Atlético – Sant Andreu 4:0 (kon.) | Girona – Alavés 2:1 (kon.) | Sevilla – Villanovense 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Celta Vigo 2:0 (kon.) | Villarreal – Almería 8:0 (kon.) | Barcelona – Leonesa 4:1 (kon.)
Valladolid – Mallorca 2:1 (kon.)
FC Barcelona
4:1 (3:0)
Cultural y Deportiva Leonesa
Středa 05.12.2018, 21:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španělský pohár • 1/16 finále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:23:59)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:8.

Je konec. Barcelona potvrdila roli jasného favorita a vyhrála s přehledem 4:1.
    Začátek druhé půle ovšem patřil hostům a ti se nakonec dočkali branky v 54. minutě, kterou pohodlně vstřelil do prázdné Sene. Posléze ale už byla Barcelona zpátky ve hře a v 70. minutě se podruhé prosadil Denis Suárez. Posléze už gól nepadl.
    Barcelona tak celkově zvítězila 5:1, jelikož v prvním zápase vyhrála na půdě Leonesy 1:0 a může se radovat z postupu.
    Barcelona postupuje.

90+2

90+2
    Po centru se sice dostal do zakončení hostující hráč, ale ten jen přestřelil.

90+2
    Ovšem posléze přichází další faul z domácí strany a Leonesa tak bude mít ještě jeden volný kop.

90+1
    Následná rána skončila zblokována ve zdi a Cultural získal autové vhazování.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90
    Následně se ale Sergio Busquets dopustil faulu a Leonesa tak bude mít pravděpodobně poslední přímý kop.

89
    Leonesa se zkouší ještě dostat do nějaké šance, ale po pravé straně se nemůže dostat do vápna.

88
    A opět Malcom pouze leží na hrací ploše a opět jsou u něj lékaři. V dnešním zápase tak tento domácí hráč nedobrovolně končí, což momentálně oplakává a Barcelona bude dohrávat v deseti. Doufejme, že to pro tohoto talentovaného útočníka nebude nic vážného.

87
    Nakonec se El Haddadi dostal, až do zakončení, ale to skončilo na zákroku Palatsiho.

86
    Barcelona bezpečně drží balón na polovině soupeře a přihrává si z jedné strany na druhou.

85
    Nyní už hra pokračuje a posléze už je zpátky na hrací ploše Malcom.

83
    Malcom se v souboji zranil a nyní je hra přerušena, jelikož na trávníku jsou lékaři.

81
    Po rozehrávce ale Barcelona přišla o míč a dopředu tak jde po pravé straně Leonesa, která nakonec dostala balón do vápna, ale tam zakončení nepřišlo.

80
    Nyní přišel faul z hostující strany ve středu hrací plochy.

79
    Střídání v týmu Cultural y Deportiva Leonesa: ze hřiště odchází Sene, přichází Martinez.

78
    Zápas se už spíše dohrává, ale následně přišel faul z domácí strany.

77
    Střídání v týmu Cultural y Deportiva Leonesa: ze hřiště odchází Diaz Suarez, přichází Nicho.

75
    Obrana hostujícího celku si dokázala poradit s přihrávkou do vápna, ale posléze jen přišla o balón a Barcelona tak může ohrozit svatyni soupeře.

74
    Nákop Culturalu skončil jen u brankáře Cillessena a po přerušení hry bude následovat střídání na hostující straně.

73
    Následná střela z přímého kopu skončila jen ve zdi a u balónu tak bude opět Leonesa.

72
    Nyní se hostující provinili faulem a Barcelona tak bude mít přímý kop z dobré pozice.
    70. Denis SUÁREZ - 4:1

70
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Domácí jdou zpátky do náskoku o tři branky. Puig ukázal svou chytrost, když parádním zásekem posunul balon do vápna na DENISE SUÁREZE, který to měl v souboji s obráncem těžké, ale prvním dotekem si míč dál do skvělé pozice a následně dokázal zakončit k levé tyči. Asistence: Puig.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut a Barcelona stále vede naprosto jasně 3:1. O nějakém zvratu se snad ani nedá hovořit, jelikož by Leonesa musela vstřelit tři branky.

