NY Islanders – NY Rangers 7:5 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 3:4 (kon.)
Columbus – Florida 7:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 6:2 (kon.)
Calgary – Montreal 2:3 (kon.) | Arizona – Nashville 2:1 (kon.) | San Jose – Toronto 3:5 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Montreal Canadiens
Pátek 16.11.2018, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:00
    Tomáš Tatar (MTL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:38 (05:50:49)

1. Carey Price (MTL) 43 zák., 2 góly, 95,6%
    2. Matthew Tkachuk (CGY) 2+0
    3. Artturi Lehkonen (MTL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 45-22; Zablokované střely: 20-15; Vhazování: 51%-49%; Hity: 21-22; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Scotiabank Saddledome bylo svědky dvou zvratů, o který se nejprve postarali Flames a ve třetí části poté Canadiens, o jejichž těsném vítězství rozhodl Artturi Lehkonen, který mohl skórovat ještě jednou, jenže v závěru utkání střelou od modré čáry minul prázdnou bránu. Skóre. Calgary Flames 2 Montreal Canadiens 3.

59:16
    Habs vyhodili puk na zakázané uvolnění a domácí střídačka Calgary si vyžádala oddechový čas.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:29
    Dnešní utkání sleduje 18443 diváků.

58:17
    James Neal vypálil z vrcholu mezikruží a Carey Price zasáhl vkleče pravým betonem, stejně jako proti následné dorážce z blízkosti!

58:06
    Max Domi vyhodil puk z obranného pásma a proti Montrealu se pískalo zakázané uvolnění.

57:21
    Mike Smith usedl na střídačku a Flames zkouší vyrovnat během hry bez brankáře. Uspěji?

57:08
    Noah Hanifin pěknou střelou z vrcholu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Carey Price předvedl skvělý semafor.

56:40
    Derek Ryan na pravém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a Carey Price puk nadvakrát zastavil.

56:15
    Sam Bennett se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Careyho Price z blízkosti překonat nedokázal.

55:29
    Flames byl odpískán těsný ofsajd a z hlediště se po postavení mimo hru ozval hlasitý pískot.

54:29
    Carey Price zastavil střelu Austina Czarnika z bodu pravého kruhu a následuje krátká reklamní přestávka.

54:14
    Mikael Backlund je zpět na ledě a Montreal přesilovou hru nevyužil, vede ovšem v Calgary těsně 3:2.

53:53
    Charles Hudon vypálil na vrcholu pravého kruhu, jenže prudkou střelou bránu Flames přestřelil.

52:14
    Mikael Backlund předvedl krosček, za který byl vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování, což znamená, že Habs otočili skóre a ještě si navíc zahrají přesilovou hru.
    52:14 Artturi LEHKONEN - 2:3

52:14
    Montreal právě vstřelil branku!
    ARTTURI LEHKONEN na levém křídle zavezl puk do pásma a na bodu kruhu pro vhazování využil clony před sebou, když napřáhl k táhlé střele zápěstím a procedil puk mezi betony klečícího Mikea Smitha na přední tyči do sítě! Montreal otočil skóre a znovu vede, tentokrát 3:2. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Noah Juulsen.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:33
    Canadiens se krátce po přestávce v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, Carey Price ale jejich pokus z levého i pravého křídla vyrazil vyrážečkou.

50:24
    Carey Price vkleče podržel střelu Jamese Neala z levého kruhu a následuje komerční přestávka.

49:04
    Mikael Backlund dokázal v levém kruhu vpádu zakončit a Carey Price puk úspěšně vyrazil mimo bránu.
    48:32 Jonathan DROUIN - 2:2

48:32
    Max Domi střelou z mezikruží ztroskotal na pravém betonu Mikea Smitha, jenže před bránou poté došlo k několika odrazům puku a JONATHAN DROUIN u pravé tyče zametl puk po ledě do odkryté sítě! Montreal vyrovnal skóre na 2:2. Asistence: Andrew Shaw a Max Domi.

