NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – San Jose 4:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:6 (po pr.)
Chicago Blackhawks
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Anaheim Ducks
Středa 24.10.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezké časné ráno. (05:18:47)

3. John Gibson (ANA) 35 zák., 2 góly, 94,6%

Zápas je u konce, Chicago dokázalo na domácím ledě porazit Anaheim 3:1. Domácí byli většinu utkání lepší a střelecky aktivnější, takže zaslouženě získávají dva body. Chicago se do vedení dostalo už v první třetině, když Gibsona překonal na dvakrát Brandon Saad. Domácí měli o dost víc, šancí, ale hostům skvěle chytal John Gibson. Ve druhé třetině se Anaheim zlepšil i v útoku a odměnou mu bylo vyrovnání, Crawforda překonal z úniku Rickard Rakell. Ve třetí třetině byli znovu aktivnější domácí a nakonec se dostali do vedení, když se po krásné Gustafssonově přihrávce trefil Patrick Kane. Od té doby už domácí hlavně bránili a poslední gól ještě v poslední minutě přidal do prázdné brány Brandon Saad.

59:29
    59:27 Brandon SAAD - 3:1

59:27
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A je zřejmě rozhodnuto! Toews vybojoval v obranném pásmu puk, pak se ho zmocnil BRANDON SAAD, o mantinel si obhodil obránce a pak už měl volnou cestu k prázdné brance a nemohl se mýlit. Bez asistence.

59:12
    Chicagu se podařilo dostat puk do středního pásma.

58:50
    Anaheim je znovu u puku, takže Gibson opět zamířil na střídačku.

58:41
    Chicago si vzalo oddechový čas.

58:09
    Hosté dostali kotouč do branky, ale gól neplatí, protože byl dosažen vysokou holí. Vše potvrdil i videorozhodčí.

57:40
    Anaheim to zkouší s šesti proti čtyřem, Gibson už je na střídačce!

57:29
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., držení).

56:54
    Ofsajd Chicaga a na programu je komerční přestávka.

55:42
    Brent Seabrook výborně zablokoval Fowlerovu střelu a o dorážku se pak postaral Corey Crawford.

55:14
    Chicago se nyní soustředí hlavně na bránění svého náskoku, nahodilo kotouč a odjelo střídat.

54:26
    Hampus Lindholm dostal nabito na modrou čáru, jeho tvrdá rána ale jen zaduněla o zadní mantinel.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Saad (DeBrincat, Kahun), 48. P. Kane (E. Gustafsson, Seabrook), 60. Saad – 31. Rakell

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Saad – Schmaltz, Johnson, Fortin – Hayden, Krüger, Kunitz.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), Fowler, Montour, H. Lindholm, M. Pettersson, L. Schenn – N. Ritchie, Getzlaf (C), Rakell – Lundeström, Kesler, Cogliano – Åberg, Henrique (A), Street – Sherwood, Steel, Comtois.