Švédsko – Francie 21:21 (kon.) | Maďarsko – Německo 26:25 (kon.) | Srbsko – Rusko 25:29 (kon.)
Nizozemsko – Rumunsko 29:24 (kon.)
Švédsko
21:21 (14:11)
Francie
Neděle 09.12.2018, 15:00 • Hall XXL Nantes, Nantes, Francie • Mistrovství Evropy žen • Skupina 1

Švédsko – Francie 21:21 (14:11)
    Nejvíce branek: Gulldénová 6/3, Blomstrandová 3, Mellegårdová 3 – Lacrabereová 5/4, Kanorová 4, Coataneaová 2. Rozhodčí: Horvath, Marton (oba HUN). Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 1:4. Diváci: 7 241. (16:41:44)

Dnešní utkání sledovalo 7 241 diváků.

Ten, kdo si vybral sledování dnešního utkání, rozhodně nelitoval. Kvalitnímu průběhu dnes pomohla i dvojice rozhodčích, která zbytečně nevstupovala do zápasu a nechala především spád hře, což rozhodně prospělo. Dohromady pouze pět žlutých karet a pět dvouminutových trestů. Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi neskutečnou ctí vás tímto dramatickým zápasem provázet. Přeji příjemný zbytek víkendu a zítra u balkánského souboje Srbsko – Černá Hora se těším napočtenou!

Dámy a pánové, je za námi fantastický zápas osmifinálové skupiny mezi Švédském a Francií. Ten nám nabídl drama až do poslední sekundy. V první půli měly jasně navrch švédské hráčky. Zachytily úvodní minuty zápasu, vybojovaly si vedení 4:1 a udržely ho až do konce první půle, nakonec z toho vzešel vyhraný poločas 14:11. Druhá půle nabídla očekávaný francouzský tlak v útoku, Švédsko ale držela famózní Idéhnová v brance, která drtila francouzské střelkyně. Zároveň padlo v druhé půli pouze 17 gólů, oba týmy totiž mezi 40. – 50. minutou čekaly deset minut na gól! Francii se povedlo dorovnat skóre pět minut před koncem a od té doby to byl tvrdý boj. V poslední minutě netrefila z devíti metrů Kanorová bránu a Švédsko šlo do rizika 7 na 6. Jenže ani Robertsová nerozhodla střelou z devítky. V čase 59:59 se pak do posledního zakončení dostala z levého křídla Dembeleová, ale Idéhnová opět výtečně zasáhla a ještě dala Švédkám naději postupu do čtvrtfinále.

Konec zápasu. (21:21)

60
    Na druhé straně měla v poslední sekundě z levého křídla tutovku Dembeleová, ale Idéhnová ji vychytala a drží akcie Švédska i do dalších kol! (21:21)

60
    Robertsová mohla rozhodnout, ale z devíti metrů přestřelila branku! (21:21)

60
    11 sekund do konce, faul Zaadiové. Tři přihrávky zbývají Švédsku do zakončení. (21:21)

60
    Švédky jdou do totálního rizika, hrají bez gólmanky, tedy 7 na 6. Potřebují totiž vyhrát. (21:21)

60
    Švédky jsou na tahu, mají posledních třicet sekund. Nakonec v čase 59:37 si bere trenér Signell timeout. Severský celek je v pasivitě, zbývá mu šest přihrávek do zakončení. (21:21)

60
    Z rozehrávky na devítce Kanorová přestřeluje branku! Francie měla v pasivitě ještě čtyři přihrávky, tohle bylo uspěchané... (21:21)

60
    Poslední minuta, Francie má míč v útoku, dá se očekávat brzká pasivní hra. Ale to nakonec neplatí, francouzský trenér Krumholz si bere timeout! (21:21)

59
    Kanorová se štěstím zachránila útok Francie a byla přerušena. To samé o pár sekund později. (21:21)

58
    Technická chyba Gulldénové, které uskočil balon a Francie může jít do klíčového útoku. Jdeme do posledních dvou minut! (21:21)
    58
    Kanorová ale znovu ožívá, dostala balon do běhu a další bombou srovnává! Bude to ještě drama. (21:21)
    57
    Pohyblivá obrana Francie selhala a Gulldénová klíčovou přihrávkou Blohmové do pivota zařídila půlku gólu, Blohmová pak zkompletovala zbytek. (21:20)
    57
    Kanorová ustála tlak a tvrdou střelou z pravé spojky do vinglu, navíc v pádu, opět srovnává! Oba týmy mají po dvaceti gólech. (20:20)

56
    Blohmová zastavila Lacrabereovou a máme opět přerušeno. Francii zbývají čtyři minuty zápasu na výhru. (20:19)
    56
    Hagmanová prostřelila Glauserovou mezi nohy a vrací Švédkám jednobrankové vedení. (20:19)