48:02
    David Schlemko na levém křídle ihned po buly vypálil od modré čáry a minul vzdálenější pravý horní roh.

47:58
    Mike Smith podržel puk v lapačce po nahození Habs a prostor dostává krátká komerční přestávka.

47:33
    Johnny Gaudreau pěknou střelou z pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, Carey Price ale ukázal, že je skvělý brankář, a pravým betonem puk vykopl.

47:15
    Tomáš Tatar měl ke kotouči na pravém křídle příliš daleko a Flames podél hrazení dostali puk z pásma.

45:42
    Juuso Välimäki si najel na bodu levého kruhu na volný puk po rozbitém přečíslení Flames dva na jednoho a rychlou střelou minul vzdálenější pravý horní roh brány.
    45:25 Mikael Backlund krásnou střelou orazítkoval levou tyč!

45:25
    Mikael Backlund krásnou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování mířil nad ledem ke vzdálenější levé tyči, od které se puk odrazil zpět do hry! Flames mohli navýšit své vedení.

44:38
    Matthew Tkachuk se pokusil na levém křídle zkompletovat hattrick střelou z téměř nulového úhlu, která mířila pod horní tyč, Carey Price ji ale jemným dotykem vyrazil nad.

43:36
    Mikael Backlund z levého rohu útočného pásma nahazoval puk před bránu, kde se puk odrazil od jednoho z hráčů do výstroje připraveného Careyho Price.

43:01
    Michael Frolík se po dlouhé diagonální přihrávce z levého křídla opět dostal do zakončení bekhendem u pravé tyče a Carey Price tentokrát musel zasahovat.

42:48
    Michael Frolík v pravém kruhu předvedl pěknou stahovačku, jeho bekhendová střela ale skončila mimo.

42:18
    Mike Smith nenechal nic náhodě a odražený kotouč z levé strany zmrazil u pravé tyče pod lapačkou.

41:52
    James Neal vystřelil z levého kruhu nepřesně a jeho pokus na ledem zamířil do hrazení za bránou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:05
    Max Domi z levého křídla nahazoval puk před bránu, jenže Flames ho dostali rychle do středního pásma.

40:42
    Mike Smith si připsal těžký zákrok, když na přední tyči vyrazil střelu Habs z levého kruhu pro vhazování.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 32-17; Zablokované střely: 10-10; Vhazování: 60%-40%; Hity: 11-17; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:00.

Calgary během posledních tří utkání doplatilo na neproměňování šancí a i dnes jich několik nevyužilo. Důležité ovšem je, že se mu nepříznivý vývoj utkání podařilo během druhé třetiny otočit, když se dvakrát v řadě prosadil Matthew Tkachuk. Skóre po druhé třetině utkání. Calgary Flames 2 Montreal Canadiens 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33
    Mike Smith zastavil táhlou střelu Habs od modré čáry a poté se raději rozhodl puk podržet v lapačce.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:55
    Montrealu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Hra přerušena.

36:52
    David Schlemko na levém křídle vypálil od modré čáry a Mike Smith puk vyrazil vyrážečkou.
    35:53 Matthew TKACHUK - 2:1

35:53
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TJ Brodie si v levém kruhu rychle narazil puk s Markem Giordanem a po objetí brány našel krátkou zpětnou přihrávkou MATTHEWA TKACHUKA, který u pravé tyče střelou po ledě propálil klečícího Careyho Price mezi koleny a rukama! Asistence: TJ Brodie a Mark Giordano.

35:18
    Canadiens se nepodařilo osvobodit a Matthew Tkachuk rychle vystřelil z levého kruhu, Carey Price se ale dokázal včas přesunout a ramenem puk vytáhl nad.

34:13
    Útok Montrealu zastavilo postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka.

33:40
    Noah Hanifin na levém křídle vystřelil od modré čáry a Carey Price na přední tyči puk vyrazil mimo.

