Toronto – Nashville 0:4 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 0:3 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:1 (kon.)
Chicago – Calgary 3:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
St. Louis Blues
Úterý 08.01.2019, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z utkání NHL, ve kterém Philadelphia Flyers od 1:00 našeho času změří síly se St. Louis Blues. Tak si to nenechte ujít!

PHILADELPHIA FLYERS

Flyers zatím neprožívají ani trochu vydařenou sezónu. Ambiciózní celek je ve Východní konferenci až na předposlední příčce se čtrnáctibodovou ztrátou na play-off, hůře na tom je už jen Ottawa. Oranžovo-černým, zdá se, nepomohla ani výměna trenéra, i pod novým koučem Scottem Gordonem Flyers zvítězili jen třikrát z posledních deseti zápasů. Philadelphii tlačí pata především na brankářském postu, kde se letos vystřídalo už šest gólmanů.

ST. LOUIS BLUES

Po bídném vstupu do sezóny, které pramenilo v odvolání trenéra Mikea Yea, se Blues trochu zvedli, poslední dobou jsou ale jejich výkony opět velice nevyrovnané. Navíc se začalo dařit ostatním týmům ze spodku Západní konference (Los Angeles, Chicago a částečně i Arizona), a St. Louis tak postupně kleslo až na samotné konferenční dno. V minulém utkání Blues padli 3:4 proti New Yorku Islanders, jak se jim povede na ledě trápící se Philadelphie?

1. Ryan O'Reilly, 38 bodů (16+22)
    2. David Perron, 28 bodů (13+15)
    3. Vladimir Tarasenko, 23 bodů (11+12)

-

Philadelphia Flyers: Hart (McKenna) – Provorov, Sanheim, Hägg, Folin, Gostisbehere, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Lindblom, Patrick, Voráček – J. van Riemsdyk, Weal, Simmonds – M. Raffl, Laughton, Weise.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Edmundson – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Steen, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Thomas, Maroon – Barbašev, Sundqvist.

Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Galloway, Murphy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:07
    Nepovedená rozehrávka Flyers končí na zakázaném uvolnění, sedm sekund po začátku zápasu se tak bude vhazovat před Carterem Hartem.

01:05
    Christian Folin to zkusil od modré, jeho projektil byl ale zblokován a Blues už zakládají protiútok.

01:52
    Sudí vykázali hru do středního pásma, hostům byla odpískána přihrávka rukou.

02:45
    Sean Couturier to zkusil z levého kruhu, jeho projektil si ale Jordan Binnington pohlídal a přerušil hru.

03:42
    Po Schennově akci se do zakončení dostal Jaden Schwartz, Hart byl ale připraven a bez potíží zasáhl.

04:35
    Hra se neustále přelévá ze strany na stranu, Joel Edmundson nyní vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče.

05:12
    Ofsajd a v něm Zachary Sanford, následovat bude další buly ve středním pásmu.

06:10
    Travis Konecny se pokoušel dostat se k dorážce Provorovovy střely od modré, obránci St. Louis mu to ale nedovolili.

06:57
    Tarasenko nabil na modrou Robertu Bortuzzovi, jehož nahození Hart neviděl, přesto ale dokázal zakročit.

07:45
    Po souvislém tlaku hostujícího celku to z otočky zkusil Jaden Schwartz, brankář Flyers ale vytasil svůj levý beton včas.

08:23
    Nolan Patrick nabil na pravý kruh úplně volnému Voráčkovi, jehož ránu z voleje ale přesouvající se Binnington vyrazil!

08:48
    Sanheimovo nahození od modré Jordan Binnington přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

09:46
    Obránce Shayne Gostisbehere se vydal na útočný výlet, jeho ránu od levého hrazení si ale Binnington pohlídal.

10:20
    Carter Hart dokázal vyrazit Tarasenkovu střelu, načež před jeho brankovištěm vznikl nepřehledný závar, nikdo v bílém dresu ale nedokázal dopravit kotouč do sítě!

11:06
    James van Riemsdyk si na individuální průnik netroufl – ve středním pásmu udělal otočku a vrátil kotouč obráncům.