68
    Posléze byl ještě Palatsi ošetřován na hrací ploše a vypadá to, že bude moct pokračovat.

67
    Hosté si s rozehrávkou poradili velice špatně, ale Palatsi si skvěle poradil se střelou domácího hráče. Posléze se ještě snažil něco vymyslet Puig, kterého právě hostující gólman naháněl uvnitř šestnáctky, ale nakonec z toho bylo jen zakončení nad.

65
    Obrana domácích ve druhém poločase nepředvádí dobrou hru a tentokrát se po centru z rohu dostal do zakončení hlavou na hranici malého vápna Alonso, ovšem ten přestřelil.

64
    Cultural má nyní více ze hry a získal druhý rohový kop v krátké době.

62
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Semedo, přichází Lenglet.

61
    Barcelona uklidňuje hru a drží balón na své polovině. Poté navíc domácí získali autové vhazování na polovině soupeře.

60
    Hosté jsou hodně při chuti, ale tentokrát skončilo zakončení po rohu jen nad bránu Cillessena.

59
    Střídání v týmu Cultural y Deportiva Leonesa: ze hřiště odchází Mancebo, přichází González E..

58
    Opět se domácí snažili dostat do nějaké šance, ale Leonesu vstřelená branka oživila a nyní je lepším týmem.

57
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Busquets O., přichází Puig.

56
    Posléze se dopředu už dostala Barcelona, ale následně skončil míč jen v zámezí za bránou.
    54. Josep SENE - 3:1

54
    Tým Leonesa právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jenom dočkali a dávají gól! Rána Mendozy z dálky byla velice dobrá, ale Cillessen jí dokázal vyrazit, ovšem pouze k nohám hostujícího hráče, který vrátil míč před bránu, kde zakončoval do prázdné svatyně JOSEP SENE.

53
    Následně ovšem přišel centr, který ale skončil jen na hlavě domácího hráče.

52
    Nyní se Brandariz provinil faule a Leonesa bude mít přímý kop z dobré pozice.

51
    Následně se ale Leonesa ubránila a může tak něco podniknout směrem dopředu, ovšem překonat obranu soupeře bude velice těžký oříšek.

50
    Domácí i ve druhém poločase pokračují v tlaku a nyní získali rohový kop.

48
    Semedo se toho nebál, když si navedl míč z pravé strany na hranici vápna, odkud levačkou vypálil, ale jeho pokus nakonec letěl vedle brány.

47
    Domácí to zkusili po levé straně, kde nakonec získali autové vhazování.

46
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitič, přichází Busquets S..

Fauly: 7:3

První poločas je u konce a Barcelona zatím vede naprosto jasně 3:0. Už v 18. minutě se otočil ve vápně El Haddadi a vypálil přesně k pravé tyči. O osm minut později předvedl skvělý gól Denis Suárez, jenž vystřelil přibližně z dvaceti metrů rovněž k pravé tyči. A nakonec uzavřel gólový účet prvního poločasu ve 44. minutě, jenž hlavou zakončil také k pravé tyči. Rakitič měl podíl na všech třech brankách a připsal si tak hattrick asistencí.

45+1

45+1
    Malcom se dostal po pravé straně dopředu, ale odcentrovat se mu nepodařilo.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
    44. MALCOM - 3:0

44
    A je to 3:0! Opět u toho byl Rakitič, který poslal fantastický centr do vápna z pravé strany, kde byl připraven MALCOM a ten hlavou zakončil důrazně k pravé tyči. Chorvat Ivan Rakitič tak nasbíral v první půli hattrick asistencí. Asistence: Rakitič.

43
    Centr posléze nebyl špatný, ale nakonec jen proletěl vápnem na druhou stranu, kde jej hostující hráč vrátil před bránu, ale tam vyhrál hlavičkový souboj obránce Barcelony.

