Slavia – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:4 (kon.) | Kladno – Sparta 2:5 (kon.)
HK MD Šumperk – Přerov 4:0 (kon.) | Třinec – Havířov 2:0 (kon.) | Třemošná – Plzeň 1:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 3:4 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Liberec 3:4 (po pr.)
Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Pardubice – Tábor 9:2 (kon.) | Warriors Brno – Vítkovice 1:7 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 24.11.2018, 15:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Konec zápasu. (17:24:57)

61:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, zmatky v jihlavské rozehrávce potrestal MARTIN GAJDA, který z nulového úhlu z pravé strany zamířil do poloviny volné branky pod víko. Asistence: Martin Böhm.

60:55
    Aktivní Luka Vodlan se dostal až před branku, ale střelou po ledě gólmana nepřekonal.

60:01

Ve třetí třetině smazala Jihlava manko a Liberec tak přišel o vedení 3:0. Osm minut před koncem totiž dal druhý gól v utkání Šimon Báťa. Oba týmy poté mohly rozhodnout, ale další branka již nepadla a jdeme tak do prodloužení.

60:00

59:23
    Hosté jsou v pěti.

58:51
    Jonáš Jungwirth mohl rozhodnout. U pravého mantinelu vybojoval kotouč a najel si před branku, ale střelou na beton France nepřekonal.

58:33
    Při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré Polodna, ale netrefil branku.

58:14
    Přesilovka domácích moc dlouho netrvala, neboť Martin Pigl si v rohu za brankou přidržel protihráče.

57:23
    Nyní naopak přichází šance pro Duklu, jelikož Jakub Masař byl příliš hrubý na soupeře.

57:11
    Dukla je v plném počtu a Polodna se míří vydat svým spoluhráčům na pomoc do obranného pásma.

56:58
    Z druhého kruhu pálil Luka Vodlan, ale vyprášil jen betony domácího muže v masce.

56:28
    Maláč ukázal kvality a pokus Petra Gajdy z levého kruhu na vzdálenější tyč schoval do lapačky.

56:03
    Ale není to žádná kombinace, která by domácí ekipu překonala. Dukla se osvobozuje.

55:44
    Melenovský mohl vyhodit puk, ale nepovedlo se mu přetlačit soupeře. Hosté tak stále kombinují v útočném pásmu.

55:29
    Hosté kombinují na modré.

55:11
    Už to vypadalo, že na trestnou půjde liberecký hráč, ale finální resumé je takové, že Daniel Polodna držel soupeře a bude nyní dvě minuty trnout na trestné, aby pracně budované srovnání jeho týmu nepřišlo vniveč.

54:50
    Vojtěch Duschka vypálil od modré a Petr Gajda zřejmě tečoval kotouč do tyčky!

54:29
    Po chybě v jihlavské rozehrávce se k puku u levé Maláčovy tyčky dostal Jakub Šedivý, byl ale už z velkého úhlu a domácího gólmana nepřekonal.

54:01
    Rána jak z děla v podání Václava Vranky, který od modré těsně minul branku.

53:05
    Kdyby nyní Adamovi na modré přeskočil skákavý puk hokejku, jel by Bennet Rossmy zřejmě sám na branku. Domácí bek to ale zvládl dobře.

52:34
    Piglova střela z kruhů prošla vedle branky, poté si Adam na modré nerozuměl s pukem a tedy ani nevystřelil.

52:13
    Domácí budou mít navíc k dispozici přesilovou hru.

51:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Krásný to gól, o tom žádná. Hosté propadli ve středním pásmu, což byla voda na mlýn pro domácí. Pigl byl v rychlosti a na pravé straně měl tedy jasně blíže k puku. Následnou přihrávkou dokázal kotouč dostat před branku na najíždějícího si ŠIMONA BÁŤU, jenž si počínal jako zkušený mazák – po jihlavské juniorce je vymetena levá šibenice i v utkání dorostu. Asistence: Tomáš Pigl.

