Trenčín – Poprad 2:0 (kon.) | Nitra – Miskolc 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Žilina – Detva 3:4 (kon.) | Košice – Zvolen 2:7 (kon.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 4:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Neděle 18.11.2018, 17:00 • Zimní stadion Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácí HC 05 iClinic Banská Bystrica vstupuje do utkání jako aktuálně pátý tým Tipsport Ligy se ziskem 42 bodů za dvanáct výher, jedno vítězství v prodloužení, čtyři prohry v prodloužení a šest porážek. Poslední zápas ale Banská Bystrica nezvládla a na ledě Popradu v pátek prohrála 1:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Benjamin Marshall s 19 kanadskými body (7+12), nejlepším střelcem útočník Guillaume Asselin s osmi trefami.

Hostující MHk 32 Liptovský Mikuláš je před zápasem na ledě Bystrice osmý se ziskem 29 bodů za osm výher, dvě vítězství v prodloužení, jednu prohru v prodloužení a třináct porážek. Liptáci mají co napracovat, naposledy doma v pátek vybouchli s druhými Košicemi 1:7! Nejproduktivnějším hráčem týmu je Richard Huna s 15 body (6+9), nejlepším střelcem Róbert Huna se sedmi góly.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy už se v letošní Tipsport Lize střetly dvakrát, pokaždé na ledě Bystrice – v první kole vyhrál 14. září Liptovský Mikuláš 5:4 na nájezdy a ve dvanáctém kole domácí Banská Bystrica 7:2.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Lichanec – Selleck, Higgs, Asselin – Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Surový (C), Sýkora.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Kurali, Suchý, Košecký, Horváth, Nádašdi, Bača, Fereta, Mezovský – Kriška (C), Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Oško, Sukel – Žiak, Tamáši, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Piatka.

Rozhodčí: Konc st., Rencz – Rojík, Vincze.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:17
    Bartánus aktivně napadal za hostující brankou a vybojoval puk, ale Mihalik pak blbě rozehrál a domácí zahráli jen na zakázané uvolnění.

00:47
    Domácí Češík srazil rozehrávku hostí do hlediště.

01:13
    Češík a Gabor udělali svým aktivním pojetím za brankou hostí pořádný zmatek, ale Liptáci se nakonec dostali z vlastního pásma a na první střelu zatím čekáme.

02:30
    První pokus si připsal domácí bek Miller, ale jeho nahození od modré čáry Hollý bez potíží kryl.

02:34
    Střelu Ďatelinky srazil hostující kapitán Kriška.

03:30
    Další sražená koncovka domácích.

03:45
    V přečíslení tři na dva domácí útočník Šťastný pokazil přihrávku a žádného ze dvou najíždějích spoluhráčů nenašel.

04:29
    Hosté poprvé zaútočili a hned z toho byla první vážnější příležitost utkání. Vybíral přihrál žabkou na Tamášiho, ale ten nenašel prostor mezi betony Williamse.

05:17
    Uhrík si posunul puk na osu kluziště a vystřelil přes Millera, Williams odolává.

05:40
    Marshall nebezpečně pálil od modré čáry, Selleck měl dorážku na dlouhou hokejku a nestihl zakončit.

06:12
    Sražená střela Zigy skončila v lapačce Hollého. Následuje první komerční pauza.

06:28
    Hosté šli do přečíslení tři na jednoho, poslední domácí obránce Ďatelinka však zachytil přihrávku Urama.

07:37
    Tamáši najížděl z levého mantinelu, jeho střelu tečoval Mihalik a domácí brankář bez potíží chytil pomalý oblouček do lapačky.

08:00
    Zakázané uvolnění Liptáků, domácí posílají do útočného pásmu svůj elitní zámořský útok...

08:45
    ...formace Selleck, Higgs, Asselin se však zatím do vážnější šance nedostává a odchází střídat.

09:05
    Zatím sledujeme opatrný hokej, diváci moc zajímavých okamžiků neviděli.

09:41
    Zigo centroval z levého rohu kluziště před Hollého, tam puk nikdo netečoval.

10:57
    Hostující Piatka vytečoval puk z vlastního obranného pásma do ochranné sítě.

11:30
    Ofsajd Liptáků.

12:01
    Richard Huna si chtěl puk protečovat o mantinel kolem Millera do útočného pásma, kanadský bek jej však zastavil.

12:51
    Kabáč vybojoval puk za brankou hostí, ale před ní už se nedostal.

13:24
    Nádašdi se za vlastní brankou nechal obrat o puk od Zigy, který ho přihrál před bránu na Sýkoru. Ten ale odmítl otevřít skóre a trefil Hollého do hrudníku.