42
    Následně byly k vidění nepřesnosti na obou stranách a Leonesa získala rohový kop z pravé strany.

41
    Nyní už hra pokračuje a u míče je opět Barcelona, která se postupně dostává blíž k bráně soupeře.

40
    Mendoza je momentálně ošetřován na hrací ploše a vypadá to, že bude muset vystřídat.

39
    Momentálně nám hra trochu zvolnila a po chvíli přišel faul Aleňi ve středu hrací plochy.

38
    Ovšem obrana domácích si poradila i s tímto útokem soupeře a získala balón.

37
    Opět se Suárezovi nepovedlo projít po levé straně a dopředu může jít Leonesa.

36
    Miranda naprosto jasně a úmyslně podkopl protihráče a dostal tak zaslouženou žlutou kartu.

34
    Přihrávka na Suáreze skončila jen v zámezí a hostující brankář tak bude mít odkop od své brány.

32
    A opět domácí drží balón na polovině soupeře, ale následný nákop skončil v moci brankáře Palatsiho.

31
    Katalánský klub se opět dostal do šance, ale rána El Haddadiho levačkou tentokrát letěla jen nad svatyní soupeře.

30
    Nakonec byl rychlý útok domácích zakončen střelou na bránu, o kterou se postaral Denis Suárez, který i tentokrát mířil k pravé tyči, ale Palatsi jeho pokus vyrazil.

29
    Poté ale přišla ztráta a Barcelona tak jde do nebezpečného rychlého protiútoku.

28
    Leonesa zkouší něco vymyslet na levé straně, ale zatím se nemůže dostat k centru do vápna.
    26. Denis SUÁREZ - 2:0

26
    Krásná branka a Barcelona jdou do dvoubrankového vedení! O vše se postaral DENIS SUÁREZ, který se po přihrávce Rakitiče navedl balón na pravou nohu kolem obránce a zhruba z dvaceti metrů fantasticky vypálil k pravé tyči. Asistence: Rakitič.

26
    Už to vypadalo na rohový kop hostů, ale rozhodčí nakonec odpískal jen nedovolený zákrok hostům.

25
    Domácí to zatím zkouší hlavně po pravé straně přes Malcoma, ke kterému sbíhá z vnější strany také Semedo, ale tentokrát se Leonesa ubránila a po nedovoleném zákroku barcelonského hráče získala míč.

24
    Jak je u Rakitiče známo tak to rád zkouší z dálky, ale tentokrát jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře.

23
    Hosty obdržená branka hodně srazila k zemi a nyní tak na hrací ploše vládne pouze Barcelona.
    22. El Haddadiho zakončení orazítkovalo tyč.

22
    Málem to bylo 2:0, ale tentokrát hosty zachránila branková konstrukce! Munir El Haddadi dostal ve správnou chvíli míč za obranu, ale posléze napálil jen pravou tyč!

21
    Následně ale přišla ztráta balónu, který tak získal hostující celek, ovšem ten o něj rovněž přišel na polovině hřiště.

20
    Barcelona je opět u balónu na polovině Leonesy a snaží se něco vymyslet.
    18. Munir EL HADDADI - 1:0

18
    Domácí potvrzují roli favorita a jdou do vedení! Rakitič parádně prošel na hranici vápna, když si vyměnil míč se spoluhráčem a posléze jej poslal MUNIUR EL HADDADIMU, který si jej uvnitř šestnáctky zpracoval a posléze z otočky vypálil přesně k pravé tyči. Asistence: Rakitič.

18
    Tentokrát se hostující útočník Ortiz Mendoza nachytal v ofsajdové pasti a akce Leonesy je u konce.

17
    Centr posléze letěl na hostujícího hráče, ale od něj se míč odrazil na hranici malého vápna, kde byl připraven gólman Cillessen.

16
    Posléze se hosté snažili projít středem hrací plochy, ale tam se barcelonský záložník provinil faulem.

15
    Leonesa skvěle kombinuje na polovině favorita, ale nakonec šel míč, až k brankáři Palatsimu.

14
    Po chvíli přišel další centr Semeda, který hledal ve vápně El Haddadiho, ale balón jej přeletěl a skončil v zámezí.

13
    Hosty, kteří potřebují vstřelit branku na srovnání celkového stavu, by taková chyba mohla hodně mrzet. Hostující obránce totiž poslal balón při rozehrávce jen domácímu hráči, ale ten toho nevyužil.