51:29
    Liberečtí hokejisté se nyní přece jen trošku více zaměřili na obranu a vystavili Dukle v útočném pásmu dvě stopky.

49:50
    Jen aby toho Dukla nelitovala. V rychlém protiútoku jel z pravé strany sám na France útočník Dominik Mlejnek, ale tváří v tvář gólmana nepropálil.

48:56
    Z pravého kruhu to zkusil Luka Vodlan, ale střelou mezi betony domácího gólmana nepřekvapil.

48:32
    Liberec se tlačí před jihlavskou branku, ale žádný extra těžký zákrok nemusí Maláč vytahovat.

47:34
    Melenovský v rychlostním souboji předčil soupeře a dostal se na pravém kruhu k puku. Udělal rychlou otočku a následně hledal mezi kruhy najíždějícího Polodnu. Hezkou akci zastavil ještě lepším vypíchnutím puku jeden z libereckých hráčů, zřejmě Luka Vodlan.

47:10
    Liberec bude moct hrát dvě minuty celkem v klidu, jelikož Jihlava se bude bránit. Václav Vranka dostává trest za vysokou hůl.

46:18
    Polodna se dostal mezi kruhy ke střele a jeho projektil těsně minul levou šibenici. Následně třeba vyzdvihnout za obětavost Tomáše Trundu, který na modré padl do rány Lukáše Číhala.

45:34
    Po zakázaném uvolnění Liberce se hra stěhuje před branku hostí.

44:56
    Zahrozil také Liberec, když se Jakub Hujer dostal hodně blízko Maláčovi. Domácí gólman nadvakrát dokázal zastavit puk.

44:29
    Po Melenovského teči prošel puk jen milimetrově vedle pravé tyče. Následně je hra přerušena kvůli posunuté brance za Francem.

43:45
    Dukla drží soupeře před brankou, ale jejímu snažení chybí moment překvapení. Pavelec na levém kruhu netrefil téměř puk, ale přihrál na modrou pro Adama, jehož střela se otřela o libereckého zadáka a šla metr vedle.

42:44
    Jonáši Jungwirthovi chybělo jen kousek, aby zblízka zasunul kotouč k pravé tyči liberecké svatyně. Nepodařilo se, puk jde vedle.

42:18
    Tvrdá rána Pavelce končí přesně na hrudi libereckého gólmana.

42:15
    Přihrávka podél brankoviště žádného jihlavského hráče nenašla, následně Melenovský u levé tyčky neprocedil puk za čáru. Franc nastavil svůj beton.

41:39
    Možnost pro Duklu na srovnání stavu. Jakub Šedivý si jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

41:09
    Maláč stáhl do lapačky propagační střelu Poláka z levého kruhu.

40:57
    Dukla si už ale také vyzkoušela, jaké je to být v útočném pásmu.

40:37
    Úvodní sekundy závěrečné dvacetiminutovky se hrají spíše za brankou Filipa Maláče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:49.

Jestliže vstup do první třetiny byl snový pro Liberec, který o necelých třech minutách vedl 3:0, druhá část vyšla výrazně lépe Dukle. Ta nejprve v času 21:59 vstřelila první gól zásluhou Daniela Pavelce, který využil přesilovou hru, a o tři minuty později vstřelil kontaktní branku Šimon Báťa. Domácí pak měli ještě dvě šance na vstřelení branky, hosté jednu, ale branka nepadla. Před třetí třetinou je tak vše stále otevřené.

40:00

39:53
    Poslední útok hostí ve druhé části zastavuje ofsajd.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:59
    Rychlý kontr Liberce! V situaci dva na dva volil Mikuláš Jenčovský velmi tvrdou ránu z pravé strany, kterou Maláč dokázal vytěsnit před svojí klec a z této pozice odpálili domácí kotouč do bezpečí.

38:31
    A byl to právě Šedivý, který na útočné modré zasáhl proti tomu, aby se z trestné vracející se Vovsík dostal s pukem do samostatného úniku.

38:20
    Kombinace hostí je hodně platonická. Až nyní se ke střele od modré odhodlal kapitán Šedivý. Maláč je ale pozorný.