14:00
    Výborné střídání čtvrté domácí formace. Teď si oba hráči role prohodili – po výborné přihrávce Surového byl sám před Hollým Zigo, ani on gól nedal. Branka při následné strkanici vypadla ze svého postavení.

14:51
    Domácí začínají potvrzovat roli papírových favoritů a přitápí pod kotel v pásmu Liptovského Mikuláše. První gól ale zatím stále nepřichází.

16:20
    Hollý měl proti další domácí střele od modré čáry dobrý výhled a puk chytá. Následuje druhá reklamní přestávka první třetiny.

16:50
    Vybíral dobře rozehrál křížným pasem na Žiaka, jeho nahození ale trefilo chrániče Kubky a od něho se puk odrazil do hlediště.

17:26
    Piatka pálil švihem od pravého mantinelu nepřesně, ale Williams už si dlouho nesáhl na puk, tak se pro něj natáhl mimo branku a přerušuje hru.

18:01
    Faille se Šťastným hezky kombinovali za brankou a kanadský forvard pak našel mezi kruhy Bartánuse. Jeho střelu Hollý vyrazil.

18:16
    Už se zdálo, že Róbert Huna prováhal nebezpečnou příležitost, ale pak puk chytře poslal zpoza brány kolem přední tyče zpět do brankoviště. Williams už se jen natáhl ve svém území a může si oddychnout, že puk skončil pod jeho tělem.

19:17
    Velmi pěkná akce první zámořské formace domácích. Selleck posunul puk na Higgse, ten nahrál do pravého křídla Asselinovi, ale střelu kanadského forvarda Hollý vyrazil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme se branky nedočkali. Utkání se rozjíždělo hodně vlažně, ale postupem času si domácí favorit přece jen vytvořil mírnou převahu. Šance jsou však na obou stranách a všechno je otevřené. Zatím se hraje velmi čistě a čekáme i na první přesilovou hru. Doufejme, že prostřední část přinese více zajímavých momentů.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:27
    Faille se do útočného pásma přes obránce hostí neprotlačil.

20:51
    Gabor poslal puk zpoza brány naslepo do brankoviště, kde ho ještě tečoval Kabáč a hosté přežili jen se štěstím.

21:25
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Branislav Kubka poslal puk po modré čáře na IVANA ĎATELINKU, který z levé strany vystřelil. Selleck sice na kotouč nedosáhl, ale Ďatelinkův projektil přesto skončil za zády slovenského gólmana – 1:0. Asistence: Branislav Kubka.

21:49
    Po pěkné akci Higgse mohl hned přidat druhou branku Asselin, ale v dobré pozici minul. Výborný nástup Bystrice do druhé třetiny!

23:31
    Hosté odpověděli přečíslením dva na jednoho, ale stříleli zbytečně ukvapeně a Williams puk bez potíží odrazil vyrážečkou do rohu kluziště.

25:04
    Puk končí na střídačce domácích a je tu komerční přestávka.

25:49
    Marshall si puk posunul do dobré střelecké pozice a nahazoval ho před bránu. Hollému černá guma vypadla z plastronu, ale Nádašdi ji odpálil ven ze třetiny.

26:43
    TOMÁŠ ZIGO do toho kopl, přesprintoval Tamášiho a unikal sám na Hollého. Už se zdálo, že slovenský brankář jeho zakončení zpacifikoval, ale puk se mu pak svezl po betonu a přece jen skončil za jeho zády – 2:0. Asistence: Martin Nemčík.

27:10
    Hosté se pokusili snížit zpět na rozdíl jediné branky, ale ve druhé třetiny jsou zatím hodně rozpačití.

29:17
    Banská Bystrica šla do přečíslení dva na jednoho. Asselin vystřelil sám a Hollému puk zase vypadl z výstroje. Už se kutálel brankovištěm za čáru, ale brankář Liptáků si toho všiml a ještě po něm skočil. Kanadský útočník si na svůj devátý gól sezony musí ještě počkat.

29:47
    Millerova pěkná střela k Hollému neprošla přes obranný val hostí.

29:56
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., vysoká hůl).

29:59
    Hosté vyhráli vhazování a hned se usadili v pásmu.

30:11
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
    Hosté první přesilovku v utkání bleskově využívají. Radoslav Suchý nádhernou křížnou přihrávkou našel RÓBERTA HUNU, a ten pálil do odkryté poloviny Williamsovy svatyně – 2:1. Doufejme, že kontaktní gól Liptákům pomůže. Asistence: Radoslav Suchý, Martin Kriška.

