NY Islanders – NY Rangers 7:5 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 3:4 (kon.)
Columbus – Florida 7:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 6:2 (kon.)
Calgary – Montreal 2:3 (kon.) | Arizona – Nashville 2:1 (kon.) | San Jose – Toronto 3:5 (kon.)

3. Ryan Suter (MIN) 0+2 (05:21:07)

Statistiky: Střely na bránu: 29-27; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 58%-42%; Hity: 10-10; Přesilové hry: 2/2-1/6; Trestné minuty: 15-14.

Minnesota si v Xcel Energy Center snadno poradila s Vancouverem, proti němuž rozhodovaly přesilové hry. Zatímco Wild obě dvě využili a celkem vstřelili šest branek, Canucks využili z šesti početních výhod pouze jednu. Vítězný gól vstřelil Nino Niederreiter. Konečný výsledek. Minnesota Wild 6 Vancouver Canucks 2.

59:55
    Devan Dubnyk si připsal ještě jeden zákrok v době, kdy do konce utkání zbývá pouhých 5 sekund.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:41
    Devan Dubnyk sice dnes dostal dva góly, ale jinak chytá skvěle, což nyní jen potvrdil. Pokud Vancouver na něco doplatil, tak na nevyužití přesilových her.

57:26
    Eric Staal na pravém křídle vystřelil od hrazení a klečící Richard Bachman puk úspěšně zachytil.

55:59
    A znovu Nick Seeler, který tentokrát vypálil rychle po zakázaném uvolnění Canucks, jeho tečovaná střela ale zřejmě opět skončila na pravém betonu brankáře.

55:48
    Nick Seeler napřáhl na vrcholu levého kruhu k pěkné střele, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Richard Bachman ji ale pravým betonem vykopl.

55:33
    Do konce zápasu zbývá odehrát necelých pět minut a Canucks by po zřejmě poslední reklamní přestávce potřebovali zázrak, aby si vynutili alespoň prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:00
    Dnešní utkání sleduje 19014 diváků.

52:16
    Vancouveru se během přesilových her vůbec nedaří, když dnes využil pouze jednu z šesti početních výhod.

50:16
    Jason Zucker vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a byl vyloučen na dvě minuty.

50:16
    Devan Dubnyk také úspěšně zasáhl proti střele Canucks z levého kruhu vyrážečkou a puk byl poté sražen do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka. Wild vedou 6:2.

49:35
    Wild vystřelili z vrcholu pravého kruhu a Richard Bachman vyrazil puk vyrážečkou mimo svou bránu.

46:44
    Jason Zucker vyrazil do rychlého protiútoku a jeho střela od modré čáry orazítkovala horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě! Komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Coyle (Brodin, M. Koivu), 8. M. Koivu, 22. Niederreiter (M. Koivu, Greenway), 28. E. Staal (Mikael Granlund, Suter), 34. Dumba (J.T. Brown, Fehr), 46. Zucker (E. Staal, Suter) – 27. Horvat (Gaudette), 46. M. Granlund (Stecher, D. Archibald)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal (A), Mikael Granlund – Hendricks, M. Koivu (C), Niederreiter – Greenway, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.
    Vancouver Canucks: Bachman (Markström) – B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Ch. Tanev (A), Del Zotto (A), Stecher – Roussel, Horvat (A), Virtanen – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Schaller, Gaudette, Leipsic – D. Archibald, M. Granlund, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Brad Watson. Čároví: Greg Devorski, Kiel Murchison

Diváci: 19014