37:21
    Liberec ale nepřipustil žádné komplikace a i zásluhou Rossmyho zavezl puk do útočného pásma, kde jej Maláč skryl ve výstroji.

37:11
    Dukla se osvobodila a obranná čtveřice domácích se na chvilku ocitla v útočném pásmu.

36:31
    Nyní asi bude jihlavským hokejistům trošku větší horko, jelikož Matěj Vovsík jde na dvě minuty ven za podrážení.

36:01
    Zahřeje se také Maláč, který chytá nahození soupeře.

35:22
    Jihlava zatápí hostům. Jonáš Jungwirth se z levé strany natlačil před branku. Proti němu sice stačil zasáhnout Franc i obránce, poté však puk krátce poskakoval před brankou, kde ho netrefil Melenovský.

34:36
    A znovu Daniel Pavelec. Hbitý útočník si vybruslil s pukem mezi kruhy a Franc se chvilku ohlížel, kde má kotouč. Nakonec ho našel mezi betony.

34:28
    Kotouč propadl na osu hřiště k Pavelcovi, který se do něj pořádně opřel, ale zhruba o metr přestřelil horní tyčku.

33:56
    Liberec byl v kombinaci, kterou vedl po levé straně, ta však byla rychle zastavena úmyslným ofsajdem.

32:02
    Tlačenice před jihlavskou brankou! Kotouč získal na levé straně Vojtěch Polák, ale tři jihlavské hráče neprostřelil a tudíž ani Maláče.

31:23
    Průnik Jakuba Masaře neměl dlouhého trvání. Dostal se sice do jihlavského útočného pásma mezi kruhy, ale zde puk ztratil.

30:28
    Hra se po zakázaném uvolnění Liberce stěhuje před France.

29:46
    Jihlavští hokejisté přestáli oslabení bez úhony a hrají v plném počtu.

29:35
    Jihlava mohla při vlastním oslabení vyrovnat. Hosté se nedomluvili za svojí brankou na rozehrávce se svým gólmanem a puk tak projel až k volnému jihlavskému hráči. Přihrávka mezi kruhy ale byla do říše nikoho.

27:58
    Jihlava hned po buly a po návratu vyloučených Vranky a Putze podnikla rychlý kontr, ale Brožovu střelu zastavil Franc a dojíždějící Melenovský se tak k dorážce nedostal.

27:46
    Střelec druhého jihlavského gólu Šimon Báťa musí nyní opustit ledovou plochu, dostává totiž dvě minuty za podrážení.

26:47
    Moc nechybělo k tomu, aby Pavelec našel mezi kruhy najíždějícího si Polodnu. Přihrávku ale překazil dobrým obranným zákrokem obránce Jakub Hladík.

26:08
    Zakázané uvolnění Dukly stěhuje hru před Maláče.

25:51
    Václav Vranka a David Putz se vzájemně osekávali, proto si také půjdou na dvě minuty odpočinout a pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

24:54
    Kontaktní gól je na světě. Broža vyslal puk na modrou pro Číhala, který vystřelil. Franc jeho pokus vytěsnil a v chumlu hráčů se nejlépe zorientoval ŠIMON BÁŤA, který zavěšuje nekompromisně pod horní tyč. Asistence: Lukáš Číhal, Ondřej Broža.

24:41
    Na druhé straně se stejnou částí výstroje ukázal Lukáš Franc, který tak zastavil pokus Číhala od modré.

23:51
    Maláč si u levé tyče počíhal na Masařovu střelu a nastavil jí svůj beton.

22:48
    Rázem je tak o co hrát a kdyby domácí tým proměnil trestné střílení, už by to bylo pouze o jednu branku. Ale platí klasické, že na kdyby se nehraje.

21:59
    Domácí tým využívá přesilovou hru. Po zřejmě secvičené akci se díky Adamově dobré přihrávce prosazuje DANIEL PAVELEC, který z pravé strany propálil France. Asistence: Tobias Adam, Martin Pigl.

