Omsk – Kunlun 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Ufa 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 3:4 (po pr.) | Viťaz – Jaroslavl 4:3 (kon.)
HC Slovan – Barys 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Spartak Moskva
Pondělí 05.11.2018, 15:00 • Megasport Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Na shledanou! (17:27:55)

Československá stopa

Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 21:47
    Julius Hudáček (SPM) 60 minut, 41 zákroků, 1 gól, 97,6%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:19 (15:7, 11:7, 16:5)
    Zblokované střely – 11:11
    Vyhraná vhazování – 30:20
    Trestné minuty – 8:14
    Hity – 14:10

Hokejisté Spartaku vítězí v moskevském derby na ledě Dynama 2:1! Domácí sice byli od začátku aktivnější, ale v 18. minutě poslal Spartak do vedení Robin Hanzl. Hráči Dynama si museli počkat na vyrovnání až do 45. minuty, kdy v přesilovce nadvakrát překonal jinak výborného Hudáčka Igor Makarov. Také hosté pak ale udeřili v přesilovce. To si našel odražený kotouč od zadního mantinelu Kaspars Daugavinš a na světě byl vítězný gól. Stejný hráč pak mohl ještě navýšit vedení Spartaku, když nastřelil tyčku Bočarovovy branky.

59:54
    Dmitrij Kagarlickij z levého kruhu minul branku, hosté jsou blízko!

59:42
    Karsumsova střela byla zablokována, domácí ale drží pásmo.

59:18
    Volej Vadima Šipačova vyrazil Hudáček do rohu kluziště.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Oddechový čas tentokrát pro Spartak.

58:49
    Za podražení je vyloučen Enver Lisin. Velká šance pro domácí tým!

58:33
    Po vyhraném buly střílel od modré Ilja Nikulin, Hudáček vyráží. Domácí už hrají s prázdnou brankou!

58:29
    Domácí lavička si bere oddechový čas.

58:00
    Poslední dvě minuty, za chvíli můžeme očekávat domácí hru bez brankáře!

57:24
    Enver Lisin nahrával do jízdy Anatoliji Nikoncevovi. Toho ale stačili zastavit obránci Dynama.

56:35
    Kaspars Daugavinš už mohl rozhodnout! Ocitl se tváří v tvář Bočarovovi, udělal mu dlouhou forhendovou kličku a pak nastřelil tyčku!

56:02
    Do konce už scházejí jen čtyři minuty a Spartak stále drží těsný náskok.

55:02

54:31
    Hosté vyhodili. Do konce domácí přesilovky zbývá půlminuta.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. I. Makarov (Šipačov, Kagarlickij) – 18. R. Hanzl (Nikoncev), 51. Daugavinš (Kulik, Kalinin)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Koivisto, Hietanen, Volkov, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, Menšikov, Pepeljajev – I. Makarov, Šipačov (A), Kagarlickij – Brjukvin, Tarasov, Indrašis – Moisejev, Mozer, V. Kuljomin – Pankratov, Igumnov, Alexejev – Sidljarov.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Dyblenko, Provolněv, Gončarov – Daugavinš, Chochlačov, Filatov – Nikoncev, R. Hanzl, Lisin – Leščenko, Zubov, Karsums – Truňov, A. Voronin (A), Cyplakov – Kosov.

Rozhodčí: Olenin, Bělov – Ivanov, Černyšjov