11:51
    Joel Edmundson se zničehonic dostal ke střele z mezikruží, Hart byl ale připraven a domácí poté vyhodili puk do bezpečí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:35
    Bluesmani si vytvořili velký tlak v soupeřově třetině, nádhernou kombinační akci ale překombinovali – přihrávka na Alexe Pietrangela už byla tak trochu navíc.

13:28
    Sean Couturier na vrcholu kruhů přenechal kotouč Konecnymu, jehož následný projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.

14:12
    Flyers zaváhali při rozehrávce a nakonec to vedlo ke střele Sanforda z mezikruží, ta ale postrádala přesnost i razanci.

14:54
    Nepovedená rozehrávka Philadelphie skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Harta.

15:51
    O'Reilly s Perronem se snadno dostali přes útočnou modrou, následně ale o kotouč přišli, a Carter Hart tak může prozatím zůstat v klidu.

16:45
    Schenn byl u vyhozeného puku jako první, svěřenci Craiga Berubeho se tak opět usadili v soupeřově třetině.

17:36
    Žádná střela z pobytu Blues v útočném pásmu sice nepramenila, Flyers ale nyní opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.

18:22
    Pas na Vladimira Tarasenka byl příliš prudký, načež domácí založili protiakci, Couturier ale z vrcholu kruhů pálil mimo.

18:44
    Důrazný Patrick Maroon se prokousal k dorážce z předbrankového prostoru, Hart byl ale pozorný a přerušil hru.

19:20
    Oskar Lindblom se k dorážce Gostisbehereovy střely od modré nedostal, Jordan Binnington snadno ukryl kotouč ve své výstroji.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. K vidění byl vyrovnaný hokej ve vcelku svižném tempu a s pár šancemi na obou stranách, je ale znát, že Flyers ani Blues nejsou ve formě a trápí se v koncovce. Dočkáme se ve druhé třetině gólů? To začneme zjišťovat ve 2:01.

20:01

20:41
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues se ujímají vedení! Schwartzovu střelu po chytré přihrávce od Carla Gunnarssona ještě Hart stačil vyrazit, poté se ale touš dostal přímo na hůl BRAYDENA SCHENNA, který si už věděl rady. Asistence: Jaden Schwartz a Carl Gunnarsson.
    20:41 Brayden SCHENN - 0:1

21:33
    Hosté jsou v úvodu druhé třetiny jasně aktivnější, po střele Vladimira Tarasenka z levého kruhu Hart radši přerušil hru.

22:11
    Wayne Simmonds sice dokázal tečovat Wealovu střelu, puk ale doletěl přímo do Binningtonovy náruče.

23:03
    Couturierovo nahození z ostrého úhlu nedokázal nikdo v oranžovém dresu tečovat, Flyers se však nakonec se štěstím usadili v útočném pásmu.

23:30
    Nakonec z toho pramenila střela Travise Sanheima od modré, Jordan Binnington byl ale pozorný.

23:58
    Ryan O'Reilly se pokusil najít mezírku mezi Hartovými betony, strážce domácí svatyně měl ale dobrý výhled a bez potíží si poradil.

24:29
    Rozjetý Lindblom si nedokázal zpracovat průnikovou přihrávku od Jakuba Voráčka, svěřenci Craiga Berubeho už zakládají další protiakci.

24:50
    Brayden Schenn se zapomněl za útočnou modrou čarou, St. Louis tak byl odpískán ofsajd.

25:39
    Joel Edmundson to vzal na sebe z vrcholu kruhů, Hart byl ale připraven a ukryl kotouč ve své náruči.

26:15
    Napadající Oskar Sundqvist donutil Gudase k chybě v rozehrávce, Blues ale o kotouč o pár sekund později zase přišli.

26:57
    Tarasenkův projektil z levé strany Carter Hart vyrazil a okamžitě vyklepal touš ze své lapačky, domácí tak mohou založit protiútok.

27:50
    Z dalšího dlouhého pobytu Blues v útočném pásmu zatím žádná střela nepramenila, u kotouče je nyní Brayden Schenn.