21:29
    Jihlavští hokejisté mají možnost trošku se vrátit do zápasu, dvě minuty za podrážení dostává kapitán hostí Jakub Šedivý.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:05.

Úvodních dvacet minut je za námi a zatím to vypadá, že si Liberec jasně kráčí za vítězstvím. Již v čase 2:57 totiž Bílí Tygři vedli o tři branky, když se po dvaceti sekundách hry prosadil Tomáš Trunda, stejný hráč pak v na konci třetí minuty zvyšoval vedení svého týmu a hned po buly se prosadil i Mikuláš Jenčovský. Dukla si následně vzala oddechový čas a mohla korigovat z trestného střílení, které ale Daniel Pavelec neproměnil – 0:3.

20:00

19:52
    Útok hostí 8,3 sekundy před koncem končí kvůli přihrávce rukou.

19:36
    Maláč bezpečně kryje střelu Davida Putze z levé strany.

19:00
    Probíhá poslední minuta prvé třetiny.

18:42
    Hosté hrají v plném počtu.

18:34
    Liberec šel do situace dva na jednoho, kterou ale domácí obránce dokázal vyřešit.

18:11
    Pavelec mohl na levém kruhu zakončovat, ale v rozhodující fázi mu trošku uskočil puk od hole.

17:09
    Domácí se nedokázali udržet v pásmu. Pavelcova střela byla zblokována a přihrávka Adama od modré na spoluhráče neměla patřičnou razanci. Dukla to zkusila hned znovu, ale pískán je ofsajd.

16:42
    Ondřej Broža se z levé strany protáhl až před branku, kde byl sestřelen Jakubem Hladíkem a liberecký zástupce kapitána jde na trestnou – dvě minuty, faul kolenem.

15:01
    Před brankou si našel odražený puk Luka Vodlan a už téměř zakončoval do volné klece, ale Maláč spolu s obránci dokázal dostat kotouč do bezpečí.

14:54
    Znovu v akci Trunda. Šikovný liberecký útočník se prokličkoval až k levé tyči Maláče, který mu ale betonem vystavil jasnou stopku.

13:47
    Začíná se hrát nahoru-dolu, jako by šlo o prodloužení tři na tři. Dukla se dostávala do situace dva na dva, ale Meisel dobrým obranným zákrokem překazil Brožovu přihrávku.

11:26
    Masař dával z pravé strany výbornou přihrávku před branku a adresáta našel v podobě Tomáše Trundy, který mířil pod horní tyč. Zde byl připravený Filip Maláč.

10:01
    Ačkoliv Daniel Pavelec míchal s pukem, jak mohl, France až tak úplně nerozhýbal a puk mezi jeho betony nebo nad beton nezasunul.

10:01
    Za hákování Martina Böhma, který neměl jinou možnost jak zastavit ujíždějícího Daniela Pavelce, je nařízeno trestné střílení.

09:51
    Zakázané uvolnění Dukly.

09:30
    Polovina první třetiny je téměř za námi a vypadá to, že domácí se začínají trošku zvedat. Ale tříbrankové vedení je velkým zásahem do pohody jihlavských hráčů.

08:30

07:36
    Liberec se osvobodil, ale domácí se nadále tlačí do útoku.

06:59
    Dukla nehraje přesilovou hru zcela špatně, dvě střely od modré ale likviduje Franc.

06:30
    Také domácí si zahrají přesilovou hru, ven jde Jakub Hujer za nedovolené bránění.

05:08
    Domácí hrají v plném počtu.

04:28
    Liberečtí jakoby nyní trošku rezignovali na útok po třech rychlých brankách v úvodu zápasu. Nebo se Dukla začíná oklepávat ze špatného začátku?

04:08
    Hosté v první části své přesilovky ostřelovali jihlavskou branku, co to šlo, ale Maláč se zatím se svými spoluhráči drží. Další gól by byla už extrémní sprcha.

03:08
    Další jihlavské vyloučení, Tobias Adam odchází na trestnou lavici kvůli podrážení. A bude rád, když tam vydrží celé dvě minuty.

