Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mnichov 0:2 (kon.) | Bern – Malmö Redhawks 0:1 (kon.)
Frölunda HC
5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
HC Lugano
Úterý 20.11.2018, 18:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:34:48)

Frölunda je ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Utkání je u konce a po dramatické koncovce se z postupu mezi nejlepších osm raduje Frölunda Indians. Třetí třetina byla na góly nejbohatší a byla také nejdramatičtější. Na 3:3 srovnal Sebastian Stålberg, ale za hosty reagoval v přesilovce Raffaele Sannitz. Jenže touha domácích po zvratu byla opravdu velká a v 53. minutě bylo zase srovnáno, když se z mezikruží trefil Samuel Fagemo. Už to vypadalo, že se dočkáme i prodloužené podívané, to však v 58. minutě odmítl Ryan Lasch a v přesilovce rozhodl o výhře a postupu švédského celku. Luganu tak dnes nestačilo ani dvoubrankové vedení, ze soutěží se loučí, naopak Frölunda se může těšit na souboje s Kometou Brno.

59:57
    Od modré vypálil Loeffel, Gustafsson si ale jeho dělovku našel a přerušil hru.

59:37
    Chiesa pálil zleva mimo, hosté jsou ale stále u puku.

58:43
    Merzlikins je na střídačce, začíná power play Lugana, znásobená o přesilovku.

58:43
    Hosté si okamžitě berou oddechový čas.

58:43
    A je tu vyloučení na straně Frölundy. Dvě minuty za podrážení dostal Rhett Rakhshani.

58:02
    Najednou musí pospíchat hosté, v nejbližší době se dá očekávat odvolání Elvise Merzlikinse.
    57:13 Ryan LASCH - 5:4

57:13
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Přesilovka je využitá a domácí vedou! Po dlouhém obléhání a velkém množství přihrávek přišel závar u brankoviště a poté přihrávka na nepokrytého RYANA LASCHE. Na něj zívala poloodkrytá branka a on nezaváhal. Trenér hostů sice po gólu reklamoval krosček na bránícího hráče, ale neuspěl. Asistence: Rhett Rakhshani, Chay Genoway.

56:02
    Hosté si ale v pěti moc dlouho nezahráli, dvě minuty za sekání dostal Linus Klasen. Na trestné lavici je dnes již potřetí!

55:28
    Hosté už jsou v plném počtu, ale Loeffel se ještě nestačil vrátit do pásma, když zcela volný zakončoval Max Friberg. Jeho střelu Merzlikins vyrazil před sebe.

54:55
    Z celkem dobré pozice pálil Carlsson, jeho prudký pokus skončil tečován mimo led.

54:02
    Návrat Frölundy do útočného pásma byl zastaven hvizdem čárového, vhazuje se ve středním pásmu.

53:53
    Hostům se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Sigalet (Fagemo, Lasch), 35. Lasch (Rakhshani, Genoway), 46. Stålberg (Lindström, Sigalet), 53. Fagemo (Lasch, Genoway), 58. Lasch (Rakhshani, Genoway) – 12. Bertaggia (Chorney, Romanenghi), 32. Bertaggia (Romanenghi), 33. Lajunen (Jörg, Walker), 49. Sannitz (Hofmann, Klasen)

Frölunda HC: Gustafsson (Mattsson) – Sigalet (A), Lindström, Genoway, Grönlund, Ekbom, Westerlund, Nørstebø, Söderlund – Lasch, Lundqvist (C), Fagemo – Po. Westerholm, Pa. Westerholm, Rakhshani – Stålberg, Carlsson, Hjalmarsson (A) – Friberg, Mustonen, Rosseli-Olsen.
    HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Chiesa (C), Chorney, Loeffel, Vauclair (A), Ulmer, Wellinger, Fazzini, Jecker – Bürgler (A), Morini, Klasen – Haapala, Sannitz, Hofmann – Reuille, Romanenghi, Bertaggia – Walker, Lajunen, Jörg.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) – Pihlblad (SWE), Nyqvist (SWE)

Diváci: 2 469
    06.11.2018
    Lugano - Frölunda 1:1

Branky a nahrávky: 39. Haapala (Sannitz, Hofmann) – 26. Pa Westerholm (Po. Westerholm)