Omsk – Kunlun 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Ufa 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 3:4 (po pr.) | Viťaz – Jaroslavl 4:3 (kon.)
HC Slovan – Barys 1:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 05.11.2018, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

On-line přenos je u konce, mějte se hezky. (17:51:47)

Česká stopa

Andrej Nestrašil (NIZ) – 3 střely, čas na ledě: 23:05
    Adam Polášek (NIZ) – 1 střela, čas na ledě: 22:46

Jak se výsledek promítl do tabulky, už víte, tak si teď pojďme zrekapitulovat průběh zápasu.

Ufa do něj vletěla jako raketa a už po minutě šla do vedení. Pak několik dalších šancí neproměnila, což soupeř po bezbrankové druhé třetině dokázal potrestat vyrovnáním. Naštěstí pro Salavat Julajev následovalo minutové slepení dvou gólů, na které domácí Neftěchimik zareagoval příliš pozdě – 2:3.

Nižněkamsk si od konce října začíná tvořit stále pevnější řetězec prohra-výhra, který ho udržuje na hraně postupu do vyřazovací části.

V utkání rozdílných třetin zvítězila Ufa. Baškortostánský celek tím uťal svou třízápasovou šňůru porážek a předskočil sedmý Nižnij Novgorod.

59:38 Dmitrij OGURCOV - 2:3

59:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Ještě se dočkáme drama, protože Neftěchimik snížil na rozdíl jediné branky! Jiskřičku naděje vykřesal DMITRIJ OGURCOV, který využil svého důrazu v předbrankovém prostoru. Asistence: Juuso Puustinen a Joonas Nättinen.

59:23
    Trenér Nižněkamsku si vyžádal time-out. Důvod je prostý, domácí to ještě zkusí bez brankáře.

59:17
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 5 min., hrubost).

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty.

55:07
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Gleb Semjonov – 2 min., hrubost).

55:07
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Gleb Semjonov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

55:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Eduard Gimatov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

55:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Stanislav Garejev – 2 min., hrubost).

55:07
    V emotivním závěru utkání si někteří hráči střihli pěstní souboj! Budou padat tresty.
    54:47 Linus OMARK - 1:3

54:47
    Ufa právě vstřelila branku!
    Během minuty hosté odskakují svým soupeřům na rozdíl dvou tref! LINUS OMARK sešlápl pedály na levé straně dálnice a z exitu kruhu pro vhazování nasměroval kotouč k přední tyči. Asistence: Joonas Kemppainen.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 49. Šiksatdarov (Ogurcov, Porjadin), 60. Ogurcov (Puustinen, Jo. Nättinen) – 2. Burdasov (Hartikainen, Chochrjakov), 54. Koledov (S. Garejev, Omark), 55. Omark (Kemppainen)

Neftěchimik Nižněkamsk: An. Makarov (I. Ježov) – Polášek, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov (A), Semjonov, Timašov – Jo. Nättinen, Nestrašil (A), Puustinen – Padakin (C), Porjadin, Jakimov – Zdunov, Chajrullin, Bikmullin – Arkalov, Šiksatdarov, E. Galimov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (A), Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Nazarevič, S. Garejev, Koledov – Kugryšev, Osnovin, Omark (A) – Hartikainen, Chochrjakov, Burdasov (C) – Dubrovskij, Kemppainen, Fjodorov – V. Žarkov, Gimatov, Kadějkin.

Rozhodčí: Naumov, Cyplakov – Novikov, Šalagin

Diváci: 4 164