Ústí n/L – Kadaň 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:1 (kon.)
Litoměřice – Motor ČB 1:2 (po pr.) | Vsetín – Jihlava 9:2 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:4 (kon.)
Havířov – Kladno 1:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
SK Trhači Kadaň
Sobota 24.11.2018, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 27. kolo

Slovan v poslední třetině ještě zvýšil náskok a v dnešním utkání poráží Kadaň 5:1. (18:22:25)

58:30
    Zápas se už dohrává v klidnějším tempu a ani jeden tým příliš neútočí.

57:28
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Peter Jánský – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Klíma – 2 min., vysoká hůl).

56:49
    Kadaň se ještě snaží útočit. Její šance na vyrovnání jsou ale skoro nulové.
    54:55 Jakub MERT - 5:1

54:55
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Krásnou střelou od modré vymetl pravý růžek JAKUB MERT a posílá Slovan do vedení 5:1. Dnes je již nejspíš rozhodnuto. Asistence: Martin Tůma a Jiří Severa.
    52:52 Martin TŮMA - 4:1

52:52
    MARTIN TŮMA posílá Slovan do tříbrankového vedení a Kadaň má již malé šance na vyrovnání dnešního utkání. Asistence: Václav Krliš.

52:10
    Melka naskočil na led z trestné lavice a hned tvoří akce pro své spoluhráče. Kantor byl však dobře připraven a pokus Slovanu o navýšení vedení kryje.

51:47

50:30
    Slovan teď dobře brání oslabení a Kadaň nepustí ke střele.

49:50
    Slovan teď zbytečně mockrát fauluje a dává tak Kadani šanci zvrat.

49:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., sekání).

48:00
    Kadaň jde do početní výhody 5 na 3. Veliká šance pro Trhače na zvrat stavu utkání.

47:51
    Oddechový čas pro hosty.

47:51
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Lukeš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:16
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., sekání).

46:33
    Hra se teď drží převážně ve středním pásmu. Ani jeden celek se nedokáže dostat do šance.

44:47

43:41
    Slovan po nepovedené přihrávce přichází o útočné pásmo a Kadaň může vystřídat.

42:47
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Daniel Novák – 2 min., hákování).

Dnešní utkání sleduje 737 diváků.

41:39
    Slovan ubránil přesilovku Kadaně a může teď naplno přejít do útoku.

40:01

V druhé třetině se Slovanu podařilo přidat k vedení ještě jednu branku. Do třetí třetiny tedy nastoupíme za stavu 3:1 pro domácí celek. Kadaň musí zabrat, pokud chce ještě dnešní utkání obrátit.

40:00

39:39
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Volf – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
    38:10 Antonín MELKA - 3:1

38:10
    Slovan ke konci druhé třetiny upevňuje vedení. ANTONÍN MELKA dorazil puk za Kantorova záda a posílá svůj celek do vedení 3:1. Asistence: Lukáš Zukal.

36:40
    Slovan teď opět v akci 1 na 1. Kantor byl však ve střehu a podržel Kadaň.

35:01
    Nepovedená početní výhoda ze strany Kadaně. Kombinovala sice skoro celou dobu v útočném pásmu, ke střele se však dostala ale jen zřídka.

34:00
    Kadaň si jen nahrává v útočném pásmu. Dostat ke střele se jí ale nedaří.

33:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., podrážení).

32:44
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a ani jeden celek si nedokáže vytvořit výraznější šanci.

30:55
    Antonín Melka se teď dostal do neskutečné šance když jel tváří v tvář proti Kantorovi. Svoji akci však až moc překombinoval a Kantor ho vykryl betonem.

29:46
    Ani jednomu celku se dnes přesilovky nedaří. Kadaň se zatím nedostala ke střele.

28:55
    Kadaň má první početní výhodu v dnešním utkání. Uvidíme jak se jí podaří zužitkovat.

28:46
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., nedovolené bránění).

28:30
    Weinhold vyslal tvrdou střelu od modré, tu však blokoval hráč Kadaně a Kantor měl lehkou práci.

27:46
    Oproti dvěma předešlým přesilovkám Slovan tlačí a daří se mu vybojovat šance. Kantor však drží svůj tým a všechny střely kryje.

26:53
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., vysoká hůl).

24:55
    Severa kombinuje za brankou. Slovan se ale k žádné výraznější šanci během přesilovky nedokáže dostat.

24:00
    Slovanu se dnes přesilovky nedaří, během první minuty zatím vystřelil jen dvakrát.

23:06
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (František Wágner – 2 min., hákování).

22:45
    Krliš teď šikovnou kličkou vybojoval faul a Slovan bude hrát přesilovku.

21:30
    Chlouba teď nedokázal dorazit do Lukešovy branky. Puk místo toho tečoval mimo hřiště a bude se vhazovat.

