New Jersey – Pittsburgh 4:2 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 1:2 (kon.)
Buffalo – Tampa 2:1 (kon.) | Detroit – Arizona 6:1 (kon.) | Minnesota – Washington 2:5 (kon.)
Edmonton – Montreal 6:2 (kon.) | Los Angeles – Toronto 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 5:4 (kon.)

3. Mathew Barzal(NYI) 0+2 (04:40:28)
    Hráči i fanoušci Islanders se dnes mohli radovat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:24 (12:8, 5:11, 17:5)
    Zblokované střely – 9:14
    Vyhraná vhazování – 30:23
    Trestné minuty – 20:20
    Hity – 15:16

Hokejisté New Yorku Islanders přidali ve třetí třetině ještě dva góly a vítězí tak nad Vancouverem 5:2! Ve 44. minutě nejprve zvýšil na 4:2 Tom Kühnhackl. Puk poslal do sítě bruslí a branku tak muselo potvrdit video. Šanci na závěrečný nápor pak hostům sebralo vyloučení Virtanena na 2 + 2 minuty a nabídnutou přesilovku Ostrované proměnili zásluhou Cala Clutterbucka.

59:34
    Domácí vyhazují.

59:07
    Hosté jsou v plném počtu.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

58:08
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

58:08
    Poté se do sebe pustili Cal Clutterbuck a Erik Gudbranson! Pro oba hráče asi zápas skončí.

58:08
    Síly na ledě se ještě vyrovnají. Na trestnou lavici odchází za hákování Johnny Boychuk.

57:55
    Domácí samozřejmě pokračují v přesilové hře.
    57:06 Cal CLUTTERBUCK - 5:2

57:06
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je asi hotovo! CAL CLUTTERBUCK dostal přihrávku na vnitřní okraj pravého kruhu a zamířil k bližší tyčce hostující branky – 5:2. Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.

56:32
    Domácí dlouho v klidu kombinovali. Až teď to zkusil z voleje Jordan Eberle a puk je ve výstroji Markströma.

55:35
    Jake Virtanen trefil holí do obličeje Thomase Hickeyho a způsobil mu krvavé zranění. Následuje tak trest na 2 + 2 minuty, což Vancouveru výrazně komplikuje plány na závěrečný nápor!

55:07
    Velký tlak Islanders! Puk končí pod Markströmem a hosté mohou něco vymyslet během reklamní přestávky.

54:07
    Připomněli se i hosté. Ránu Louiho Erikssona vyrazil Greiss a Nikolaj Goldobin mířil mimo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Kühnhackl (Komarov, Filppula), 6. Jo. Bailey (Barzal), 15. Eberle (B. Nelson, Ladd), 44. Kühnhackl (Eberle, B. Nelson), 58. Clutterbuck (Barzal, Boychuk) – 3. Leipsic (Horvat, Del Zotto), 23. Virtanen (Eriksson, Leipsic)

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pulock, Leddy, Boychuk, Sbisa, Mayfield, Hickey – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, Beauvillier.
    Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – D. Pouliot, Ch. Tanev (A), Gudbranson, B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A) – Eriksson, Horvat (A), Schaller – Virtanen, Pettersson, Goldobin – Motte, M. Granlund, Roussel – Leipsic, Gaudette, D. Archibald.

Rozhodčí: South, Morton – Berg, Miller