Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (3:2 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 3:0 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 16.11.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 19. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi tímto loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, na viděnou. (20:47:34)

Dnešní utkání sledovalo 4271 diváků.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 8 (celkem 34)
    Litvínov – 11 (celkem 33)

Dnešní utkání je u konce, a i když je Litvínov ještě v závěru zdramatizoval, brankou Lukáše Válka, tři body si odnášejí Kohouti. Na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná powerplay hostů, během níž se Konrád pokusil skórovat přes celé kluziště, avšak neúspěšně.

Nejlepší hráči utkání:
    Olomouc – Knotek
    Litvínov – Válek

59:57
    Konrád zkusil dát branku přes celé kluziště, ale hostující hráč jeho pokus zastavil.

59:39
    Janus je na střídačce!

59:20
    Irgl poslal puk za branku, kde čekal Laše, jenž ale v tu chvíli odjel.

59:00
    Ondrušek drží puk v obranném pásmu.

58:18
    Střelu od modré Konrád vyrazil do bezpečí.

58:03
    Útok Olomouce zastavuje postavení mimo hru.

57:53
    Litvínov aktivně napadá, ale Kohouti si dobře hlídají poslední minuty, aby neudělali chybu.

57:37
    Nahodil neprotlačil puk na spoluhráče a hosté se tak opět osvobozují.

57:16
    Litvínov ihned vyhazuje puk, u kterého bude první Švrček.

57:12
    Tohle zřejmě bude Litvínovské mrzet. Dvě minuty za podrážení si odpyká Viktor Hübl (LIT) a šance hostů na vyrovnání se tak v tuto chvíli dramaticky snížily.

56:42
    Galvas zastavil útok Litvínova ještě před červenou čárou a okamžitě vrací puk za Janusovu branku.
    56:10 Lukáš VÁLEK - 3:1

56:10
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jen dočkali snížení, když se dostal ke střele z levého kruhu LUKÁŠ VÁLEK, který prostřelil Konráda. Asistence: Jakub Petružálek.

55:59
    Ščotka od modré minul branku.

55:31
    Ani Strapáč však nepřihrál přesně.

55:07
    Doudera poslal puk pouze na Švrčka, který může založit protiútok.

54:38
    Jurčík neprošel přes olomoucké obránce. Puk skončil mezi diváky a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:26
    Útok litvínovského týmu zastavuje postavení mimo hru.

54:20
    Nahodilova střela našla jen Jerglovy brusle.

53:44
    Baránek nabízel před branku spoluhráčům na teč, nikdo však puk nezasáhl.

53:05
    Tomeček se prokličkoval před Januse a v pádu se pokusil zasunout puk mezi jeho betony. Janus byl ale proti.

52:56
    Myšákovu střelu zblokoval domácí obránce do ochranné sítě.

52:42
    Galvasovo nahození minulo branku.

52:35
    Hned po buly střílel Irgl, ale Janus jeho střele nastavil hruď.

52:33
    Litvínovští už jsou v plném počtu, ale posílají puk na zakázané uvolnění, aby se trochu srovnali.

52:11
    Švrčkovu střelu srazil Janus vyrážečkou.

51:26
    Přihrávka na Matouška šla příliš dopředu, ale nebýt toho, šli by hosté do brejku.

50:37
    Domácí fantasticky vykombinovali bránící trojici, ale Nahodil v rozhodující chvíli minul branku.

50:22
    Litvínov jde nicméně do tří. Dvě minuty za držení protihráče si musí odpykat Marek Baránek (LIT).

50:22
    Tomeček dostal fantastickou nabídku na střelu z první, ale Janus se proti němu stihl přesunout!

49:40
    Trávníček vybojoval puk v útočném pásmu, ale jeho přihrávku před branku srazil Irgl do ochranné sítě.

49:21
    Litvínov posílá puk až ke Konrádovi.

49:17
    Domácí o chvíli později zahráli vysokou holí puk a jsou vykázáni do středního pásma.

48:58
    Oba týmy si teď prohodí roli. Dvě minuty si odpyká pro změnu Lukáš Válek (LIT), který se provinil vysokou holí.

48:54
    Skladaný vypíchl soupeři puk, ale Suchánek si jej vzápětí vzal zpět.

48:27
    Burian opět vyhazuje.

48:13
    Ščotka nastřelil spojnici nad Konrádovým pravým ramenem!