20:20
    Kadaň nastoupila do druhé třetiny v rychlém tempu a hned kombinuje. Střelu Kůse ale Lukeš kryje s přehledem.

20:01

Do úvodu nastoupila lépe Kadaň, která se dostala v sedmé minutě do vedení. Slovan se ke konci ale rozehrál a vstřelil dvě branky za sebou. Po první třetině vede domácí celek 2:1. Dnes uvidíme ještě napínavé utkání.

Střely po první třetině: 9 – 11

20:00

19:05
    Chrpa teď nahodil přes celou délku hřiště na Melku. Ten však nedokázal správně zpracovat puk a kotouče se hned ujímá Kadaň.

18:20
    Antonín Melka teď šel do akce 1 na 1. Nepovedla se mu však klička a je po šanci.
    16:21 Lukáš VOLF - 2:1

16:21
    Slovan po vstřelené brance ožil a hned jde do vedení! Na Tůmův gól navazuje velice rychle LUKÁŠ VOLF. Asistence: Jiří Severa, Antonín Melka.
    15:14 Martin TŮMA - 1:1

15:14
    Slovanu se daří vyrovnat. Odražený puk do branky dorazil MARTIN TŮNA. Asistence: Václav Krliš, Milan Davídek.

14:05
    Kadaň teď dlouho drží útočné pásmo. Štěpán Lukeš ale všechny pokusy Trhačů kryje.

12:10
    Kropáček teď prokličkoval mezi dvěma obránci z Kadaně. Poté ale vyslal moc prudkou přihrávku na Antonína Melku a ten nestihl doklepnout puk do branky.

09:20
    Slovan teď prověřil několikrát Pavla Kantora. Ten však všechny pokusy ústeckých hráčů kryje a drží vedení Kadaně.

08:20
    Kropáček teď vybojoval pro Slovan útočné pásmo, nahrál Zdvořáčkovi, ale ten nedokázal vystřelit na branku a hra se opět vrací do středního pásma.
    06:10 Jaroslav KŮS - 0:1

06:10
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAROSLAV KŮS. Asistence: Lukáš Popela a Alexandr Grebeňuk.

05:30
    Akci Slovanu přerušuje ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:46
    Krliš vyslal tvrdou střelu z úrovně kruhů. Ta však netrefila branku.

04:15
    Lukáš Klíma jel sám na ústeckého gólmana. Lukeš však Klímův pokus kryje a bude se vhazovat v obranném pásmu Slovanu.

03:58
    Kadaň skvěle brání a nedává ústeckému celku při přesilovce šanci.

03:12
    Minuta přesilovky je za námi. Slovan si ale nedokázal vybojovat žádnou větší akci.

02:13
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., podrážení).

01:52
    Teď se dostal puk před branku kde byl Severa. Kadaňský obránce mu ale zabránil ve střele.

00:55
    Slovan stále drží pásmo, ale nesnaží se mu dostat ke střele.

00:10
    Slovan vyhrál úvodní vhazování a první střelou prověřil Jánský brankáře Kadaně.

00:01

Hráči jsou již na ledě. Utkání každou chvíli začne.

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš (Volke) – Jeřábek, Weinhold, Zukal, Látal, Mert, M. Zdvořáček (A) – Melka (C), Jícha, Jánský – Chrpa, L. Volf, Severa – Krliš, Davídek, Tůma – Kropáček, Planý.

SK Trhači Kadaň: Kantor (Štěpánek) – J. Müller (A), Novák, J. Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk – Klíma (A), Kůs (C), Maršoun – Šťovíček, Klima, Chlouba – Wágner, Helt, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Zubzanda – Milan Štofa, Ondřej Kokrment.

Kadani se podobně jako Slovanu v letošní sezóně také moc nedaří a drží se stabilně na spodu tabulky. Před posledním Slovanem má náskok jen jeden bod, na třinácté Benátky ztrácí tři body.

Mezi nejproduktivnější hráče Kadaně patří Jaroslav Kůs (27 bodů).

Slovanu se v letošní sezóně moc nedaří. Ústecký celek dokázal vyhrát zatím jen pět utkání z aktuálně odehraných 25 kol. Poslední dvě výhry ale připsal v posledních třech zápasech. Nejdřív vybojoval vítězství 1:0 na přerovském ledě. Druhé vítězství se Slovanu povedlo získat díky kontumaci proti Českým Budějovicím.

Mezi nejproduktivnější hráče Ústí patří Antonín Melka (18 bodů) a Lukáš Volf (18 bodů).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 16. Tůma (Krliš, Davídek), 17. L. Volf (Severa, Melka), 39. Melka (Zukal), 53. Tůma (Krliš), 55. Mert (Tůma, Severa) – 7. Kůs (Popela, Grebeňuk)

Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Zubzanda – Milan Štofa, Ondřej Kokrment