New York RB – Atlanta United 1:0 (kon.) | Kansas City – Portland 2:3 (kon.)
Sporting Kansas City
2:3 (1:0)
Portland Timbers
Pátek 30.11.2018, 03:45 • Children's Mercy Park, Kansas City • Americká MLS • Semifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:11:57)
    Velké finále Atlanta - Portland se odehraje v noci z 8. na 9. prosince. Výhodu sedmdesátitisícového domácího kotle nádherného Mercedes-Benz Stadium bude mít Atlanta.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:13.
    Timbers po konci utkání převzali trofej pro vítěze Západní konference

Je dobojováno! Kansas vstupoval do zápasu jako favorit a tuto roli od první minuty potvrzoval. Celý úvodní poločas se hrálo jen na jednu branku, z čehož pramenila Sallóiova trefa z dvacáté minuty. Domácí pak skórovali ještě dvakrát, ale kvůli ofsajdům se vždy radovali předčasně. Po změně stran se obraz hry naprosto otočil, Portland začal hru kontrolovat a díky nádherné dalekonosné trefě Blanca vyrovnal na 1:1. O necelých deset minut dokonce skóre otočil, když se prosadil Valeri. Sporting v tomto okamžiku potřeboval k postupu dva góly a zničehonic začal znovu dominovat. Střídající Fernandes v 81. minutě vyrovnal na 2:2, ovšem domácím následně nepomohlo ani devět minut dlouhé nastavení. V jeho závěru se do nájezdu dostal hostující kapitán Diego Valeri a svým druhým gólem stvrdil senzační postup Portlandu do finále.

90+10
    90+9. Diego VALERI - 2:3

90+9
    Portland právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Timbers jdou do finále! Németh sklepával Fernandesův přetažený centr před branku. Hosté zakopli míč na roh a po jeho ubránění vyrazili do protiútoku. Chará stihl balón na levé postranní čáře a vyslal do úniku DIEGA VALERIHO. Vyčerpaný Zusi ho nestíhal a populární "El Maestro" z šestnácti metrů prostřelil vybíhajícího Meliu.

90+8
    S blížícím se koncem nastavení začíná mít Portland situaci pod kontrolou. Od postupu do finále MLS Cupu ho dělí už jen necelé dvě minuty.

90+7
    Valeri nevyužil šance v pokutovém území. Domácí bleskově přešli do útoku, jenomže Fernandesovi vůbec nevyšla střela bez přípravy po centru Croizeta. Míč proletěl několik metrů nad brankou.

90+6
    Zusi hodně podrážděně zareagoval na počínání Villafañi. Hlavní rozhodčí si mohl vybrat, komu dá žlutou kartu, kterou nakonec viděl obránce Timbers.

90+6
    Ještě jednou Fernandes. Neúplně zdařený přízemní centr skončil u Németha, ale ten v obležení protihráčů neměl šanci nic vymyslet.

90+5
    Gerso Fernandes opět startoval své rychlé nohy. Proti sobě však měl Powella, který je ještě čerstvější než on sám. Lavička Timbers udělala dobře, že ho poslala na hřiště za Valentina, jenž měl být dávno předtím vyloučen.

90+4
    Prodloužený centr z levé strany Timbers odklidili do bezpečí. Další nákop do vápna posílal Espinoza, jenže na něj nikdo nedosáhl.

90+3
    Fernandes je po svém nástupu klíčovou osobností v ofenzivě Kansasu. Teď pro svůj tým urval alespoň rohový kop.

90+2
    Nutno připomenout, že prodloužení se v případě nerozhodného výsledku konat nebude. Portland aktuálně drží postup díky většímu počtu branek vstřelených na venkovním hřišti.

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o devět minut!

90
    Střídání v týmu Sporting Kansas City: ze hřiště odchází Johnny Russell, přichází Yohan Croizet.

Michal Břuchanský

Branky: 20. Sallói (Rubio), 81. Fernandes – 52. Blanco (Villafaña), 61. Valeri, 90+9. Valeri (Chará)

Karty:   45+5. Guzmán (KAN), 47. Rubio (KAN) – 17. Valentin (POTS), 77. Chará (POTS), 90+6. Villafaña (POTS)

Sporting Kansas City: Melia – Zusi, Opara, Besler (C), Sinovic – Espinoza, Sánchez, Gutiérrez – Russell, Rubio, Sallói.
    Náhradníci: Zendejas – Fontàs, Busio, Croizet, Fernandes, Németh, Shelton.

Portland Timbers: Attinella – Valentin, Tuiloma, Ridgewell, Villafaña – Chará, Guzmán – Polo, Valeri (C), Blanco – Ebobisse.
    Náhradníci: Clark – Cascante, Powell, Olum, Flores, Asprilla, Melano.

Rozhodčí: Geiger – Fletcher, Nelson