47:50
    Hned po buly letí puk až k Janusovi.

47:41
    Litvínovští se na druhé straně vůbec nerozpakovali a rovnou stříleli. Konrád má puk v lapačce.

47:22
    Burian ujížděl sám na branku hostů, ale Janus jeho kličku přečetl a zastavil betonem.

47:02
    Laš drží puk za brankou soupeře a šetří cenné vteřiny.

46:49
    Knotek vypíchl puk do středního pásma.

46:34
    Petr Kolouch (OLO) se při snaze o napadání provinil podrážením a odpyká si proto dvě minuty.

46:20
    Další ofenzivní choutky Litvínova zastavuje ofsajd.

45:58
    Mikúš se dostal ke střele z hranice brankoviště a někteří litvínovští hráči už se radovali, ale zdá se, že Konrád puk udržel před čárou! Rozhodčí si je tedy dost jistý a ani nehodlá kontrolovat video.

45:46
    Holec spěchal za pukem, ale Ščotka k němu měl blíže a tak se píská zakázané uvolnění.

45:30
    Skladaný neprošel přes dvojici bránících hráčů.

45:14
    Hübl si na ose hřiště udělal prostor a vyslal na Konráda prudkou ránu od modré čáry. Puk končí v náručí olomouckého brankáře.

44:40
    Galvasovo nahození od modré Janus srazil betonem.

44:14
    Ostřížek šikovně protečoval puk do středního pásma, a mohlo z toho být přečíslení dvou proti jednomu, ale Knotek neměl rychlost.

44:07
    Jeho spoluhráči raději uklidňují situaci zakázaným uvolněním.

43:58
    Střelu z těžkého úhlu si Konrád pohlídal, ale ztratil při tom hokejku.

43:34
    Knotek se vytočil v rohu kluziště, ale jeho pokus minul branku.

43:12
    Myšákovi se zapletl puk mezi brusle a Olomoučtí jej tak vzápětí vybojovali zpět.

42:28
    Hüblovu střelu k tyči si Konrád pohlídal.

42:20
    Vzápětí Konrád raději přikrývá puk pod lapačkou a přerušuje hru.

42:15
    Válek z levého kruhu minul branku.

41:56
    Olomoučtí ale vystihli nepřesnou přihrávku a dostali puk ven.

41:33
    Trávníček dojel vyhozený puk jako první a Litvínov se tak může usadit v útočném pásmu.

41:01
    Knotek pouze protečoval do útočného pásma.

40:42
    Myšák neprošel přes Švrčka.

40:30
    Puk skončil někde mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:18
    Mikúš si nahodil puk příliš daleko, hrát tak může Strapáč.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 11 (celkem 26)
    Litvínov – 14 (celkem 22)

Třetí třetina začne přibližně ve 20:09.

Ve druhé třetině Hanáci přidali další dva zásahy a jsou na nejlepší cestě dokráčet si dnes pro vítězství. Ve 26. minutě se nejlépe zorientoval Tomáš Dujsík, který našel puk před brankou a dorazil ho do odkryté sítě. O 4 minuty později přidal přesný zásah také Jan Knotek, který dorazil Škůrkovu střelu. Litvínovu však stále zbývá 20 minut, aby se zápasem něco udělal. Podaří se mu to, nebo Kohouti uhájí svůj led a tři body?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:34
    Olomoučtí se dostali i k tomu, aby zahrozili, ale Janus si s jejich dorážkami poradil.

39:15
    Hunkes zastavil Kolouchovo vyhození ještě v útočném pásmu.

38:41
    Kohouti posílají puk až k Janusovi.

38:02
    Porseland zkusil zamířit také mezi Konrádovy betony, ale neuspěl. Jurčík ještě aktivně dorážel, ale puk nakonec odklouzal z nebezpečné pozice.

37:54
    Litvínov si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká David Škůrek (OLO).

37:46
    Holec byl rychlejší než puk a tak mohli hosté do protiútoku. Mikušova střela místo mezi Konrádovými betony nenašla.

37:33
    Další snahy Litvínovských zastavuje postavení mimo hru.

37:16
    Myšákova střela mířila vysoko nad branku.

36:55
    Baránkovu první střelu zblokoval napadající hráč. Ta druhá na Konráda prošla, ovšem skončila v jeho lapačce.

36:42
    Tomeček dostal přihrávku na brusle a tak puk pouze posunul do středního pásma.

