Jekatěrinburg – Kazaň 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 24.11.2018, 13:00 • Traktor Arena • KHL

Třetí třetina nám přinesla další zápletku v jejím konci. Traktor se od úvodu třetí třetiny snažil o srovnání, ale nakonec to byli hosté, kteří využili samostatného úniku a dostali se do dvou brankového vedení. Traktor však ještě vykřesal naději snižující brankou, měl pak následně možnost přesilové hry, ale nakonec se Novgorod, i díky Galimovi, ubránil a jistil vítězství brankou do prázdné branky, která padla sekundu před závěrečnou sirénou.

Střely ve třetí třetině: 25:12! Traktor tedy výrazně pře střílel svého soka ve třetí třetině, ale nakonec musí dnes sklopit hlavy před svým soupeřem. (15:21:07)

59:59
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A samotnou sekundu před koncem nakonec ze středního pásma poslal puk ANDY MIELE do prázdné branky. Bez asistence.

59:30
    Novgorod dostal opět puk do útočného pásma, ale bez puku na svých čepelích.

59:05
    Již je branka domácích prázdná a ze středního pásma se snažil jeden z hráčů trefit prázdnou branku, ale puk šel mimo branku.

58:27
    Minuta a půl do konce a domácí potřebují získat pásmo, aby se mohli dostat ke hře bez brankáře, což se jim zatím nedaří.

57:21
    Hosté v plném počtu. Novgorod se dokázal ubránit a čas se nepříjemně krátí pro domácí celek.

56:45
    Traktor sice drží puk, ale zatím nestřílí a snaží si vypracovat příležitost, která by vedla přímo do branky.

56:00
    Danil Verjajev odchází do šatny a nejspíše za nějaké řeči dostal osobní trest. Sledujeme klasickou přesilovku Traktoru, který kombinuje v pásmu soupeře.

55:21
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., vysoká hůl + 10 min. osobní trest, vysoká hůl). Trest odpyká Denis Paršin.

55:13
    Traktor kombinuje v pásmu, ale jejich střelba je většinou blokována.

54:43
    A ještě to bude zajímavější, Novgorod nyní hraje v šesti hráčích, neboť je signalizované vyloučení Novgorodu!

54:20
    A najednou je domácích plný led a vrhají veškeré své dostupné síly do útočení.
    53:58 Andrej JEROFEJEV - 3:4

53:58
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    A po komerční přestávce se domácí dostávají na dostřel a nakonec se postarají o peprný závěr tohoto zápasu, kdy ještě nemusí být zdaleka úplný konec. ANDREJ JEROFEJEV byl důrazný v před brankovém prostoru a dává důležitou kontaktní branku. Bez asistence.

53:00
    Galimov musel zasahovat a následuje komerční pauza. Traktor rozhodně nic nebalí a ještě zkusí zachránit co se dá.

52:37
    Novgorod hraje v pásmu soupeře a snaží se kontrolovat zbytek zápasu a nepřipustit si žádné komplikace.
    50:54 Andrew CALOF - 2:4

50:54
    Sabolič vyhodil vysoký puk do středního pásma, kde se jej ze vzduchu snažil rukavicí stáhnout Borodkin, ale nakonec propadl na ANDREWA CALOFA, který v samostatném úniku byl úspěšný a dává klid svému celku do závěrečných minut. Asistence: Robert Sabolič.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 19. Bailen (Kravcov), 25. Stoa (Bailen), 54. Jerofejev – 34. Calof (Miele, Holm), 36. Holm (Miele, Calof), 37. Holm (Calof), 51. Calof (Sabolič), 60. Miele

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Isajev, Borodkin, Nikitin, A. Petrov (C), Želdakov, Alexejev – Thomas, Stoa, Šolochov – Polygalov (A), Glinkin, Kravcov – Rybakov (A), Gubarev, Kokujov – Dugin, Jerofejev, Šarov – Tridčikov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Tichomirov) – Rodionyčev, Sergijenko, Korobov (C), Barancev (A), Orlov, Bodie, Holm – Markovin, Setdikov, D. Sjomin – Smolin, Verjajev, Makarenko – D. Iljin, Calof, Galuzin (A) – Sabolič, Žafjarov, Miele – Paršin.