NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – San Jose 4:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:6 (po pr.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (1+1, 5 střel na branku, čas na ledě 18:43)

Utkání v Bridgestone Areně sledovalo 17 159 diváků.

Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 29

San Jose Sharks: 32

Je hotovo, nic dalšího už se v zápase nestane. Přestože San Jose po dvou třetinách prohrávalo 2:4, nakonec si z Nashvillu odváží výhru po základní hrací době. Jak je to možné? Vývoj výsledku totiž otočilo třemi rychlými góly během přibližně šesti minut. Hosté nejprve skórovali v oslabení, pak v pěti proti pěti a na závěr využili i přesilovku. Z velmi dobře rozehraného utkání nemají Predators nic, přestože měli podstatnou část duelu herně navrch. Žraloci si každopádně zaslouží pochvalu za to, jak zvládli závěr třetí třetiny. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

59:40
    Také San Jose Sharks si ještě vybírají oddechový čas, aby uklidnili situaci u své klece.

59:40
    Subbanovu pecku z úhlu si Martin Jones pohlídal, čas se domácím hodně rychle krátí.

59:20
    Vlasic a Melker Karlsson se dvěma výbornými zákroky postarali o vyhození, ale ne na dlouho. Nashville to stále zkouší.

59:02
    Už běží poslední minuta základní hrací doby. Sharks se znovu osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, budou tedy opět muset zpátky před svého gólmana.

58:45
    Podle očekávání si domácí vybírají oddechový čas.

58:45
    San Jose Sharks vyhazují na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u jejcih klece.

58:35
    Zatím ale Predators mají problém dostat se s kotoučem do útočného pásma a udržet ho tam.

58:16
    Nashville na nic nečeká a zkouší hru bez brankáře a se šesti muži v poli.
    57:08 Brent BURNS - 4:5

57:08
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Obrat je na světě a Nashville aktuálně na kolenou. Sharks v samotném závěru přesilovky přeci jen skórují, během pár minut nastříleli tři branky a najednou vedou. Nahrávku na dělovku z první dostal na levý kruh obránce BRENT BURNS. Ten nabídkou nepohrdl a s přehledem prostřelil brankáře Sarose. Tohle je hodně těžká situace pro domácí mužstvo. Asistence: Erik Karlsson, Evander Kane.

56:46
    Burnsovou ránu od modré čáry si Saros pohlídal, i když to pro něj znovu nebylo nic snadného.

56:34
    Až nyní se Predators osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Hosté jsou ale zase rychle zpátky v pásmu soupeře.

56:10
    Labanc už mohl střílet, ale místo toho ještě jednou nahrával na Erika Karlssona. To pro něj byla škoda, měl docela vyloženou pozici.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 12. Arvidsson, 21. F. Forsberg (Johansen, Ellis), 31. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 40. C. Smith (Arvidsson) – 7. Meier (Donskoi, Burns), 28. Hertl (Couture, Meier), 52. Dillon (Hertl, Burns), 53. Pavelski (Couture, E. Kane), 58. Burns (E. Karlsson, E. Kane)

Nashville Predators: Saros (M. Svoboda) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Järnkrok, Bonino, Hartman – Rinaldo, Sissons, Salomäki.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, E. Karlsson, J. Ryan, Burns, Dillon, Braun – E. Kane, Pavelski, Labanc – Hertl, Couture, Meier – Sörensen, Suomela, Donskoi – Goodrow, Chartier, M. Karlsson.

Rozhodčí: Lambert, O'Rourke – Gibbs, Gawryletz

Diváci: 17 159