36:32
    Další z litvínovských hráčů dostal ránu pukem, tentokrát to byl Ladislav Romančík. Ten nakonec za asistence zdravotníka odchází do útrob stadionu.

36:02
    Hraje se teď hlavně ve středním pásmu. Na puku jsou více Kohouti, kteří ale marně vyhlíží cestu do útoku.

35:34
    Hunkesovu prudkou přihrávku Mikúš nezpracoval a píská se zakázané uvolnění.

34:56
    Nahodilův bekhendový pokus ze středního pásma Janus bez potíží kryje.

34:27
    Burian vybojoval puk v útočném pásmu, ale přihrál jej pouze soupeři.

33:30
    Válek dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, kterou se pokusil pouze tečovat mezi betony olomouckého brankáře. Konrád je ale včas sklapl.

33:13
    Další vyhození Olomouce končí zakázaným uvolněním, ač Burian spěchal za pukem, jak mohl.

32:56
    Ostřížek neprojel mezi dvojicí obránců a ztratil puk.

32:26
    Myšák prověřil Konráda střelou z mezikruží.

32:18
    Zakázaným uvolněním se provinili pro změnu domácí.

32:06
    Ostřížek s Galvasem společnými silami připravili Trávníčka o puk.

31:53
    Nahození Litvínovských přišlo ještě před červenou čárou. Píská se proto zakázané uvolnění.

31:39
    Kolouchovi puk sjel z hole a střela se mu tak nezdařila. Vzápětí se přerušuje kvůli posunuté litvínovské brance.

31:30
    Skladaný prověřil Janusovu lapačku prudkým nahozením od modré čáry.

31:10
    Jergl se natahoval po brejku, ale v poslední chvíli mu obětavým pádem vypíchl puk vracející se obránce.

30:52
    Burian u mantinelu zachytil puk, ale jeho nahození na branku postrádalo razanci.
    30:00 Jan KNOTEK - 3:0

30:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vzápětí už se JAN KNOTEK dočkal, když k němu Janus vyrazil ránu Škůrka. Olomoucký útočník puk pouze pohotově doklepl do nehlídané sítě. Asistence: David Škůrek, David Ostřížek.

29:39
    Olomoucký útočník teď zachytil střelu, která se odrazila mimo branku, a bekhendem se ji pokusil dostat za ležícího Januse. Nepřehodil však jeho beton.

29:22
    Knotek zkoušel zpoza branky přihrát Jaroměřskému, ale neúspěšně.

28:55
    Škůrkovu střelu zastavily betony Januse.

Janus je na ledě!

Čeká se však ještě na jejich brankáře.

Také hráči Litvínova už jsou na ledě.

Poslední kousek plexiskla je na místě! Jen co se vynoří z útrob stadionu také hráči Litvínova, může zápas pokračovat!

Olomoučtí hokejisté i rozhodčí už jsou na ledě. Během chvilky bychom tak snad mohli pokračovat.

28:51
    O chvíli dříve fauloval Ladislav Romančík (LIT), který si, až se zase začne hrát, odpyká dvě minuty za podrážení.

28:51
    Hráči odcházejí do kabin, než bude ledová plocha připravena k pokračování dnešního zápasu.

28:51
    Matoušek se Škůrkem ve vzájemném souboji rozbili ochranné plexisklo. Hra se tak bude muset na chvíli přerušit.

28:28
    Baránek se dostal ke střele z mezikruží, Konrád včas srazil betony.

28:16
    Galvas nabízel puk před branku Strapáčovi, který měl ale zblokovanou hokejku.

27:58
    Hunkes neprošel přes obranu domácích.

27:46
    Dujsíkovu i Irglovu střelu hosté zblokovali. Druhý pokus skončil v ochranné síti a bude se proto vhazovat před Janusem.

26:54
    Válek zachytil rozehrávku domácích a posílá puk zpět do jejich obranného pásma.

26:19
    Petružálek dostal přihrávku do jízdy, ale než zpracoval puk, dostal se za branku Konráda.
    25:23 Tomáš DUJSÍK - 2:0

25:23
    Po střele Knotka z předbrankového prostoru Janus nevěděl, kde je puk, který nakonec našel TOMÁŠ DUJSÍK a poslal ho do odkryté sítě. Asistence: Jan Knotek, Vojtěch Tomeček.

25:02
    Tůma zabojoval o puk v útočném pásmu, ale Dujsík nakonec získal čas na rozehrávku.

