Magnitogorsk – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Jokerit – Viťaz 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 5:1 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavl 0:1 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 10.10.2018, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.

Avtomobilist Jekatěrinburg.
    Jako jediný celek Východní konference zatím neprohrál. Z patnácti odehraných zápasů třináctkrát vyhrál v základní hrací době a dvakrát v prodloužení. Skvělý vstup Jekatěrinburgu do sezóny. Skóre má 57:22 a 30 bodů. V konferenci má náskok čtyři body na druhý Omsk a osm bodů na třetí Magnitogorsk. Poslední dva zápasy vyhrál tento celek shodně 5:2, porazil Chabarovsk a Kunlun. V posledních třech zápasech vstřelil vždy pět branek.

Odehrál šestnáct zápasů s bilancí 9-2-0-5 a získal dvaadvacet bodů. V tabulce Východní konference je na třetí pozici. Skóre má 47:47. Z posledních pěti zápasů vyhrála Magnitka všechny. Poradila si s Dynamem Moskva 6:5 v prodloužení. V základní části pak s Jaroslavlí 3:2,Kunlunem 3:1, Vladivostokem 4:3 a Chabarovskem 4:3. Týmu se momentálně daří a může být spokojený.

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, J. Birjukov, Matuškin, Zajcev – Ellison, Mozjakin, Wolski – Pakarinen, Timkin, Rasmussen – Čibisov, Varfolomejev, Ljubimov – Dorofejev, Jazkov, Kaletnik – Platonov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Mamkin, Gurkin, Ljamin, Jegoršev, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Valitov, Mišarin – Sexton, Dawes, S. Da Costa – Paré, Bělousov, Milovzorov – Litovčenko, Gračov, Rassejkin – Chripunov, V. Popov, Obidin.

Rozhodčí: Belov, Gašilov – Gordenko, Zacharov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.

00:38
    Georgij Bělousov rozehrává od své branky, následně se dostal do útočného pásma. Jeho projektil byl zblokovaný.

01:04
    Oba týmy střídají, hraje se klidný úvod zápasu.

01:22
    Matt Ellison měl kotouč před odkrytou brankou, ale jeho projektil zblokoval jeden z vracejících se beků.

02:25
    Hostující celek špatně rozehrál, je z toho zakázané uvolnění.

03:16
    Matt Ellison byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho ránu dokázal vyrazit hostující Jakub Kovář.

04:00
    Nikita Trjamkin udržel útočné pásmo, a tak může akce hostů pokračovat dál. Maxim Rassejkin tečoval kotouč před brankou. Arťom Zagidulin byl pozorný.

04:31
    Dan Sexton a jeho spoluhráči kombinovali v útočném pásmu. Do střelecké pozice se nikdo z jeho kolegů nedostal.

04:56
    Michail Mamkin před brankou tečoval kotouč, Arťom Zagidulin dokázal zasáhnout i tak.

06:06
    Maxim Matuškin rozehrává od modré čáry, Wojtek Wolski se s Mozjakinem dostali do zakončení. Brankář byl pozorný, Jakub Kovář podržel své spoluhráče.

07:19
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Tvrdou střelu Milovzorova vyrazil brankář jen před sebe,kde byl zcela volný GEORGIJ BĚLOUSOV. Asistence: Jegor Milovzorov.
    07:19 Georgij BĚLOUSOV - 0:1

08:43
    Domácí celek se nyní natlačil do útočného pásma a před branku. Ale Jakub Kovář si s první střelou poradil, a pak už ukryl kotouč do výstroje.

08:45
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Jegoršev – 2 min., nedovolené bránění).

09:37
    Domácí celek hraje přesilovou hru, ale na výraznější příležitost na vyrovnání zatím čeká.

10:11
    Matt Ellison pálil po přihrávce od spoluhráče z první, jeho tvrdou ránu kryje Jakub Kovář.

10:40
    Oslabení zvládá hostující celek velmi dobře. Magnitku do výraznější šance nepustil.

11:10
    Přesilovku domácí celek proměnit nedokázal.

11:42
    Jevgenij Timkin odchází střídat, za svou brankou přenechává kotouč spoluhráči.

12:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Od vstřelené branky na výraznější šanci čekáme.

