Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Dynamo Moskva
Pondělí 22.10.2018, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:14:37)

Trestné minuty: 17:13

Utkání je u konce, a ačkoliv měli hosté duel rozehraný na jedničku, odchází z něj s prázdnou. Třetí třetinu totiž ovládl Spartak, který v ní dal hned tři branky. Vyrovnání přišlo hned ve 42. minutě, když se trefil Alexandr Chochlačov. Poté si oba celky dávaly velký pozor a vypadalo to, že by se diváci mohli dočkat prodloužení. Jenže v 55. minutě vypálil ze středního pásma Andrej Kutějkin a jeho dalekonosný pokus skončil překvapivě za zády Ivana Bočarova. Vzápětí skóroval i Kaspars Daugavinš a definitivně zlomil odpor hostů. Spartak zvítězil 4:2 a potvrdil roli favorita tohoto utkání.

59:56 Gól Dynama nebyl uznán pro vysokou hůl

59:56
    Dynamo sice dostalo puk do sítě, trefil se Špačov, gól ovšem nebyl uznán, neboť Tarasovovo sklepnutí bylo dosaženo vysokou holí.

59:27
    Neuspěl ani Makarov, Hudáček všechny potřebné úhly vykryl.

58:49
    Spartak vyhodil a jelikož hraje v oslabení, nemusí přemýšlet, zda to bude zakázané uvolnění.

58:35
    Tarasov zblízka přestřelil Hudáčkovu branku, tohle byla slušná šance na snížení.

58:22
    Bočarov zmizel na střídačce, hosté hrají v šesti!

57:59
    Hosté si před přesilovkou ještě berou oddechový čas.

57:59
    Dynamo ještě dostane šanci na korekci, dvě minuty za držení totiž dostal Karpars Daugavinš.

57:10
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrátí před Bočarova, což je to, co Spartaku vyhovuje nejvíce.
    56:14 Kaspars DAUGAVINŠ - 4:2

56:14
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tohle už ale pro hosty vypadá zle nedobře. Za brankou se totiž k puku dostal KASPARS DAUGAVINŠ, bleskově ji objel a zasunul za tyčku. Bočarov se snažil ze všech sil, ale mezírku svým betonem ucpat nestihl! Asistence: Vjačeslav Leščenko.

55:16
    Rázem musí Dynamo pospíchat, jinak ztratí výtečně rozehrané derby.
    54:15 Andrej KUTĚJKIN - 3:2

54:15
    Domácí vedou a to gólem, který musí mrzet hlavně gólmana Bočarova. Ještě zpoza červené čáry totiž napřáhl ANDREJ KUTĚJKIN a i když jeho pokusu nikdo nestál v cestě, puk prolétl brankáři nad pravým betonem a skončil v síti. Asistence: Michajl Grigorev, Enver Lisin.

53:37
    S postupujícím časem si oba týmy dávají větší pozor v obranné činnosti, každá chyba by mohla znamenat ztrátu zápasu.

52:55
    Voronin málem vybojoval za brankou Dynama puk s myšlenkou přihrát mezi kruhy, hosté jeho úmysl na poslední chvíli vystihli.

51:51
    Šipačov přenechal na modré čáře puk Makarovovi a ten ihned vyslal na Hudáčka nepříjemný projektil. Strážce domácí branky vyrazil před sebe a rozehrál.

50:41
    Dynamo oslabení ubránilo a je zase v plném počtu.

50:27
    Z podobného místa nyní zakončoval Zubov, ale i jeho bekhend zvládl brankář Dynama pokrýt.

50:20
    Zleva si do střelecké pozice sjel Filatov, Bočarov se ale stihl přemístit a prudký pokus skryl mezi chrániči.

49:12
    Chochlačov se už už natahoval po odraženém puku, jeden z obránců ale po něm na poslední chvíli máchl hokejkou a odpálil jej do bezpečnějších míst.

48:41
    Nyní ale budou muset hosté bránit ještě lépe, čeká je totiž oslabení. Dvě minuty za podrážení dostal Alexej Pepeljajev.

47:28
    Snaha Spartaku o ohrožení Bočarova nyní končí u modré čáry, Dynamo skvěle brání.

46:37
    Nepřesná rozehra Spartaku rezultovala v zakázané uvolnění, hra se vrací před Hudáčka.

45:35
    Hudáček kontroloval výpad hostů, oba týmy se nyní snaží strhnout vedení na svou stranu.