28:06
    Po Thomasově nahození Hart radši přerušil hru, do Wells Fargo Center se společně vrátíme po komerční přestávce.

28:17
    Nolan Patrick (PHI) vyfasoval dvě minuty za podrážení, St. Louis si tak zahraje svou první přesilovku.

28:56
    Ve vlastním oslabení se s pukem na holi v předbrankovém prostoru ocitl Claude Giroux, Binnington mu ale černou pryž šikovně vypíchl holí.

29:33
    Ryan O'Reilly našel na levém kruhu úplně volného Tarasenka, ten si ale skákavý pas nedokázal kloudně zpracovat.

30:12
    Flyers se osvobozují, Patrickův trest už se pomalu chýlí ke svému konci.

30:58
    Už v plném počtu hrající Flyers se teď usadili v útočném pásmu, následná rána Gostisbeherea od modré ale byla zblokována.

31:30
    Hart nepustil Sanforda k dorážce a pro jistotu přerušil hru, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Philadelphie.

32:22
    Hosté jen vyhodili touš do útočné třetiny a odjeli vystřídat, další akci Flyers už pomalu zakládá Robert Hägg.

32:59
    Simmondsův střílený pas od pravého hrazení nedokázal nikdo v oranžovém dresu tečovat a Blues poté opět vyhodili puk do bezpečí.

33:38
    Ofsajd a v něm James van Riemsdyk, hra byla po delší době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:56
    Ofsajd a v něm Robert Hägg, po přerušení hry hlasatel ve Wells Fargo Center ohlásil další komerční přestávku.

35:51
    Sean Couturier tvrdě vypálil z levého kruhu, jeho nepřesná rána ale zaduněla jen o zadní mantinel a kotouč poté opustil útočné pásmo Flyers.

36:35
    Na opačnou stranu se vydali Ryan O'Reilly a Robert Thomas, druhý jmenovaný ale u levého mantinelu ztratil kontrolu nad kotoučem.

37:13
    Simmonds z pravé strany přestřelil, svěřenci Scotta Gordona nyní musejí zakládat další akci až ze středního pásma.

38:08
    Vracející se Sanheim nepustil Jadena Schwartze ke střele, o pár sekund později navíc Blues přišli o puk úplně.

39:05
    Nepovedená rozehrávka St. Louis doletěla až na zakázané uvolnění, minutu před druhou sirénou se tak bude vhazovat před Binningtonem.

39:43
    Nepřesná rozehrávka Provorova našla jen Jaye Bouwmeestera, Blues ještě jednou zaváží puk směrem k Hartovi.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hned v první minutě prostřední části se Blues ujali vedení, když se trefila bývalá opora Flyers Brayden Schenn. Jinak se ale oproti první třetině dění na ledové ploše příliš nezměnilo, i nadále sledujeme především defenzivní partii, které kralují brankáři Carter Hart a Jordan Binnington.

Další třetina začne přibližně ve 2:55.

40:01

40:52
    Elitní lajna Flyers se usadila v útočném pásmu, žádná střela na branku z toho ale zatím nepramenila.

41:33
    Shayne Gostisbehere to zkusil od modré, Jordan Binnington byl ale pozorný a bez problémů kotouč vyrazil.

42:31
    Po protiakci Blues touš vyletěl ze hřiště, následovat bude buly po pravé ruce Cartera Harta.

43:25
    Travis Konecny měl ve sprinterském souboji s Pietrangelem navrch, rozhodčí ale domácím přesto přísně odpískali zakázané uvolnění.

44:09
    Folinova střela od modré neprošla skrz hradbu těl před Binningtonem, načež se hostům podařilo vyhodit touš do bezpečí.

44:43
    Colton Parayko našel v předbrankovém prostoru Roberta Thomase, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal vyzrát na Harta.

44:57
    Radko Gudas byl u vyhozeného kotouče jako první, tentokrát se tak zakázaného uvolnění dopustili Blues.

45:18
    Travis Sanheim se krátce po buly prokousal do zakončení za zajímavé pozice, jeho střela ale mířila jen do míst, kde byl připravený Jordan Binnington.