12:12
    Metallurg se dostal do problémů, Dmitrij Zajcev ale dokázal dostat kotouč od své branky.

13:26
    Po komerční přestávce pokračuje první třetina dál. Sledujeme rychlý hokej. Roman Ljubimov se propracoval k puku v útočném pásmu.

14:14
    Zakázané uvolnění se nepíská, sledujeme domácí rozehrávku z obranného pásma.

15:04
    Oba týmy za hry střídají, zvládli to dobře, ani jeden celek nehrál v šesti.

15:23
    Iiro Pakarinen pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

16:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

17:22
    9:9, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

17:40
    Jeden z domácích hráčů nahodil kotouč na branku Kováře a šel střídat.

18:35
    Maxim Matuškin čeká na dostřídání spoluhráčů, následná rychlá akce postrádala přesnější finální přihrávku.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jednu jedinou branku jsme viděli v první třetině, odraženou střelou se dokázal prosadit hostující celek, který vede po dvaceti minutách 1:0.

20:01

20:24
    Velkou šanci měl nyní hostující celek, ale ještě neuspěl.

20:30
    Hostující celek navyšuje své vedení. Nyní to výborně udělal NIGEL DAWES. Vystihl pas soupeře, vybruslil si do lepší střelecké pozice a prosazuje se přesnou střelou zápěstím.
    20:30 Nigel DAWES - 0:2

22:09
    Michail Mamkin pálil od modré čáry, jeho projektil si před brankou STĚPAN CHRIPUNOV zblokoval, a pak snadno zakončoval do odkryté části branky. Arťom Zagidulin nebyl v dobrém postavení. Asistence: Michail Mamkin a Vitalij Popov.
    22:09 Stěpan CHRIPUNOV - 0:3

22:09
    Střídání v brance týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Arťom Zagidulin, přichází Vasilij Košečkin.

24:04
    Hraje se zejména ve středním pásmu, na výraznější šanci v toto pasáži hry čekáme.

24:20
    Domácí celek nyní zahrozil, ale Jakov Rylov od modré čáry pálil mimo branku.

24:40
    Roman Ljubimov rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma. Jeho projektil z horní hranice kruhu nebyl přesný.

25:17
    Vasilij Košečkin nyní předvedl dva dobré zákroky proti brejku soupeře. První ránu vyrazil před sebe. Hostující hráč pak z ostrého úhlu dorážel a trefil jen beton.

26:20
    Georgij Bělousov pálil z dobré pozice, jeho projektil dokázal mimo branku vytěsnit brankář Vasilij Košečkin.

26:50
    Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme rychlý hokej, který se musí více zamlouvat fanouškům hostujícího celku.

28:05
    Stéphane Da Costa zakončoval a jeho projektil kryje bez výraznějších problémů Vasilij Košečkin. Komerční přestávka.

30:11
    Sledujeme rychlý hokej, který však mnoho šancí nenabízí.

30:37
    Jevgenij Birjukov rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej.

30:51
    Viktor Antipin pálil z dobré pozice, s jeho projektilem si bez problémů poradil brankář Jakub Kovář.

31:50
    Maxim Matuškin rozehrává od své branky, ale domácí celek má velké problémy s přechodem do útočné fáze.

32:10
    Michail Mamkin málem vypíchl kotouč a dostal se do zakončení.

32:24
    Vladislav Kaletnik aktivně dohrál soupeře v útočném pásmu, ale kotouč vybojovat nedokázal.

32:52
    Vasilij Košečkin rozehrává na obránce před sebou, následná akce končí nepřesným pasem.

33:06
    Matt Ellison, dnes aktivně hrající, rozehrává další zajímavou akci.

34:43
    Nigel Dawes se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje do rukavice Viktor Antipin.

35:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, o kotouč se bojuje zejména ve středním pásmu.

36:30
    Domácí se nyní dostali do střelecké pozice, Dennis Rasmussen pálil mimo.

36:39
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., vysoká hůl).

37:13
    Početní výhodu hrají domácí, na ledě je první přesilovková formace.

37:43
    Avtomobilist vyhazuje přes všechny čáry, oba celky střídají.

38:30
    Početní výhodu pravděpodobně domácí nepromění.

38:39

39:17
    Stéphane Da Costa pálil z mezikruží, Vasilij Košečkin byl připravený.

