NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – San Jose 4:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:6 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 24.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:40:35)

Richard Pánik (ARI): do utkání nezasáhl

Je hotovo, Arizona se oklepala z porážky 3:5 proti Winnipegu a zaslouženě si odváží z Columbusu dva body za výhru 4:1. Blue Jackets se sice ujali vedení už v první minutě, jinak ale podali bezkrevný výkon a zcela po zásluze prohráli. Dnešním hrdinou Coyotes byl mladík Christian Fischer, který nastřílel hattrick – a své góly navíc rozdělil do všech tří třetin.

59:27
    Po Kukanově chybě ve středním pásmu je u kotouče Kevin Connauton a s rozehrávkou vůbec nespěchá, v Nationwide Areně už běží poslední minuta zápasu.

58:57
    Právě Lukáš Sedlák (CBJ) a Lawson Crouse (ARI) se po přerušení hry pustili do strkanice, oba za to vyfasovali dvouminutové tresty.

57:58
    Po Sedlákově nahození vznikl před Kuemperem nepřehledný závar, nikdo v modrém dresu se ale ke střele nakonec nedostal.

57:01
    Po Atkinsonově přihrávce do předbrankového prostoru už se žádný z domácích hráčů ke kotouči nedostal, tři minuty před třetí sirénou Darcy Kuemper opět přerušil hru.

56:30
    Lawson Crouse nabral rychlost ve středním pásmu, spolu s ním se ale vrátil Panarin a nepustil urostlého křídelníka ke střele.

55:47
    Tribuny Nationwide Areny už se povážlivě vyprázdnily a zbylí diváci si šetří hlasivky, vidina bodového zisku se před columbuskými hokejisty rychle rozplývá.

54:54
    Sonny Milano se zapomněl ve středním pásmu, Blue Jackets tak byl odpískán ofsajd.

53:56
    Wennbergova křižná přihrávka z pravého kruhu byla přizvednuta až na tribunu, hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná.

53:05
    Connautonův pokus z prakticky nulového úhlu Bobrovského neohrozil, na opačnou stranu už se po levém křídle vydává Cam Atkinson.

52:09
    Darcy Kuemper si Panarinovo bekhendové nahození z ostrého úhlu snadno pohlídal, před námi je další komerční brejk.

51:16
    Svěřencům Johna Tortorelly to ve třetí třetině vůbec nelepí, hosté bez sebemenších problémů střeží náskok a na žádné drama to nevypadá.

50:23
    Coyotes pod tlakem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Darcyho Kuempera.

48:17
    Ryan Murray přizvedl Grabnerovu střelu do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

47:26
    Tato přesilová hra zatím Arizoně vůbec nevychází, Alexander Wennberg teď nasbíral další cenné vteřinky v útočné třetině.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Dubois (Werenski, Atkinson) – 8. Fischer (Stepan), 13. D. Strome (Hinostroza, Oesterle), 21. Fischer (Stepan, Perlini), 45. Fischer (Stepan)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Kukan, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, Duclair – Milano, Jenner, J. Anderson – Sedlák, Riley Nash, Bjorkstrand.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, Hjalmarsson, Connauton, Oesterle – Crouse, Galchenyuk, Keller – Perlini, Stepan, Fischer – Grabner, Richardson, Hinostroza – Cousins, D. Strome, J. Archibald.

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Nagy, Gawryletz