Buffalo – Florida 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 3:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 3:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 2:7 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:4 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (kon.)
Dallas – Calgary 2:0 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:3 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Florida Panthers
Středa 19.12.2018, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

1. Jevgenij Dadonov (FLA) 2+1
    2. Frank Vatrano (FLA) 1+0
    3. Roberto Luongo (FLA) 30 zák., 2 góly, 93,8% (03:40:10)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:55

Hostující celek vstřelil čtyři branky ve třetí třetině, díky čemuž rozhodl o své výhře v tomto zápase. Buffalo sice vedlo, ale tlaku soupeře ve třetí třetině neodolalo. Body tak bere Florida. Zápas rozhodla třetí třetina, která obvykle Panthers příliš nejde.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:25
    Zápas už se nyní dohrává, sledujeme klidnější pasáž hry.
    57:30 Jevgenij DADONOV - 2:5

57:30
    Florida právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostal do středního pásma, tam vybojoval kotouč JEVGENIJ DADONOV a obloučkem ho poslal do brány. Cesta za druhým dnešním gólem a šestnáctým v sezóně byla volná. Asistence: Aleksander Barkov.

56:30
    Domácí hrají v šesti, hrají bez brankáře.

56:18
    Panthers drží hru daleko od své branky, domácí hokejisté to nyní budou mít velmi těžké.

55:44
    Rasmus Ristolainen si vybruslil před branku, on ani jeho spoluhráči nedokázal přesněji zakončit.

55:22
    Domácí Rasmus Dahlin rozehrává od své branky, nahodil kotouč do útočného pásma. Tam byl Evan Rodrigues, jenže jeho rána postrádala přesnost.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry třetí třetiny.

54:32
    Jonathan Huberdeau pálil z dobré pozice, jeho ránu betone vykopl Carter Hutton, a pak už hráli obránci Sabres.

53:45
    Carter Hutton raději přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

53:24
    Aleksander Barkov nedokázal z dobré pozice trefit branku.

53:02
    Oba týmy střídají, střelecky vede hostující celek 30:29, v tomto ohledu velmi vyrovnané utkání.

52:00
    Hraje se rychlý hokej, Roberto Luongo rozehrává od své branky, v akci pokračoval obránce. Následně se málem do šance dostal MacKenzie Weegar. Nakonec zakončoval Dadonov.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Skinner (Eichel, S. Reinhart), 32. Ristolainen (S. Reinhart, Skinner) – 30. Brouwer (McCann, Matheson), 41. Barkov (Yandle, Huberdeau), 44. Dadonov (TS), 45. Vatrano (Dadonov, Borgström), 58. Dadonov (Barkov)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Scandella, Ristolainen, Dahlin, Bogosian, Guhle, Hunwick – Skinner, Eichel, S. Reinhart – Rodrigues, Mittelstadt, Pominville – Sheary, Sobotka, Okposo – T. Thompson, Jo. Larsson, Girgensons.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Hoffman – Vatrano, Borgström, Dadonov – Malgin, McCann, Brouwer – Haley, Lammikko, Hawryluk.

Rozhodčí: Skilliter, Dwyer – Suchánek, Alphonso

Diváci: 19 602