45:58
    Po Voráčkově nahození vznikla před brankářem St. Louis další trma-vrma, hosté ale i tuto šanci soupeře přečkali.

46:27
    Carter Hart radši přerušil hru po nahození Schwartze, následovat bude komerční přestávka.

46:45
    Domácí krátce po buly vyhodili puk na zakázané uvolnění, buly v útočném pásmu St. Louis se tak bude opakovat.

47:43
    V polovině třetí třetiny se na ledě nic zajímavého neděje, což vyhovuje spíše hostům, kteří si bez větších problémů hlídají svůj těsný náskok.

48:26
    Blues vyhodili puk na icing, hra se tak vrátí zpět před Jordana Binningtona.

49:17
    Flyers si zahrají přesilovku, Carl Gunnarsson (STL) vyfasoval dvě minuty za podrážení.

49:46
    Početní výhoda domácích je u konce, Sean Couturier (PHI) půjde pykat na dvě minuty za hákování.

50:02
    Alex Pietrangelo to dvakrát v krátkém časovém sledu zkusil od modré, Hart byl však v obou případech pozorný.

51:00
    Svěřenci Craiga Berubeho zvyšují své vedení, teď už to budou mít Flyers hodně těžké! Pietrangelo povedenou kolmicí našel rozjetého O'Reillyho, který v útočném pásmu přenechal kotouč VLADIMIRU TARASENKOVI a ten střelou z levého kruhu překonal Harta. Asistence: Ryan O'Reilly a Alex Pietrangelo.
    51:00 Vladimir TARASENKO - 0:2

51:57
    Flyers se pokusili o rychlou odpověď, Sanheimovi se ale po Couturierově pasu nepodařilo zakončit podle představ.

52:49
    James van Riemsdyk našel na levém kruhu Shaynea Gostisbeherea, domácího obránce ale zradilo zpracování, a Flyers tak musejí vyklidit útočné pásmo.

53:38
    Voráček pod tlakem jen vyhodil puk do středního pásma, kde se ho ujal útočník St. Louis Patrick Maroon.

54:15
    Český forvard se ale nevzdal a nyní se mu už podařilo zavézt kotouč do útočné třetiny, jeho následná střela na vzdálenější tyč ale těsně minula!

54:57
    Travis Sanheim přizvedl O'Reillyho střelu do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

55:30
    Čtyři a půl minuty před koncem vede St. Louis na střely už 35:22, hokejisté Philadelphie teď navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:14
    Shayne Gostisbehere zpoza vlastní svatyně zavezl kotouč až do útočné třetiny, žádná střela na branku Blues toho ale zatím nepramenila.

56:53
    Gudasovo nahození od modré Binnington viděl a vyrazil, načež Blues opět vyhodili puk do středního pásma.

57:30
    Tlak Flyers začíná vrcholit, Carter Hart teď navíc odjel na střídačku!

58:12
    Zdá se, že je hotovo. DAVID PERRON dostal na modrou čáru přesný pas od Sanforda a následně poslal kotouč do odkryté branky Flyers, čímž prodloužil svou bodovou sérii už na sedm zápasů. Asistence: Zachary Sanford a Ryan O'Reilly.
    58:12 David PERRON - 0:3

59:06
    Do konce třetí třetiny zbývá už jen necelá minuta a Gudas právě zakládá dost možná poslední útok Flyers v zápase.

Je dobojováno. Philadelphia padla už posedmé v řadě, tentokrát Claude Giroux a spol. na domácím ledě nestačili na podobně se trápící St. Louis. Blues se dnes opřeli především o skvělý výkon brankáře Jordana Binningtona, který chytil všech 25 střel Flyers. Vítězný gól vstřelil na začátku druhé třetiny Brayden Schenn, který několik sezón oblékal oranžový dres Letců.

3. Jayden Schwartz (STL) – 0+1

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:39:20)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 21. B. Schenn (Schwartz, Gunnarsson), 51. Tarasenko (R. O'Reilly, Pietrangelo), 59. Perron (Sanford, R. O'Reilly)

Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Galloway, Murphy