Lipt. Mikuláš – Poprad 4:5 (0:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 6:3 (kon.) | Žilina – Košice 1:2 (po pr.)
Trenčín – Miskolc 4:1 (kon.) | Nitra – Zvolen 5:2 (kon.) | MAC Budapešť – Detva 3:4 (kon.)
MAC Budapešť
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
HK Detva
Středa 19.12.2018, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Domácím se v poslední třetině podařilo srovnat, když se trefili Dansereau a Brown, z vítězství se ale nakonec přeci jen radují hokejisté Detvy. Rozhodující trefu zaznamenal devět minut před koncem Hraško. Z mé strany je to pro dnešek vše, pěkný zbytek večera. (21:35:41)

59:26
    Dvakrát se do zakončení dostal Dudás, ale ani jemu se Zalivina překonat nepodařilo.

58:59
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Domácí se snaží vytvořit si závěrečný tlak. V dobré střelcké pozici byl Klempa, který však nedokázal zamířit přesně.

58:03
    Hosté vyvezli kotouč až do svého útočného pásma, proti Sládkově střele zasáhl Rajna.

56:45
    Domácí se usadili v útočném pásmu, pozornost Zalivina postupně prověřili Bodó a Burt, ale golman Detvy byl připravený.

55:48
    Hra se v posledních okamžicích hodně kouskuje, což vyhovuje hostům, kteří drží těsný náskok.

54:19
    Tempo hry nám po divokých minutách trochu opadlo. Od modré čáry to zkoušel Hodgson, ale neúspěšně.

52:12
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Bodó – 2 min., vysoká hůl).

51:31
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Král – 2 min., vysoká hůl).

50:29
    Tým Detva právě vstřelil branku!
    Střelecké manévry pokračují a hosté opět vedou! PETER HRAŠKO to zkusil střelou švihem z prosotru mezi kruhy a překonal Rajnu. Asistence: Ladislav Ščurko a Michal Murček.

49:58
    Domácí vyrovnání nakoplo a jsou to hráči maďarského týmu, kteří jsou momentálně o poznání aktivnější. Do zakončení se dostal Bodó, zalivin ale tentokrát předvedl dobrý zákrok.

48:51
    Budapešť vstřelila branku!
    Domácí srovnávají a jsou zpět v zápase! JARED BROWN se nejlépe zorientoval před hostujícím brankářem a poslal kotouč za Zalivina. Asistence: Keegan Dansereau.

48:38
    Do útočného pásma si najel Valent, jeho rána zpoza kruhů končí na připraveném Rajnovi.

46:41
    Domácím se podařilo vstřelit důležitý kontaktní gól. KEEGAN DANSEREAU si přebral puk od Browna a střelou švihem překonává Zalivina. Asistence: Jared Brown.

44:39

43:50
    Dudáš v dobré palebné pozici, Zalivin je však pozorný.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 6. Burt (Odnoga, Pápa), 47. Dansereau (Brown), 49. Brown (Dansereau) – 19. Král (Gašpar), 29. Král (Hodgson, Sládok), 31. Surový (Chovan, Valent), 51. Hraško (Ščurko, Murček)

MAC Budapešť: Rajna (Bálizs) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Szigeti, Fejes – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Kreisz
    HK Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mar., Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Jendroľ, Gachulinec, Chovan Mat. – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač V., Žilka – Král, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Ľupták

Rozhodčí: Lokšík, Fridrich – Orolin, Valo