44:58
    Po několika divočejších minutách se nám hra trochu zklidnila, hraje se teď převážně ve středním pásmu.

43:29
    Zprava na Hudáčka vystřelil Moisejev, gólman Spartaku vyrazil.

41:35
    Vzápětí mohl vedení na stranu Spartaku strhnout Hanzl, jeho dělovku ale Bočarov vyrazil.
    41:17 Alexandr CHOCHLAČOV - 2:2

41:17
    Přesilovka je rychle využitá. Po natlačení se do pásma vznikl před Bočarovem závar, Karsumsova střela byla sražena na brankoviště kde se zjevil ALEXANDR CHOCHLAČOV a hravě doklepl puk do sítě. Asistence: Martinš Karsums, Nikita Filatov.

40:45
    Hned v úvodu třetiny je tu vyloučení na straně Dynama, neboť unikajícího Kosova hákoval Andrej Mironov a už sedí na trestné lavici.

Trestné minuty: 15:9

Po čtyřiceti minutách hry jsou na tom lépe hráči hostujícího Dynama, kteří si do šaten odnesli jednobrankový náskok. Sledovali jsme opět velmi svižný hokej s akcemi na obou stranách, nicméně jak Hudáček, tak Bočarov odolávali. To přestalo platit ve 37. minutě, kdy se po bleskovém průniku levou stranou dostal do zakončení Vladimir Brjukvin a pohotově překonal gólmana Spartaku. Byl to jediný gól této třetiny, ale ne poslední zajímavý okamžik. Chvíli před koncem se strhla regulérní bitka mezi Grigorevem a Nikulinem, rozdodčím oceněná pětiminutovými tresty pro oba aktéry.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Jak Bočarov, tak i Hudáček si ještě v závěru třetiny připsali po povedeném zákroku, tohle byl opravdu strhující konec druhé dvacetiminutovky.

38:29
    Jak Michajl Grigorev, tak i Ilja Nikulin dostali pětiminutové tresty za bitku.

38:29
    Na ledě se nám strhla regulérní a opravdu tvrdá bitka, do které se pustili domácí Grigorev a hostující Nikulin. Možná minutu trvající souboj pro sebe urval domácí hráč. Oba aktéři jsou odměněni bouřlivým potleskem tribun.

38:08
    Oslabení Spartaku je u konce, zase se hraje v plném počtu.

37:22
    Dynamo je opět usazeno v útočném pásmu, bránící čtveřice působí hodně pasivně.

36:08
    Zároveň se i vylučovalo, další dvě minuty pro Spartak obdržel Alexander Osipov a to za podrážení.
    36:08 Vladimir BRJUKVIN - 1:2

36:08
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté v úplném závěru přesilovky dávají vedoucí gól. Po levé straně se do pásma vřítil VLADIMIR BRJUKVIN a i když byl při zakončení faulován, tak v pádu zvládl zasunout za Hudáčka. Skvěle provedená akce! Asistence: Ilja Nikulin, Ivan Bočarov.

35:45
    Nikulin napřáhl k tvrdé ráně, od modré čáry ale Hudáčkovu branku netrefil.

34:58
    Domácí tým se ale brání na jedničku, puk je u Bočarova, Spartak se může na obranné modré připravit na další výpad Dynama.

34:09
    No a je z toho nakonec přesilovka pro hosty, dvě minuty za vyhození puku dostal Jaroslav Dyblenko.

33:55
    Dynamo je usazeno v útočném pásmu a docela domácí pětici motá.

32:18
    Lisinovo střílené nahození Bočarova trochu vylekalo, musel si povyjet z branky a betonem odklonit puk do rohu.

31:17
    Domácí byli blízko vedení, po rychlém průniku do útočného pásma vystřelil Filatov a za Bočarovem zacinkala branková konstrukce. Tady rozhodovaly centimetry!

30:50
    Kagarlickij pálil od levého mantinelu a podařilo se mu střelu trochu skrýt. I tak si ji Hudáček zvládl najít a vyrazit.

29:43
    Přihrávku do jízdy dostal domácí Voronin, při přejezdu modré čáry ale trochu podklouzl a to jej rozhodilo natolik, že o puk přišel.

28:46
    Grigorevova rána od modré byla docela skrytá, Bočarov toho moc neviděl a byl určitě rád, že puk šel mimo.

28:19
    Dynamo je v plném počtu, přečkání oslabení nebylo až zas tak těžké.