32:37
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele z pravého kruhu, oba brankáři ale byli úspěšní, když nejprve Carey Price puk vyrazil a Mike Smith poté podržel.

31:41
    Sean Monahan si najel na vzdálenější levé tyči na krásnou a dlouhou diagonální přihrávku od Eliase Lindholma, jenže se ocitl příliš blízko brány a Carey Price puk vkleče podržel ve svém náručí.

31:18
    Nahození Montrealu skončilo v ochranné síti a prostor dostává další krátká komerční přestávka.

29:39
    Johnny Gaudreau se vžil do role fotbalisty, když si najel před bránu na dlouhou kolmou přihrávku z pravého křídla a v jízdě bruslí usměrnil kotouč k levé tyči, Carey Price ale puk dokázal pravým betonem fantasticky vyrazit!

28:42
    Zápas má obrovské tempo, které nyní na chvíli přeruší komerční přestávka. Stav je nerozhodný 1:1.

24:31
    Elias Lindholm napřáhl na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce z pravého rohu ledové plochy k parádní střele, která bez přípravy mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Careyho Price ale od gólu uchránila branková konstrukce!

24:13
    Michael Frolík se bleskově pokusil otočit skóre, jeho střela z levého kruhu ale našla náruč Careyho Price.
    23:43 Matthew TKACHUK - 1:1

23:43
    MATTHEW TKACHUK si rychle vyměnil puk s Markem Giordanem a výstavní ránou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější levý horní roh brány! V Calgary je vyrovnáno – 1:1. Asistence: Mark Giordano a Elias Lindholm.

22:25
    Xavier Ouellet fauloval a usedl na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl. První přesilová hra pro Calgary.

21:45
    Sean Monahan byl zřejmě hráčem, který se snažil v rychlosti dostat do zakončení po nahození z pravého křídla, jenže zboural bránu a hra byla přerušena.

20:11
    Matthew Tkachuk vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Carey Price na přední tyči vkleče puk podržel.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-9; Zablokované střely: 4-5; Vhazování: 57%-43%; Hity: 6-10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:04.

Calgary bylo během úvodní části utkání aktivnější, gól se ovšem podařilo vstřelit pouze Montrealu, když se po přesně osmi minutách prosadil slovenský útočník Tomáš Tatar. Skóre po první třetině ve Scotiabank Saddledome. Calgary Flames 0 Montreal Canadiens 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Brendan Gallagher na levém křídle vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith ji ale lapačkou vytáhl mimo!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:25
    Mark Giordano na levém křídle vypálil od modré čáry a před bránou jeho střelu skvěle tečoval Sean Monahan, Carey Price ale puk mířící ke vzdálenější pravé tyči fantasticky vyrazil levým betonem!

16:30
    Victor Mete nemohl pokračovat v tažení na bránu, jelikož útok Canadiens zastavilo postavení mimo hru.

15:45
    Hra byla přerušena a hráči si mohou oddechnout. Prostor dostává krátká komerční přestávka.

15:38
    Canadiens v rychlém sledu podruhé vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.

13:51
    Vyloučený Mark Giordano je zpět na ledě a hokejisté Montrealu úvodní přesilovou hru nevyužili.

13:28
    Michael Frolík v oslabení vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, jenže jeho přihrávka byla v těsné blízkosti brány zablokována.

11:51
    Mark Giordano vyhodil puk přes ochranné sklo a hokejisté Montrealu si po krátké reklamní přestávce vyzkouší první přesilovou hru. Dokáží navýšit své vedení?

10:17
    Canadiens se dostali na levém křídle k nahození, které domácí Mike Smith bez problému zastavil.

09:15
    Flames na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich táhlý pokus skončil v náručí Careyho Price.

08:55
    Sean Monahan se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jenže Carey Price šel rychle k ledu a vleže ho dokázal fantasticky vychytat poté, co vyrazil střelu Flame z vrcholu pravého kruhu pro vhazování! Málem bylo vyrovnáno.