31:57
    Momentálně sledujeme nejaktivnější pasáž utkání, hra se zrychlila a ožívají i diváci.

32:25
    Surový se natahoval po puku, ale srazil ho jen za branku.

32:47
    Ďatelinkovu střelu Hollý dobře ukryl v náruči, přestože měl zakrytý výhled.

33:12
    Hosté jednoduše vyhodili puk z obranného pásma, ale domácí obránce Kubka udělal obrovskou chybu a Richard Huna jel sám na bránu. Ani on však poskakující kotouč netrefil čistě a jeho plácnutí Williams pokryl – komerční přestávka.

33:47
    Puk se po špatné rozehrávce domácích odrazil před branku Williamse, naštěstí pro ně tam ale žádný hráč Liptovského Mikuláše nečíhal.

34:37
    I přes velkou nevoli domácích tribun se píská ofsajd a nadějný brejk dva na jednoho se nekoná. Ani opakované záběry situaci stoprocentně nerozklíčovaly – hodně hraniční situace, ale rozhodčí je pánem na ledě.

35:01
    Piatkovu střelu přes beka právě domácí obránce Nemčík nepříjemně tečoval, Williams byl na změnu směru připraven.

35:36
    Kabáč se v rychlosti snažil dostat přes Kuraliho, což se mu povedlo, ale neměl dost prostoru na pořádné zakončení a puk ukryl Hollý.

36:20
    Češík zablokoval za bránou hokejku Suchému, aby nevyhodil, a následně přihrál na modrou čáru. Tvrdá rána Ďatelinky těsně minula bránu.

37:24
    Přes velkou snahu Failleho je tu zakázané uvolnění domácích.

37:43
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., hákování).

37:45
    Využijí hosté i druhou přesilovou hru? Opět se hned usadili v pásmu...

37:50
    ...Richard Huna nebezpečně pálil, ale Williams jeho bombu kryl a jeho spoluhráči následně vyhodili.

38:11
    Ofsajd hostí.

38:43
    Oško se krásně uvolnil a už byl sám mezi kruhy, ale pak nepochopitelně nahrával k mantinelu a promrhal pěknou střeleckou pozici.

39:11
    Druhá polovina přesilové hry už se hostům vůbec nedaří, teď pokazil rozehrávku Uram.

39:43

39:55
    Richard Huna měl obrovskou šanci vyrovnat gólem do šatny. Jeho střelu z voleje do protipohybu Williamse ale kanadský brankář zneškodnil a drží pro domácí tým vedení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli mnohem atraktivnější podívanou. Domácí navázali na povedený závěr první třetiny a druhou část začali dvěma góly Ďatelinky se Zigou. Pak se ale hosté vrátili do utkání bleskově využitou přesilovou hrou po střele Róberta Huny. Druhou početní převahu už však hokejisté Liptovského Mikuláše v závěru prostřední třetiny nevyužili, a tak odchází do kabin s jednogólovou ztrátou.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

40:01

40:13
    První střelecký pokus třetí části měli hosté, bombu golfákem ale Williams viděl a bez problémů chytil.

40:37
    Šťastný protečoval puk do útočného pásma domácích, ale tam nebyl žádný jeho spoluhráč.

41:20
    Fereta se za vlastní brankou nechal snadno odstavit, ale domácí přihrávka zpoza svatyně nenašla adresáta.

41:50
    Tamáši se hezky uvolnil kolem Ďatelinky a přihrál Žiakovi, jehož nebezpečnou střelu vyrazil Williams nejspíše maskou.

43:00
    Další útočný výpad hostí zastavil Sýkora.

43:43
    Obrovská kuriozita znamená vyrovnání. Mezovský nahazoval puk před bránu, mezi kruhy ho bez vlastního vědomí tečoval svými kalhotami MAREK URAM a kotouč proskákal přes Williamsův beton až do sítě – 2:2! Asistence: Filip Mezovský.

44:19
    Williams chce uklidnit své spoluhráče a stáhl si puk pod sebe. Bude se vhazovat po jeho levici...

44:26
    ...Banská Bystrica vyhrála buly a dostává puk z obranného pásma.

45:17
    Puk vylétl z kluziště a pokračovat budeme po reklamní přestávce.

45:44
    Hra je teď hodně přerušovaná a rozkouskovaná.

46:37
    Lištiak protečoval puk k Williamsovi, ten byl připraven.

46:50
    Róbert Huna si našel sražený puk mezi kruhy a dobře vypálil. Williams ale předvedl pěkný semafor a puk chytá.

46:55
    Domácí měli signalizovanou výhodu, ale první přesilovou hru si zatím nezahrají. V šesti hráčích výhodu totiž hned využili, když BROCK HIGGS převzal puk na ose kluziště a pěknou střelou překonal Hollého. Kanadský první centr tak vrací domácím vedení a signalizovaný trest se ruší – 3:2. Asistence: Éric Faille.

47:34
    Higgs pokračuje v náporu, ale tentokrát se ke střele nedostal.

48:20
    Asselin uvolnil na pravém křídle najíždějícího beka Millera, který zajel až za bránu a vracel puk do nebezpečného prostoru, ale žádného spoluhráče tam nenašel.

49:17
    Failleho přihrávka sražená.

50:12
    Hosté se teď jen brání.

50:44
    Zakázané uvolnění domácích, Liptáci se po delší době podívají na útočnou polovinu.

51:17
    Bratři Hunové byli v útočném pásmu hodně aktivní, ale puk z rohu kluziště nevydolovali.

52:15
    Sukel vybojoval puk v útočném pásmu, ale možná trochu zbytečně místo střely ještě nahrával Lištiakovi a kotouč má Williams.

53:11
    Hosté se teď bránili prakticky ve čtyřech, protože jeden z hráčů ztratil hokejku, ale Mihalik místo střely poslal puk po prknech.

53:47
    Po srážce dvou domácích hráčů se puk s obrovskou dávkou štěstí dostal na hokejky hostí a úplně sám před brankou byl Richard Huna, ale z bezprostřední blízkosti nesrovnal. Těžko říct, zda zasáhl Williams, nebo mu pomohla branková konstrukce.

55:05
    Po nahození Mihalika od červené čáry domácí získali útočné pásmo a je tu poslední komerční přestávka. Liptovský Mikuláš bude mít minimálně na vyrovnání necelých pět minut.

55:47
    Sloboda ubránil Róberta Hunu a poslal své spoluhráče do protiútoku. Aktivní Higgs ale před bránou nikoho nenašel.

56:12
    Uram předváděl za bránou domácích svou šikovnost, udělal hezkou protisměrnou kličku, ale domácí bek jej podrazil na hranici regulérnosti. Píšťalka sudího zůstala němá.

57:01
    Hosté mají puk za vlastní brankou a Hollý po očku pošilhává na střídačku. Odvolají hosté gólmana?

57:38
    Obrovská šance na vyrovnání! Kriška se protlačil před bránu, puk vypadl z Williamse před Richarda Hunu, který jej centroval zpátky na modrou čáru a Kuraliho bomba skončila na tyči.

57:42
    Oddechový čas pro hosty, ti zatím gólmana neodvolali.

58:07
    Hosté se teď vůbec nemohou usadit v útočném pásmu, Bystrica se dobře brání.

58:34
    Teď mohlo být naopak rozhodnuto na druhé straně, ale Surový po přihrávce Failleho netrefil odkrytou klec.

59:01
    Hosté to zkouší v šesti!

59:44
    Banská Bystrica právě vstřelila technickou branku!
    ERIC SELLECK vybojoval puk a ujížděl na odkrytou bránu. Zezadu jej fauloval Radoslav Suchý a sudí po krátké poradě odpískali technický gól – 4:2. Dnešní utkání je definitivně rozhodnuto. Bez asistence.

Domácí obhájce titulu nakonec potvrzuje roli favorita a poráží Liptovský Mikuláš po boji 4:2. Banská Bystrica si ve druhé třetině vytvořila díky Ďatelinkovi se Zigem dvoubrankový náskok, ale Liptáci se nevzdali a dokázali vyrovnat, když nejprve ještě před přestávkou využil přesilovou hru Róbert Huna a vyrovnání zajistil šťastně Uram. Během signalizovaného trestu však vrátil domácím vedení kanadský útočník Higgs a vše dokonal jeho krajan Selleck, který byl faulován při útoku na opuštěnou hostující klec a sudí uznal technický gól.

Banská Bystrica si podepšila na 45 bodů a zůstává pátá, Liptovský Mikuláš je se ziskem 29 bodů desátý.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (19:25:20)

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 22. Ďatelinka (Kubka), 27. Zigo (Nemčík), 47. Higgs (Faille), 60. Selleck – 31. Ró.Huna (Suchý, Kriška), 44. Uram (Mezovský)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Lichanec – Selleck, Higgs, Asselin – Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Surový (C), Sýkora.
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Kurali, Suchý, Košecký, Horváth, Nádašdi, Bača, Fereta, Mezovský – Kriška (C), Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Oško, Sukel – Žiak, Tamáši, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Piatka.