27:32
    Na forhend si stáhl puk Karsums a rázem byl v dobré pozici na střelu. Bočarov jej ale zvládl vychytat a přerušit hru.

26:52
    Vyhozený puk letí přes všechny čáry, hosté mohou vystřídat.

26:19
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal hostující Dmitrij Moisejev, který to přehnal s důrazem u Hudáčka.

26:19
    Z úhlu to zkusil Mozer a Hudáček chvíli nevěděl, kde má puk. Sudí poté přerušil hru a ukázal, že bude vylučovat.

25:06
    Spartak je v plném počtu, tohle ale byly velice akční dvě minuty.
    24:20 Nikoncev mohl skórovat v oslabení

24:20
    V oslabení se v obrovské šanci objevil Nikoncev, po vybojování puku od spoluhráče stál před Bočarovem, ale nestačily mu na jeho překonání ani dva střelecké pokusy!

23:49
    Z levé strany pálil Makarov a mířil pod horní tyčku. Hudáčkovu branku o kousek přestřelil.

23:29
    Višněvského bombu Hudáček velice dobře viděl, nemohla jej tak vůbec překvapit.

23:06
    Další vyloučení na straně Spartaku, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Alexandr Osipov.

22:39
    Na druhé straně nahazoval od modré čáry Leščenko a před Bočarovem bylo docela horko. Brankář Dynama zvládl puk vytěsnit do rohu.

22:11
    Dynamo je i v úvodu druhé třetiny tím aktivnějším týmem, bojuje se před Hudáčkem, na toho ale ani teď nevyzrál Zajcev.

21:24
    Hudáček se teď měl co otáčet na brankové čáře, zblízka na něj dorážel Indrašis, gólman Spartaku zvládl puk vyrazit k mantinelu.

20:51
    Domácí přečkali zbytek oslabení a zase jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 4:2

Máme za sebou první třetinu, do které vstoupili aktivněji hosté z Dynama, ale dlouho naráželi na výborně chytajícího Hudáčka. Toho zvládli překonat až v 16. minutě, kdy se prudkou ranou pod horní tyčku trefil Miika Koivisto. Radost hostů ale trvala jen něco přes dvě minuty, poté se před brankou zorientoval Nikita Filatov a přesnou střelou k tyčce využil přesilovou hru. Další branka už nepadla a do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:25
    Hudáček byl u tyčky právě včas, aby zastavil střelu z ostrého úhlu. Domácí poté vyhodili.

18:51
    Další vyloučení, nyní u domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Alexander Osipov.
    18:37 Nikita FILATOV - 1:1

18:37
    Už je ale srovnáno. Střela od modré skončila za brankou, odkud přihrával Karsums a našel volného NIKITU FILATOVA. Ten neváhal a střelou po ledě zamířil přesně k tyčce. Asistence: Martinš Karsums, Dmitrij Kalinin.

17:59
    Tak zatím do Spartaku moc nejde, honí puk spíše u vlastní branky, než kombinují u Bočarova.

16:54
    Spartak ale bude moci reagovat v přesilové hře, dvě minuty za faul kolenem dostal Arťom Volkov.
    16:03 Miika KOIVISTO - 0:1

16:03
    No a tato akce končí gólem. Hudáček sice vyřešil jednu ze střel, ale akce pokračovala, na pravou stranu dostal přihrávku MIIKA KOIVISTO a ten svou dělovkou zamířil přesně nad Hudáčkovo rameno! Asistence: Dmitrij Višněvskij, Vadim Šipačov.

15:32
    Docela nenápadné nahození od modré čáry proskákalo těsně vedle Bočarovovy branky, v rohu se puku chopil Kuljomin a založil protiakci.

14:28
    Hanzl se po vjetí do útočného pásma neodhodlal ke střele, přenechal puk na modré čáře Lisinovi. Ten na tom byl podobně a puk tedy Hanzlovi vrátil.

13:14
    Domácí Zubov pospíchal za nahozeným pukem, ten ale skončil za brankou Dynama. Bočarov signalizoval zakázané uvolnění, pokračovalo se však bez přerušení.

12:47
    Voronin je už na střídačce, podařilo se mu tam dojet bez cizí pomoci, snad to tedy nebude nic vážného.

12:47
    Teď se už ale pískalo, neboť na ledě zůstal ležet domácí Voronin. I tak ale rozhodčím nějakou dobu trvalo, než přerušili hru.

11:45
    Trochu hraniční zákrok na domácího hráče, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

10:55
    Hraje se velice živý hokej bez zbytečných vyloučení.