24:49
    Litvínovský protiútok zastavuje postavení mimo hru.

24:27
    Švrček vyprášil Janusovy betony.

24:11
    Irglovi sjel puk z hokejky a neprošel přes bránícího hráče.

24:00
    Lukešova střela skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude před Konrádem.

23:31
    Petružálek s Válkem dokázali vyvézt puk, ale domácí jim nedovolili zakončit.

23:04
    Holec se pokusil vystřelit hned po buly, ale poslal puk mimo branku.

22:56
    Jerglova střela z první zamířila kousek nad horní tyč.

22:10
    Nahození od mantinelu před Janusem nebezpečně poskakovalo, litvínovský brankář je ale srazil lapačkou.

21:55
    Suchánek zůstal na ledě, poté co ho zasáhla Irglova střela. Nakonec se ale zvedl a zamířil na střídačku.

21:45
    Hanzlovo nahození do útočného pásma sebrali domácí.

21:26
    Tomeček vyslal podél mantinelu Ostřížka, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá a píská se zakázané uvolnění.

20:35
    Kolouchovi trvalo zpracování puku příliš dlouho a dostal se jen ke střele z ostrého úhlu, kterou Janus hravě vyrazil.

20:10
    Porseland nahodil jen za branku Konráda.

20:01

Hráči už jsou zpět na ledě. Druhá třetina za malý okamžik začne.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 15
    Litvínov – 8

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

První třetina je minulostí a především díky fantastickému začátku na jejím konci Kohouti vedou 1:0. Už po minutě a dvanácti vteřinách se totiž prosadil David Ostřížek, který vymetl levou šibenici Janusovy branky. Také v dalších chvílích byli Hanáci aktivnější, ale branky se nedočkali, stejně jako Litvínov, který si ovšem připsal šancí výrazně méně.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Baránek se po buly dostal ke střele, ale ta mu nesedla a Konrád vůbec nemusel zasahovat.

19:54
    To se jim ale nedaří. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Konrádem.

19:44
    Galvas zachytil puk až za modrou čárou a Hanáci musejí znovu dobývat útočné pásmo.

19:21
    Ondruškovi sjel puk z hole a Litvínov opět vyhazuje ke Konrádovi.

18:55
    Hosté se osvobozují. Kohoutům ale zatím vychází přesilovka o poznání lépe než jim.

18:34
    Burian dostal nabídku mezi kruhy, ale těsně minul levou tyč!

18:14
    Litvínov ihned vyhodil až ke Konrádovi. Galvas musí začít akci od své branky.

17:56
    Přesilovku si vyzkouší také domácí. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Viktor Hübl (LIT).

17:53
    Ke střele se dostal Irgl, Janus ale jeho pokus ukryl do lapačky.

17:44
    Puk ale vzápětí ztratili a Strapáč může zakládat útok od své branky.

17:30
    Irglovu přihrávku na Koloucha hosté vystihli.

16:47
    Povedenou akci teď předvedli Tomeček s Knotkem, kteří si několikrát vyměnili kotouč, než druhý jmenovaný zamířil mezi betony brankáře Litvínova. Janus je ale včas sklapl k sobě.

16:11
    Tomečkovu střelu Janus vůbec neviděl! Puk ale proskákal kolem jeho levé tyče.

16:09
    Vyhození Litvínovských dojel jako první jeden z domácích hráčů, a tak se píská zakázané uvolnění.

15:44
    Válkovu střelu srazil bránící hráč na zadní mantinel.

15:22
    Ondrušek vyhazuje přes všechny čáry.

14:55
    Puk opět letí až k Janusovi. Litvínov se zatím nedostal ke střele.

14:28
    Kohouti se dostali dokonce do přečíslení dvou proti jednomu. Irgl nabil Kolouchovi, který ale těsně minul branku.

14:02
    Domácí ale zatím drží soupeře v bezpečné vzdálenosti. Puk poslal přes všechny čáry Švrček.

13:45
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty si odpyká Jan Knotek (OLO), který sekl bývalého spoluhráče, Juraje Mikúše, přes prsty.

13:11
    Litvínov pouze posílá puk za branku soupeře a odchází střídat.

12:45
    Irgl zblokoval střelu od modré, ale vyvézt puk se mu nepodařilo.

12:36
    Přihrávku Ščotky Konrád raději chytil do lapačky.

