Chabarovsk – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Kunlun – Kazaň 3:0 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 2:1 (kon.) | Omsk – Minsk 4:3 (po pr.)

Ondřej Vitásek (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:36
    Tomáš Mertl (KAZ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:05 (16:13:47)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:29 (6:11, 19:5, 1:13)
    Zblokované střely – 8:8
    Vyhraná vhazování – 25:43
    Trestné minuty – 26:12
    Hity – 12:19

Hokejisté Kunlunu přehráli Kazaň 3:0, když všechny góly padly ve druhé třetině. Po první nevýrazné části domácí na soupeře vlétli a v čase 22:13 jejich tlak zúročil dorážkou z téměř mrtvého úhlu Brayden Jaw. Hosté pak také skórovali, ale trefě Postmy předcházel ofsajd a tak byla po poradě u videa odvolána. Ve 31. minutě pak zužitkoval pohlednou přesilovkovou kombinaci Tomáš Mertl a krátce o dvě minuty později se prosadil z dorážky Michael Latta. Ve třetí dvacetiminutovce si pak Red Star v klidu hlídal své vedení a dnes matné Kazani domácí nepovolili ani čestný zásah.

59:50
    Alexandr Lazušin nechce přijít o nulu. Střelu Antona Landera z levého kruhu vyrazil a po následném závaru puk skončil opět pod domácím gólmanem.

59:33
    Zakázané uvolnění Kunlunu. Hra se vrací před Lazušina.

59:00
    A máme tu už poslední minutu.

58:33
    Po vyhraném buly střílel od modré čáry Judin. Netrefil však branku.

58:29
    Na sebe to vzal Andrej Markov. Ten se prokličkoval do útočného pásma, jeho střela pak byla sražena do ochranné sítě.

57:43
    Domácí teď navíc zase pošetřili cenné sekundy v útočném pásmu.

57:03
    Domácí jsou v plném počtu. Už mají jen tři minuty na vstřelení tří gólů.

56:03
    Domácí vyhazují. Zatím se v pohodě brání.

55:02
    Justin Fontain poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování. Asi poslední šance Kazaně s utkáním něco udělat.

54:36
    Teď měl Lazušin i štěstí! Po střele Klinkhammera z pravého kruhu mu puk z výstroje vypadl a zůstal stát těsně za jeho betony. Nikdo z hostů se ale nezorientoval včas na to, aby z toho byla gólová dorážka.

53:55
    Lukojanov poslal do šance Andreje Popova, který ještě mohl závěr zdramatizovat. Ani nadvakrát však před Lazušinem neuspěl!

53:13
    Domácí jsou v plném počtu. Necelých sedm minut před koncem vedou stále o tři góly.

52:17
    Domácí ještě vyrazili ve dvou dopředu a před brankou plácl do puku Johan Sundström. Prostor mezi tyčemi netrefil, ale čas Kazani i tak utíká.

51:46
    Vladimir Tkačov individuálně projel až do zakončení, které zastavil Lazušin. Hosté se omezují jen na takovéhle akce. Před brankou nikdo není a domácí gólman tak mívá volný výhled.

51:12
    Kara hodil do domácí branky Marca-Andreho Gragnaniho, ale na trestnou lavici míří domácí obránce. Rozhodčí to totiž posoudili jako úmyslné posunutí brankové konstrukce ze strany Gragnaniho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Jaw (Squires, Gragnani), 31. Mertl (Sundström, Fontain), 33. Latta (Gragnani, Kundrátek)

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – Gragnani, V. Lajunen, Kundrátek (A), Vitásek, Bartley, K. Redlihs – Fontain, Sundström, Beck (A) – Palola, Mertl, Kane – Yip (C), St. Pierre, Lundh – Squires, Latta, Jaw.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Jarullin, Markov (C), Postma, Judin, Abrosimov, Batyršin – Klinkhammer, Burmistrov, M. Gluchov – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, An. Popov – Kara, Malychin, Lukojanov – A. Potapov (A).

Rozhodčí: Romasko, Gusev – Sadovnikov, Sazonov