08:22
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Canadiens vedou v Calgary 1:0.
    08:00 Tomáš TATAR - 0:1

08:00
    Brendanovi Gallagherovi sice u levé tyče sjel kotouč z hole, jenže v mezikruží si na něj najel TOMÁŠ TATAR a střelou bez přípravy prostřelil Mikea Smitha kolem lapačky! Puk zamířil k pravé tyči a Canadiens vedou na ledě Calgary 1:0. Asistence: Brendan Gallagher a Phillip Danault.

05:52
    Flames ze svého tlaku žádnou obrovskou šanci nevyprodukovali a hra byla přerušena. Zatím bez gólů.

04:28
    Tomáš Tatar se u pravé tyče ocitl v rychlosti příliš blízko brány a Mike Smith bez problému vkleče puk vyrazil.

03:45
    Charles Hudon vystřelil z pravého kruhu a Mike Smith bez problému podržel puk ve svém náručí.

02:36
    Flames vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Carey Price na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.

01:40
    Flames se snažili zaútočit po levém křídle, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

00:57
    Flames se u pravé tyče ocitli v šanci, jenže Carey Price byl připravený a puk před přerušením hry vyrazil.

00:10
    Montreal se rychle vrhl do útočného pásma a puk byl sražen mimo ledovou plochu. Suvenýr pro fanouška.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), S. Bennett – Czarnik, Jankowski, Neal – Frolík, D. Ryan, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, Petry (A), Schlemko, Juulsen, Ouellet, Mete – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Domi, A. Shaw – Agostino, Kotkaniemi, Lehkonen (A) – Deslauriers, Peca, Hudon. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Brian Mach, Libor Suchánek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Předpokládané úvodní sestavy:

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, S. Bennett – Czarnik, Jankowski, Neal – Frolík, D. Ryan, Hathaway.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, Petry, Schlemko, Juulsen, Ouellet, Mete – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, Domi, A. Shaw – Agostino, Kotkaniemi, Lehkonen – Deslauriers, Peca, Hudon.

MONTREAL CANADIENS

Montreal v posledním zápase prohrál vysoko 6:2 na ledě Edmontonu, a pokud sledujete pečlivě naše předzápasové informace, tak víte, že Shea Weber před utkáním proti Oilers naskočil během tréninku poprvé v letošní sezóně na led. Kapitán Montrealu se zúčastnil rozbruslení také v Calgary a jeho návrat se čím dál více blíží. Montreal i Calgary ve svých divizích drží shodně poslední postupové místo. Flames jsou v Pacifické divizi třetí a Canadiens v Atlantické divizi šestí.

CALGARY FLAMES

Flames se vrací z tripu po Kalifornii, během kterého prohráli v Anaheimu a San Jose a mezitím vyhráli na ledě Los Angeles, a proti Canadiens zahájí nejdelší sérii domácích zápasů v letošní sezóně. Ačkoliv Calgary dva ze tří venkovních zápasů prohrálo, ve všech třech mělo výraznou střeleckou převahu, s proměňováním šancí už to však bylo horší. V bráně začne Mike Smith.

Calgary se v letošní sezóně podruhé a naposledy potká s Montrealem, proti kterému zahají sérii čtyř domácích zápasů. První vzájemné utkání zvládli lépe Canadiens, když se během druhé části zápasu prosadili Jeff Petry, Brendan Gallagher a Jonathan Drouin a vystřelili svému týmu vítězství 3:2. V dresu Calgary skórovali Michael Frolík a Elias Lindholm. Prosadí se český útočník znovu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 24. Tkachuk (Giordano, E. Lindholm), 36. Tkachuk (Brodie, Giordano) – 8. Tatar (Gallagher, Danault), 49. Drouin (A. Shaw, Domi), 53. Lehkonen (Kotkaniemi, Juulsen)

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Brian Mach, Libor Suchánek

Diváci: 18443