12
    Semedo se dostal po pravé straně, až k centru, ale ten skončil jen bezpečně v rukou Palatsiho.

11
    Barcelona zatím neví kudy projít do vápna soupeře a Leonesa má velice vysunutý presink.

10
    Domácí drží balón na polovině Leonesy a Malcom se zkoušel dostat do pravé straně, ovšem tam jej čistě odzbrojil Diaz Suarez.

8
    Posléze se sice Barcelona dostala na polovinu soupeře, ale nebylo z toho nic vážnějšího a zatím je hostující tým o něco aktivnější.

7
    Leonesa dnes na Camp Nou rozhodně nepřijela bránit a Cillessen musel vytáhnout první zákrok po dobrém pokusu hostujícího hráče.

6
    El Haddadi dostal těžký centr od Suáreze, který podklouzl a tak to domácí útočník zkusil hlavičkou zády k brance, ale jeho zakončení letělo vedle brány.

5
    V rychlém útoku se katalánský celek dostala po levé straně do vápna a následně to zkoušel z hranice šestnáctky Rakitič, ale jeho pokus letěl nad svatyní soupeře.

4
    A nakonec měli hosté dobrou šanci ke skórování, ovšem obrana Barcelony si nakonec s nebezpečnou šancí poradila a Cillessen nemusel zasahovat.

3
    Následný centr sice letěl do vápna, ale tam nic vážnějšího nepřinesl. Leonesa ovšem zůstane u míče v podobě rohu.

2
    Leonesa získala balón ve středu hrací plochy, ale posléze se faulu dopustil Oriol Busquets a hosté získali volný kop.

1
    O úvodní výkop se postarala Leonesa, která ovšem následně přišla o míč a Barcelona získala autové vhazování na své polovině.

1

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Brandariz, Lenglet, Miranda – Rakitič (C), Busquets O., Aleňa – Malcom, El Haddadi, Suárez D.
    Náhradníci: ter Stegen – Busquets S., Coutinho, Dembélé, Jaime, Puig, Vermaelen

Cultural y Deportiva Leonesa: Palatsi – Alonso, Albizua, Bernal, Diaz Suarez (C) – Sene, González Y., Romero V., Mancebo – Romero R., Mendoza
    Náhradníci: Diarra – Nicho, Perez, Garrido, González E., Martinez, Aridane

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco – Roberto Alonso Fernández, Iñigo Prieto López.

Cultural y Deportiva Leonesa:

V prvním kole španělského poháru si Leonesa poradila s Navalcarnerem 2:0. Posléze vyhrála 2:1 nad Fuenlabradou. Ve 3. kole vyhrál León také nad Lorcou, tentokrát výsledkem 3:0. Nyní se ovšem utká v odvetě s Barcelonou, což je naprosto něco jiného a očekává se jasný postup katalanského celku, i když první zápas byl překvapivě vyrovnaný. Leonesa hraje třetí nejvyšší španělskou ligu, ve které se nachází na pátém místě s dvaceti třemi body a skóre 21:15. Už šest zápasů v řadě nedokázala Leonesa vyhrát, když hned čtyřikrát remizovala.

FC Barcelona:

V minulém ročníku dokázala Barcelona tento španělský pohár vyhrát, když si ve finále poradila snadno se Sevillou výsledkem 5:0 a byl to už jubilejní třicátý triumf v Copa del Rey. Katalánský celek se v domácí lize momentálně nachází na prvním místě s dvaceti osmi body a skóre 37:19. V Lize mistrů už má kolo před koncem zajištěný postup z první příčky.

Před branami osmifinále v Copa del Rey se proti sobě utkají v odvetě FC Barcelona a Cultural y Deportiva Leonesa. První zápas na půdě Leonesy před 10 873 diváky nabídl, až nečekanou útočnou aktivitu z domácí strany. V prvním poločase branka nepadla a Barcelona se nedostala ani ke střele na branku, zatímco Leonesa si jednu připsala. Ve druhé půli byla hra rovněž velice vyrovnaná a domácí celek měl několik příležitostí na vstřelení branky, ale nakonec se v nastaveném čase trefil Lenglet. Posléze byl ještě vyloučen domácí hráč Marcos a katalánský tým tak vyhrál těsně 1:0 po ne moc dobrém výkonu. Dnes se ale bude hrát na Camp Nou v Barceloně. Úvodní výkop je naplánován na 21:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.