Mouscron – Anderlecht 3:1 (kon.) | Sint-Truiden – Kortrijk 0:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Lokeren 2:1 (kon.)
Standard – Oostende 3:1 (kon.)
Standard Lutych
3:1 (3:0)
KV Oostende
Sobota 22.12.2018, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická liga • 20. kolo

Dnes jsme mohli vidět zajímavý zápas. Ten se sice rozhodl v podstatě v prvních 23 minutách, kdy domácí vstřelili 3. góly, ten první dokonce už ve druhé minutě, ale i dalšími věcmi byl tento zápas takový speciální. Viděli jsme krásné kličky, hezké šance, hezké góly, driblingy a podobně. První poločas byl jednoznačný, hrál skoro jen Lutych, v druhém už se domácí šetřili a snad je i hosté přehráli. Svou snahu zúročili ale až v 90+2 minutě, a to už je na další 2 góly moc pozdě. (22:29:05)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 9:8.

90+3

90+2
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Tak jsme se přece dočkali. Boonen po rohovém kopu už ale jen kosmeticky upravuje. Za chvíli uslyšíme finální hvizd.

90+1
    Z rohového kopu po centru padl gól, ale byl pravděpodobně z ofsajdu. Rozhodčí to musí ještě zkontrolovat.

90
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Lutych ale zatím dohrává na své půlce.

90
    Jeden z posledních odkopů od brány dnešního zápasu.

88
    Sa Orlando vybojoval míč a chtěl vystřelit ale kopl naprázdno, protože byl obrán o míč.

86
    Místo Emonda si ještě na pár minutek zakope Lestienne.

84
    Nyní zkažená přihrávka připravily Oostende o akci a domácí se okamžitě vrhli na druhou stranu. Dokonce se podařilo vystřelit, ale jen do brankáře.

82
    Další rohový kop trefil jednoho z hráčů Lutychu. Hlavička ale směřovala na opačnou stranu, než je brána.

80
    Luyindama Nekadio fauloval a za svůj prohřešek bude odměněn žlutou kartou.

79
    Centr byl mířený hezky, ale nikdo z hráčů ho nezachytil.

78
    U postranního praporku byl faulován M'Poku a Standard zahrává přímý kop.

77
    Hosté se nikam neřítí, přestože jim čas dost rychle ubíhá.

76
    Hezkou střelu z vápna vyslal Marquet. Bohužel pro něj ale letěla o něco výš, než měla.

74
    Roh na druhé straně byl zahrál mnohem lépe, ale brankář Ondoa se pro míč natáhl.