02:57
    Po doslova hororovém začátku si Dukla vyžádala oddechový čas.

02:57
    Ačkoliv je teprve konec listopadu, Ledne přichystal Dukle další mrazivý pozdrav. Liberecký útočník přichystal před brankou puk pro MIKULÁŠE JENČOVSKÉHO, který se z osy hřiště prosadil a posílá hosty během necelých tří minut do tříbrankového vedení. Asistence: Matěj Leden, Bennet Rossmy.

02:48
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru a jsou jasně na čele zápasu. Kapitán Šedivý ještě pálil z vrcholu levého kruhu mimo, poté tvrdou ránu od modré v podání Hladíka ještě dokázal Maláč výborně vyrazit pravým betonem, ale proti dorážce DAVIDA PUTZE již neměl nárok zasáhnout, protože to by se musel asi rozkrájet. Asistence: Jakub Hladík.

02:27
    Liberečtí jsou usazeni před jihlavskou brankou, ale bez střelby se jen těžko prosadí.

01:42
    Domácí tým se navíc bude bránit, dvě minuty za podrážení dostává Šimon Báťa. To není pro Duklu vůbec dobrý start do začátku zápasu.

00:40
    Tak tohle bylo hodně rychlé, Liberec se po dvaceti sekundách dostává do vedení. Krátce po buly se hosté dostali před branku a TOMÁŠ TRUNDA zblízka prostřelil Filipa Maláče. Asistence: Jakub Masař.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Švec) – Číhal, Adam, Hrbek, Vranka, Port, Vovsík – Zdarsa, Melenovský, Jungwirth – Pigl, Polodna, Pavelec – Mlejnek, Báťa, Broža. Trenér: Štěpán Moravec

Bílí Tygři Liberec: Franc (Vopravil) – Duschka, Böhm, Šíma, Šedivý, Meisel, Hladík – Masař, Vodlan, Trunda – Rossmy, Polák, Hujer – Plos, Putz, Gajda – Leden, Jenčovský. Trenér: Richard Lobo

Rozhodčí: Vrba – Tichý, Kučera.

Liberečtí hokejisté patří pravidelně k favoritům celé soutěže a nejinak je tomu i letos po reorganizaci mládežnických soutěží. Liberečtí si vedou v rámci celé skupiny velice dobře a ze šestnácti odehraných zápasů nasbírali 46 bodů. Tygři sice stíhají vedoucí Kometu, na kterou ztrácí sedm bodů (což je při současném systému rozdíl dvou zápasů), ale zároveň si musí dát pozor na pozice za sebou, jelikož Pardubice na ně ztrácí bod a Hradec čtyři. V kontextu celé soutěže je Liberec pátým nejlepším týmem extraligy.

Domácí se aktuálně nachází na pátém místě tabulky s 29 body. Nastřádaný bodový zisk Jihlavy by možná mohl být lepší, ale červenožlutí hrají poslední zápasy s trošku kombinovanou – a oslabenou – sestavou. Nejlepší hráči jihlavského dorostu jsou posunutí do juniorky, která řeší záchranářské problémy. Za Duklu tak nastupují i šikovní hráči ze starších žáků. Jihlava má aktuálně 29 bodů a je v tabulce pátá o lepší skóre před Havlíčkovým Brodem.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD Extraligy dorostu. V rámci předposledního kola se na Horáckém zimním stadionu utká HC Dukla Jihlava, která již jistojistě bude hrát nadstavbovou skupinu o postup do play-off a Bílí Tygři Liberec. Dnešnímu jihlavskému soupeři se daří výrazně lépe, je na druhém místě tabulky a má jistý postup do nadstavbové skupiny A, ve které všechny týmy budou hrát play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 22. Pavelec (Adam, Pigl), 25. Báťa (Číhal, Broža), 52. Báťa (Pigl) – 1. Trunda (Masař), 3. Putz (Hladík), 3. Jenčovský (Leden, Rossmy), 62. Gajda (Böhm)

Rozhodčí: Vrba – Tichý, Kučera