rybníčkové. Židenice vyrovnaly v poslední minutě hry, když se trefila Janečková.

20:00

19:03
    Domácí hráčky vyrovnávají v poslední minutě první třetiny stav utkání. Vendula Šimonová kolmicí vybídla NATÁLII JANEČKOVOU, která si seběhla více do středu hřiště a našla místo v postoji hostující brankářky. Asistence: Vendula Šimonová.

18:51
    Obrovskou chybu v rozehrávce domácích mohla využít Nováková, ale místo střely na bránu přihrála do míst, kde nebyla žádná její spoluhráčka.

17:35
    Dominika Steinbachová se dostala do blízkosti brány, zkusila vypálit z otočky, což se příliš nepovedlo a následně u zadního mantinelu faulovala.

17:00
    Domácí hráčky si nerozuměly při rozehrávce a Pražanky se bez práce dostávají ke kulatému nesmyslu.

15:53
    Andrea Nováková vystihla přihrávku domácích, získala míček, který jí však přeskočil čepel a dotírající hráčka jej získala zpět pro Židenice.

15:18
    Markéta Sedláčková vystřelila od půlky, ale její střela cíl vůbec netrefila.

14:38
    Židenice po vstřelené brance ožily a Horňáková musela zasahovat proti další střele domácích hráček.

13:28
    Teď již to k úspěchu vedlo. Míček se dostal na čepel Jitky Drápalové, jenž pěknou přihrávkou vybídla ke střele z prostředku hřiště KATEŘINU RYBNÍČKOVOU, jenž prostřelila hostující brankářku. Asistence: Jitka Drápalová.

12:27
    Pražanky si vyměňují míček přes celou šíři hřiště. Domácí hráčky napadají, ale zatím to k úspěchu nevede.

11:27
    Domácí hráčka napadala obránkyni na půlící čáře, na chvíli získala míček, ale v držení balónku se dlouho nezdržela.

10:58
    Domácí hráčky budou rozehrávat na útočné polovině z levé strany hřiště.

09:07
    Panterky rychle odskakují na rozdíl dvou branek. Dominika Steinbachová si všimla volné KRISTÝNY LOCHMANNOVÉ, která stála na pravé straně hřiště. Zpracovala si přihrávku a vystřelila do levého horního rohu. Asistence: Dominika Steinbachová.

07:26
    Hostující hráčky se dostávají do vedení. Míček byl v držení Anežky Slané, jenž přesnou přihrávkou našla IVANU LAMKOVOU, která prostřelila domácí brankářku. Asistence: Anežka Slaná.

07:00
    Rybníčková vytlačila soupeřku až k vlastní bráně, ale Židenice se stále pouze brání.

06:31
    Hostující hráčky příliš nedávají šanci, aby se domácí dostaly přes půlku hřiště.

05:39
    Miklíková dostala míček do běhu, mohla vystřelit, ale přes poslední brněnskou hráčku si na to netroufla.

04:19
    Pražanky dlouho držely míček u branky Brna. Dlouhou kombinaci zastavila až jedna z domácích hráček, jenž odpálila kulatý nesmysl na druhou stranu hřiště.

03:25
    Panterky uzamkly své soupeřky na útočné polovině. Po sérii přihrávek vypálila z dálky Šusterová, ale branku minula.

02:24
    Kučerová měla trochu prostoru u pravého mantinelu, rozhlížela se po spoluhráčkách, nakonec míček zavezla za bránu, kde o něj přišla.

01:53
    Šusterová při přechodu na útočnou polovinu ztratila míček a založila útok domácích, které se však k ohrožení branky nedostaly.

01:16
    Rybníčková vyslala první pokus na hostující branku, ale její pokus se mezi tři tyče nevešel.

00:46
    Krištofová si poprvé ohmatala míček, když zachytila poskakující přihrávku středem brankoviště.

00:38
    Hostující hráčky budou rozehrávat míček od levého mantinelu.

00:04
    Úvodní buly vyhrály domácí hráčky, které se však ihned dostaly pod tlak Panterek.

00:01

Úvodní formace již nastupují na hrací plochu. Za malou chvíli se začne.

K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Sedláčková, Pravcová, Drápalová, Pospíšilová, Knapová – Indrová, Šimonová, Janečková – Hřebíčková, Rybničková, Nečasová – Chromá, Švehlová, Dernerová.

Panthers Praha: Horňáková (Červová) – Vranová, Florianová, Kučerová, Kalinová, Šusterová, Syslová – Lupačová, Lochmannová, Škvorová – Lamková, Slaná, Tůmová – Steinbachová, Miklíková, A. Nováková – Zittová.

Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner.

Hostující tým se nachází na páté příčce se ziskem devíti bodů. Dnešní výhra by Panthers posunula na příčku čtvrtou. Na sedmou příčku mají již Pražanky náskok čtyř bodů. Panterky prohrály v nové sezóně pouze dvě utkání. Hned na úvod nestačily na Chodov (1:4) a v posledním kole prohrály po prodloužení s Vítkovicemi.

Jak již bylo řečeno, tak domácím hráčkám patří jedenáctá pozice se ziskem tří bodů. Na poslední dvanáctou příčku mají náskok pouze tři body, na desátou Olomouc a deváté Střešovice ztrácí Židenice dva body. Domácí tým porazil v nové sezóně pouze Liberec (3:2). Poslední zápas sehrály Židenice proti Bohemians, a prohrály 2:4.

Ještě jednou vás vítám u utkání nejvyšší ženské florbalové ligy. Dnes spolu změří síly domácí K1 Florbal Židenice, jenž jsou na jedenácté příčce a Panthers Praha, kterým patří pátá pozice v tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matouš Vojáček

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 14. Rybničková (Drápalová), 20. Janečková (Šimonová), 38. Dernerová (Indrová), 44. Pospíšilová (Indrová), 55. Rybničková (Dernerová) – 8. Lamková (Slaná), 10. Lochmannová (Steinbachová), 31. Steinbachová, 35. Syslová (Zittová)

Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner