Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:1 (kon.) | Poprad – MAC Budapešť 1:0 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 5:0 (kon.)
Detva – Košice 2:5 (kon.) | Miskolc – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:4 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
HK Nitra
Úterý 20.11.2018, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Hezký večer, dobrou noc a pěkný zítřejší den vám přeje Ondřej Mikušek. (21:21:30)

Další zápas čeká Nové Zámky ve čtvrtek, kdy změří síly s až 12. Žilinou. Nitra odehraje příští utkání už zítra, její soupeř by jí ale měl dělat ještě menší problémy, jedná se totiž o Slovensko U20, které získalo v 19 zápasech pouhý jeden jediný bod.

Když se podíváme na tabulku, na čtvrté místo se díky jednoznačnému vítězství 5:0 nad Trenčínem dostává Banská Bystrica, která tak odsouvá právě Nové Zámky na místo páté. HK Nitra zůstává na šesté pozici, na svého dnešního soupeře ztrácí ještě 3 body.

Domácí HC Mikron Nové Zámky dnes dvakrát vedly díky přesilovkovým gólům, hostující HK Nitra však vždycky našla odpověď. Ve třetí třetině byla za nerozhodného stavu hra poměrně dlouho vyrovnaná, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Přišla ale 52. minuta a rozhodla šikovnost i štěstí hostů, kteří díky gólu Kanaďana Kaleho Kerbashiana otočili vývoj utkání na svou stranu, což v poslední minutě potvrdil Branislav Rapáč střelou do prázdné klece.

59:38
    Nitra právě vstřelila branku!

BRANISLAV RAPÁČ sebral volný puk ve svém vlastním obranném pásmu, po cestě ke čtvrtému gólu už ho nezastavil ani obránce Andersons, je tedy rozhodnuto! Asistence: Branislav Mezei, Dalibor Bortňák,

59:30
    Domácí hrají v šesti bez brankáře.

59:30
    Konečně se dostal alespoň ke střele Janis Andersons, jeho pokus ale obětavě zblokoval Branislav Mezei, následně si Nové Zámky berou timeout.

58:39
    Domácí se vůbec nemůžou dostat do útoku, nemají tak ani příležitost odvolat brankáře a jejich šance se rychle zmenšují.

57:40
    Nitra drží puk v útočném pásmu a dokonce nepříjemně ohrožuje Andreje Košarišťana, tohle bude hostům bohatě stačit.

56:37
    Hra značně přitvrdila, rozhodčí to budou mít zřejmě složité, nyní však zastavují domácí kvůli ofsajdu.

55:22
    Po Lantošiho rychlém přechodu se ke střele dostal Blackwater, puk však vyskočil vysoko po zásahu hokejky jednoho z obránců.

55:10
    Domácí se snaží vytvořit si tlak, soupeřův gólman ale zatím jejich šance hatí.

54:30
    Rogoň vybojoval puk za Šimbochovou brankou, následně zkoušel hostujícího gólmana překvapit zezadu, nebyl však úspěšný.

53:30
    Čtvrtá lajna hostů dělalo problémy soupeřově obraně, která nemohla rozehrát pořádnou akci.

52:47
    Puk poskakoval v útočném pásmu domácích, k nebezpečné střele se nakonec dostal Patrik Rogoň, gólman Šimboch ukryl kotouč ve své lapačce.

51:21

Krásná akce hostů nejprve vyústila ve střelu Morrisona, puk ale minul branku a zezadu se odrazil na druhou stranu, přesně na hokejku KALEHO KERBASHIANA, který jednoduše dorazil za dezorientovaného Košarišťana. Asistence: Kenney Morrison, Juraj Majdan.

51:03
    Poměrně poklidná část zápasu v polovině třetí třetiny, zakázané uvolnění domácích.

50:30
    Nahození Nových Zámků vyletělo vysoko do ochranné sítě.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. Bajtek (Urban), 17. Rogoň (Novák, Jurík) – 14. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29. Lantoši (McCormack, Mezei), 52. Kerbashian (Morrison, Majdan), 60. Rapáč (Mezei, Bortňák)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Buc – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Linet – Slávik, Fábry, Ondrušek.
    HK Nitra: Šimboch (Lawson) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím, Pätoprstý – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominykh, Bortňák, Rapáč – Buček, Čaládi, Hrušík.

Rozhodčí: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek – Macko (video).