12:20
    Ondruškova střela končí v lapačce Januse.

12:07
    Skladaný se pokoušel přihrávat před branku, ale jeho nabídku nedokázal nikdo poslat do branky.

11:54
    Litvínovští se nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.

11:07
    Ostřížek mohl jet sám na brankáře, ale rozhodl se ještě vyšperkovat situaci pro Tomečka, kterému předložil puk před prázdnou branku. Janus se ale fantasticky přesunul!

10:37
    Domácí se provinili hrou vysokou holí a hra se stěhuje před Konráda.

10:34
    Tomeček číhal na modré čáře, ale neměl rychlost a snažil se proto ještě přihrát rozjetému Galvasovi. Ten však byl dobře obsazený.

10:05
    Jurčík se pokusil prokličkovat mezi čtyřmi soupeři, ale neuspěl.

09:34
    Irgl bojuje o puk v útočném pásmu. Zatím úspěšně, na druhou stranu mu hosté nedovolí dostat se od mantinelu.

08:59
    Škůrkovo vyhození tečoval jeden z hostů. Zakázané uvolnění se proto nepíská.

08:34
    Švrčkova střela po buly zasáhla jen jeho spoluhráče.

08:28
    Skladaný protečoval puk do útočného pásma, ale Janus k němu měl blíž a ukryl ho pod lapačku.

07:36
    Baránkova střela mířila jen do zadního mantinelu.

07:11
    Knotek v nouzi pouze protečoval do středního pásma.

06:56
    Litvínovu se rozehrávka nezdařila. Zakázané uvolnění vrací hru před Januse.

06:46
    Ostřížek nahodil puk do útočného pásma. Tam se ho ovšem zmocnili hosté.

06:32
    Litvínov měl šanci jít do přečíslení, ale zastavil jej ofsajd.

06:00
    Strapáč zachytil rozehrávku hostů a jeho střela minula branku jen díky včasnému zásahu Januse!

05:19
    Nahodil jel sám na brankáře, ale Janus si s jeho kličkou a následnou střelou mezi betony poradil.

05:07
    Škůrek s Konrádem se při rozehrávce nedohodli a zkomplikovali si situaci. Okolo nich však nebyl nikdo v černožluté, aby toho mohl využít.

04:46
    Jergl a po něm i Nahodil zasáhli jen bránící hráče.

04:32
    Knotek na slepo přihrál o kousek dál, než jeho obránce potřeboval. Domácí musejí vyklidit útočné pásmo.

04:06
    Tomeček svou střelu ukryl za chrániče obránce, ale o kousek minul branku.

03:14
    Litvínov vystihl rozehrávku Olomouce a Hübl se dostal ke střele z pravého kruhu! Těsně však minul Konrádovu branku.

02:46
    Baránek nahazuje do útočného pásma. U puku budou dříve domácí.

02:41
    Útok Litvínovských končí postavením mimo hru.

02:28
    Holcova přihrávka na osu hřiště našla jen soupeře.

01:55
    Střela od modré zasáhla pouze napadajícího Holce.

01:40
    Zakázané uvolnění domácích posouvá hru před Konráda.
    01:12 David OSTŘÍŽEK - 1:0

01:12
    Litvínov se hned po Tomečkově akci zmocnil puku, ale přihrál pouze na rozjetého DAVIDA OSTŘÍŽKA, jenž zamířil do pravého horního rohu a otevřel tak skóre dnešního zápasu! Bez asistence.

01:01
    Tomeček nabízel puk před branku, kde číhal Knotek, ale obránci ho nepustili k zakončení.

00:51
    Zvolili ale špatnou. Puk končí na zakázaném uvolnění a hra se stěhuje před Januse.

00:37
    Teď už mají puk pod kontrolou hosté, kteří vyhlížejí cestu vpřed.

00:06
    Litvínov zastavil rozehrávku Olomouce ještě v útočném pásmu, avšak pouze vrátil puk na domácí hole.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Škůrek, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Strapáč, Kolouch, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Holec.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Ščotka, Porseland, Baránek, Hunkes, Suchánek, Romančík, Doudera – Válek, J. Mikúš, Petružálek – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Trávníček, M. Hanzl, Tůma, – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Tošenovjan, Hlavatý.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Který z týmů se bude radovat tentokrát? Vrátí Olomouc soupeři porážku z posledního utkání, nebo si Verva z Plecharény odveze body? To se ukáže v 18:00.