39:50
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Výborně vyšel hostujícím hráčům vstup do druhé třetiny, k jednomu gólu přidali další dva, a tak mají před poslední třetinou velmi dobrý a pohodlný tříbrankový náskok.

40:01

41:07
    Francis Paré pálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný obránci do ochranné sítě, buly před brankou Magnitky.

42:35
    Vladislav Kaletnik rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se domácí dostali do útočného pásma. Kotouč ale po nepřesné přihrávce mají hosté.

43:10
    Vasilij Košečkin rozehrál na Matta Ellisona, který nedokázal zpracovat..

44:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).

45:07
    Domácí celek, který se nyní brání, vyhazuje přes všechny čáry.

45:34
    Dominance hostujícího celku pokračuje dál, prosazuje se i v této třetině. Puk Da Costa přenechal spoluhráči, tím byl FRANCIS PARÉ. Jeho tvrdá přesilovková rána zapadla přesně do sítě. Asistence: Stéphane Da Costa.
    45:34 Francis PARÉ - 0:4

46:30
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., držení).

46:31
    Přesilovou hru hraje nyní domácí celek, který má možnost snížit.

46:46
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí fanoušci i hráči slaví svou první branku v zápase. Výborně před brankou tečoval kotouč mimo dosah brankáře Kováře VIKTOR ANTIPIN. Asistence: Wojtek Wolski.
    46:46 Viktor ANTIPIN - 1:4

48:55
    Magnitogorsk se pokouší hrát aktivně, a tak zdramatizovat zápas, ale zatím marně.

50:01
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej. Hostující celek drží hru daleko od své branky.

51:40
    Stanislav Jegoršev rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru hostujícího celku. Magnitka se nemůže prakticky dostat do útočného pásma na delší čas.

52:11
    Vitalij Popov pálil z mezikruží, jeho projektil kryje Vasilij Košečkin. Komerční přestávka.

52:41
    Domácí hráči se sice prorpacovali do útočného pásma, ale Alexej Běreglazov na modré čáře neudržel kotouč.

52:42
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stéphane Da Costa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:40
    První minuta přesilovky je pryč, domácí sice byli v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostali.

54:06
    Metallurg rozehrává od své branky, propracoval se rychle do útočného pásma. Pavel Varfolomejev to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

54:34
    Z mezikruží pálil jeden z domácích hráčů. Ten však trefil střed branky, kde byl Jakub Kovář.

55:07
    Magnotogorsk se dostal do postavení mimo hru.

55:35
    Jakub Kovář překazil další zajímavou akci soupeře, domácí se snaží snížit, ale chybí jim klid na zakončení.

56:08
    Francis Paré pálil z první, jeho ránu možná brankář Vasilij Košečkin lehce vytěsnil nad.

Dnešní utkání sleduje 7 108 diváků.

57:14
    Oddechový čas pro hosty.

57:14
    Domácí celek hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:12
    Domácí celk sice přešel o útočné pásmo, následně Stéphane Da Costa netrefil prázdnou branku.

58:36
    Jekatěrinburg se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

59:00
    Probíhá poslední minuta v zápase.

59:13
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, jejich následná branka platit nemohla. Buly ve středním pásmu. Vasilij Košečkin se vrací do hry.

Favorit tohoto zápasu vyhrává tento duel poměrně jednoznačně. Avtomobilist Jekatěrinburg předvedl zodpovědný výkon a díky povedenému vstupu do druhé třetiny se dostal do vedení 3:0. Domácí v poslední třetině skórovali jen jednou. Avtomobilist bere dva body a v této sezóně ještě neprohrál.

Česká stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 29 střel, 28 zákroků, 1 gól. (18:12:14)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 47. Antipin (Wolski) – 8. Bělousov (Milovzorov), 21. Dawes, 23. Chripunov (Mamkin, V. Popov), 46. Paré (S. Da Costa)

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (23. Košečkin) – Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, J. Birjukov, Matuškin, Zajcev – Ellison, Mozjakin, Wolski – Pakarinen, Timkin, Rasmussen – Čibisov, Varfolomejev, Ljubimov – Dorofejev, Jazkov, Kaletnik – Platonov.

Rozhodčí: Belov, Gašilov – Gordenko, Zacharov

Diváci: 7 108