09:54
    Od modré čáry pálil Kutějkin, trefil ale pouze dobře postavené obránce Dynama.

08:44
    Spartak je v plném počtu, přečkal tak úvodní oslabení.

08:40
    Další dva zákroky od Hudáčka, nebezpečná byla zejména dělovka od Nikulina.

07:50
    Zpoza branky dostal přihrávku Makarov, okamžitě vystřelil z prostor před brankovištěm, ale trefil pouze postaveného Hudáčka!

07:22
    Úvodní kombinace hostům nevyšla, puk vyjel z pásma Spartaku.

06:44
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za držení dostal domácí Andrej Kutějkin. Dynamo si tak zkusí přesilovku.

06:37
    Filatov si najížděl mezi kruhy na přihrávku z levého rohu, puk ale nezpracoval.

05:18
    Šipačovovo nahození od pravého mantinelu přikryl Hudáček lapačkou a přerušil hru.

04:46
    Nahozený puk skončil za Hudáčkovou brankou, Spartak už vyráží do protiútoku.

03:40
    Nyní hosté nepřesně vyhodili a výsledkem bylo zakázané uvolnění. Hra se tak přesune k Bočarovovi.

03:04
    Dynamo začalo ve velmi aktivním stylu, nyní si to k brance namířil Indrašis, ale i on nechal vyniknout Hudáčka.

02:49
    Nikulinovi střela zřejmě nesedla podle jeho představ, výsledkem byla střela, kteou Hudáček snadno zlikvidoval rychlou lapačkou.

02:10
    Domácí Nikoncev se probíjel středem, u modré čáry mu ale vystavila stopku bránící dvojice Dynama.

01:27
    Hudáček si připsal první zákrok, zleva si vyjel Kuljomin a zkusil to bekhendem. Domácí gólman zasáhl svou lapačkou.

00:42
    Hostující Brjukvin se sice dostal k dlouhé a prudké přihrávce, v útočném pásmu mu ale puk uskočil a dopředu už může Spartak.

00:01

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Grigorev, A. Osipov, Dyblenko – Chochlačov, Zubov, Filatov – Daugavinš, R. Hanzl, Lisin – Kosov, Maxwell, Karsums – Leščenko, A. Voronin (A), Nikoncev – Talalujev.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – D. Višněvskij, Koivisto, I. Nikulin (C), Volkov, Pepeljajev, J. Zajcev, Mironov – I. Makarov (A), Šipačov (A), Kagarlickij – Alexejev, Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin, Mozer, Moisejev – Kruglov, Pankratov, Tarasov – Petunin.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Sivov, Šišlo.

Oba týmy jsou na ledové ploše, na řadě je ruská hymna a hned poté začne samotný zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v CSKA Areně začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hostů patří až desátá pozice v Západní konferenci, když nasbírali 15 bodů ve dvaceti odehraných duelech. Dynamo se k derby přesunuje z Petrohradu, kde prohrálo těsně 3:2. Moskvané sice vedli po gólu Mozera, domácí pak ale třemi brankami zápas otočili a Mojsejevovo snížení už na body nestačilo.

Posledních pět utkání

Dynamo – Nižnij Novgorod 4:3 sn
    CSKA – Dynamo 5:1
    Dynamo – Jaroslavl 0:3
    Minsk – Dynamo 1:3
    Petrohrad – Dynamo 3:2

Domácí tým je na šestém místě Západní konference se ziskem 20 bodů z 20 odehraných zápasů. Do dnešního derby jde Spartak s výhrou v zádech, na svém ledě zdolal Slovan Bratislava jasně 4:1, když se o branky podělili Kalinin, Kosov, Nikoncev a Karsums. I dnes bude Spartak mírným favoritem, v městských duelech však jsou předpoklady často zcela jiné od skutečností...

Kazaň – Spartak 1:0
    Nižnij Novgorod – Spartak 1:3
    Petrohrad – Spartak 3:2 pp
    Spartak – Riga 2:3
    Spartak – Slovan 4:1

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na derby, ve kterém se střetnou Spartak Moskva a Dynamo Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. Filatov (Karsums, Kalinin), 42. Chochlačov (Karsums, Filatov), 55. Kutějkin (Grigorev, Lisin), 57. Daugavinš (Leščenko) – 17. Koivisto (D. Višněvskij, Šipačov), 37. Brjukvin (I. Nikulin, Bočarov)

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Sivov, Šišlo

Diváci: 8 947